Ne Alacağınızı Bilmiyorsanız 175 Harika Amerikan Geleneksel Dövme Fikirleri

Dövme yaptırmak heyecan vericidir ancak hangi dövme fikrini alacağınıza karar vermediğinizde zorlayıcı olabilir. Dövme fikirleri konusunda aklınız yetmiyorsa, işte size karar vermenize yardımcı olacak bazı havalı dövmeler:

  1. deniz feneri

    amerikan-geleneksel-dövme

Denize karşı duygusalsanız, tüm hayatınız boyunca denizin kıyısında yaşamış olsanız da, mesleğinizi sulara adamış olsanız da, denizin dövmesini yaptırmak onu ifade etmenin harika bir yoludur. Deniz feneri, çapa ve cankurtaran simidi gibi unsurlar, hayatta dövme yaptırmak için harika metaforlardır. Dövme, sıkıntılar boyunca rehberlik edebilir ve sizi topraklı tutabilir. Bir öğeyi bağımsız bir dövme olarak alabilir veya tüm öğeleri birleştirerek büyük bir dövme parçası oluşturabilirsiniz..

2. Yılan

Yılanlar, doğanın tehlikeli ve korkutucu yırtıcılarıdır; ancak yine de sanatta çok olumlu bir sembolizm taşırlar. Yılan desenleri, benzersiz bir bireysellik biçimi olarak cildinizi süslemek için harika tasarımlardır. Hepimiz biliyoruz yılanlar deri dökebilir, bu nedenle sanatsal bir görüntü olarak yılan almayı planlayan herkes için büyümeyi ve yeni bir başlangıcı sembolize ederler. Yılanların sahip olduğu birçok özellik, yılan dövmesine sahip olan kişi tarafından somutlaştırılabilir. Hayvanın kendisi ilginç bir yaratıktır ve harika bir sohbet başlatıcıdır..

3. Azrail

Ölümü kimse sevmez ve Azrail’in görüntüsü hepimizin korktuğu şeyin tam temsilidir. Endişelenme, çünkü bu dövme tasarımını almak, hemen ölmeyi dilediğin anlamına gelmez. Görüntü çoğu insan için korkutucu olabilir, ancak diğerleri için farklı anlamlara gelebilir. Kara kapüşonlu Azrail, ölümle yüz yüze gelmek için kırılganlığı ve cesareti de temsil edebilir. Hayatınızı dolu dolu yaşamanız için bir hatırlatma da olabilir. Ayrıca, Cadılar Bayramı geldiğinde korku filmlerine veya heyecanına olan coşkunuzu da gösterebilir..

4. Zodyak hayvanı

Birçoğumuz burçlarımızın ve temsillerimizin farkındayız. Asya’dan gelmelerine rağmen, astrolojik işaretlere ve onların söylediği anlamlara inanmak gerçekten kimseyi incitmedi. Ve doğru miktarda yaratıcılık ve ilhamla, bu işaretler aslında iyi bir dövme yapar. Her burcun onu benzersiz kılan kendi özellikleri vardır. İnsanlar için, daha sonra onaylayabileceğiniz veya çürütebileceğiniz, zodyaktan hangi özelliği taşıdığınızı tasvir etmek eğlenceli olabilir. İçinizdeki etkileyici Koç’u ortaya çıkarma zamanı, belki?

5. kol dövmesi

Yeterince sabrınız ve bağlılığınız varsa, kendinizi kötü bir kol dövmesi yaptırmak isterken bulabilirsiniz. Kol dövmenizi tek bir tema veya birden fazla tema ile yaptırabilirsiniz. Bir kişinin kolunun çoğunu kaplar ve tamamen bitirmek için birden fazla seans alır. Sevilen birine bir övgü veya sizin ve kişiliğiniz için bir ifade biçimi olabilir. Rengarenk bir kol tercih edebilir ya da monoton bir şekilde tercih edebilirsiniz. Pahalı olacak, ancak sonuç kesinlikle tüm bunların bedeline ve deneyimine değecek..

6. Kurt

Kurtlar, bir insanın en iyi arkadaşıyla akrabadır, ancak avlanmak ve hayatta kalmak için vahşi doğada bulunur. Kurt gibi güçlü bir hayvanın dövmesi, bir kişi olarak kim olduğunuzu temsil edebilir – birkaç isim bir gezgin, bir avcı ve bir kurtulan. Kurt dövmeniz görünüş olarak değişebilir, gerçekçi bir şekilde göz korkutucu veya çizgi film tarzında eğlenceli ve sevimli olabilir; her iki şekilde de dövmen harika bir şekilde uluyacak.

