Erkekler ve Kadınlar İçin 51 Müthiş Mısır Dövme Fikirleri

Kalabalığın arasından sıyrılmanızı sağlayacak bir dövme arayışında mısınız? Orijinal olmak ister misin? Sizin için özellikle anlamlı olan bir dövme ister misiniz? Bu sorulardan herhangi birine evet yanıtı verdiyseniz, Mısır temalı dövmelerin dünyasını bizimle keşfetmekten heyecan duyacaksınız! herhangi bir şey mısır mitolojisi sanatsal, anlamlı ve benzersiz olacaktır. Fikirlerin listesi uzayıp gidebilir ve bu yazının tamamını Mısır dövmelerine adadık.

Mısır dövmesine sahip olmak kesinlikle sizi öne çıkaracak! Bunu neden söylüyoruz? İlk olarak, Mısır’dan ilham alan tüm dövmeler çekici bir tasarıma sahiptir. İkincisi, herhangi bir Mısır dövmesinin her şeyden beri önemli bir anlamı olacaktır. Mısır’dan ilham alan dövme tasarımları bol ve eski Mısır mitolojisinden alınmıştır. Mısır mitolojisi sayısız farklı tanrı, tanrıça ve tanrı benzeri yaratıkla doludur ve her Mısır imgesi bir şeyi sembolize eder. Örneğin:  aşkı simgeleyen bir dövme istiyorsunuz, ancak herkesin sahip olduğu aynı sıkıcı kalp temasını istemiyorsunuz. Neden olmasın Mısır tanrıçası İsis’in bir dövmesini düşünün?  İsis, Mısır mitolojisinde aşkın özüdür. Aşk sembolleri sadece bir örnektir. Aşk dövmesi istemiyorsanız, endişelenmeyin. Yapabileceğin çok sayıda başka Mısır dövmesi var. Size piyasada bulunan yüzlerce fikirden sadece birkaçını göstermek için buradayız.!

Erkekler ve Kadınlar için 51 Müthiş Mısır Dövme Fikirlerine bir göz atalım!

1.  Mısır temalı dövmeler için ilk tercihimiz güzel tanrıça Nekhbet’tir!

Mısır-dövme-fikirler-1

Akbaba tanrıçası Nekhbet, burada çarpıcı, canlı renklerle resmedilmiş! O, Mısır’ın hanedanlık döneminden ÖNCE’ye kadar uzanan Mısır kehanetlerinin en eskisidir! Güzellik, zarafet ve hakikat imajının kendisi için Nekhbet’in bu imajını öneriyoruz! Burada bir kadının kolunda gösteriliyor ama her yerde güzel olurdu!

2.  Uçan Ma’at:  Mısır temalı dövmeler listemizde bir sonraki, Uçan Ma’at.

mısır-dövme-fikirler-1

Ma’at, Mısır’ın doğruluk, adalet ve düzen tanrıçasıdır. Hukuku ve ahlakı temsil eder. Bu Mısır ay tanrıçası genellikle gökleri ve mevsimleri kontrol ederken gösterilir. Ma’at olmasaydı, tanrıların ve insanların dünyasında kaos hüküm sürerdi! Düzen ve uyum sizin için önemli mi? Hukuk, ahlak ve adalet alanına değer veriyor musunuz? Denge için çabalıyor musunuz? Öyleyse, Mısır tanrıçası Uçan Ma’at’ın dövmesi sizin için mükemmel bir seçimdir! Burada, Uçan Ma’at bir kadının karnında gösteriliyor, ancak aynı zamanda sırtınızda, omuzlarınızın üzerinde de güzel bir şekilde çalışır..

3. Horus:  Horus, eski Mısır savaş tanrısı, gökyüzü ve Şahinler

mısır-dövme-fikirler-2

Savaş, bu Mısır tanrısının alanıdır. Ayrıca uçuşu yönetiyor! Savaş senin işin olmasa bile, Horus’un herhangi bir tasviri harika! Horus burada bir adamın kolunda resmedilmiş ama, bu kadar havalı bir şey koymaya karar verdiğiniz her yere sığar.!

