Patchworkové dlaždice – ozdobte a skrášlite svoj domov!

patchwork dlaždice vzory pohovka hnedá nuansa klasika

Ozdobte svoj domov patchworkovými dlaždicami

Nenazývajte ich bláznivými – vzory obkladov v štýle prikrývky dodávajú energiu a zábavu stenám, doskám a dokonca aj podlahám

 Ak milujete patchworkové stropy, skúste zmiešať dlaždice rôznych vzorov a farieb pre podobný efekt. Výsledkom je fascinujúci dizajn, ktorý pripomína marocký a ďalšie stredomorské štýly, a môže to byť skvelý spôsob, ako použiť všetky svoje obľúbené farby a vzory na jednom mieste..

Použite túto metódu na kuchynskej stene, vstupnom poschodí alebo opotrebovanej stolovej doske a patchworkový vzor určite zmení hlavu.

Táto metóda vám umožňuje používať všetky vaše obľúbené farby a vzory súčasne – vzory patchworkových dlaždíc

patchwork dlaždice vzory nástenná dekorácia jedáleň vankúš drevený stôl

Kuchynka Denver má dramatickú a hravú kulisu vďaka brilantnej koláži vzorovaných kubánskych dlaždíc. Zvlášť dobre funguje asymetrické usporiadanie, na rozdiel od tesnej symetrie miestnosti; a plocha steny pokrytá tehlami stačí na to, aby mala peknú koláž. To je dokonalosť patchworkových dlaždíc v mojej knihe.

Tip: Výber dlaždíc pre váš domov môže byť zdrvujúci kvôli nekonečnej škále možností. Zameranie na vzorovanú dlaždicu, ktorú milujete (a možno ju používate striedmo), by mohlo byť dobrým východiskovým bodom pre výber farebnej palety a štýlu.

Úžasným prístupom by bolo vybrať štvorcové dlaždice rovnakej veľkosti

patchwork dlaždice navrhuje dizajn steny postavený v policiach

S patchworkovým vzorom sa najľahšie pracuje so štvorcovými dlaždicami, ktoré sú všetky rovnako veľké a vo farbách, ktoré sa navzájom hrajú. Vzhľad je jasný a veselý, funguje obzvlášť dobre s bielym alebo svetlým interiérom a môže sa hrať ako nečakaný a dramatický zvrat oproti modernému nábytku alebo interiéru náhradných dielov.

Tip: Vzorované dlaždice v tradičnom a nie veľmi tradičnom prevedení sú dnes bežne dostupné v porceláne, terakote a enkaustickom cemente a vzory môžu byť ručne maľované, ručne vyrábané (ako pri jemných keramických dlaždiciach) alebo strojové..

Porcelán, terakota alebo cement

vzor patchwork dlaždíc dizajn steny modrá farba

Tu je patchworkový vzhľad tradičný, pripomína francúzsku krajinu so vzorovanými a menšími porcelánovými dlaždicami. Výber dlaždíc obmedzených na jednoduchú paletu, v tomto prípade modrej a bielej, vytvára more zaujímavých vzorov bez rušenia farieb..

Tip: Vzorované dlaždice sa dodávajú v rôznych hĺbkach, takže si musíte vybrať dlaždice, ktoré sú vhodné pre vaše potreby. Ak vymieňate dlaždice, budete pravdepodobne chcieť dlaždice podobnej hĺbky. Ak sa chystáte vyrobiť patchwork pre novú výstavbu, opýtajte sa, či je dlaždica vašich snov hrubšia ako štandard. Dlaždice, ktoré sú veľmi hrubé, ako sú keramické dlaždice alebo niektoré terakotové dlaždice, môžu ovplyvniť umiestnenie skrinky a ďalšie konštrukčné detaily, ako sú výplne dverí.

Schody sú ideálnym miestom na položenie terakotových dlaždíc

patchwork dlaždice navrhuje steny schody schody

Schodiskové stupne, ako v tomto dome v stredomorskom štýle v Dallase, sú ideálnym miestom na prácu so vzorovanými dlaždicami, najmä keď sú vonku. Vzorované interiérové ​​schody sú štýlovým vyhlásením, ale vezmite do úvahy, z čoho je schodisko vidieť. Vyberte dlaždice, ktoré doplnia existujúci interiér.

  Patchwork taktiež vytvára odkaz do interiéru

patchwork dlaždice navrhuje dizajn steny neutrálne farby

To je skvele ilustrované na tomto príklade. Vzorované dlaždice prinášajú silné posolstvo. Majú tiež rôzny vplyv v závislosti od perspektívy.

