Psie chlpy – aký je najlepší spôsob, ako udržať svoj bytový dom vycvičený?

Každý, kto má psa vo vlastných štyroch stenách, problém pozná. Či už na gauči, kresle alebo na koberci – psie chlpy sa prichytia všade a je ťažké ich odstrániť. Aj keď sa snažíte so situáciou vyrovnať každý deň, len málokedy sa vám podarí zbaviť sa všetkých vlasov. Existuje však niekoľko malých pomocníkov a malých rád, ktorými môžete problému úplne predísť, ale zúžiť ho.

Ako – odstrániť srsť psa správnymi nástrojmi

Bežné vysávače majú sotva šancu na vlasy prilepené na nábytku alebo kobercoch. Bez ohľadu na to, aký silný je sací výkon, nebude úspešný. Dôvodom je povaha kefiek každého vysávača. Každý, kto je vystavený veľmi chlpatým problémom, najmä na koberci, by mal preto požiadať o čistenie špeciálne vysávače na chlpy zvierat Padnúť späť. Sú navrhnuté tak, aby predovšetkým vysávali vlasy a vlákna pomocou špeciálnych kefiek. Rovnaký princíp sa používa na odstránenie chĺpkov pomocou špeciálnych ručných kefiek. Sú vytvorené na použitie proti všetkým druhom zvieracích chlpov, ale majú zásadnú nevýhodu, že nie je možné účinné a časovo úsporné čistenie. Na jednej strane sú veľmi vhodné na odstraňovanie chĺpkov z gauča alebo kresla, na druhej strane všetko, čo ide nad rámec toho, je viac ako časovo náročné a niekedy zhltne aj niekoľko hodín. Na veľkoplošné čistenie preto môžete spravidla použiť iba špeciálny vysávač na chlpy zvierat.

hygiena vysávača psích chlpov

Vo veľmi drsných prípadoch, v ktorých už nepomáha ani pravidelné vysávanie, môžu pomôcť jamkové rukavice. Tieto sú v skutočnosti určené na česanie psa. Vďaka gumovému povrchu však vlasy na rukavici veľmi dobre priľnú. S trochou fyzickej námahy sa teda dajú odstrániť aj vlasy z hrubých kobercov. Čistenie plochých kobercov funguje podľa rovnakej myšlienky. Namiesto rukavice môžete použiť štandardný sťahovač okien a ľahkým tlakom ho potiahnuť po podlahe.

Psie vlasy pravidelne česajte

Tí, ktorí sa častejšie česajú, menej často bojujú s vlasmi

Skutočnosti, že vlasy sa pravidelne vyskytujú na oblečení a nábytku, je jednoducho nevyhnutné. Stojí však za to stráviť pár minút denne úpravou svojho psa. Ak budete svojho psa česať päť minút denne, vo veľmi krátkom čase budete môcť vidieť výsledok na vlastné oči. Mali by ste však venovať pozornosť typu kožušiny. Psy s dlhou srsťou by mali byť v ideálnom prípade česané hrebeňom alebo kefou so širokými štetinami, zatiaľ čo pre hustú srsť je vhodný trhajúci sa hrebeň. Drôtené alebo veľmi krátke vlasy sa naopak najlepšie opracujú hrebeňmi alebo kefami s krátkymi zubami. Okrem veľkej výhody, že pes rozdeľuje po dome menej chlpov, robíte pre neho aj niečo dobré. Pravidelné česanie alebo česanie podporuje krvný obeh v koži vášho štvornohého priateľa, odstraňuje nečistoty a otrepy a zabraňuje matneniu vlasov.

hygiena psích chlpov náležitá starostlivosť

spálňa na hygienu chlpov psov

kefa na riešenie problémov so psími chlpmi