4.  Küçük Nemes:  Daha az heybetli ve büyük bir şey için Nemes’in küçük bir versiyonunu öneriyoruz.

mısır-dövme-fikirler-2

Nemes, eski Mısır’da SADECE Mısır firavunları tarafından giyilen başlıkların gerçek adıdır ve eski Mısır’da hüküm süren firavun kitleler tarafından Tanrı olarak kabul edilmiştir. Kraliyet ve gücün nihai sembolü için Nemes’ten başkasını aramayın! Nemes, çok fazla gücü küçük, benzersiz bir dövmeye sığdırmak için mükemmel bir yoldur. Bu küçük tasarım elinizde, parmağınızda veya başka bir küçük alanda mükemmel olurdu..

5.  Kanatlı Güneş Diski:  Kanatlı Güneş Diski, Mısır mitinde sonsuz ışığı ve yaşamı simgelemektedir..

mısır-dövme-fikirler-4

Ebedi gücün ULTIMATE sembolü için, eski Mısır’ın Kanatlı Güneş Diski gibisi yoktur! Dünyaya güçlü, sonsuz bir varlık olduğunuzu göstermek istiyorsanız, bu Mısır temalı dövme tasarımına gerçekten bakmalısınız! Omuzların üzerinden veya burada gösterildiği gibi göğsünüzün üzerinden ideal olacaktır..

6.  Anubis:  Anubis, Mısır’ın ölüler tanrısıdır.

mısır-dövme-fikirler-5

Eski Mısırlılar, ölülere, yaşayanlara saygı duyduklarından çok daha fazla saygı duyuyorlardı ve Anubis tüm bu diyara hükmediyordu. Bu eski Mısırlı, çakal başlı tanrı, ölümün her yönüne hükmediyordu:  ölülerin ruhları, eski Mısır cenaze törenleri, hepsi. Nihai gücün kesin bir ifadesi için, Anubis sizin için tanrıdır. Yüzü, yerleştirdiğiniz her yerde harika görünürdü.!

7.  Set Horus ile buluşuyor:  İki zıtlığın buluşması.

mısır-dövme-fikirler-6

Set, eski Mısır afet ve fırtına tanrısı iken, Horus tam tersidir. Horus, sıcaklığı ve dinginliği temsil eden, güneşin kendisinin eski halidir. Bu iki antik tanrının buluşması, aynı kişiliğin iki tarafının – vahşi ve sakin tarafının – karşılaşmasını temsil eder. Bunun gibi bir çifte dövme, iç dengenizi veya karakterinizin tüm yönlerini kabul ettiğinizi kolayca sembolize edebilir. Burada gösterildiği gibi bileklere yerleştirme güzel çalışır, ancak iki antik tanrının karşı karşıya gelebileceği her yerde de işe yarar..

8. Wadjat Mısır Dövmesi

mısır-dövme-fikirler-7

Yaşam çemberi için bu eski Mısır sembolü, aslında hanedan Mısır’ından önce gelir. Başka bir deyişle, bu sembol firavunların Mısır’ı yönetmesinden çok önce vardı. İki kobra tarafından çevrelenen ve korunan ve güneşin gözüyle yönlendirilen yaşam döngüsünün zarif tasviri, yaşamın kutsallığına gerçekten değer veren herkes için mükemmel bir dövmedir! Wadjat’ı daha da iyi yapan şey, bir erkek ya da kadın için mükemmel olmasıdır! Burada gösterildiği gibi sırtın üzerinden veya omuzların veya midenin üzerinden çarpıcı olurdu..

9.  Antik Mısır Dövmesi

mısır-dövme-fikirler-8

Bu antik lahit, belki de en ikonik ve en iyi bilinen antik Mısır sembolüdür! Eski Mısır’daki tüm kraliyet ailesi bu aşikar tabuta gömüldü! Herkesin tanıyacağı bir dövme için bu lahiti öneriyoruz! Burada resimde, önkolda ama her yerde işe yarayabilir!

10. Oklar: tüm eski kültürler ok kullanırdı, ancak eski Mısır okları belirli bir parlama içerir.

mısır-dövme-fikirler-9

Dövme dünyasında oklar genel olarak çok yaygın olsa da, Mısırlı herhangi bir şey her zaman sanatsal ve zariftir, bu da eski Mısır oklarını kalabalığın arasından sıyrılır. çok yaygın dövmelerdir. Av sırasında ya da savaşta zafer kazandığınızda cesaret çığlıkları atan bir dövme için, antik Mısır ok dövmesi kesinlikle sizin için! Burada gösterildiği gibi kolunuza veya belki bir omzunuza yerleştirin..

