Bir Dövme Almak İçin Size İlham Verecek 121 İnanılmaz Azrail Dövmesi

Birçok efsaneye göre, Azrail, Yeraltı Dünyası, Cennet, Cehennem, Araf veya temelde inandığınız herhangi bir ölümden sonra yaşama gitmeden önce göreceğiniz son varlıktır. Bu yaratıklar genellikle siyah pelerinli ve sırt çantalı iskeletler olarak tasvir edilir. bir tırpan. Ölümü temsil ettikleri için, çoğu kişi azrail dövmesi yaptırmanın kötü şans olduğuna inanıyordu..

Ancak ölüm, azrail dövmesinin anlamlarından yalnızca biridir. Dövmenizin anlamı değişebilir. Neyi simgelediğine veya anlattığına inandığınıza bağlıdır. Birçok dövme yoruma açıktır. Öyleyse neden kendi azrail dövmeni yaptırmıyorsun ve diğer insanların ne demek istediğini düşünerek çıldırmasına izin vermiyorsun..

azrail dövmeleri

Azrail’in Kökeni

Azrail’in Charon’a dayandığına inanılıyordu. Yunan mitolojisinde Charon, Yeraltı Dünyası’ndaki kayıkçıydı. Ölümün ruhlarını, bir altın sikke veya drahmi karşılığında Yeraltı’nın üç mistik nehrinde gezdirdi..

Azrail gibi, o da siyah kapüşonlu bir pelerin giyen bir iskelet figürü olarak tasvir edilmiştir..

Ancak bazıları, Azrail’in daha çok Yunan tanrısı Chronos’a benzediğine inanıyordu. Güçlü bir tırpan taşıyordu ve Zaman Baba olarak biliniyordu. Bununla birlikte, zaman ve hasatla olan ilişkisinin, Reaper’ın kum saati ve tırpanının sembolizmini tasarladığına inanılıyor..

Ancak birçok kişi, Reaper’ın gerçekten nereye dayandığını tartışırken, Grim Reaper’ın en popüler başlangıç ​​hikayesi, insanlığın varlığının en kötü zamanındaydı..

Ölüm olarak da bilinen Azrail’in esas olarak 14. yüzyılda Avrupa’da ortaya çıktığına inanılıyordu. Bu süre zarfında, Avrupa şimdiye kadarki en büyük ve en kötü pandemi altındaydı. Kara Ölüm olarak bilinen, kıta nüfusunun üçte birini yok eden veba nedeniyle milyonlarca insan öldü..

Ölüm her yerdeydi. İnsanların bir ölüm görüntüsü yaratmaları ve Azrail’i seçmeleri şaşırtıcı değildi..

Neden Belirli Görüntü?

İskelet, öldüğümüzde ve bedenimiz çürüdüğünde bize kalan şeydir. Bu yüzden ölümün sembolü olarak seçilmiştir..

Ama neden tırpan?

Tırpanlar, yenilmeye veya üretilmeye hazır olduklarında mahsulleri biçmek ve hasat etmek için kullanılır. Bir bakıma hayatın sembolü olmalı, değil mi? Ama aynı zamanda ölümün de harika bir sembolü. Temelde öldüğümüzde dünyadan koparılırız. Tırpanın keskin bıçakları zamanı geldiğinde can simidimizi kesebilir..

Bu arada bornoz veya kukuletalı pelerin, daha çok dini figürlerin cenaze hizmetlerini yürütürken giydiği cüppelerle ilişkilidir..

Azrail Dövmelerinin Tarihi

Kara Ölüm’den sonra sanat, Ölüm’ü Azrail olarak tasvir etti – siyah kapüşonlu bir cübbe içinde bir iskelet figürü. Dövme ve vücut modifikasyonları popüler hale geldiğinde, Grim Reapers’ın tasarım olarak yaygın bir seçim olması şaşırtıcı değil. Ne de olsa, sanat söz konusu olduğunda ölüm yaygın bir kavramdı ve Azrail Ölüm’ün yüzüydü..

İlk Grim Reaper dövmelerinin nerede ve ne zaman yaratıldığından hala emin değil. Ama bugün, dünyadaki dövme meraklıları arasında çok yaygınlar..

