Keramické dlaždice so vzorom paisley – dlaždice s orientálnymi a geometrickými akcentmi

Nápady na dekoráciu s keramickými dlaždicami inšpirovanými vzorom paisley

Keď niekto povie paisley, prvá vec, ktorá mu príde na myseľ, sú látkové vzory. Pretože ide predovšetkým o ich ozdobný dizajn. Verí sa, že ich vlasťou je Perzia. Vzory však dostali meno podľa škótskeho mesta. Začiatkom 19. storočia sa tam začala výroba lacných tkanín, ktoré napodobňovali tento obľúbený orientálny vzor. Vďaka svojej originalite a príťažlivému charakteru potom získali na hodnote a popularite.

Rovnako ako mnoho ďalších obľúbených vzorov z textilného priemyslu, paisley vzory boli tiež široko používané v interiérovom dizajne. V paisley sú aj keramické dlaždice a nižšie vám ukážeme ich skvelé príklady.

Paisleyov vzor a jeho distribúcia v Oriente

keramické dlaždice s nápadmi na vzor paisley obklady

Paisley vzor sa vyskytuje v mnohých ďalších krajinách mimo Perzie. Tam to má iný názov. Môžete ho nájsť pod rôznymi názvami, ako napríklad „turecká uhorka“, „uhorka“, „Alahovy slzy“, „indický palmový list“ a podobne.

Popis vzoru a pekné príklady 

keramické dlaždice s nápadmi na dekoráciu vzorom paisley

Vzhľad paisleyového vzoru je možné porovnať s kvapkou alebo uhorkou. Jeden koniec je mierne zaoblený. Nachádza sa v kombinácii s rôznymi vzormi a je vykonávaná v rôznych štýloch dekoratívnej grafiky.

Keramické dlaždice v paisley môžu mať matný alebo lesklý povrch. Na farebné prevedenie nie sú žiadne obmedzenia.

Dlažba s diskrétnym vzorom 

keramická dlažba s nápadmi na dekoráciu vzoru paisley

Pútajú pozornosť v kúpeľni s elegantným dizajnom

keramické dlaždice s paisleyovým vzorom dekorácie nápady kúpeľňové obklady moderné kúpeľne

Paisley vzor sa hodí k rôznym štýlom interiérového dizajnu. Podľa nášho názoru sa však najlepšie hodí k nasledujúcemu: východný štýl, koloniálny štýl, neoklasicistický, art deco, minimalizmus.

Štýly interiérového dizajnu a zodpovedajúce dlaždice 

keramické dlaždice s paisley vzorom dekorácie nápady obklady na stenu

Keramické dlaždice s paisley vzormi prispievajú k realizácii farebného interiéru. Tento vzor by však mohli úspešne použiť aj iné povrchové úpravy. Je veľmi vhodný, ak chcete dať svojim priestorom klasický a zároveň exotický nádych.

Ak ho však chcete použiť v modernom štýle, musíme sa absolútne uchýliť k štylizovanému variantu paisleyového vzoru.

Nastavte akcenty s paisleyovými dlaždicami

keramické dlaždice s paisley vzorom dekorácie nápady podlahové dlaždice

Hitom sú dlaždice s geometrickými vzormi

keramické dlaždice nápady na dlažbu nápady vzorové farby

Vytvorte moderné prostredie so zaujímavými vzorovými dlaždicami

keramické dlaždice podlahové dlaždice nápady obrázky

Nasledujúce príklady vás môžu inšpirovať!

keramické dlaždice dlažba nápady vzory farby keramická dlažba dlažba náplasť pracovný vzor pestrý keramická dlažba dlažba patch pracovný vzor farby keramické dlaždice dlaždice náplasť pracovný vzor pestrý keramické dlaždice, ktorým sa dlaždice zaujímavé vzory keramické dlaždice, ktorým sa dlaždice zaujímavé nápady nápady keramická dlažba nápady na obklady do kúpeľne keramické obklady a dlažby nápady nápady obrázky nápady na keramické obklady a dlažby Obrázky moderná kúpeľňa keramické dlaždice obklady na stenu nápady vzor farby palazzo versace hotel dubai nápady na výzdobu keramických obkladov a dlažieb palazzo versace hotel dubai dlažba palazzo versace hotel dubajský vzor dlaždíc palazzo versace hotel dubai obklady