11. Ankh:  sonsuz yaşamın eski Mısır sembolü.

mısır-dövme fikirleri-10

Ankh – eski Mısır’ın bir başka ikonik sembolü. Ankh, sahibini hüküm süren firavun olarak ifade eder ve yaşamı, nefesi ve havayı temsil eder. Bu güzel dövme bilekte çok etkileyici ama yaptırdığınız her yerde gerçekten işe yarayacak. Bir dövme ile yanlış gidemezsin eski Mısır ankh.

12. Altın Düşmanlar: En çok erkek kral Tutankamon’un cenaze maskesi olarak bilinir.

mısır-dövme fikirleri-11

Tutankamon, belki de hikayesinin geldiği kültüre kıyasla nispeten yeni ve modern olması veya belki de hikayesinin hepsinden daha ilgi çekici olması nedeniyle Isis’in kendisinden daha iyi biliniyor olabilir. Bir çocuk genç yaşta kral oldu, saltanatı sadece dokuz yıl sürdü. Hikayesi ve eserleri dünyayı bir kereden fazla dolaştı. Altın düşmanlarının herhangi bir dövmesi Kral tut vücut sanatınıza zarafet ve drama katacak!

13. Ra’nın Gözü:  Tanrı’nın gözü olarak da bilinir.

mısır-dövme-fikirler-12

Eski Mısır’da tanrıları Ra’nın her zaman izlediğine, gözünün her yerde olduğuna inanılıyordu. Piramidin ortasına yerleştirilen Ra’nın Gözü, sonsuz tanrısallığın en önemli sembolüdür! Bu dövme göğüste veya omuzların arasında iyi çalışırdı..

14. Amun-Ra: Eski Mısır’ın iki güçlü tanrısı Amun ve Ra’nın birleşimi.

mısır-dövme-fikirler-13

Bazen, eski Mısır’daki hanedanlar arasında, iki çok güçlü tanrı tek ve aynı tanrı haline gelir ve böylece o tanrıyı iki kat daha güçlü kılardı. Amun-Ra’nın durumu budur – tanrıların eski kralı ve rüzgar tanrısı Amun, tanrıların yeni kralı ve güneş tanrısı Ra ile ağına düştü. Eril ilahi gücün nihai sembolü için Amun-Ra dövmesi mükemmeldir.!

15. İsis: Mısır aşk tanrıçası.

mısır-dövme-fikirler-14

İsis Mısır’ın ana tanrıçasıdır, sevgiyi, yaratılışı, anneliği ve doğurganlığı temsil eder. Isis’in temsil ettiği şeylere kişisel olarak değer veriyorsanız, onun güzel işlenmiş bir dövmesi tam olarak aradığınız şey olabilir. Dövmeyi göğsünüze, kalbinizin üzerine yaptırmayı düşünebilirsiniz. Burada kol üzerinde resmedilmiştir. Bu tasarımın bu canlı rengi ve muhteşem yüzü ile kendinizi her zamankinden daha güzel hissetmekten kendinizi alıkoyamazsınız.!

16. Ma’at: Mısır’ın doğruluk ve adalet tanrıçası, yakından ve kişisel.

mısır-dövme-fikirler-15

Ma’at’ın yüzü, ışıltılı güzellik ve keskin adaletin mükemmel birleşimi! Adalet sevginizi göstermenin, güzel tanrıça Ma’at’ın yüzünün güzelce işlenmiş bir dövmesinden daha iyi bir yolu var mı?!

17. Yıldızlardaki Firavun: dramatik bir kombinasyon!

mısır-dövme-fikirler-16

Ebedi yaşamı simgelemenin, etrafındaki en zamansız Mısır sembollerinden ikisinin birleşiminden daha iyi bir yol var mı? Bu muhteşem dövme, firavunun ebedi varlığını, piramidin asırlık figürüyle, hepsi de yıldızların ve göklerin çarpıcı bir fonunda birleştiriyor! Kendini ifade etmenin ne kadar zarif bir yolu!

