Vstupný nábytok z masívu – moderné pútače pozornosti na chodbe

masívny predsieňový nábytok praktický predsieňový nábytok z dreva

Čistá príroda na chodbe: moderný predsieňový nábytok z masívu

Akú prvú vec vkročíte do svojho bytu? Správne, chodba alebo len chodba – aspoň spravidla. Na tom nezáleží, pretože náš domov nás „víta“ na chodbe. Pretože chodba je hlavne praktická. Napríklad zavesiť bundy a kabáty.

Alebo vymeňte našu pouličnú obuv za pohodlné a čisté papuče. Chôdza naboso je tiež veľmi zdravá. V každom prípade si len veľmi málo z nich necháva zaprášenú alebo dokonca mokrú pouličnú obuv vo svojom byte.

Vstupný nábytok masívny a napriek tomu veľmi elegantný

Vstupný nábytok predsieň z masívu, nástenná polica, drevo

Tak či onak, každý, kto vlastní nesprávny nábytok do predsiene, je v ohrození. Bez srandy. Pretože v najhoršom prípade môže nesprávny nábytok ohroziť vaše vlastné zdravie. A samozrejme to celej rodiny, obzvlášť detí. Laky a farby sú chémia a je známe, že nie sú ničím iným ako zdravým. Skutočne nebezpečná vec je, že akékoľvek toxíny majú zvyčajne plazivý účinok. Kým bude otrava rozpoznaná, môže byť už neskoro.

Vstupný nábytok masívny koridorový nábytok drevený príborník v štýle rotro

predsieňový nábytok masívny príborník rotro dizajn predsieňový nábytok

Riešenie: predsieňový nábytok z masívu

Alternatívou by preto bol nábytok z masívu, ktorý je úplne neupravený. Žiadne laky, žiadne farby, žiadne lepidlá, nič. Len drevo, k tomu masívne drevo. Čo však vlastne znamená „masívne“? Kedy je nábytok z masívu len nábytok z masívu? Na to nie je vôbec ťažké odpovedať.

predsieňový nábytok masívna stena zrkadlový predsieňový nábytok vyrobený z dreva

Napríklad kus nábytku z „masívneho buku“ by musel byť celý z bukového dreva. Jediné výnimky: zadná stena a dno zásuvky. Ostatné: všetko je masívny buk. Pevné opäť znamená, že drevo je možné lepiť dohromady, aby vytvorilo veľkú plochu (lepené drevo / parketová doska), ale iba z jednotlivých „masívnych kúskov“. Drevotrieska, drevovláknitá doska alebo preglejka nie sú povolené.

Vstupný nábytok masívna praktická skrinka na topánky nábytok z masívu

Pro Massiv: výhody nábytku z masívu

Výhody takého nábytku z masívu alebo masívu sú zrejmé. Nedostatok lakov alebo farieb nemôže uvoľňovať toxíny. Navyše drevo môže „dýchať“ bez náteru, a tým prispieť k izbovej klíme. Napríklad drevo uchováva vlhkosť a uvoľňuje ju späť do miestnosti v zime, keď je počasie typicky suché. Mimochodom, vzhľad masívneho nábytku vyzerá úplne inak (lepšie) ako lacné výrobky vyrobené z lisovaných pilín, ktoré sú pokryté iba dyhou.

predsieňový nábytok masívny predsieňový nábytok lavica z masívneho dreva kovové nohy

Vďaka masívnej konštrukcii vydrží nábytok z masívu aj dlhšie, pretože nábytok je oveľa robustnejší ako nižšie lacné výrobky. Nábytok z masívu je preto tiež stabilnejší, čo opäť prospieva bezpečnosti. Myslite na detský nábytok, bezpečnosť by tu mala byť najvyššou prioritou.

predsieňový nábytok masívny predsieňový nábytok masívny drevený nábytok

Nábytok z masívu: Ale ekologický znamená drahý?

Vďaka robustnému a stabilnému prevedeniu by malo byť toto zabezpečenie žiaduce aj na chodbe. Pretože nikto nechce mať zrútený šatník vzadu alebo dokonca nad hlavou, napríklad pri viazaní topánok. Vyššia cena mimochodom neospravedlňuje, pretože eco nie je synonymom pre drahé, najmä pokiaľ ide o nábytok. V skutočnosti môže byť „ekologický nábytok“ dokonca lacnejší. Pretože napríklad niektoré pracovné kroky je možné uložiť. Čo nemusí byť natreté, šetrí čas. Rovnako práca. Oba znamenajú (ušetrené) náklady.

masívny predsieňový nábytok praktický predsieňový nábytok vyrobený z drevenej nástennej police

predsieňový nábytok zásuvky z masívu stena nábytok z masívu

Neošetrenie dreva lakmi a farbami teší aj matku prírodu. Chemikálie, ktoré sa nepoužívajú, môžu prírode uškodiť rovnako málo ako ľuďom. Eko-nábytok je teda všetko, len nie nudný, podradný alebo drahý; Ale naopak. Mimochodom, elegantný masívny nábytok do haly nájdete na allnatura.de.

masívny predsieňový nábytok stenový zrkadlový predsieňový nábytok vyrobený z dreva allnatura