Skrášlite svoj domov obkladmi

S dlažbou na stenách a podlahách získate vo svojom dome estetiku a trvanlivosť. Aby ste to urobili, musíte hneď na začiatku premýšľať o tom, ktorý typ dlaždíc je pre vaše potreby najvhodnejší. V závislosti od typu použitia musí dlaždica spĺňať rôzne požiadavky. Okrem účelu a kvality zohráva úlohu aj vzhľad a osobné preferencie. Preto skôr, ako sa rozhodnete pre určitý typ, zistite, aký typ dlaždice ste.

Skrášlite si svoj domov obkladmi

Dlaždice podlahové dlaždice vzor nápady kúpeľňové dlaždice

Všetko závisí od účelu

V zásade sa rozlišuje medzi glazovanými a neglazovanými dlaždicami. Dlaždice sú vyrobené z kameniny alebo kameniny alebo porcelánovej kameniny. Neglazovaná dlažba je obzvlášť vhodná pre často používané oblasti domu. Pretože sú odolné a protišmykové, slúžia svojmu účelu predovšetkým vo vstupnom priestore, na terase alebo balkóne.

Neglazované dlaždice sú skvelé aj v garáži So zasklenými povrchmi môžete bezpečne udržať nečistoty a chemické efekty na stenách a podlahách. Preto sú ideálne do kuchyne, kúpeľne a na toaletu. Tu musí prevládať starostlivá čistota. Tieto miestnosti sú navyše vystavené mastnej špine alebo vlhkosti. Obklady a dlažby vydržia aj silný čistič.

Dlaždice na obklady a dlažby tmavomodrý dizajn izbových rastlín

Kameninové dlaždice sú ideálne pre vnútorné steny. Pri výrobe sa jemnozrnné kryštalické črepy lisujú do formy pod obrovským tlakom, glazujú a vypaľujú pri teplote až tisíc stupňov Celzia. Kameninový riad musí byť glazovaný, pretože je mäkký a náchylný na rozbitie. Glazúra chráni pred chemickými vplyvmi a nečistotami, robí dlažbu nenáročnou na údržbu a ľahko sa čistí. Kameninové dlaždice sa vyrábajú rovnakým spôsobom. Pri vyššej teplote výpalu nad tisíc stupňov sa však póry uzavrú a všetky zložky sa spoja. Pretože dlaždice odpudzujú vodu a sú mrazuvzdorné, môžete ich položiť vnútri aj vonku.

Ponuky pre každý rozpočet

Pri určovaní ceny hrá úlohu druh, materiál, vzhľad a veľkosť dlaždice. Dlaždice triedy oderu 1 vydržia iba nízke zaťaženie, a preto sú vhodné na steny a miestnosti, ktoré sa veľmi nepoužívajú a sú lacnejšie ako vyššie triedy oderu. Najvyššia trieda oderu 5 je vhodná pre ťažké bremená. Leštené porcelánové kameniny a jednofarebné dlaždice sú zvyčajne o niečo drahšie. Drahé sú aj dlaždice z prírodného kameňa. Sú vhodné predovšetkým do miestností, ktoré majú byť opticky vylepšené. V opačnom prípade existujú aj krásne dekoratívne dlaždice v strednom cenovom segmente v betónovej optike, optike dreva alebo optike z prírodného kameňa, ako aj esteticky prepracované dekoračné dlaždice. Aby ste ušetrili, v žiadnom prípade by ste nemali zvoliť nižšiu triedu oderu, ako sa vyžaduje. Ak sa zameriate na akcenty, môžete ušetriť. Dajte drahé dekoratívne dlaždice na dobre viditeľné miesta a zvoľte inak lacnejšie modely pre menej nápadné miesta na podlahách a stenách. Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, najlepšie dlaždice nájdete na stránkach flyen-kemmler.de. Pod https://www.fliesen-kemmler.de/beratung/fliesen-typ-beratung, môžete získať radu online.

Dlaždice na obklady a dlažby pestrofarebné nápady na dizajn steny

Najlepšia voľba pre steny a podlahy

Dlaždice sú najlepšou voľbou pre podlahy a steny. Sú hygienické, odolné a krásne, v zime skladujú teplo a v lete chladia. Ich tvarová a farebná rozmanitosť umožňuje nespočetné množstvo možností dizajnu. Môžete si teda prakticky upgradovať a skrášľovať domácnosť.