Azrail Dövmelerinin Anlamı

Birçokları için Azrail sadece ölümün bir simgesidir. Ancak Grim Reaper dövmeleri, kullanıcıya bağlı olarak değişen anlamlara sahip olabilir. Tasarımınıza dahil olan başka unsurlar varsa anlamını bile değiştirebilir..

Bu Grim Reaper dövmelerini sık sık yaptıranlar, hayatlarını sona erdirebilecek korkunç kazalar geçirmiş insanlardır. Ölümü “hile yapabildiklerinin” bir işareti haline geldi.

Bununla birlikte, herhangi bir travmatik geçmişi olmayan bir Azrail dövmesi yaptıran insanlar da var. Anlam genellikle aynı kalır – ölüm ve kaçınılmazlığı. Ama bu dövmeyi yaptıranlar korkmak yerine bunu hayatın bir parçası olarak kabul ederler; korkmamız gereken bir şey değil.

Bununla birlikte, ölüm yerine yaşamın sembolü olarak Azrail dövmelerini seçen başkaları da var..

Normalde buna inanan insanlar, genellikle kasvetli ve öngörüden ziyade komik veya hafif yürekli bir tasarım seçerler..

Bir Grim Reaper dövmesi, sevilen birinin ölümünü de gösterebilir. Bu tasarımlar normalde bir aile üyesini, partneri/önemli diğerini veya bir arkadaşı simgeleyen başka bir öğeyi içerir. Örneğin annenizin en sevdiği çiçek gül. Ölümünü onurlandırmak için Azrail’inize bir buket gül ekleyebilirsiniz..

Tüm Dövmelerin Bir Anlamı Olması Gerekiyor mu??

Sırf istediğin için dövme yaptırabilir misin? Yoksa mürekkeplenmeden önce daha derin bir anlamı olması mı gerekiyor??

Birçok dövme meraklısı daha büyük öneme sahip dövmeler yaptırsa da, düşüncelerini görsel olarak ifade etmek için dövme yaptıranlar hala var. Her zaman zihni gıdıklayan veya hayranlık uyandıran bir şey olmak zorunda değildir. Pek çok dövme hayranı, estetiği sevdikleri için üzerlerinde mürekkeple bir şeyler var..

Kot pantolon ve tişört yerine şık gündelik kıyafetler giymeye çok benzer çünkü bunlarla kendinizi rahat hissedersiniz..

Bununla birlikte, havalı göründüğünü düşündüğünüz için bir Azrail dövmesi yaptırmak istiyorsanız, tereddüt etmeyin. Her zaman ölümü ya da trajik bir geçmişi ya da ölü bir sevileni simgelemek zorunda değildir. Tasarım, bakmayı sevdiğiniz bir şey olabilir.

Örneğin, kapüşonlu siyah pelerinli ve tırpanlı bir kadın gibi alışılmadık bir Azrail tasarlayabilirsiniz..

Bu tür tasarımlarla iyi bir dövme sanatçısı, tercihinize en uygun görüntüyü oluşturmanıza yardımcı olabilir..

Bununla birlikte, hala batıl inançlı olan başkaları da var. Dövmenizi görebilir ve onu korku, kötü şans veya olumsuzluk ile ilişkilendirebilirler. Size dövme yaptırmayı seçmeden önce bunları göz önünde bulundurun..

Dövme Sanatçısı Nasıl Bulunur?

Doğru dövme sanatçısını bulmak dövmenizi yapabilir veya kırabilir.

Sanatçılar olarak, her birinin kendine özgü bir tarzı ve uzmanlığı vardır. Modern dövmeler yaratmada çok daha iyi olan dövmeciler varken, bazıları 3D dövmelerde çok daha iyi. Ayrıca Azrail ve iskelet çizmede daha iyi olanlar varken, diğerleri sevimli, çizgi film tarzı karakterler çizmede daha iyiler..