18.  Set: eski Mısır kaos ve yıkım tanrısı.

mısır-dövme-fikirler-17

Eski Mısır’da Set, kaos ve yıkımın tanrısal getiricisiydi – sel ve kıtlığın, deprem ve yanardağın simgesiydi! Antik Mısır tanrısı Set, doğanın gücünü tüm görkemiyle ödüllendirirseniz nihaidir.!

19.  Tutankamon’un Ölüm Maskesi.

mısır-dövme-fikirler-18

Dramatik, oldukça yoğun bir etki için, Tutankamon’un bu muhteşem yorumunu elinizin arkasına dövme yaptırmış olabilirsiniz..

20. Hiyeroglifler: Eski Mısır’ın Yazı Dili.

mısır-dövme-fikirler-19

Eski Mısır hiyeroglifleri yüzyıllardır kitleleri büyüledi! Düşünmek! Senden başka kimsenin anlayamadığı tenine kazınmış bir sır! Veya evlilik yeminleriniz, hiyerogliflerle! Hiyeroglif dövme ile bu tamamen mümkündür.!

21.  Gözlemcidir

mısır-dövme fikirleri-20

Dünyayı sevgi ve şefkat gözüyle gözlemlemeye çalışıyor musunuz? İç güzelliğe en kutsal güzellik olarak değer veriyor musunuz? Eğer öyleyse, bu küçük İsis tasviri sizin için iyi bir seçimdir. Zarif ve küçük, kadınsı bir kadın için ideal dövme.

22. Anubis’in Dönüşü

mısır-dövme-fikirler-21

Bu güçlü dövme, Yeraltı Dünyasının eski Mısır tanrısı Anubis’i fantastik büyütmede tasvir ediyor. Eski Mısır’da kraliyetin iki sembolünden biri olan efsanevi asayı taşıyor. Bu büyük ölçekli dövme, burada gösterilen kaburga bölgesi gibi vücudunuzun geniş bir alanına veya bir omuz boyunca en iyi şekilde uyacaktır..

23.  Yüce Ankh

mısır-dövme-fikirler-22

Ankh, yaratılışın ilk nefesi ve eski Mısır panteonunun kralı Ra, hem güzel hem de güçlü bir dövme yaratmak için burada birleşiyor. Yukarıdaki gibi ön kolda mükemmel, ancak yaptırdığınız her yerde gerçekten mükemmel.

24. Sevgi dolu Firavun: çocuk kral Tutankamon’un başka bir tasviri.

mısır-dövme-fikirler-23

Bu güzel dövme, Firavun’un sevgi ve yaşamın sembolü olan nilüferin görüntüsünü hassas gözlerle gözlemlediğinin bir tasviridir. Bu dövme herkese aynı anda hem güçlü hem de sevgi ve şefkat dolu olabileceğinizi gösterecekti. Ne güzel bir denge temsili!

25. Stilize Mısır temalı köpek.

mısır-dövme fikirleri-24

Bu dövme, birkaç Mısır temasının stilize edilmiş bir birleşimidir. Çakal (bazen bir köpek), yeraltı dünyasının eski Mısır tanrısı Anubis ile ilişkilidir. Ankh, sonsuz yaşamın eski sembolü veya yaşamın ilk nefesidir. Ra’nın gözü (Ma’at’ın sembolü olarak da bilinir) köpeğin yüzünde açıkça tasvir edilmiştir. Bu dövme, dünyadaki en kutsal kavramların bazılarının somutlaşmış halidir..

26. Kanatlı Ma’at

mısır-dövme fikirleri-25

Kanatlı Ma’at, tanrıça Ma’at’ın temsil ettiği dengenin mükemmel görüntüsü! Bu dövme, burada gösterilen sırt üstü gibi vücudun geniş bölgelerine özellikle uygundur..

27.  Anubis, eski Mısır yeraltı dünyasının koruyucusu.

mısır-dövme-fikirler-26

Büyük Anubis’in bu görüntüsü, inanılmaz bir renk ve desen kullanımını gösteriyor. Sanatın tarihle buluştuğu yer burasıdır. Mısır tanrısı Anubis’in asasını tutan ve krallığını gözetleyen harika bir tasviri. Güç ve otorite sembolüdür.

