125 İnanılmaz Denizci Dövmesi ve Arkasındaki Anlamlar

Denizci dövmeleri, arkalarında çok fazla anlam barındırdıkları için en popüler tasarımlardan bazıları. Bunun nedeni, kullanıcının askerde olması veya belki de sadece hevesli bir denizci olması olabilir. Deniz kenarındaki hayatı sevebilirsin. Bu dövmeleri sevmek için birçok neden var, en popüler olanlardan bazılarının arkasındaki anlamlara bakmaya başlayacağız..

Deniz Dövmeleri

Denizcilik dövmesinin arkasında çok fazla tarih var ve bunun nedeni 16. yüzyıl denizcilerinin Pasifik adalarındayken yaptırdıkları dövmeleri giymeleri. Hatta keşfedildi Kaptan John Cook’un günlüğü aynı dövmeleri giyen yerli insanlar olduğunu. Bu süre zarfında, denizciler aslında birbirlerine dövme yaptılar ve o sırada sahip oldukları araçları kullanmak zorunda kaldılar. Şok edici bir şekilde, bir dövme oluşturmak için mürekkep için genellikle idrar ve barut kullandılar..

Deniz Dövmelerinin Arkasındaki Sembolizm

İnsanların deniz dövmesi yaptırmalarının bir nedeni vardı:

Vatanseverliğin simgesiydi

Dövmelerin şansı geri çevirmek için kullanılan tılsımlar olduğuna inanıyorlardı.

Ziyaret edilen belirli bir zafer veya yerin hatırlatıcısı

Mementos, yolculuklarında kilometre taşlarını işaretlerdi

O zamanlar denizciler çok batıl inançlıydılar ve bunun için her türlü sebepleri vardı. Çalıştıkları koşullar genellikle tahmin edilemez ve tehlikeliydi. Hayatları şansın insafınaydı ve bunun başka bir yolu yoktu. Güvende kalmak için, kötü şanstan korunmak ve iyi şans getirmek için bu görüntüleri vücutlarına giyerlerdi..

Gemi Dövmeleri

denizci-dövmeler

Bu gemi dövmelerini çok görüyoruz ve birçok şekil ve boyutta olabilirler..

Denizciler gemi dövmelerini severdi çünkü onlar onlar için bir metafordu. Günlük olarak çalışmaya gittikleri yerdi ve aynı zamanda macera anlamına geliyordu. Denizci Jerry iyi bilinen bir denizciydi ve gemileri severdi. Aslında her büyük gemi gemisinde ana belgelere sahipti. Efsanevi kırpıcı gemi dövmeleri vardı ve bunlar sadece gemilere olan sevgisini değil, aynı zamanda bir maceraya atılması gerektiği çağrısını da temsil ediyordu. Her zaman “Homeward Bound” olma kararlılığına sahipti ve dövmelerinin temsil ettiği şey buydu..

Deniz Feneri

Deniz feneri, denizcilerin alması gereken bir başka doğal dövmeydi. Deniz feneri, onları güvenli bir şekilde eve götürecek olan güvenli bir sığınağı temsil ediyordu. Bazı denizcilerin deniz fenerinin temsil edilmesini istemeleri şaşırtıcı değil. Deniz fenerini bulamadıkları için denizde ölen birçok denizci oldu. Sıkıntılı zamanlarda güvenebilecekleri tek şey bu.

Çapa

Çapa başka bir sembolik dövmedir ve bir denizcinin hayatındaki güvenliği temsil eder. Sadece bu değil, istikrarı da temsil ediyor. Kadınlarla ve hatta “anne” kelimesi gibi isimlerle sık sık bağlantı kurarsınız, çünkü ister ruh eşi ister aile olsun, onları stabilize eden şeyin tam özüne iner. Çapa yıllar içinde daha popüler hale geldi ve sadece yelken açmayı seven insanlar bile çapa dövmesine sahip olacak. Hayatınızda istikrarlı ve istikrarlı olanı temsil eden dövmedir..

Ziyaret edilecek yerler

Birçok denizci, ziyaret ettikleri yerleri vücutlarına dövme yaptırırdı ve bu, aynı tür sembolizme sahip geometrik dövmenin harika bir örneğidir..

pinup kızlar

Pinup kızları o nesilde çok popülerdi ve denizciler genellikle onları vücutlarında tasvir ederdi. Bazen denizciler aylarca bir kadın görmeden giderlerdi, böylece pinup kızlar onlara evde onları ne beklediklerini hatırlatırlardı. Yolculukta yanlarında bir kadın arkadaşa sahip olmak neredeyse bir duyguydu..