Bununla birlikte, bir sanatçı bulmak söz konusu olduğunda bazı ipuçlarımız:

Referans İsteyin

Bir arkadaşınızın dövmesinin büyük bir hayranı mısınız? Stil, mürekkeplendiğinizde elde etmek istediğiniz bir şey mi? Eğer öyleyse, arkadaşınıza dövme sanatçısının kim olduğunu sormak en iyisidir. Bir tavsiye, istediğiniz dövmeyi elde etmenin en iyi yoludur. Sanatçının bir eserini bizzat görmüşsünüzdür. Bunun yanı sıra, ailenize veya arkadaşınıza deneyimlerini ve tarafsız görüşlerini sorabilirsiniz..

Birden fazla referans alabilirseniz, o kadar iyi. Bu sayede daha fazla seçeneğe sahip olursunuz. Aralarından seçim yapabileceğiniz en az üç sanatçı bulmak iyi bir sayı.

Ancak unutmayın: arkadaşınızın dövme sanatçısı, arkadaşınızın dövmesiyle harika bir iş çıkarmış olabilir. Ama bu her zaman sizin için doğru oldukları anlamına gelmez.

Mağazayı ziyaret edin

Sanatçının dükkânını ziyaret etmek, belki de sizin için dövme sanatçısı olup olmadıklarını bilmenin en iyi yoludur. Her dükkanın kendine has bir çekiciliği vardır. Bazıları beğeninize göre biraz fazla yoğun olabilir. Ancak, her zaman doğru hissettirecek bir dükkan olacaktır. Atmosfer, her zaman olacağını düşündüğünüz bir şey ve sanatçılar, bağlantı kurabileceğiniz insanlar..

Dükkanı kontrol ederken, mekanın ne kadar temiz olduğunu da kontrol etmelisiniz. Dövme yaptırırken hijyen son derece önemlidir. Kirli bir yerde mürekkeplenmek enfeksiyon kapabilir.

Ek olarak, onlara her sanatçı için yeni iğneler kullanıyorlar mı, ekipmanlarını ve mekanlarını nasıl temizledikleri ve müşterilerinin dövmelerini nasıl temizledikleri gibi standart hijyen soruları sorduğunuzdan emin olun..

Güvenliğinizin bir öncelik olduğu açık olmalıdır.

Sanatçı ile konuş

Sanatçınız, vizyonunuzu anlayan ve onu gerçeğe dönüştürebilen biri olmalıdır. Genellikle tasarımı bir kağıda çizerler ve yaptıkları tasarımlarla size geri dönerler..

Ama hepsinden önce, sadece onlarla konuşmak, sizinle bağlantı kurup kurmadıklarını “hissetmenize” yardımcı olabilir..

Onlarla konuşmanın yanı sıra portföylerini görmenin mümkün olup olmadığını sorabilirsiniz. Bu onların geçmiş eserlerinin koleksiyonudur. Bu sayede onların sanat tarzlarını daha iyi anlayacaksınız. Yine, bazı sanatçılar belirli bir sanat stilinde uzmandır. İstediğiniz tarzda en iyi olduğuna inandığınız sanatçıyı seçin.

Portfolyolarını kontrol ettikten sonra, çalışmalarını izlemelerini de talep edebilirsiniz. Dövme yapmalarını izleyerek sanatlarını ve iş etiğini daha iyi anlayabilirsiniz..

Acele etmeyin

Artık dükkanın neye benzediği ve sanatçıların nasıl çalıştığı hakkında bir fikriniz olduğuna göre, acele etmeyin ve bazı artıları ve eksileri listeleyin. Mümkünse, daha fazla mağazaya göz atın ve hatta dövme etkinliklerine katılın. İkincisi, çalışmalarını gerçek zamanlı olarak incelemeniz için size zaman verecektir..

Dövme sanatçısı ve seçtiğiniz tasarım, sürecin hayati bir parçasıdır. Dövmenizin hayatınızın sonuna kadar sizinle kalacağını unutmayın. Bu nedenle, yaptığınız seçimler pişman olmayacağınız bir şey olmalıdır..

Bir Sanatçıda Neler Aranır?

Azrail dövmelerini çizmek en zoru değil. Ancak özel tasarımınız oldukça karmaşıksa, ciddi becerilere sahip bir sanatçı isteyeceksiniz..