7. Japon tarzı Kurt

Dövmenizin stilini seçmek sürecin bir parçasıdır. Kişiliğinize veya dövmenizin beğenisine uygun bir stil seçebilirsiniz. Bu kurt dövmesi, Japon sanat tarzını somutlaştırıyor. Parlak ve eğlenceli bir renk düzenine ve farklı Japon çizgi stiline sahiptir. Siz de bu sayede onların kültür ve sanatlarına olan takdirinizi gösterebilirsiniz. Japon değilseniz, dövme yaptırmadan önce kültürlerini nasıl benimseyemeyeceğinizi araştırmak en iyisidir..

8. Kılıç

Savaşçılar kılıçları yetenekli demirciler tarafından yapılmış ve bilenmiş güçlü silahları olarak kullanırlar. Kılıçlar, savaşçıların gücünü ve cesaretini sembolize edebilir; ayrıca kişiyi delip geçen keskin bir bıçağın yanılsaması ile acıyı ve acıyı tasvir edebilirler. Buna rağmen kişi yoluna devam eder. Aynı anda hem güçlü hem de savunmasız olmak anlamına gelebilir. Dövme, sizi her zaman savaş için kılıcını çekmeye hazır bir savaşçı olarak sembolize eder veya ayrıca kılıçları gerçekten sevdiğiniz anlamına da gelebilir..

9. Denizci

O zamanlar denizci dövmeleri sadece denizcilere özeldi. Tarihsel olarak, çeşitli denizci dövmelerinin de kendilerine bağlı farklı anlamları vardır; bazıları rütbelerini, geçmişte nerede olduklarını veya denizde ne kadar yol kat ettiklerini gösteriyor. Bar dövüşlerinde zafer anlamına gelen deniz yıldızları, kat edilen mesafe anlamına gelen yutkunma kuşları, önceki durakları olarak Hawaii’yi simgeleyen hula kızları ve rütbelerini ve istikrarını simgeleyen çapalar; bu unsurlar ayırt edilebilir denizci dövmeleriydi. Denizci dövmeleri, günümüzde pek fazla batıl inanç eklenmemiş denizci olmayan insanlarla bile moda..

10. Kartal

Kartallar gökyüzünün vahşi ve özgür kuşlarıdır. Onlar harika liderler, tutkulu yetiştiriciler ve harika avcılardır. Aynı zamanda, çoğu kuştan daha yükseğe uçabilen, 10.000 fit yüksekliğe kadar uçabilen bir kuş olduğu için özgürlüğü de sembolize eder. Dürüst ve özgür bir hayat yaşamanız için kartal dövmeniz size hatırlatılacak..

11. Kafatası Hançer

Kafatasını delen bir hançer hastalıklı bir parça gibi görünebilir, ancak her zaman olumsuz olmayan çeşitli anlamları vardır. Tasarım ölüm, koruma, cesaret veya hafıza anlamına gelir. Hançerin kısa sap tasarımı, kullanıcının tutuşunu silaha kaydırmasını önler; bu, el becerisi ve el becerisini sembolize eder. Dövmeyi ön kolunuza, bacağınıza, göğsünüze veya sırtınıza alabilirsiniz. Dövmeniz tarafından bir koruyucu ve güçlü bir birey olarak temsil ediliyorsunuz..

12. Balık

Balık dövmeleri bazılarına garip gelebilir, ancak onu alan diğer insanlara anlam katar. En sık yapılan balık dövmesi koi balığıdır. Japonya kökenli koi balığı, iyi şans, amaç duygusu ve güç anlamı ile popülerdir. İyi şanslar anlamındaki dövmeler, insanlara hayat yolculuğunda rehberlik etmesi için uğurlu bir tılsım gibi yapılır; Bazı insanlar şanslı tılsım kolyeleri kullanırken bazıları dövme yaptırır. Ayrıca çocukluğunuzdaki balıkçılık deneyiminize bir övgü olabilir..