Tip: Uistite sa, že rozumiete výrazom, pre ktoré sú dané dlaždice vhodné, a nezamilujte si dlaždice pre svoju podlahu, kým si nie ste istí, že sú pre podlahu skutočné. Inými slovami, vyhnite sa dlaždiciam, ktoré sú určené pre slabú premávku, pretože kto vie, kedy budete chcieť premiestniť klavír? Nechcete, samozrejme, lámať dlaždice?

Toto je svojvoľné umenie! Moderné a krásne, však??

patchwork dlaždice vzory podlaha drevený stôl raňajky

Táto jeruzalemská kaviareň má obklady v zaujímavej kombinácii pastelových farieb, veľkostí a vzorov; vzhľad vzbudzuje váš záujem, ale nevyvádza vás z miery. A nie, vzor tu nedodržiava žiadne pravidlá, pokiaľ som zistil, bol nainštalovaný ako dielo skutočného náhodného umenia..

Tip: Ak chcete zistiť, koľko dlaždíc z každého vzoru je potrebné kúpiť, je vhodné urobiť rozloženie ručne alebo na počítači. Aj s tým vám môže pomôcť predajca z obchodu s dlaždicami. Objednanie rovnakého množstva každého vzoru je jednoduchá cesta, pretože je to najlepší spôsob, ako naplánovať umiestnenie každej dlaždice a vypracovať diagram a dať ju inštalátorovi dlaždíc. Objednajte dodatočné množstvo, aby ste zohľadnili prípadné  Predpovedanie zlomenia je tiež naprogramované.

Vstavaný kuchynský ostrov na tomto brazílskom dvore sa ľahko čistí

patchwork dlaždice vzory pultová kuchyňa vonku

Vonkajšie jedálenské priestory sú ideálnym miestom na experimentovanie s hravými zmesami dlaždíc. Vstavaná pultová plocha na tomto brazílskom nádvorí je hravá a ľahko sa čistí, jedna z veľkých výhod dlaždíc.

Pruh vzorovaných dlaždíc ako široká ozdobná hranica je ohromujúci a moderný.

patchwork dlaždice vzory farebné kúpeľňové steny dizajn

Kúpeľňa je skvelým miestom, kde môžete využiť svoju šancu. Eklektická zmes jasných farieb, textúr a materiálov (rovnako ako historických tehál) v tomto dome v manhattanskej štvrti Greenwich Village je jedinečná.

To je nádherné umelecké dielo v rámci tej nádhernej kuchyne, príp?

patchwork dlaždice vzory pult kuchynský stôl drevo

Milujete myšlienku patchworkových dlaždíc, ale bojíte sa, ako pokryť veľkú plochu? Časť patchworkovej dlaždice v strede poľa bez vzorovanej dlaždice je skvelý spôsob, ako si užiť vzhľad.

patchwork dlaždice navrhuje výzdobu steny spálne

Dokonca aj pruh patchworkových dlaždíc ako ohraničujúci alebo dekoratívny rám by bol super moderný a elegantný. Pozrite sa na príklad!

Na tomto obrázku vidíme nádhernú kombináciu tvarov a farieb

patchwork dlaždice vzory vzor-pestrý originál

Milujem tu vzor a kombináciu farieb. Ale aj keď to vyzerá skvele vo formáte štyri na tri, na väčšiu plochu by to pre mňa asi bolo príliš zdrvujúce. Škálovanie vzorov je niečo, čo platí pre tapety, textílie alebo dlaždice. Aj keď je skvelé využiť šancu s unikátnym dizajnom, je najlepšie ísť s jasnou predstavou o tom, aký bude výsledok.

Tip: Koľko rôznych vzorov je potrebných na vytvorenie úspešného systému patchworkových dlaždíc? Naozaj to závisí od vzhľadu, na ktorý sa zameriavate, ale výsledky, ktoré sú pre moje oko najpríjemnejšie, sú tie, ktoré používajú asi 10 rôznych vzorov. Vďaka tomu je oveľa viac priestoru na vytváranie niečoho skutočne náhodného a na vytváranie vizuálneho priestoru medzi rôznymi vzormi a farbami.

Popustite uzdu svojej fantázii a navrhnite svoj dom jedinečným spôsobom! patchwork dlaždice návrhy biliardová miestnosť nápad podlahy