“Bana dövmeli bir adam göster, sana ilginç bir geçmişi olan bir adam göstereyim.” -Jack London

İçindeki Denizciyi Temsil

Bu, yetişkin bir adamdan bekleyeceğiniz türden bir dövme değil ama tam orada bir denizcinin hayatını temsil ediyor. Kokarcayı sevmeden edemiyoruz ama herkes için “çok şirin” olabilir.

Birinin dövme yaptırmasının nedeni, hayatında bir şeyi işaretlemek istemesidir. Artık sanat formları olarak kabul ediliyorlar ve çoğunun arkasında bir anlam veya bir tür sembolizm var. Yaratıcılığın sembolüdür ve kişiliğinizi sergilemenize olanak tanır..

Hâlâ bir suçlu ve alçak yaşamın bir işareti olarak görülebilir, ancak bu klişenin ötesine geçiyoruz. Günümüzde hemen hemen herkes dövme yaptırabilir ve artık o kadar utanç verici bir şey olarak görülmemektedir..

eski okul denizcisi

Bu gerçekten bir sanat eseri ve pratikte bir portre olabilir, onu nasıl sevmeyiz? Bu eski bir denizci resmidir ve muhtemelen sahibinin hayatını bir denizci olarak temsil eder. Herkesin seveceği harika bir tarz. Bir nostalji hissi veriyor ve farklı bir zamandan bahsediyor. Böyle bir dövmesi olan herkes gurur duymalı.

Kafatası Dövmeleri

Kafatasları, denizcilik dünyasında ve bunun dışında popüler bir stildir. Hangi dövmeyi seçerseniz seçin dövme büyük bir taahhüttür. Hayatımızın geri kalanında ve hatta sonrasında vücudumuza dövme yaptırmayı kabul ediyoruz. Kafatasları, ölüm ve ölme takıntımız nedeniyle popüler bir temadır. Bu tür dövmeler, Sailor Jerry’nin zamanında popülerdi çünkü bir maceranın, paralı askerin veya savaşçının işaretleriydi. Bu kafatasları, düzenli olarak ölümle yüzleşmek zorunda kalan yaşamları temsil ediyordu. Bu kafatasları temelde denizcileri ölümün kendisinden aşılıyordu..

Sevgili Dövmeleri

Bu dövmeler belli ki geride kalan aşıkları veya aşkı temsil ediyor. Bir denizcinin karısının veya kız arkadaşının evde sağ salim dönüşünü beklediğini hatırlamasını sağlayan bir şey olabilir. Aşkın bizi en karanlık günlerimizde çektiğine dair kesinlikle tatlı bir hatırlatma..

Deniz Araçları

“Dövmesiz bir denizci, grogsuz bir gemi gibidir: denize uygun değildir.” –Samuel O’Reilly, dövmeci

Denizci İrfan

Daha önce de söylediğimiz gibi denizciler denizde birbirlerine dövme yapıyorlardı. Bunu düşünmek biraz korkutucu çünkü kullanılan araçlara bağlı olarak kolayca enfeksiyona yatkın olabilirler. Denizcilerin seçtiği dövmelerin birçok benzersiz özelliği vardı. Denizdeyken elde ettikleri tüm başarıları göstermek için dövmeler kullandılar ama sadece bunu değil, hayatlarına da iyi şanslar getirmek istediler..

Bazı dövmelerin arkasında birçok anlam vardır. Örneğin, bir deniz kaplumbağası, ekvatoru geçen bir denizciyi ifade edebilir. Hileli bir gemi dövmesi yaptıran bir denizci, tehlikeli Cape Horn’daki macerasını temsil eder. Diğer birçok dövme, bir denizcinin yaptığı seyahatleri veya denizdeyken onlara koruma sağlayacak şeyleri temsil edecektir..

Deniz Araçları

Bunlar, elbette, ister yapılmış olsun, isterse bir denizcinin yapmayı dört gözle beklediği denizdeki varış noktalarını temsil eder..

korsan aşk

olan herkes için Karayip Korsanları’nı izledim, denizde bir korsan gibi yaşama arzunuz var. gerçek özgürlük içinde yaşamanın ve bir baş belası olmanın o fantezi ideali. Bu, tonlarca ayrıntıya sahip muhteşem bir dövme. Kol dövmesi, bunun gibi uzun bir gemi tasarımı için harika çünkü kolun uzunluğunu uzatıyor. Kim bu kadar muhteşem bir dövme istemez ki? Kesinlikle çok güzel. Bir kol arıyorsanız, bunun gibi bir stille yanlış gidemezsiniz..