Bununla birlikte, bir sanatçıda dikkat etmeniz gereken şeyler şunlardır:

Tecrübe etmek

Belirli bir sanat formuna veya becerisine hakim olmak, yılların deneyimiyle elde edilebilir. Yani, bu bir sanatçıda aramanız gereken bir şey.

Profesyonel bir sanatçı olarak adlandırılmadan önce, profesyonel bir dövmeciden çıraklık almış olmaları gerekirdi. Normalde, ayrı yollara gitmeden ve kendileri bir profesyonel olmadan önce en az bir yıl geçirirler. Ancak, çıraklıktan sonra bile ustaları tarafından kabul edilen yeni dövme sanatçıları bulmak nadir değildir..

Çıraklık döneminde sanatçı ustasından beceriler öğrenecek ve yapacakları dövmelere uygulayacaktır. Zaman geçtikçe ve daha fazla deneyimle, bu beceriler harika tasarımlar yaratana kadar geliştirilecektir..

Yetenekler

Ama belki de dikkate alınması gereken en önemli şey, sanatçınızın beceri seviyesidir..

Çizgilerini düşünün. Çizgileri sağlam ve düz mü ve sadece bir vuruşla yapılmış gibi mi görünüyor? Gölgelendirme ve renklendirme söz konusu olduğunda, lekesiz bile olmalıdır. Ayrıca çizgiler içinde kalmalı.

Yetenekli sanatçılar olup olmadıklarını bilmenin bir başka harika yolu da senaryo yazma becerilerini görmektir. Cilt üzerine yazmak çok zordur ve çok fazla pratik gerektirir. Normalde, bu onlara çıraklık eğitiminden geçtiklerinde öğretilen ilk beceridir. Sanatçınızın ne kadar yetenekli olduğunu sıklıkla söyleyebileceğinden, dövme senaryolarına göz atın..

Bilgili

Sanatçınız zanaat konusunda bilgili olmalıdır. Ve bu sadece bir dövme makinesinin kullanımıyla ilgili değil. Ayrıca size güncellenmiş dövme sonrası bakım ipuçları sağlamalıdırlar..

Bunun yanı sıra dövme teknikleri ve yöntemleri ile ilgili her şeyi onlara sorabilirsiniz ve onlar cevaplayabilirler. Sadece uzun yıllara dayanan deneyime sahip profesyoneller böyle bir bilgi edinebilir, sadece denemek isteyen bazı özentiler değil..

Azrail Dövmeleri Maliyeti

Azrail dövmesi yaptırmaya kararlıysanız, muhtemelen ne kadar harcayacağınızı bilmek en iyisidir. Bununla birlikte, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlı olduğu için belirli bir miktar belirlemek zordur:

  • Tasarım
  • Boy
  • Renkler
  • Sanatçı ücreti

Grim Reaper dövmeleri normalde siyah ve gri olduğundan, genellikle çeşitli renklerde dövmelerden daha ucuzdur. Ancak, tasarım oldukça karmaşıksa ve ortalama boyuttan daha büyükse, maliyetin artmasını bekleyebilirsiniz..

Ortalama olarak, dövme dükkanları saat başına ücret alacaktır. Ulusal ortalama saat başına 150 ABD dolarıdır, ancak yine bu, konuma bağlı olarak değişebilir. Büyük şehirlerdeki dövme sanatçıları, kasaba ve küçük şehirlerdekilere kıyasla genellikle daha yüksek bir orana sahiptir..

Tam kollu bir kullanım yaklaşık 15 saat sürebilir, bu da minimum ücretin 1500$ olduğu anlamına gelir..

Sonra tekrar, boyut başına sabit oranı olan sanatçılar var. Daha küçük dövmeler genellikle 250 ila 300 dolar aralığındadır. Daha büyük dövmeler size 800 ila 1000 $ ‘a mal olabilir.

Hatırlamanız gereken bir şey varsa, o da iyi dövmelerin ucuz olmadığıdır. Daha ucuz dövmeler iyi değildir. Yani, havalı ve kötü bir Azrail dövmesi yaptırmak istiyorsanız, paradan tasarruf etmelisiniz..

Dövme Sonrası Bakım İpuçları

Dövmenizin bakımı belki de sürecin en önemli kısmıdır..

