Kalórie spálené pri behaní v telocvični alebo vonku v parku

spotreba kalórií behanie zdravé chudnutie so psom

Spotreba kalórií pri behaní: Radšej behajte vonku alebo v posilňovni?

Teraz nie je pochýb o tom, že pri behaní sa spotrebuje dostatok kalórií. Táto aktivita je určite jedným z najistejších spôsobov, ako sa udržať vo forme. Väčšina z nás to vie z vlastnej skúsenosti.

Beh na konzumáciu kalórií

spotreba kalórií behaním sám v parku

Kam ísť, je zrejme vec vkusu. Alebo nie? Dnes sa pozrime, čo hovoria vedci o bežeckej spotrebe kalórií na bežeckej dráhe v telocvični a vonku.

Behanie: vonku alebo na trati? Čo je lepšie?

spotreba kalórií-behanie alebo fitness-zdravé-chudnutie

Čo je zdravšie pre celkový stav?

Spaľovanie kalórií pri behaní je určite veľmi dôležité. Ale to nie je nevyhnutne zdravé. Pretože udržať sa v kondícii znamená aj niečo viac, ako vyčerpať energiu. Isté je, že beh vonku je tiež pestrejší a často veľmi zmyslový pre relaxáciu. Ak sa to stane pozdĺž mora, pri jazere, v parku, len tak v prírode, potom tiež dýchate čerstvý vzduch a mnoho ďalších liečivých vôní, ktoré v telocvični jednoducho chýbajú. Niektorí ľudia sa však vo svojom vnútri cítia byť menej stresovaní. Radšej teda vsádzajú na konzumáciu kalórií behaním po bežeckej dráhe. Ostatné zážitky si potom môžete vynahradiť prostredníctvom kúpeľov a prechádzok v prírode.

 Beh v parku s priateľom

spotreba kalórií behaním s partnerom v parku

 Obklopený nádhernou prírodou

spotreba kalórií beh s priateľkou zdravé chudnutie

Okrem toho má zariadenie vo fitness štúdiu aj počítadlo kalórií, výpočet pulzu a mnoho rôznych nastavení, ktoré merajú a môžu tiež zvýšiť účinnosť tréningu.

Beh v posilňovni

spotrebu kalórií pri behaní na fitness páse

Psychologické aspekty

Pri behaní nie sú kalórie a spôsob ich spaľovania, ako som už povedal, jediným aspektom, ktorý je potrebné zvážiť. Z čisto psychologického hľadiska je beh vonku pravdepodobne zdravší. Posilňuje vôľu a pracuje na rozvoji našej tvorivosti. Pretože niekedy je vietor, niekedy prší a zakaždým si to vyžaduje veľa úsilia zúčastniť sa napriek týmto podmienkam. Ale nakoniec je to vzrušujúci zážitok, ktorý robí človeka optimistickejším a šťastnejším. Okrem toho vás čaká výzva objaviť nový terén so svahmi, kopcami a novými cestičkami. To zvyšuje účinok joggingu.

V lete pri mori

spotreba kalórií behanie vonku s priateľkou schudnúť

Alebo v zime so snehom

spotreba kalórií behanie v zime zdravo schudnúť na snehu

Na druhej strane, počas kariéry v telocvični ste schopní všetko jednoduchšie naplánovať a ovládať. Takže si môžete byť istí svojimi výsledkami.

V telocvični nie sú dôležité poveternostné podmienky

spotreba kalórií pri behaní vo fitness na bežiacom páse

Dôležitosť polevy

Keď sa zameriate na konzumáciu kalórií pri behaní, nemôžete ignorovať zdravie kĺbov. Pretože by ich mohol príliš pevný povrch vozovky poškodiť. Zem a špeciálne športové povrchy sa tomu vyhýbajú. Navyše sú pre väčšinu ľudí jednoducho pohodlnejšie a motivujú ich vydržať dlhšie. Je tiež dôležité, aby ste si vybrali správnu obuv. Na pláži sa napríklad môžete dokonca prechádzať naboso. V tomto prípade je však riziko zranenia o niečo menšie.

Tomuto nebezpečenstvu sa v kariére v telocvični vyhýba

spotreba kalórií joggingová posilňovňa schudnúť zábavou

Teraz sa vráťme k hlavnej otázke: pre množstvo spálených kalórií pri behaní a ďalšie výhody by mal človek radšej behať po telocvični alebo mimo nej? Myslíme si, že každá možnosť má svoje výhody. Najlepšie je skombinovať tieto dve položky, aby ste dosiahli lepšie výsledky.

 Nadýchnite sa čerstvého vzduchu v prírode

spotrebu kalórií pri behaní alebo vo fitnes štúdiu

Vlak vnútri na trati

spotreba kalórií behanie v posilňovni na bežiacom páse

Domáca fitnes s nádherným výhľadom

spotreba kalórií behanie domáca posilňovňa na bežiacom páse

Kariéra dokáže vypočítať spálené kalórie pri behaní

spotreba kalórií behom vo fitnes štúdiu schudnite

20-minútový joggingový program na bežeckej dráhe

spotrebu kalórií pri behaní vo fitnes štúdiu