13. içki şişesi dövmesi

Bir likör şişesi dövmesi, oyunculuğu nedeniyle ilginç bir dövme tasarımıdır. Hepimiz içkinin etkinliklerde ve diğer özel günlerde içilmesi eğlenceli bir içecek olduğunu biliyoruz. Arada bir rahatlamamızı ve eğlenmemizi hatırlatıyor. En sevdiğiniz içeceği vücudunuza dövme yaptırmak, hayatı her zaman bu kadar ciddiye almamanız için harika bir hatırlatmadır. Ayrıca dövmenizi işaret ederek şakacı bir şekilde sipariş vermek de işe yarayabilir. Etrafına veya yanına bir alıntı eklemek, ilginçliğini ve çekiciliğini artırabilir. Ayrıca her zaman sorumlu bir şekilde içmeniz için bir hatırlatma olabilir..

14. Monoton Tokalaşma

Arkadaşlık ve sadakat sizin için önemliyse, el sıkışma dövmesi yaptırmak bunu göstermenin iyi bir yoludur. El sıkışmalar genellikle bir arkadaşlığın başlangıcını simgeleyen yeni insanlarla tanışma sırasında yapılır. Bu, arkadaşlarınızla veya arkadaşlığınıza değer verdiğiniz kişilerle almak için harika bir dövme olurdu. Kol dövmelerinde veya büyük dövme parçalarında, özellikle monoton parçalarda boşlukları doldurmak için iyi bir dolgu dövmesidir..

15. Renkli Tokalaşma

Renk, dövmeye daha canlı ve canlı bir görünüm kazandırdığı için güzelliği ortaya çıkarır. Hem bir erkeğin hem de bir kadının el sıkışması gibi küçük detayları vurgular. Önceki stile benzer şekilde, bu dövme fikri bir el sıkışmadır ancak renk ve çiçek süslemeleri vardır. Ayrıca, daha iyi görünmesi için etrafındaki çiçekler, kalp veya diğer süs eşyaları gibi diğer süslemeleri süsleyebileceğiniz için beğeninize göre özelleştirilebilir..

16. Gül

Gül dövmesi en sık yapılan dövmelerden biridir. Gül, aşkı ve tutkuyu simgeleyen kırmızı rengiyle romantiktir. Düşüncesizliği ve incinmeyi ifade eden dikenlerin varlığı ile dengelenir. Dövme sadece çiçeğin kendisi veya gövde, dikenler ve yaprakları içeren bitkinin tamamı ile yapılabilir. Tek veya demet gül dövmesi genellikle el, önkol ve sırtta süslenir. Onu parlak, kırmızı rengiyle doldurabilir veya renginden çıkarıp harika bir çizgide giyerek minimalist tutabilirsiniz..

17. Kobra

Kobralar, gezegendeki en zehirli yılan türlerinden biridir. Boynundaki belirgin başlığı, saldırmaya ve kendini korumaya hazır olduğu için göz korkutucu bir manzaradır. Ayrıca bir eğlence biçimi olarak yılan oynatıcıları tarafından büyülendikleri de bilinmektedir; Kısır bir yaratığın hipnotize edildiğini ve büyüleyici müziğine sallandığını görmek oldukça güzel. Bir kobra dövmesi harika bir dövme fikridir, özellikle de kobralarla ilgileniyorsanız ve onları çok ilginç buluyorsanız veya kendinizi tehlikeli bir vahşi kobranın benzerliği ve özelliklerinde görüyorsanız..

18. Kara Panter Dövme

Kara Panter, ünlü Marvel filmi veya görkemli kara kedi olabilir; ikincisine odaklanalım. Kara panter, hayvanın gücü ve gücü nedeniyle alınabilecek destansı bir dövmedir. Yaygın kara ev kedisinin aksine kötü şans olarak kabul edilmezler..

19. Kadın, Yılan ve Hançer

Bu dövme parçası kadın, yılan ve hançer olmak üzere üç unsurdan oluşmaktadır. Dövmenin bileşimi, üst kısımda daha fazla ayrıntı ile dikey ve asimetrik olarak dengelenmiştir. Kanlı şeylerle ilgileniyorsanız, bu dövme fikri sizin için olabilir. Hanımefendinin güzelliği ilk dikkatinizi çeken şeydir, ancak daha sonra bunun bir bıçak üzerinde kafası kesilmiş bir kadın olduğunu göreceksiniz. Onu görecek insanlar için sohbet ve merak uyandırabilecek gizemli ve ilgi çekici bir hava verir..

