Maneviyatınızı Uyandıracak 115 Buda Dövmesi

Maneviyat fikrini seviyorsanız, Buda dövmelerini seveceksiniz. İnsanlar bu dövmeleri harika bir şeyin parçası olmak istedikleri için alıyorlar. Bu tür dövmeler şu anda çok popüler ve bunun bir nedeni var. Daha manevi olmak için dünyada daha iyi bir zaman yoktur ve bir Buda dövmesi tam da aradığınız şey olabilir..

Sevebileceğiniz bir ton farklı dövme seçeneğimiz var. Listemizde gezinin ve size ilham veren Buda dövmelerini görün:

Ying & Yang

Özellikle Ying ve Yang’ı bir araya getirdiğinizde Buda dövmesine sahip olmak için ne yaratıcı bir yol. Her şeyi bir araya getirmenin yaratıcı bir yolu.

buda-dövme

İnanılmaz Tasarımlar

Bir dövmede ihtiyacınız olan her şeyin bir özeti olan harika bir stil.

Detaylı tasarım

Çoğu kişiden biraz daha fazla ayrıntıya sahip harika bir Buda tasviri.

Portre Stilleri

Çok fazla ayrıntıya sahip bir Buda portresi. Alnının ortasındaki muhteşem mücevheri seviyoruz.

Sembolik Tasarımlar

Buda dövmesine sahip olmanın tüm farklı yollarını seviyoruz.

Buda’nın Tarihi

Her şeyin başladığı yer

Neden bir Buda dövmesi yaptırmanız gerektiğini bilmek istiyorsanız, o zaman sizin için cevaplarımız var. Sadece ikonik bir figüre sahip güzel bir sanat eseri değil. Dövmenin arkasında çok fazla tarih ve anlam var. Bu dövmeler saygımızı hak ediyor, bu yüzden vücuduna ne koyduğunu bilmelisin..

Buda tarihinin başlangıcı her şey M.Ö. Antik Hindistan’ın Kosala bölgesi, ki bu muhtemelen sizin için şaşırtıcıdır. Birçok kişi bunun Tayland, Çin veya Tibet’te başladığına inanıyor..

Buda’nın efsane olarak bilinmeden önce bir zaman olduğuna inanmak zor. Yaklaşık 3000 yıl önce Siddharta Gautama adında bir prensti. Zenginliğin içine doğdu ve isteyebileceği her şeye sahipti. Hayatın sadece sahip olmaktan daha fazlası olduğunu ve ona mutluluk getirebilecekten daha fazlasının olduğunu anladığı bir gün geldi..

Ömür Boyu Değişime Karar Verdi

Bir gün servet ve servet hayatını istemediğine karar verdi ve daha büyük bir şey arayışında kraliyet yaşam tarzını terk etti. Aydınlanmayı ve ruhsal rehberliği aradığı ormana gitti ve bu, yolculuğunun gittiği yerin sadece başlangıcıydı. Gerçekten keşifler yapmak için gereken zamanı aldı. Sanatta ustalaşana kadar altı yıl arabuluculuk okudu. Zihninin potansiyelini gerçekten nasıl göreceğini öğrendi..

Aydınlanma Devleti

Gerçek aydınlanma durumuna ulaşmak gerçekten ne anlama geliyor? Buda herkesten daha iyi biliyordu. Amacı, zihninin kilidini açana kadar meditasyon halinde kalmaktı. Bodhgaya adlı bir yere gitti ve 6 gün altı gece oturup zihninin potansiyelini açığa çıkarmaya çalıştı. Bunu yaparken henüz genç bir adamdı ve 35. doğum gününden bir hafta önce dolunay oldu ve sonunda kafasındaki engeli kırdı. Gerçek aydınlanmaya sahip olmanın ne anlama geldiğini keşfetti. Anı yaşamanın ne demek olduğunu keşfetti ve hayatını değiştirdi, bir zamanlar olduğu adama geri dönemedi. Kullandığı bu uygulama, şimdi birçok insanın farkındalık olarak bildiği şeydir..

Buda Seyahat Etmeyi ve Başkalarına Öğretmeyi Aldı

Dünyayı Nasıl Değiştirdi:

Kendi zihninin kilidini nasıl açacağını keşfettiğinde, başkalarına da aynısını yapmayı öğretmek istedi. Sonraki 45 yılını insanlarla tanışmak ve öğretmek için kuzey Hindistan’da seyahat ederek geçirdi. Öğrenmek isteyen karşısına çıkan herkesle oturur ve aydınlanma hakkında öğrendiklerini öğretirdi. Kişinin nereden geldiği, zengin mi fakir mi olduğu veya ne tür bir mesleği olduğu umurunda değildi. Sadece onlara nasıl dikkatli olunacağını ve hayatlarını nasıl değiştireceklerini öğretmek istedi. Hiçbir zaman sözlerinin orada olduğunu söylemedi, öğrencilerini her zaman kendi deneyimleriyle test ederek öğretilerini sorgulamaya teşvik etti. İnsanlar bunca zamandır Buda’nın yolu olduğunu biliyorlar..