28.  Omuzdaki düşmanlar.

mısır-dövme-fikirler-27

Bu fantastik parçada, sanki Firavun’un kendisi omzunuza oturmuş, saldırmaya hazır gibi. Bu dövmeyi vücudunuzun neresine yaptırırsanız yaptırın, güç ve cesaret izlenimi verir..

29. Anubis’in Başka Bir Yönü: Anubis, Savaşçı.

mısır-dövme-fikirler-28

Hiç savaşçı olmak istedin mi? Bu sadece senin için. Mısır tanrısı Anubis, düşmanlarını yok etmeye hazır.

30. Kardeşler.

mısır-dövme-fikirler-29

Horus ve Anubis, onları çevreleyen Ankh ve Ra ile gösterilmiştir. Sonsuza dek karşıt ve sonsuza kadar bağlı. Bir sadakat duygusu ama aynı zamanda sürekli muhalefet gösterir..

31. Akbaba Tanrıçası Nekhbet.

mısır-dövme fikirleri-30

Nekhbet, hanedan öncesi Mısır’ın en eski kahinidir! Bu sevimli dövme, net görüşe ve ileriye dönük planlamaya değer veren herkes için mükemmeldir..

32. Diz çökmüş İsis

mısır-dövme-fikirler-31

Isis’in kanatlarını açmış diz çökmüş bu görüntüsüyle gerçekten yanlış gidemezsiniz! Bu zarafet ve dengenin mükemmel görüntüsü!

33.  Kutsal Lotus

mısır-dövme-fikirler-32

Yukarıdaki omuzda gösterilen sihirli nilüfer geceleri kapanır ve suyun altına batar, ancak her sabah yeniden doğar ve çiçek açar! Doğal olarak, eski Mısır’da güneşin ve yaşamın sembolü haline geldi. Bu dövme, yenilenme ve yeniden doğuşun mükemmel bir temsilidir.!

34. Bast, eski Mısır Kedi Tanrıçası

mısır-dövme-fikirler-33

Kediler, tanrıça Bast ve eski Mısırlılar için kutsaldı. Ayrıca ölülerin ruhlarını ait oldukları yerde tutarak yeraltı dünyasının koruyucuları olarak kabul edilirlerdi. Bu kedi severler için mükemmel dövme!

35. Eski Mısır Panteonu

mısır-dövme-fikirler-34

Mısır panteonunun bu ilgi çekici kolajı, gerçek Mısır sevgilisi için mükemmel bir dövme! Isis, Ra, Anubis, Horace ve daha fazlasını tasvir ediyor!

36.  Ra’nın Gözü

mısır-dövme-fikirler-35

Güçlü Eye of Ra’nın bu versiyonu diğerlerinden daha gizli ve basittir, bu da onu daha incelikli bir kendini ifade biçimini tercih eden biri için iyi bir seçim haline getirir. Burada enseye yerleştirme mükemmel.

37.  Aynalı Bast

mısır-dövme-fikirler-36

Bu karanlık zarafetin mükemmel sembolü! Ebedi yaşamın sembolü olan kutsal ankh, yeraltı dünyasının koruyucusu Bast tarafından her iki tarafta korunmaktadır. Görmek için harika bir manzara. Kanatlar, memnuniyet ve tazelik hissi vermek için kıvrılır..

38.  Tanrıların Savaşı

mısır-dövme-fikirler-38

Yaşam tanrısı Horus ile ölüm tanrısı Anubis arasındaki sonsuz savaşın dramatik bir tasviri! Bu dövme hayatın özüdür!

39.  Büyük Piramitler ve Gizemli Sfenks

mısır-dövme-fikirler-39

Büyük piramitler ve gizemli sfenks – Mısır silüetinin ikonik özellikleri! Mısır kültürünün bu eski kalıntıları hala dünyayı hayranlıkla izliyor ve harika şeyler yapmamız için bize ilham veriyor. İlham ve başarının mükemmel sembolü için bu parçayı şiddetle tavsiye ediyoruz.!