3D Stiller

Size sıçrayan harika bir dövme hakkında konuşun. Dövme çoğunlukla siyah beyazdır ancak görünümü keskinleştiren biraz renk vardır. Bu 3D görünümleri seviyoruz ve bir gemi bunu göstermek için mükemmel bir tasarım.

Sert Adam Bakışı

Denizciler her zaman kaba ve taklalı adamlar olmakla ün yapmıştır. Kenarlarda kaba oldukları biliniyordu. Vücutlarının her yerinde dövmeler olması kesinlikle bu itibarı kazanmalarına yardımcı oldu. Eskiden dövme yaptıran tek insanlar toplumun yanlış tarafındaki kaba insanlardı. Diğer birçok kültür için de aynıydı.

19. yüzyılda, Japonya dövmeleri, bir noktada yasaklandıkları noktaya kadar suç faaliyeti ile ilişkilendirildi. 20. yüzyılın ortalarına kadar yasaklandılar. Kanun kaçağı, tüm vücut dövmeleriyle dolaşan suç örgütü nedeniyle yürürlüğe girdi. Vücuda modern aletlerle de konmadılar, büyük el iğneleri ve umarız sabit bir sanatçı eli ile cilt üzerinde yaratıldılar..

Dövme yaptırmak kesinlikle uzun bir yol kat etti ve artık ülkelerde yasak değil. Ama hala dövmeleri çevreleyen bir tabu var ve bazı insanlar hala bunu hapishane hayatı, çete kültürü ve düşük sınıf kültürlerle ilişkilendiriyor..

Neyse ki soluyor ve bu günlerde dövmeler bir sanat formu ve kişisel yaşam tarzlarımızı ifade etmenin bir yolu olarak kabul ediliyor. Bu günlerde ünlülerin dövmelerini ana akımmış gibi salladığını görmek tamamen normal. Dövmeler o kadar popüler hale geldi ki, muhtemelen onlara sahip olan daha fazla ünlü var, sonra olmayanlar var. Artık bir isyan işareti değil, daha çok kendimizin kişisel bir ifadesi..

Dövmeler şimdi her zamankinden daha kabul edilebilir olabilir, ancak bu hafife alınmaları gerektiği anlamına gelmez. Dövmelerin sonsuza kadar sürmesi gerekiyordu ve bir hevesle yaptırırsanız, büyük olasılıkla pişman olacaksınız..

Hatırlanması Gereken Bir Gemi

Bu muhtemelen bu denizcinin zamanının çoğunu geçirdiği gemidir. Çok vatansever olduğunu tasarımından anlayabilirsiniz, bu yüzden muhtemelen onun askerlik döneminden kalmadır..

Denizkızı Tasarımları

Elbette denizde olan herkes bir gün deniz kızı göreceğine inanır. onlar her zaman denizci irfanının bir parçası oldular.

kırlangıçlar

Kırlangıçlar bir denizcinin hayatında özel bir yere sahiptir çünkü bir denizcinin 5000 mil yol kat ettiği noktayı işaret eder. Bu, denizde geçirilen çok zaman demektir. Bu güzel yaratıcılar, aynı zamanda eve dönüş fikrini de simgeledikleri için yelken dünyasında popülerdir. Bu eve dönme fikri iki yerden geliyor. İlk yerler, evlerine San Juan Capistrano’ya döndüklerinde kırlangıçların göç modelinden geliyor. İkinci kaynak ise, denizci denizdeyken ölürse kırlangıçların evini cennete taşıyacağı inancıdır. Kulağa büyülü geliyor, değil mi?

Şişedeki mesaj

Şişe fikrindeki mesaj, bir denizcinin bir şişeden okyanusa girebileceği ve eve dönmediği takdirde bir mesajın ailesine geri taşınabileceği fikrinden gelir..

Deniz Canlıları

Deniz canlıları, denizdeki hayvanların güçlü tasvirleri oldukları için her zaman popülerdir. Bu herkesin seveceği güzel renkli bir dövme.

Ay Savaşçısı Dövmesi

Sailor Moon TV şovunu izleyerek büyüyen herkes için, onun neyi temsil ettiğini tam olarak bilirsiniz. Bu, birçok gencimizin favori karakteriydi ve eğer sizin favorinizse, o zaman sahip olmak isteyeceğiniz bir dövme seçimi olabilir..

Pinup Denizci Bayanlar

Bir erkek için, bir denizci olarak hayatını ve evden uzaktayken özlediği kadınları temsil etmekten daha iyi ne olabilir. Denizci olmak kolay bir hayat değil ve bu dövmeler, çok çalışan denizcilerin yıllar boyunca binlerce hikayesini temsil ediyor..