Buddha’nın inandıklarına dair dört asil gerçek vardır ve bunlar onun öğretilerine rehberlik eden şeylerdir. Bir Buda dövmesi yaptırmak istiyorsanız, gerçekte neyi temsil ettiğini bilmelisiniz. Bu gerçekler asil kabul edilir çünkü bizi aydınlanmamış bir zihinden kurtarmayı amaçlarlar..

Dört Asil Gerçek

Cefa

Hepimiz hayatın acı içerdiğini biliyoruz, hepimiz hayatımızın bir noktasında zor zamanlar yaşadık. İyi zamanlarımız olsa bile, her zaman daha da kötüye gidebileceği fikri vardır..

Acı Çekmenin Nedeni

Temel cehalet ve özlem, insanların acı çekmesinin nedenidir. Buda, acı çekmemizin bağımsız olduğumuz ve “Ben” ile ilgilenmemiz gerektiği fikrinden geldiğine inanır. Ego bir yanılsamadır ve genellikle bize ihtiyacımız olandan daha fazla sorun çıkarır..

Acının Sonu

Her zaman acı çekmek zorunda değiliz, bu geçici. Her zaman bir yağmur bulutunun altında dolaşmak zorunda değiliz. Acı sona erebilir ve fikir zihni arındırmaktır. Buradaki fikir, huzurlu ve mutlu bir varoluş yaşayabilmeniz için zihni uyandırmaktır..

Yol

Öğrenmedeki amaç daha aydınlanmak ve bunu bilgeliğimizi geliştirerek, meditasyon yaparak ve etik yaşayarak yapıyoruz. Acıdan uzaklaşabilmek ve özgürlüğe kavuşabilmek istiyoruz. Budalar gibi yaşıyoruz.

Yeni Dövmenizin Bakımı Nasıl Yapılır?

Buda dövmeleri kutsal tasarımlardır, bu yüzden ona uygun şekilde baktığınızdan emin olmak isteyeceksiniz ve bu da bakım sonrası anlamına gelir. Dövmenize uygun şekilde bakılmazsa, çok hoş görünmeyen bir sanat eseri elde edebilirsiniz ve Buda’nın temsil ettiği şey bu değildir..

Dövme yaptırmak sadece güzel bir dövme yaptırmaktan daha fazlasıdır, aynı zamanda bir dövmeye nasıl bakacağınızı da öğrenmelisiniz. İlk 48 saat içinde dövmenizin bakımını nasıl yapacağınız konusunda muhtemelen dövme sanatçınızdan talimatlar alacaksınız. Zor kısımlardan geçmeniz için izleyebileceğiniz harika ipuçlarımız var..

Dövmenizin Bakımı İçin İpuçları

Bandajı Bir Süre Açık Tutun

Bandaj her zaman gerekli değildir ve bazı sanatçılar dövmeyi hiç bandajlamaz. Bu sanatçıya bağlıdır ve neden bandajlı bir dövme isteyip istemedikleri konusunda kendi fikirleri vardır. Bir bandajınız olması talimatı verildiyse, onlar söyleyene kadar çıkarmayın. Ne kadar rahatsız edici olursa olsun giymek zorundasın. Rahatsızlığa yardımcı olmayan terli hale geldiğini fark edebilirsiniz. 24 saat genellikle bandajı açık tutmak için tipik bir zamandır, ancak sanatçınız size aksini söylüyorsa, talimatlarını takip etmek en iyisidir. Bandajın ne kadar süre açık kaldığı, ne kadar şişme olduğuyla çok ilgilidir..

Dövmenizi Temiz Tutun

Bandajı çıkardığınızda yapmak istediğiniz ilk şey bölgeyi temizlemektir. Dövmeyi temizlerken dikkatli olmanız önemlidir. Sert olmak ya da bölgeyi ovmak bile istemezsiniz. Temizlerken kokusuz ve alkolsüz sabun kullanmayı deneyin..

Dövmeyi Kurut

Sonraki dövmeyi kurutmak ama yine dövmeye herhangi bir sürtünme yapmak istemezsiniz. Dövmeyi kurutmak her zaman en iyisidir. En rahatı havlu olur ama kağıt havlu da kullanabilirsiniz..

Losyon kullanın

Dövme kuruduğunda, ona biraz losyon uygulamak istersiniz. Hava kurumasına izin vermenin uygun olduğunu düşünebilirsiniz, ancak en iyisi bu değil. Herhangi bir losyon uygulamadan önce bölge kuru olmalıdır. Dövme sıkılaşmaması ve kurumaması için nemlendirilmelidir..