Sadece saygın bir sanatçı tarafından yapılmış harika bir dövmeye sahip olduğunuzu hayal edin. Ama onların bakım sonrası ipuçlarını takip etmedin ve şimdi enfeksiyon yüzünden dövmen mahvoldu. Ve eğer şanslıysanız. Dövme enfeksiyonları genel sağlığınızı etkileyebilir. Enfeksiyonlar sadece bin dolarlık dövmenizi mahvetmekle kalmaz, aynı zamanda aşırı ağrı ve rahatsızlığa da neden olur..

Bununla birlikte, dövme sanatçınızın bakım sonrası ipuçlarını izleyin. Size bazı ipuçları vermedilerse veya onları hatırlayamadıysanız, işte ipuçlarımız:

Temizlik

Dövmenizi temizlemek bir zorunluluktur. Ancak, bandajı veya plastik sargıyı çıkarmadan önce yaklaşık iki ila dört saat bekleyin. Bu, cildinizin pıhtılaşması için biraz zaman verir. Mürekkebin de yerleşmesi gerekecek, bu nedenle temizlemeye hazır olduğunuzda büyük olasılıkla fazla mürekkep olacaktır..

Bandajı bırakabilir veya gece oldukça geç olduğunda ve önce biraz dinlenmek istediğinizde sarabilirsiniz. Ancak, yeni dövmenizi sabah ilk iş olarak temizlemeniz en iyisidir..

Nasıl temizlenir

  1. Dövmenizi temizlerken sadece temiz su kullanın. Temiz olduğundan emin olmak için ellerinizi önceden yıkayın.
  2. Fazla mürekkebi ve kanı temizlemek için yumuşak ve alkolsüz sabun kullanın. Dövmenizin her yerine dairesel hareketlerle nazikçe ovalayın.
  3. Sabunu, mürekkep veya kan kalmayana kadar temiz suyla nazikçe durulayın..
  4. Temiz bir kağıt havluyla kurulayın. Dövmenize sürün ve asla ovalamayın. Temizlemek için kaba ve sert havlular kullanmayın.
  5. İşlemi daha hızlı hale getirmek için “soğuk” ayarda bir saç kurutma makinesi de kullanabilirsiniz. Ama en iyisi hafifçe ıslatmak ve normal şekilde kurumasını beklemek.

Nemlendirme ve Koruma

Dövmeniz kaçınılmaz olarak kuruyacak ve soyulacaktır. Ancak bir dövme losyonu veya tipik nemlendirici losyonunuzu kullanarak tamamen kurumayı önleyebilirsiniz, ancak bunun alkol ve koku içermediğinden ve aynı zamanda cilt üzerinde hafif olduğundan emin olun..

Dövmeniz dökülmeye başladığında, olduğu gibi bıraktığınızdan emin olun ve normal şekilde soyulmasına izin verin. Asla zorla soymayın yoksa dövmenize zarar verir. Hepsinden önemlisi, çok kaşındığında bile kaşımayın (kesinlikle öyle olacaktır).

Güneş dövmeniz için kötüdür, özellikle yeniyse. Renkler hızla kaybolacaktır. Dışarı çıkarken dövmenize güneş kremi sürerek korumayı deneyebilirsiniz. Sonra tekrar, hafif olduğundan ve alkol içermediğinden emin olun..

Son olarak, dövmenizi yaptırdıktan sonra birkaç hafta hatta aylarca denizde, nehirlerde, göllerde veya yüzme havuzunda yüzmekten kaçının. Dövmenize bakteri bulaşma olasılığı yüksektir ve enfeksiyonlara neden olabilir..

Çözüm

Grim Reaper dövmeleri birçok farklı nedenden dolayı popülerdir. Ölümün yaşamın bir parçası olduğu ve kaçınılmaz olduğu konusunda daha derin bir mesaj içerebilir. Ya da sadece havalı görünebilir ve tam size göre olabilir..

Ancak, dövmenizi yaptırma nedeniniz ne olursa olsun, işlemi baştan (dövme sanatçısı arıyor) sonuna kadar (sonradan bakım) yaptığınızdan emin olun..