Kaçırmak İstemeyeceğiniz 155+ Son Moda Lotus Çiçeği Dövmesi

Padma veya en iyi bilinen adıyla nilüfer çiçeği, Asya kültürünün kutsal bir sembolüdür. Hinduizm, Budizm, Sihizm ve Jainizm gibi Hint dinlerinde önemli bir rol oynar. Bir su bitkisi olan nilüfer çiçeğinin yaprakları, ilahi güzelliği ve saflığı temsil eden ruhun genişlemesini ifade eder. Tanrılar Vishnu, Brahma ve Kubera ile tanrıçalar Lakshmi ve Saraswati genellikle kutsal çiçekle ilişkilendirilir..

11. yüzyıl Konfüçyüs bilgini Zhou Dunyi bir keresinde şöyle demişti: “Lotusu seviyorum çünkü çamurdan büyürken lekesizdir.” Lotus çiçeğinin bedenin, konuşmanın ve zihnin saflığını simgelediğine inanılır..

Dini semboller en popüler dövme tasarımlarından biri olmuştur ve birçok insan kutsal nilüferin cildine mürekkeplenmesini sever..

Başkalarının korkunç yargılarına rağmen, dövmeler, aralarından seçim yapabileceğiniz olağanüstü tasarımlara sahiptir. İster basit tasarımlar ister karmaşık tasarımlar isteyin, sizi bekleyen tonlarca seçkin seçenek var. Hangi dövme tasarımını giymek istediklerine, özellikle de kalıcı olduğuna karar verme konusunda titiz davranan insanlar var..

Dövme yaptırmanın ömür boyu süren bir karar olduğunu biliyoruz. İstediğin şey olmadığını hissettiğin gün geldiğinde kolayca kurtulabileceğin bir şey değil. Bu yüzden ne istediğinizi bilmeniz önemlidir. Ama kolay olmadığını biliyoruz. Zor, özellikle de aklında bir sürü şey olduğunda.

Yine de endişelenme. Yakında bir mürekkep almayı planlıyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz farklı lotus çiçeği dövmelerini bir araya getirdik. Bu tasarımlar, rahatınız için özenle seçilmiştir. Rahatlamak. Sizin için uzun bir listemiz var, bu yüzden endişelenecek bir şey yok!

1. Nokta ve çizgi çalışmasıyla özetlenen lotus

Bu tasarım, bileğinde basit bir lotus çiçeği dövmesi arayan herkes için idealdir. Ama renkli olmasını istersen, kutsal çiçek her şeyle gidebilir..

lotus çiçeği-dövmeler

2. Om sembolü

Om sembolü, nihai gerçekliğin özü anlamına gelir. Dövme tasarımı nilüfer çiçeği ile eşleştirildiğinde daha kutsal hale gelir. Hepsi siyah ama çok şıklar!

3. Renkli lotus çiçeği dövmeleri

Aynı zamanda evreni temsil eden manevi bir sembol olan Mandala ile vurgulanan çok renkli bir dövme tasarımı. Bu çok uğraştırır ama buna değer.

4. 3D efekti

3D efektli dövme tasarımları bu günlerde ünlüdür ve bir nilüfer çiçeği dövmesine sahip olmak nefes kesicidir. Bu tasarım, omuzlarının arkasında cesur ve büyük tasarımlar arayanlar için harika olan devasa bir tasarımdır..

5. Nokta çalışması

Lotus çiçeği dövmeleri, özellikle bir nokta çalışmasıyla arkada harika görünüyor.

6. Tam siyah

Bir nilüfer çiçeğinin bu karmaşık dövme tasarımı, kolda sadece mükemmel ve muhteşem.

7. Renkli lotus çiçeği dövmeleri

Bu çok renkli dövme tasarımı, cildinize daha fazla canlılık katar..

8. Genişletilmiş lotus dövmesi

Daha uzun bir lotus çiçeği dövmesi ayağa çok yakışıyor.

9. Küçük dövme

Bu özetlenen ve basit tasarım, küçük dövme koleksiyoncuları için harika.

10. Avizeden ilham alan dövme

Dövme tasarımı, avize ilhamı nedeniyle arka tarafta mükemmeldir. Farklı canlı renkler de çarpıcı görünüyor.

11. Suluboya

Suluboya efektli dövmeler kesinlikle çok güzel. Bu aralar çok ünlüler. Bu tasarımı benzersiz kılan, Latince’de “ölmeniz gerektiğini unutmayın” anlamına gelen “Memento Mori” kelimelerinin eklenmesidir. “Ortaçağ Latin Hıristiyan teorisi ve ölümlülük üzerine düşünme pratiğidir”.

12. Tanımlanmış dövme

Daha belirgin bir lotus çiçeği dövmesi istiyorsanız, bu tasarım tam size göre. Daha büyük ve midede çarpıcı görünüyor.