20. Kaplan

Kaplan, vahşi doğanın tanınmış hayvanlarından biridir. Bu dövmeyi yaptırmak, kaplanlarla ilgilendiğiniz ve onları en sevdiğiniz hayvan olarak gördüğünüz veya kaplan yılında doğduğunuz anlamına gelebilir. Bu kaplan dövmesi fikri, gerçekçi bir portreden daha farklı ve sanatsal bir yaklaşıma yöneliyor. Hayvanın geleneksel turuncu, siyah ve beyaz rengine uymadığı için renkle de oynar..

21. denizci kafatası

Kafatasları, genellikle isyanı veya sert olmayı temsil eden oldukça moda dövmelerdir. Nasıl tasvir edildiklerine bağlı olarak korkutucu veya eğlenceli olabilirler. Kafatası denizci dövmesi, ölü korsanlar üzerinde oynanan bir oyun gibidir; hayatlarını denizde adadıkları ve üzerlerinde kafatasları olan siyah bayraklara sahip oldukları bilinmektedir. Tek gözlü ve bıyıklı bir kafatası görmek, sigara içmek, denizci kıyafeti giymek oldukça eğlenceli ve komik bir manzaradır..

22. Ölüm

Efsane, Azrail’in keskin bıçağının insan ruhunu ve insan vücudunu ayıran şey olduğunu söylüyor. Alabileceğiniz karışık tepkiler nedeniyle ölüm, dövme yapmak için ilginç bir konudur. Bazıları hakkında konuşmayı uygun bulacak, bazıları bunu sınırlı zamanın bir hatırlatıcısı olarak görmekten korkacak, bazıları kayıtsız. Bu dövme sadece Azrail’in yüzünü ve kapüşonunun bazı kısımlarını gösterir; kılıcı ve kan damlaları onu çevreler ve ters bir gözyaşı damlası şekli oluşturur. Şekli, omzunuz veya göğsünüz gibi geniş alanlara giymenizi sağlar..

23. Kamp alanı

Çıtırdayan bir ateşin etrafında hikayeler anlatmak, bir çadırda uyumak ya da marshmallow kızartmak kampa çıktığımızda bazı eğlenceli anlardır. Özellikle yaz kamplarında zaman geçiren bazı insanlar için duygusal olabilir. Aynı zamanda, şehrin tüm koşuşturmacasından yalnızlık ve dinlenme anlamına da gelebilir. Bu dövme fikri sadece birkaç renk kullanır, ancak basit tasarımda hayatı ortaya çıkarır..

24. egzotik hayvanlar

Her hayvan farklı anlamlar taşıdığından, hayvan dövmeleri kendinizi ifade etmenin harika bir yoludur. Bazıları gücü, sadakati, gücü ve özgürlüğü sembolize eder. Kendinizi egzotik hayvan dövmeleriyle kaplamak, kendinizi sonsuz bir safaride gibi hissetmenizi sağlayacaktır. Tek yapmanız gereken hangi türün sizi en iyi simgelediğini seçmek. Bazı seçenekler arasında kurtlar, kuşlar, yılanlar, aslanlar ve anka kuşu gibi efsanevi yaratıklar bulunur. Etraflarına bazı kafatasları, kalpler ve güller ekleyerek tasarımınızı daha benzersiz hale getirebilirsiniz..

25. Yılan ve Kara Panter

Yılan ve panter, dövme tasarımı için ilginç bir kombinasyon. Antik çağlardan beri yılan, bir yılan, değişimi, dönüşümü ve yeniden doğuşu temsil eder. Yerde de sıkça görüldüğü için insanları yeryüzüne bağlayan göbek bağını simgelemek için kullanılmıştır. Panter ise eşsiz bir güç sembolü olabilen ölümcül bir yaratıktır. Bu hayvanın dövüş tekniği ve fiziksel özellikleri mükemmel bir dövme yapar.

26. Engerek Yılan Kafası

Yılan dövmeleri, çoğu insanın sırtına veya ön koluna koyduğu yaygın bir dövme tasarımıdır. Bazıları da onları bacaklarına koymayı düşünür. Yılan tehlikeli bir yaratıktır – tek bir zehirli ısırık birinin ölümüne yol açabilir. Bu nedenle, bir yılan dövmesi vahşeti ve tehlikeyi temsil edebilir. Ancak yılanın bu oldukça şiddetli sembolizminin yanı sıra, olumlu bir şeyi de temsil edebilir. Yılanı bir ruh hayvanı olarak görmek, sizi büyümeye ve daha iyi şeyleri arzulamaya davet eder. Yılan size rehberlik edecek ve hayatınız yanlış yönde hareket ediyor gibi göründüğünde yavaşlatmanıza yardımcı olacaktır..

