Hovoriaci pes Stella sa učí hovoriť pomocou zvukovej dosky

Mnoho rodičov psov už vie, že ich miláčikovia s nimi komunikujú. Čo konkrétne sa nám však snažia povedať? Rečová patologička Christina Hungerová teraz pracuje na tom, aby to zistila so svojim 18-mesačným psom Stellou. Už zistila, že jej hovoriaci pes Stella s ňou rád zdieľa správy, napríklad keď je unavená a chce si zdriemnuť, keď nemá v miske vodu, keď sa chce hrať alebo ísť do parku. , a oveľa viac. To všetko je možné prostredníctvom špeciálnej zvukovej dosky. Keď chce mix Catahoula / Blue Heeler hovoriť, stlačí tlačidlá, ktoré zodpovedajú slovám. Christina to vopred zaznamenala a naprogramovala do zariadenia.

Pani Christina Hunger a jej hovoriaci pes Stella

Hovoriaci pes Stella sa učí hovoriť na rezonančnej doske stella a christina v parku

Hovoriaci pes Stella sa učí hovoriť a rád to robí

Stella už používa svoje jazykové znalosti niekoľkokrát denne. Jedného dňa šteniatko kňučalo prednými dverami a prechádzalo sa hore -dole. Pani pôvodne predpokladala, že musí ísť von. Namiesto toho šla Stella k svojej rezonančnej doske, napísala „Want Jake Come“ a potom sa postavila pred dvere.

Keď o niekoľko minút prišiel Christinin snúbenec Jake domov, Stella skočila k zariadeniu, okamžite stlačila „Happy“ a nechala sa pohladkať.

Riešenie problému je ďalšou vecou, ​​v ktorej hovoriaci pes Stella vyniká. Jedného dňa sa Stella pokúsila povedať „Vonku“, ale tlačidlo bolo zlomené. Namiesto paniky alebo opakovaného stláčania tlačidla zmenila svoju požiadavku na „Nie. Help Help! “Informovať Christinu, že jej tlačidlo nefunguje.

Stella tiež upraví svoje posolstvo, ak sa necíti byť pochopená. Raz Stella povedala svojmu pánovi tromi rôznymi spôsobmi, že sa chce ísť hrať. Stella najskôr povedala „Poď sa hrať“. Keď majstri neprišli hrať, dodala ďalšie podrobnosti a povedala „Outside Play Love You“ Nakoniec sa vyjadrila čo najkonkrétnejšie a povedala „Park“.

poď sa hrať!

Hovoriaci pes Stella sa učí hovoriť prostredníctvom zvukovej dosky, stella hovorí, že príď

Hovoriaci pes Stella sa učí hovoriť prostredníctvom rezonančnej dosky, stella sa chce hrať a hovorí to

Zdá sa, že neskutočná sučka si užila aj veľa zábavy pri verbálnej komunikácii so svojimi ľuďmi. Raz, keď sa Stella a Christina hrali, začala strácať záujem, prestala naháňať hračky, prešla k svojej rezonančnej doske a povedala: „All Done Want Bed“. Stella sa zrútila na posteľ a zívala. Vyslovila dôvod, prečo prestala hrať, a svoj ďalší zámer. Bolo by pre ňu oveľa jednoduchšie zastaviť sa a ľahnúť si bez toho, aby predtým povedala, prečo.

Zahrajme si loptu vonku!

Hovoriaci pes Stella sa učí hovoriť pomocou rezonančnej dosky stella hovorí lopta

Hovoriaci pes Stella sa učí hovoriť prostredníctvom zvukovej dosky, stella hovorí, že lopta je vonku

Čo si myslíte, že by vám váš pes chcel povedať?

Hovoriaci pes Stella sa učí hovoriť so špeciálnou zvukovou doskou stella a jej zvukovou doskou

Koľko slov sa môže Stella naučiť??

Christina Hunger pracuje ako rečová patologička s 1 a 2 ročnými deťmi v San Diegu. Mnoho z týchto detí používa na komunikáciu aj adaptačné nástroje. Hlad začal učiť slová Stelly, keď mala sučka asi 8 týždňov. Šteniatko teraz vie najmenej 29 slov a dokáže skombinovať až päť slov do frázy alebo vety.

Christina plánuje pokračovať v učení Stelly nových slov a chce naučiť hovoriť aj ostatných psov. Pokrok Stelly dokumentuje na svojom blogu Hlad po slovách a na ich Instagram. “Myslím na to, aké dôležité sú psy pre ich ľudí.” Len si predstavujem, ako hlbšie sa to puto môže dostať. “

Koľko slov sa môže Stella naučiť? ?

Hovoriaci pes Stella sa učí rozprávať na stene a stena a žena Christina hladujú

Asi po 36 000 rokoch konečne dokážeme presne porozumieť najlepšiemu priateľovi človeka

Hovoriaci pes Stella sa vonku učí hovoriť pomocou zvukovej dosky stella a rezonančnej dosky