13. Avize ilhamlı nokta işi dövme

Bu dövme tasarımındaki nokta çalışması muhteşem ve avize efektinin eklenmesi ona zarafet katıyor..

14. Tam yapraklar

Bu, özetlenen başka bir dövme tasarımıdır. Çok mütevazı görünüyor, ama çok büyük.

15. Geniş bir çerçeveye sahip lotus çiçeği

Uyluğunuz için daha büyük bir dövmeye ihtiyacınız varsa, bu tasarım harika. Kalın anahatları ve suluboya arka planı ile asla yanlış gitmeyeceksiniz.

16. Tanımlanmış lotus çiçeği tomurcuğu

Bu dövme tasarımının renk kombinasyonu canlıdır. Renkli bir lotus dövmesi arayanlar için ideal.

17. Minimalist

Çok basit dövme tasarımı, ancak şık ve göze batmayan. İnsanların görmesini istediğiniz yere bağlı olarak vücudun herhangi bir yerine mürekkeplenebilir. Lotus çiçekleri her zaman moda!

lotus çiçeği-dövmeler

18. Rüya yakalayıcı

Bu nedenle, tek başına bir rüya yakalayıcı dövmesi yerine, lotus çiçeği, öncekiyle birleştiğinde daha etkileyicidir. Akılda kalıcı ve klas.

19. Gökkuşağı

LGBTQ üyesiyseniz veya sadece çok renkli bir dövme istiyorsanız, bu tasarım size en çok yakışır..

20. Mütevazı

Saf siyah mürekkep, ancak nilüfer çiçeği olan bir sırt dövmesi aradığınız tasarım olabilir..

21. Uzun yapraklar

Lotus çiçekleri suda göründüklerinde daha kısa görünebilir, ancak doğal olarak daha uzun yaprakları vardır. Hatta kutsal çiçeğin binlerce yaprağının Asya tanrılarının dinlenme yeri olduğuna inanılıyor..

22. Düşük anahtar

Bu başka bir minimalist dövme tasarımıdır ve küçük bir dövme koleksiyoncusuysanız kesinlikle elinizde mükemmel..

23. Mütevazı

Bu, vücudun her yerine uyan başka bir basit ama şık dövme tasarımıdır. Sadeliğin güzel olduğunu söylediler, bu yüzden bir sonraki dövmeniz için bunu seçmek isteyebilirsiniz..

24. Gösterişli

Bu dövme tasarımının rengi, 3D efekti ve cesurluğu inanılmaz derecede canlıdır. Çok büyük ve arkada harika.

25. Spiral

Spiral bir tasarımla uzatılmış bir lotus çiçeği, özellikle sadece mütevazı bir dövme tasarımı isteyenler için herkesin seçebileceği bir şeydir..

26. Siyah ve beyaz

Siyah beyaz dövme tasarımı arayanlar için bu zaten ideal olanıdır..

27. Pembe

Bu sevimli dövme tasarımıyla “tozu sallayın”. Kızlar kesinlikle buna bayılacak.

28. Boncuklu Lotus çiçeği

Daha büyük bir dövme arıyorsanız, bu oldukça büyük ve kesinlikle vücudunuzun hiçbir yerine, özellikle de kola uyacaktır. Boncuklar da daha uzun görünmesini sağlar.

29. Basit Lotus

Küçük bir dövme tasarımı arayan ve kolayca gizlenebilen herkes için bu sizin için iyi bir ilham kaynağı. Basit ama zekice.

30. Lotus çiçeğinin üstten görünümü

İşte bir lotus çiçeği dövmesinin üstten görünüm tasarımı. Büyük bir tane istiyorsanız, bu beden sırtınız için mükemmeldir. Aksi takdirde, bundan daha küçük isterseniz sanatçınızdan boyutu küçültmesini isteyebilirsiniz..

31. Üçlü

Lotus çiçekleri favorinizse ve onlardan kurtulamıyorsanız, kutsal çiçeğin tam sırt dövmesini yaptırın. İster düz siyah, ister çok renkli, her şey güzel kalır.

32. Gölge çalışmasında Om sembolü

Her iki tasarım da anlamlıdır. Dövme tasarımı olarak eşleştirilirlerse çok ileri gidebilirler. Bu tasarımlardaki gölge çalışması gerçekten çok iyi. Siyah olmasına rağmen, tasarım renkli de olabilir.

lotus çiçeği-dövmeler

33. Avize

Suluboya tasarımları kesinlikle çekici. Bu dövmenin birleşik renkleri çarpıcı, bunu bir sonraki mürekkebinizde almak isteyebilirsiniz. Bu oldukça karmaşık avizeler de iyi.

