WOW domáce zvieratá – neobvyklé zvieratá, ktoré vám urobia veľkú radosť

wow domáce zvieratá leguán domáce zviera

Zoznam domácich zvierat WOW, ktoré by ste vo svojom dome nečakali

Domáce zvieratá sú zvyčajne tie, ktoré sú tiché, nekomplikované a ľahko sa starajú o byt. Je to však skutočne tak? Existujú len niektorí, ktorí poskytujú viac vzrušenia a adrenalínu. Vo svojich návštevníkoch vzbudíte aj silné emócie.

V určitých prípadoch by ste však mohli využiť aj trpezlivosť svojich susedov!

Zajačikovia ako domáce zvieratá WOW

Králiky sú určite také domáce zvieratá, ktoré dosahujú efekt WOW. Na starostlivú údržbu však musíte byť pripravení. Pretože začnú rýchlo zapáchať, ak ich nebudete brať dostatočne vážne.

Králiky môžu behať vonku alebo spať v klietke. To závisí od toho, čo ich presne naučíte. Rovnako ako všetky ostatné zvieratá, kastrácia je dobrou voľbou z mnohých dôvodov, ktoré vás udržia na bezpečnej strane.

Priateľská králičia rodina

wow domáce zvieratá králik rodina králik

Milá a prítulná

wow domáce zvieratá zajačikovia pár

Tchoř

To je tiež exotická voľba pre domáce zvieratá. Pre svoje zviera tchora potrebujete veľkú klietku a nebolo by na tom nič zlé, keby malo možnosť chodiť mimo neho. Vzhľadom na to, že sa skrýva na malých miestach, je najlepšie nenechať tchora bez dozoru. To vám ušetrí veľa stresu.

Divoké zviera doma?

wow domáce zvieratá iltisch európsky

Milé malé zvieratká

wow domáce zvieratá iltis malé divoké zvieratá

Tchor európsky

wow domáce zvieratá iltis divoké zviera

Potkan ako domáce zviera

Potkany nemožno vynechať ani zo zoznamu domácich zvierat WOW. V skutočnosti sú oveľa priateľskejší, ako si väčšina ľudí myslí. Za svoju zlú povesť vďačia mnohým legendám, ktoré pochádzajú zo stredoveku, keď potkany bez vlastnej viny prenášali na ľudí smrteľné choroby. Pokiaľ sa však o nich starajú v sterilnom prostredí, toto riziko neplatí.

Kto hovorí, že potkany sú škaredé?

wow domáce zvieratá krysa dom dekoratívne

Roztomilá biela krysa

wow domáce zvieratá krysa krysa biela

Nezvyčajné zvieratko

wow domáce zvieratá potkan roztomilý

Myš ako domáce zviera

Chceme s nechtovými zvieratami pokračovať ešte chvíľu? Ak chcete mať myš ako domáceho maznáčika, odporúčame vám, aby ste sa rozhodli pre ženský exemplár. Pretože muži majú príliš silný zápach. Mnoho ľudí nevie, ako veľmi sa tieto zvieratá radi hrajú a aké zábavné môžu byť. Najlepšie je vybaviť klietku rôznymi hračkami, aby ste sa tam cítili príjemne.

Dekoratívna domáca myš

wow domáce zvieratá myš šedá roztomilý

Malé a pekné

wow domáce zvieratá myš dom myš

škrečok

Existujú rôzne druhy škrečkov, ktoré sa líšia aj veľkosťou. Tí s väčším objemom by ste sa mali ženiť v klietke jednotlivo a ostatní – vo dvojiciach. Patria k domácim zvieratám WOW, pretože sa na ne výborne pozerá. Robia všetky šialené veci s hračkami, ktoré tam majú.

Škrečky sú zábavné a veľmi energické

wow domáce zvieratá škrečok lezenie

Malé nohy a veľké, vlhké oči

wow domáce zvieratá škrečok roztomilý

morské prasa

Morčatá sú tiež neobvyklými domácimi zvieratami. Ale v skutočnosti sú veľmi prispôsobiví a dajú sa ľahko trénovať. Sú veľmi spoločenskí a mali by ste ich upravovať aspoň vo dvojici, ale radšej aj v skupinách. V klietkach zaberajú veľa miesta. Najlepšie zo všetkého je, že by mali mať možnosť prechádzať sa aj mimo nich. Sú neskutočne hlasné. Ukazujú to najmä vtedy, ak ste nútení niekde hľadať ich jedlo.

Morčatá sú skvelé na maznanie

wow domáce zvieratá morča uhorka

Sladké fotogenické zvieratá

wow domáce zvieratá morčací klobúk

Netopiere

Netopiere sú tiež neobvyklými domácimi zvieratami. Sú veľmi aktívni a temperamentní. Väčšinou si veľmi dobre rozumejú s ľuďmi, ktorí sa o ne starajú. Na ich umiestnenie však budete potrebovať veľmi veľké klietky. Ak však chcete žiť zdravo a dlho, musíte investovať veľa peňazí a času.

Netopiere s rozdielom

wow domáce zvieratá netopiere malé

Odhaľte málo známu stránku týchto zvierat

wow domáci netopier

Ďalšie neobvyklé zvieratá

Neobyčajných zvierat, o ktoré sa dá doma starať, je veľmi veľa. V tomto bode chceme uviesť niekoľko ďalších. Najlepšie však bude, keď si prečítate každú z nich. O ježkov, ale aj žaby sa môžete úspešne starať doma. Plazy sú tiež stále obľúbenejšou voľbou.

Pre tých z vás, ktorí majú väčší dvor a prepojenie s voľne žijúcimi zvieratami, existujú aj celkom exotické druhy, ktoré možno bežne chovať iba v akváriách. Ide napríklad o rôzne plazy v neobvyklom meradle.

Kúpte si milého domáceho priateľa       

wow domáce zvieratá ježko divoké zvieratko roztomilé

Pitons sú perfektné strážne zvieratá

wow domáce zvieratá piton pet

Tarantule majú tiež svoje čaro

wow domáce zvieratá pavúk tarantula