Správne položenie obkladov do kúpeľne – niekoľko profesionálnych rád pre vás

Správne položenie obkladov do kúpeľne elegantný voštinový vzor vo svetlošedej farbe

Správne položenie obkladov do kúpeľne

Vločky a uvoľnené dlaždice – kto by nepoznal problém? Ak podklad nie je správne pripravený, tlak medzi dlaždicami sa zvyšuje a odlupujú sa alebo škárovacia hmota praskne. Takmer všetky materiály a povrchy v dome sa časom opotrebujú – roztiahnu alebo zmenšia.

Tieto zmeny je dokonca cítiť aj na paneli debnenia.

Tu je pár užitočných profesionálnych tipov, ktoré vám pomôžu s prípravou a prevádzkou obkladov do kúpeľne.

V prvom rade sa vyhnite veľkým obkladom. Mnoho kĺbov v menších dlaždiciach bráni ich pohybu a šíreniu v priebehu času. Ak máte veľkú a svetlú kúpeľňu, ako je zobrazená nižšie, potom sa hodia menšie dlaždice v neutrálnych a svetlejších tónoch. Tmavšie dlaždice absorbujú veľa svetla a tepla a tak sa oveľa viac rozpínajú.

Piesková farba je na to ideálna

obklad do kúpeľne správne položený oválna voľne stojaca vaňa z bielej keramiky

Uistite sa, že na dlaždici nie je prach, špina ani lepiaca škárovacia hmota je. To zaisťuje lepšiu priľnavosť dlaždíc.

Nižšie vidíte šikovnú inštaláciu. V tomto prípade platí najviac skutočnosť, že spojovacie škáry neboli vyplnené lepidlom alebo konvenčnou maltou.

Substrát dlaždíc sa tak môže neobmedzene pohybovať bez toho, aby spôsoboval odlupovanie

Správne položenie obkladov do kúpeľne, pieskovej farby a hladké

Jazdíte často po mostoch? Ak áno, potom ste si pravdepodobne všimli, že mosty majú dilatačné škáry. Áno, presne – je to také divné rachotenie pod pneumatikami. Môžete to počuť najmä vtedy, keď sa ochladí, pretože betón sa potom zmenšuje. V lete, keď teploty stúpajú, sa materiál opäť roztiahne a škáry sa vyplnia.

Podobne musíte myslieť aj pri kladení dlaždíc. Nikdy nezabudnite, že dlaždice je možné presúvať. Aby bola vaša dláždená podlaha flexibilná, určite potrebujete oddeľujúce membrány.

Membrány Strata Mat od LATICRETE sú odporúčaním vysokej kvality

Správne položte dlažbu do kúpeľne pomocou gumového kladiva

Nanešťastie, ak pri chôdzi po novo položenej dlažbe počujete rachot, môže to znamenať potenciálne štiepanie. Dôvodom je veľmi pravdepodobne zle aplikovaný základný náter alebo nedostatočné množstvo malty.

Rukoväťou z gumovej paličky jemne poklepte na podozrivé miesto. Toto je najlepší spôsob, ako presne posúdiť, kde je problém.

To isté platí pre dno vane

kúpeľňové obklady správne pokladajú vaňu so soklom

Pri parných sprchách musíte byť obzvlášť opatrní a používať špeciálnu zálievku, ktorá sa veľmi rýchlo prispôsobí vysokej teplote a extrémnej vlhkosti..

Parné sprchy, ktoré sú obzvlášť obľúbené v zime, musia byť v zásade ošetrené oddelene

Správne položenie obkladov do kúpeľne.Sprchový kút so sklenenými dverami

Sklo sa rozpína ​​obzvlášť silno. S tak veľkými sklenenými panelmi, ktoré prepúšťajú veľa svetla a tepla, sa vnútorná teplota v kúpeľni veľmi rýchlo zvyšuje a vedie k intenzívnejšej expanzii materiálu, a to aj v prípade dlaždíc.

V takýchto prípadoch použite do rohov sprchovacieho kúta dvojvrstvové, vodotesné membrány

Správne položenie obkladov do kúpeľne, dobre vetrané vďaka veľkým oknám

Výrobky ako membrány NobleSeal TS sú hrubšie a vydržia vyšší tlak.

Vo veľkých kúpeľniach by ste nemali zabúdať na dilatačné škáry. Ak je vaša kúpeľňa dlhšia alebo širšia ako 4 metre, určite by ste to mali mať na pamäti a používať špeciálne maltové zmesi a lepidlá na obklady, ktoré vydržia zmršťovanie a rozťahovanie obkladov bez toho, aby vám spôsobovali starosti..

S touto profesionálnou radou budete lepšie pripravení na dlažbu a určite vás už nebudú čakať žiadne škaredé prekvapenia s vašou dlažbou, aspoň v to dúfame!

Správne položenie obkladov do kúpeľne v minimalistickej, lesklej šedo-bielej farbe