34. Siyah anahatlı

Sevimli bir nilüfer çiçeği dövme tasarımı kolda yeterince harika. Düz siyah, ama renkli isteyenler için daha da iyi görünecek.

35. Minik

Parmaklarınıza mürekkep bulaştırmayı planlıyorsanız, bu dövme tasarımı tam size göre. Çok küçük, uzun parmaklarınıza kesinlikle sığacak.

36. Çizgi çalışması ile lotus çiçeği

Harika bir çizgi çalışmasıyla oluşturulmuş karmaşık bir dövme tasarımı kesinlikle çok güzel. Renkler olmadan bile, bu nilüfer çiçeği kelimelerin ötesinde güzel.

37. Siyah işlemeli minik dövme

İşte parmak için farklı bir lotus çiçeği dövme tasarımı. Aynı zamanda minimalist ve güzel.

38. Nokta işlemeli lotus çiçeği kol dövmesi

Lotus çiçeği mürekkebi listesinde başka bir kol dövme tasarımı liderdir. İnce nokta çalışması ve gölgeler, özenle yapılmış gibi görünüyor.

39. Siyah anahatlı

Bu lotus çiçeği dövmesinin kendisi çok basittir. Canlı suluboya arka planı onu daha canlı kılıyor, ancak arka plan olmasa bile yine de muhteşem.

40. Parlak renkli bir lotus

Gerçek lotus çiçeği zaten dinamik bir renge sahiptir, ancak dövmelerinin daha canlı ve keskin olmasını isteyenler var..

41. Lotus çiçeği siyah beyaz dövme

İster renkli ister siyah beyaz olsun, lotus çiçeği bir dövme tasarımı olarak çekiciliğini koruyor. Bileğinize binmeyi planlıyorsanız, bu tasarım mükemmel.

42. Avizeli siyah lotus

Tek başına mürekkeplendiğinde lotus çiçeğini kasvetli bulursanız, bir avize dövme tasarımının eklenmesi canlılık katacaktır..

43. Pembe

Bu başka bir pembe dövme tasarımı. Kız gibi ve basit, ama çok klas, vücudun herhangi bir yerinde giyilebilir.

lotus-çiçek-dövme44. Mandala lotus çiçeği dövmeleri

Lotus çiçeği dövmesi arayan, ancak Mandala’ya bir dokunuş eklemek isteyen herkes için bu tasarım tam size göre. Siyah mürekkep bu tasarımda gerçekten çok hoş.

45. Büyük ve dolgun bir nilüfer çiçeği

Vücudunuzun başka herhangi bir yerinde mürekkebinizi yerleştirmek için çok fazla alanınız varsa, bu lotus çiçeği dövme tasarımı inanılmaz derecede dikkat çekicidir. Siyah, pembe ve turuncu renklerin kombinasyonu kesinlikle çok etkileyici.

46. ​​Keskin siyah nilüfer

Siyah mürekkebi seviyorsanız, bunun gibi bir dövme tasarımı sadece sırtta değil, vücudun diğer kısımlarında da idealdir. Siyah dövmeler her zaman zarafet getirir.

47. Mavi

Sırtınıza renkli bir mürekkep bulaştığında oldukça havalı. Ama daha çarpıcı olan şey, devasa ve cesur olduğu zamandır. Bu dövme tasarımı aradığınız şey olabilir.

48. Sembolik

Om sembolü. pusula ve bir renkli nilüfer çiçeği üzerinde oturan daha fazlası, herkesin planladığı dövme seansı için tercih etmek isteyebileceği dövme tasarımıdır..

49. Genişletilmiş lotus

Genişletilmiş dövmelerde her zaman harika bir şey vardır. Sadece daha uzun göründükleri için değil, onu daha heyecanlı kılan tasarımların eklenmesi. Bu dövme tasarımındaki sevimli küçük filiz gerçekten çok güzel.

50. Tüm siyah genişletilmiş

Lotus çiçeklerinin güzel olduğunu anlıyoruz, özellikle de dövme tasarımı olarak renklendirildiklerinde. Ama sırtınıza tamamen siyah mürekkeple uzun bir dövme yapılırsa, bundan daha güzel bir şey olamaz..

51. Çok renkli

Bu dövme tasarımı, bir başka olağanüstü sanat eseridir. Daha ünlü bir tasarım arayanlar için çok dikkat çekici ve harika, kimsenin listesinden çıkmayacak.

52. Siyahlı güzel

Lotus çiçeği tek başına bir sırt dövme tasarımı olarak zaten inanılmazdır, ancak nokta işinin yanı sıra küçük tasarımların eklenmesi büyüleyicidir. Kutsal çiçek burada daha güzel görünüyor!

