Zariadenie malého bytu – čo môžete urobiť na obytnej ploche 48 metrov štvorcových?

Kedykoľvek píšem o téme „Zariadenie a projektovanie malého bytu“, rád si spomeniem na známu báseň od Kurt Tucholsky „Ideál“  z roku 1927. Medzitým sa život úplne zmenil, ale naše sny a túžby sa takmer nezmenili. Každý by chcel mať „vilu na vidieku s veľkou terasou“. Zvlášť dôležité je aj umiestnenie – buď pri Baltskom mori, alebo priamo na Friedrichstrasse v Berlíne. Malo by to mať „deväť izieb, nie lepších desať“! Strešná záhrada je tiež žiaduca. Sny sú nádherné, ale realita je často veľmi odlišná. Zvlášť v každom veľkom meste, kde by sa mal človek uspokojiť s malým životným priestorom. Čo však môžete urobiť v malom byte s rozlohou 48 metrov štvorcových, aby napriek obmedzenému priestoru vyzeral pekne a útulne. Urobili sme malý prieskum a našli sme pekný príklad malého bytu. O chvíľu vám to ukážeme!

 Malý byt s rozlohou 48 metrov štvorcových – dá sa tu pohodlne bývať!

Malý byt zariadený obmedzeným obývacím priestorom 48 m², minimalistická kuchyňa, modrá chladnička, jedálenský stôl, plastové stoličky

  • Byť schopný zariadiť a navrhnúť malé byty je skutočné umenie

Malé byty, ako je tento malý byt, nájdete v každom veľkom meste, takže je to skôr pravidlo ako výnimka. Má iba 48 metrov štvorcových, ale je tak šikovne navrhnutý, že si jeho majitelia skutočne užívajú život v tomto obmedzenom priestore.

ATG dizajn je názov spoločnosti, ktorá bola poverená premenou kompaktného bytu na útulný domov pre trojčlennú rodinu. Nachádza sa v centre mesta Sofia v Bulharsku a je svojim moderným dizajnom ukážkovým príkladom života v bulharskom hlavnom meste. Pri navrhovaní miestnosti sa dizajnéri riadili zásadami minimalizmu, aby tu bolo všetko jednoduché a jednoduché. Aj keď neexistujú žiadne nadbytočné alebo trochu prehnané detaily, malý byt stále predstavuje štýlový a praktický dizajn, ktorý prekvapuje funkčnými riešeniami.

 Kuchyňa v tvare L má minimalistický dizajn, ale poskytuje majiteľom všetko, čo potrebujú.

Malý byt zariadený kuchyňou v tvare písmena L, minimalisticky navrhnutými bielymi stenami, otvorenou policou a drevenými pracovnými doskami, umývajte kaktusy v hrnci

  • Zariadenie malého bytu-odvážne dizajnérske riešenia sú základom úspešného interiéru

Kuchyňa v tvare L je čo najjednoduchšia a má biele kuchynské skrinky a drevené pracovné dosky. Zadná stena kuchyne vyzerá obzvlášť elegantne so svojim mramorovým vzhľadom a je bezproblémovo integrovaná do celého dizajnu miestnosti. Aby vzhľad miestnosti nepôsobil príliš minimalisticky, rozhodli sa dizajnéri a majitelia bytov pre kobaltovo modrú chladničku Smeg, ktorá v miestnosti v skutočnosti slúži ako veľký pútač oka. Potom bolo do interiéru zabudovaných niekoľko čiernych akcentov, ktoré sú tiež nápadné. Na prvom obrázku ste si pravdepodobne všimli čiernu rúru vstavaného odsávača pár. A priehľadné, veľmi elegantne navrhnuté plastové stoličky s čiernymi nohami skutočne upútajú pozornosť v malých miestnostiach.

Malý byt, ale štýlový a veľmi praktický. Obývacia časť so sivou rohovou sedačkou vyzerá veľmi príjemne. Túto miestnosť a chodbu oddeľujú elegantné sklenené dvere.

Nastaviť malý byt obývacia izba sivá rohová sedačka dekoratívne vankúše malý okrúhly konferenčný stolík

Pretože na 48 metroch štvorcových obytnej plochy ste nútení náležite oceniť každý centimeter štvorcový a používať ju opatrne, kuchyňa a jedálenský kút plynulo prechádzajú do skutočnej zóny na bývanie a relaxáciu. Tento malý byt mal pôvodne iba jednu obývaciu izbu a kúpeľňu a WC. Obývacia izba bola zámerne zmenšená, aby vznikla ďalšia miestnosť. Teraz je tu priestor na spanie a malý pracovný priestor s písacím stolom. Drevená stena rozdeľuje miestnosť na tieto dve oddelené zóny a súčasne slúži ako úložný priestor na jednej strane.

 Na malý pracovný kútik nepotrebujete veľa miesta, však?

Zariadenie malého bytu a pracovného priestoru je veľmi jednoducho navrhnuté za závesmi

V skutočnosti by ste v tomto malom apartmáne mohli navrhnúť dve spálne a zariadiť ich prakticky. Prvá spálňa je zariadená v minimalistickom štýle a má veľkú skriňu s veľkým počtom úložných priestorov. Je vyrobený z dreva, rovnako ako platforma, na ktorej sa nachádza posteľ. Vzhľad dotvára malý konferenčný stolík a niekoľko umeleckých diel. Druhá spálňa je navrhnutá ako hlavná spálňa a namiesto obyčajnej postele má plošinu. Stále je tam niekoľko stoličiek a polica. Na nič viac skutočne nie je priestor.

 Namiesto postele je platforma, na ktorej je umiestnený matrac.

Malý byt zariadený minimalisticky veľmi praktickým matracom s prvou spálňou

Hlavná spálňa vyzerá veľmi útulne a je prakticky zariadená do najmenších detailov.

Zariadenie malého bytu Spálňa rodičov komfortne zariadená prakticky do najmenších detailov

Zaujímavé je aj dizajnérske riešenie na chodbe. Je z nej prístup do hlavnej spálne. To je však skryté v bielom šatníku, aby nepokazilo celý vzhľad na chodbe. Šikovné, však? Pozrite sa aj na ostatné obrázky. Sú skvelým dôkazom toho, že sa vám dá dobre žiť v obmedzenom obytnom priestore 48 metrov štvorcových. To môže byť určite motiváciou pre mnoho mladých ľudí, aby svoje malé byty zariadili moderne, prakticky a napriek tomu veľmi pohodlne!

 Ak máte perfektné zariadenie, môžete žiť skutočne dobre aj v malom obytnom priestore.

Založte si malý byt s obmedzeným obytným priestorom, aby sa vám dobre žilo a malo perfektné zariadenie

 Hlavná spálňa je malá, ale veľmi praktická.

Zariadenie malého bytu Pohľad na hlavnú spálňu, malý, ale útulný

 Chodba je celá biela s niekoľkými čiernymi akcentmi. Dvere vedú do kúpeľne a WC.

Zariadenie malého bytu Chodba navrhnutá výlučne v bielej farbe, malé akcenty v čiernych policiach

Kúpeľňa je veľmi štýlová v bielej farbe a navrhnutá s bielymi a sivými mramorovými doskami.

Zariadenie malého bytu Kúpeľňa v bielej farbe s podlahou zo sivých a bielych mramorových dosiek

 Z chodby sa prechádza do hlavnej spálne alebo sa jej hovorí aj hlavná spálňa.

Malý byt zriadený chodbou so skrytými dverami vedie do hlavnej spálne