40. İlahi Yargı

mısır-dövme fikirleri-40

Osiris’in mahkemesinden erkeklerin yargılandığı ve ahiretlerini nerede geçireceklerinin kararlaştırıldığı bir sahne. Bu dövme, eski Mısır inancının sayısız unsurunu içerir. Burada kol olarak gösterilse de sahnenin ne kadar geniş ve detaylı olduğu için sırta veya göğse çok yakışıyor..

41. Kıvrımlı Ra

mısır-dövme-fikirler-41

Bu dövme çok erkeksi. O kadar çok desen ve şeklin kullanılması onu ilgi çekici kılıyor, ona saatlerce bakıp yeni unsurlar bulmaya devam edebilirsiniz..

42.  Terazilerde Anubis

mısır-dövme-fikirler-42

Büyük tanrı Anubis, adaletin terazisinde oturur ve bir ruhun kaderine karar verir. Kolunda harika dövme.

43. Desenli Ankh

mısır-dövme-fikirler-43

Ankh muhtemelen eski Mısır’ın en uyarlanabilir sembolüdür. Her boyutta iyi çalışır ve onunla çok farklı şeyler yapabilirsiniz! Burada, bir kolu kaplayacak kadar büyüktür ve içinde diğer Mısır sembolleri bulunur. Gerçekten esnek bir dövme fikri için bir ankh öneriyoruz.!

44.  Kutsal Bokböceği

mısır-dövme-fikirler-48

Kutsal bok böceği! Bokböceği her türlü Mısır efsanesiyle bağlantılıdır! Hem erkek hem de kadın için iyi çalışır ve diğer Mısır temalı dövmelerden çok daha inceliklidir..

45.  Seth IŞİD’i Arıyor

mısır-dövme-fikirler-49

Bu güzel birleşik dövmenin derin anlamları var. Aşkı ve intikamı temsil eder. Ellerinde bununla asla yanlış gidemezsin.

46. ​​ Tanrıların Boğumları

mısır-dövme-fikirler-51

Parmak eklemlerinizde her ila on farklı tanrı için hiyeroglif sembolleri! Bütün bir panteonu onurlandırmanın daha iyi bir yolu! Sizin için anlamlı olan bir kelime veya kelime öbeği oluşturmak için hiyeroglifleri de kullanabilirsiniz..

47.  Kanatlı Bokböceği

mısır-dövme-fikirler-53

Korkusuz minik kalp. Boyundaki dövmeleri seviyorum. Onlar gerçekten baştan çıkarıcı ve seksi.

48.  Güneş Bokböceği

mısır-dövme-fikirler-54

Güneşi tutan kutsal bok böceği. Korkusuz güç ve hayatın nefesinin birleşimi. Buradaki dövme boynun alt kısmına yapılır..

49.  Uçan Ma’at

mısır-dövme-fikirler-56

Kanatlı tanrıçanın bu dövmesi aşk, onur ve gücün sembolüdür. Go-alanlar ve rock yapan kızlar içindir.

50.  Isis’in Mücevherleri

mısır-dövme fikirleri-60

Isis’in mücevherleri, her bayan için zarif ve mükemmel bir dövme. MÜKEMMEL yerleşim ile burada gösterilir!

51.  Basitleştirilmiş Mısır Manzarası

mısır-dövme-fikirler-82

Mısır silüetinin bu çok gösterişsiz ve sevimli görüntüsü, hafif bir mizah anlayışı olan herkes için mükemmel.!

Gerçekten, Mısır tanrıları bize pek çok dövme fikri bıraktı ve bu dizi şimdiye kadar gördüğüm en iyilerden biri! HEPSİ burada:  Osiris, Isis, Seth, Horace, Anubis, Ma’at ve daha fazlası! seninkini buldun mu?

Ayrıca Bakınız:

  • Vücudunuzu Seksi Hale Getirmek İçin 79 Sanatsal Yusufçuk Dövme Tasarımları
  • Kuş Sever için 73 Sevimli Kuş Dövme Tasarımları
  • Dindar ve Dindar Olmayanlar İçin 90 Çapraz Dövme!
  • Her Yaş İçin 77 İnanılmaz Çapa Dövme Tasarımları (Anlamları ile)
  • Otantik Bir Görünüm İçin 77 Orijinal Kelt Dövme Fikirleri