Adımları Birden Fazla Yapın

Bu, dövme iyileşene kadar tekrar tekrar gerçekleşen bir süreçtir. İyileşmesine izin vermek onun için en iyi şeydir çünkü bu şekilde mümkün olduğunca uzun süre harika görünmeye devam eder. Dövmenin kabuk bağlamaya başlayacağı ve sonunda soyulacağı bir aşama olacaktır. Bu yüzden nemlendirmeye devam etmelisiniz. Dövmenin kurumasına ve çatlamasına izin verirseniz olabilecek bir enfeksiyon kapmasını istemezsiniz. Nemlendirme sandığınızdan daha önemlidir çünkü bölgenin kurumasını engeller. Yıkama, kurutma ve nemlendirme işlemi, nasıl iyileştiğine bağlı olarak 2-4 hafta arasında sürebilir..

Kabuklar Toplama İçin Değildir

Dövme kabuklanmaya başladığında, kaşınma hissedebilecekleri için onları dövmek isteyebilirsiniz. Bunu yapmamanızı tavsiye ederiz. Kabukları toplamak aslında dövmenizde kalıcı hasara neden olabilir. Böyle bir durumda, sanatçıya geri dönmeniz ve düzeltmeniz gerekecek, bunun için sizden ücret alınacaktır. Toplama ayrıca dövmenin ne kadar çabuk iyileştiğini de geciktirebilir, bu nedenle sonunda rahatsızlığınız yine de daha uzun sürer..

Güneşe Tapan Olmayın

Taze dövmeler güneşte olmak için tasarlanmamıştır. Güneş sadece dövmeniz için bir tehlike oluşturmaz, aynı zamanda çok daha çabuk solabilir. Güneşe çıkacaksanız, dövmeye sık sık güneş kremi sürdüğünüzden emin olun. Özel dövme güneş kremi satın alabilirsiniz ancak normal ürünlerden daha pahalıdır..

Kendinizi Suya Bırakmayın

Dövmenizi temiz tutmanız gerektiğini daha önce belirtmiştik ama bu gidip banyo yapacağınız anlamına gelmiyor. Banyolardan havuzlara, göllere kadar su kütlelerinde bakteri bulunabilir ve bu şifalı bir dövmenin ihtiyaç duyduğu son şeydir. İyileşen dövmeler suyla dolu olamaz çünkü enfeksiyonlar bu şekilde başlayabilir. Şu an için sadece kısa duşlar almalı ve suyun altında çok uzun süre durmamalısınız..

Tamamen iyileşene kadar dövmenize bakım yapmaya devam etmek gerçekten önemlidir. uzun ömürlü, güzel bir tasarıma sahip olmanın en iyi yolu bu.

Bir Sanatçı Nasıl Seçilir

Dövmenizi ayırtmadan önce bilmeniz gereken şeyler var:

  1. Araştırmanı yap – Araştırma yapmak ve saygın bir yere gittiğinizden emin olmak istiyorsunuz. Çoğu dövme dükkanının artık web siteleri var ve portföylerini inceleyebilirsiniz. Sadece bir yere gitmeyin. Nereye gittiğinizi ve ne tür bir deneyime sahip olduklarını bildiğinizden emin olun. Sahip olduğunuz belirli dövme türüyle ilgili deneyimi olan birine gidin. Bir portre istiyorsanız ve dövme sanatçınızın bu tür dövmeler konusunda fazla deneyimi yoksa, bazı pişmanlıklar yaşayabilirsiniz..
  2. Çevreye Sor – Muhtemelen, harika bir dövmesi olan birini zaten tanıyorsunuzdur. Onlardan bir tavsiye isteyin ve en azından zaten iyi işler yaptıklarını biliyorsunuz..
  3. Gölgeli Bir Yere Gitmeyin – Ne yazık ki, bir sürü kirli kurum var ve genellikle ucuz dövmeler sunuyorlar. Fiyata kanmayın. Kirli olabilecek ve deneyimli olmayan biriyle karşılaşabileceğiniz bir yere gitmek istemezsiniz..

Tamamen aydınlanma ile ilgili bir dövme arıyorsanız, bu dövmelerin hiçbirinde yanlış gidemezsiniz. Bunun sadece bir dövme olmadığını, bir yaşam tarzı değişikliği olması gerektiğini hatırlamalısınız. Buradaki fikir, hayatınızı değiştirmek ve sadece daha iyi bir insan olmak değil, aynı zamanda hayatınıza daha fazla farkındalık ve mutluluk getirmektir..

Umarız makaleyi beğenmişsinizdir ve kendi vücudunuz için harika ve iyi bir şey bulmuşsunuzdur. En sevdiğin dövmelere yorum yap.