53. Renkli lotus çiçeği

Çok renkli bir nilüfer çiçeği dövmesine sahip olmak, çok sayıda mevcut tasarım nedeniyle zor olabilir. Ama bu çiçeği devasa yaprakları olan dövmeniz olarak almak son derece vahşi. oldukça keskin görünüyorlar!

54. Yanan

Lotus çiçeği dövmesinde mor, sarı ve turuncu renkleri birleştirmek kesinlikle parlak ve canlıdır. Ancak, her zamanki renkli lotus çiçeğinden daha benzersiz olmasını istiyorsanız, üstteki bu yanan tasarım onuru yapacaktır..

55. Omuzdaki turuncu lotus çiçeği

Bu tasarım bir omuz üzerinde güzelce düzenlenmiştir. Kadınsı görünebilir, ancak çiçeklerin unisex olduğunu biliyoruz. Her iki cinsiyet de dövme tasarımını alabilir. O portakal yaprakları çok güzel!

lotus-çiçek-dövme56. Sonsuzluk

Küçük dövme koleksiyoncuları için sonsuzluk sembollü bir lotus çiçeği harikalar yaratabilir. Bileğinizde mükemmel. Ama vücudunun her yerinde güzel görünecekler.

57. Tüm siyah nokta çalışması

Harika nokta çalışmaları yapabilen birkaç dövme sanatçısı tanıyorum. Tam burada, özellikle arkada yeterince güzel. Nokta çalışması sıkıcı olabilir, ancak sonuç inanılmaz derecede şaşırtıcı.

58. Gri nilüfer çiçeği dövmesi

Lotus çiçeği dövmeleri sadece siyah veya çok renkli değil, aynı zamanda gri renkte de güzel görünüyorlar..

59. Siyah vurgulu turuncu

Siyah ve turuncu dövmenin nefesimi keseceğini hiç düşünmemiştim. Oldukça büyük, ama harika görünüyor.

60. Siyah lotus çiçeği bilek dövmesi

Bileklerimizde büyük dövmeler için fazla yer olmadığının farkındayız ama daha küçük dövmeler işinizi görecektir. Basit bir tasarım istiyorsanız, işte başka bir siyah nilüfer çiçeği tasarımı.

61. Mor Lotus çiçeği dövmeleri

mor seven biri misin Mor bir kelebeğin eklenmesiyle mor bir lotus çiçeği dövmesi yaptırmak, kesinlikle şu anda dövme sanatçınızı aramanızı sağlayacaktır..

62.  Yusufçuk Lotus

Kelebekler nilüfer çiçeklerini seviyorsa, yusufçuklar da bunu hisseder! İşte bu sefer renkli bir yusufçukla eşleştirilmiş bir nilüfer çiçeği dövmesinin bir başka harika çalışması. Bu tasarımdaki gölge çalışması da dikkat çekici..

63. Mavi zemin

Lotus çiçeği dövme tasarımının daha benzersiz bir yolu, seçtiğiniz herhangi bir renkte bir fon eklemektir. Bu tasarımın mavi arka planı kutsal çiçeğe vurgu yapar. oldukça renkli!

64. Maviden daha mavi

Bu, lotus çiçeği dövmesinin başka bir mavi rengidir. İnsanlar bu rengi okyanusları ifade ettiği için severler. Lotus çiçeği bir su bitkisi olduğu için mavi renk onu daha gerçekçi kılar. bu harika.

65. 3d Lotus Çiçeği Dövmeleri

Kırmızı renk her zaman keskin ve canlıdır ve bir nilüfer çiçeği üzerinde kesinlikle harika görünür. 3D efekti, gerçek ve canlı gibi görünmesini sağlar. Bu tasarımın dövme sanatçısının kodları.

66. Buda

“Tüç şey uzun süre saklanamaz: güneş, ay ve gerçek.”

Öğretileri ve doktrinleri Budizm’in temeli haline gelen Siddhārtha Gautama veya en iyi Gautama Buddha olarak da bilinir, bu tarihe kadar dövme tasarımı olarak da popüler olmuştur. Lotus çiçeği aynı zamanda Budizm’i de temsil eder. Kutsal çiçeğin tepesinde oturan Buda her şeyi konuşur. Asya tanrıları da lotus çiçeği üzerinde oturmuş olarak temsil edilir. Gautama Buddha’nın yürüdüğü ve adım attığı her yerde nilüfer çiçeklerinin açıldığına dair bir efsane bilinmektedir..

67. Siyah yıkama

Kol dövmeleri, bir sonraki mürekkebiniz için düşünebileceğiniz çok sayıda zarif tasarıma sahiptir. Ancak bir nilüfer çiçeği iyi iş görebilir ve siyah rengi seviyorsanız bu tasarım tam size göre. Dövme sanatçısı, siyah rengi açık pembe mürekkeple birleştirmek için harika bir iş çıkardı..