Kuchyňa s kachľovým zrkadlom – skutočná klasika v kuchynskom dizajne

V modernej kuchyni sa používajú rôzne prvky na pôsobivé zvýraznenie miestnosti. V tomto zmysle je zadná stena kuchyne dokonalou scénou pre kreatívne nápady. Čoraz častejšie sa vyrábajú zo skla, dreva a kovu. Kuchynské splashbacky tiež preberajú funkciu dekoratívnych prvkov v oblasti varenia. Dnes by sme ale chceli upriamiť vašu pozornosť na klasický dizajn zadnej steny kuchyne, a to na kachľovú plochu. Kuchyňa s kachľovým zrkadlom vám dáva rovnakú slobodu experimentovania a zostáva obľúbeným trendom v oblasti kuchynského dizajnu. Zhromaždite množstvo myšlienok a inšpirujte sa nasledujúcim.

Zrkadlo na obkladačky – vyberte si atraktívny tvar obkladov a dlažieb v kuchyni

kuchynská dlažba zrkadlo šesťhranná dlažba biela moderná

Kachľové zrkadlo je stále trendy

Zadná stena kuchyne je denne vystavená vode z umývania, postriekaniu tukom a všetkým druhom škvŕn. Ich ľahké čistenie je jedným z hlavných kritérií dizajnu kuchyne vo všeobecnosti. Výber dlaždíc ako kuchynskej zadnej steny je skutočným hitom! Nielen preto, že sú večnou klasikou, ale aj kvôli mnohým výhodám kuchynského splashbacku.

Dajú sa ľahko zotrieť, čo z nich robí obzvlášť jednoduchú úpravu v kuchyni. Starostlivosť o kĺby je však trochu namáhavejšia, ale nie je skutočnou nevýhodou úrovne dlaždíc. Dnešné kuchynské dlaždice sú obzvlášť odolné. Aj keď ich niekoľkokrát zasiahnete okrajom hrnca, v skutočnosti to nie je zásadný problém.

Dnes sa častejšie uprednostňuje niekoľko variácií klasického vzoru dlaždíc. Napríklad väčšia plocha kuchynskej steny je obložená dlaždicami, namiesto toho, aby sa obkladala úzka plocha medzi pracovnou plochou a nástennými skrinkami. Napríklad je veľmi trendy obkladať oblasť steny, ktorá je o viac ako 60 cm vyššia. Stena mimo pracovného priestoru je tiež často obložená dlaždicami. To vnáša do kuchynského zariadenia určitú dynamiku. A tak vás krásna kuchyňa pozýva dlho sa tam zdržať.

Zadná stena kuchyne je mimoriadne dôležitým prvkom v dizajne kuchyne

kuchynská dlažba zrkadlo čerstvé obklady lesk

Pokiaľ ide o výber kuchynských obkladov, teraz sú tiež značné rozdiely. Obdĺžnikové a veľkoformátové dlaždice sú veľmi v móde. Tieto nahrádzajú štvorcové obklady, ktoré bolo možné v kuchyni vidieť už vtedy. Dlaždice metra vynikajú ako vynikajúce riešenie pre každý štýl kuchyne. Sú moderné, čerstvé a ľahko prispôsobiteľné.

V skutočnosti nie všetky dlaždice sú vhodné na zadnú stenu kuchyne. Najmä pokiaľ ide o materiál. Aj keď je keramika perfektnou voľbou na kuchynskú stenu, terakotové dlaždice nie sú na zadnú stenu kuchyne vôbec vhodné. Jemná kamenina, fajáns a porcelán sú však tiež dobrým riešením pre dizajn stien v moderných kuchyniach.

Svieži a zároveň jemný vzor je dobrým riešením pre útulnú kuchyňu

kuchynské zrkadlo s dlažbou a čerstvým vzorom, čierne kuchynské skrinky

Zrkadlo na kuchynskú dlažbu – Ako roznesiete obklady v kuchyni?

Obklady poskytujú v kuchyni širokú škálu možností dizajnu. V závislosti od toho, ako sú tieto usporiadané, vznikajú rôzne optické efekty. Vďaka tomu kuchyňa vyzerá odlišne a veľmi individuálne. Dobre si teda rozmyslite usporiadanie vzorov a vytvorte v miestnosti určité optické efekty. Zútulnite ho alebo nechajte pôsobiť veľmi moderne. Veľkou výhodou kuchynskej linky s dlaždicami je, že ich môžete položiť sami. Nepotrebujete teda nevyhnutne remeselníka, ale pri práci musíte byť veľmi presní a obzvlášť opatrní.

Malé výklenky môžu byť tiež obložené dlaždicami. Tu môžete byť veľmi kreatívni a nastaviť krásne akcenty cez zadnú stenu kuchyne. Menším obkladom napríklad môžete dodať kuchyni zvláštne čaro.

So správnym návrhom spojov môžete krásne navrhnúť celú svoju kuchyňu, nielen zadnú stenu kuchyne. Spravidla sa uprednostňujú menšie kĺby, pretože sa neskôr menej namáhavo udržiavajú. Predovšetkým je však dôležité, aby boli kĺby rovnomerné a rovné.

Vodu a nečistoty je možné z dlaždíc ľahko zotrieť

zrkadlo na kuchynskú dlažbu v štýle ombre, kreatívny dizajn steny

Záver: Aby ste si krásu kuchyne uchovali na dlhší čas, určite by ste si mali vopred naplánovať vhodnú kuchynskú zadnú stenu. Pretože tu ľudia varia každý deň a škvrny na stene nie sú neobvyklé. Okrem ochrany pred striekajúcou vodou ponúkajú kuchynské splashbacky aj veľký dekoratívny efekt. Preto je potrebné starostlivo zvážiť zadnú stenu kuchyne a navrhnúť ju v súlade s kuchynským zariadením. Dlaždice sú klasické a odolné, čo z nich robí výhodnú možnosť!

Metalické obklady dodávajú kuchyni moderný vzhľad

kuchynské zrkadlo kachľové so strieborným vzhľadom moderné vybavenie kuchyne

kuchynská linka kachľové zrkadlo čerstvé nápady biele kuchynské skrinky

kuchynská dlažba zrkadlový mramor štýlový vzhľad kuchyne

kuchynská dlažba zrkadlo zelená stena obklady neobvyklý kuchynský ostrov

zrkadlo na kuchynskú dlažbu svetlé farby nápady na dekoráciu rastlín

Kuchynská zrkadlová kachľová kuchyňa zariadená veľkou pracovnou plochou

kuchynská dlažba zrkadlo svieža farebná kombinácia otvorené nástenné police

kuchynská dlažba zrkadlo strieborné dlaždice svetelné spotrebiče koberce

kuchynská dlažba zrkadlo biele dlaždice čierne akcenty

kuchynská dlažba zrkadlo biela dlažba metra príjemná kuchyňa

kuchynská linka zrkadlová mozaika dlažba svetlá kuchyňa čerstvý nábytok