27. Kafatası Azrail

Daha sert bir görünüm elde etmek istiyorsanız, kafatası dövmeleri yaptırmak harika bir seçim olacaktır. Dövme sanatçıları bu ortak tasarımı renklendirmek için farklı yollar bulmuşlardır. Bazıları bileğinizde veya önkolunuzda küçük bir kafatası tasarımı önerirken, bazıları omuz veya sırtta 3D ateşli bir versiyonu tercih eder. Diğerleri, azrail tasarımını almayı bile seçerdi. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli seçenekler var. Kafatası ölümün sembolü olarak kullanılmış olsa da tutku, isyan, ölümlülük, güç ve yeniden doğuş gibi başka anlamlara da gelebilir..

28. Fırtınada Gemi

Fırtınada seyreden bir gemi, en popüler deniz dövme tasarımlarından biridir. Bir çizgi film gibi görünmek veya daha gerçekçi görünmek için yapılabilir. Ayrıca sadece birkaç yelken mi yoksa daha fazlasını mı istediğinizi seçebilirsiniz. Bazıları tasarımlarını son derece ayrıntılı severken, diğerleri daha soyut bir görünüm tercih ediyor. Yaygın gemi tasarımları genellikle dalgaları ve suyu içerir ve bazıları yıldırım bile ekler. Dövmenizin detayları – geminin halatlarından ve çapalarından, çevrelediği çevreye kadar – dövmenizin ne anlama geldiğini belirlemenize yardımcı olacaktır. Gemi genellikle cesaret ve kararlılığı sembolize eder. Aynı zamanda taşıyıcının özgür ruhunu da sembolize edebilir..

29. Palmiye

Bir palmiye ağacı dövmesi, kendi içinde benzersiz bir dövme tasarımıdır. Yaprakları ve gövdesi bir ağaçtan diğerine değişebilir, bu nedenle seçim yapabileceğiniz birçok seçeneğiniz vardır. Bu tasarım, bu fotoğrafta gösterilen gibi daha büyük, daha karmaşık bir tasarıma dahil edilebilir. Çok yönlü tasarımı sayesinde istediğiniz bedene ve eklemek istediğiniz detaylara göre vücudun farklı bölgelerine yerleştirilebilir. Palmiye ağacı, eski zamanlarda ölümsüzlük ve sonsuzluğun sembolü olan Hayat Ağacı olarak biliniyordu. Buna paralel olarak cenneti, iyiliği ve hikmeti de temsil ettiği düşünülmektedir..

30. Örümcek ağı

Örümcek ağı dövmesi oldukça uzun süredir var ve ilginç bir geçmişi var. Zor zamanların ve hapsedilmenin sembolü olmuştur. 70’li ve 80’li yıllarda, mahkumların hizmet ettikleri zamanı göstermek için mürekkeplenmesiyle popülerlik kazandı. Yıllar geçtikçe, bu dövmenin anlamı sulandı. Artık birçok insan dövmenin anlamını ancak onu giyen kişi tanımlayabileceğine ve eski anlamı ile ilişkilendirmeye gerek olmadığına inanıyor. Bazıları bu dövmeyi karmaşık tasarımı nedeniyle giyer ve onu güç ve azim sembolü olarak kullanırdı..

31. efsanevi öküz

İnsanlar çiftçilik yaparken arabalarını çekmek için doğanın gücünü kontrol etmeye ve kullanmaya çalıştıklarından, öküz güçlü bir dayanıklılık ve güç sembolüdür. Genellikle insan uygarlığını temsil eder, ancak daha önceki zamanlarda hizmet ve iyiliğin sembolü olarak kullanılmıştır. Bu sabırlı, mütevazı, yorulmaz ve sakin yaratık, Çin Zodyakında yaygın olarak bilinir. Diğer özellikleri arasında zeka, güvenilirlik ve rasyonellik bulunur. Çin Burcu ile ilgileniyorsanız ve öküz sizin burcunuzsa, bunu insanlara göstermenin böyle güzel bir tasarımla mürekkeplenmekten daha iyi bir yolu olabilir.?

32. Siyah Beyaz Korsan Gemisi

Korsanlar, açık denizlerde şüphelenmeyen gemilere saldıran korkusuz denizciler olarak bilinir. Korsan gemisi dövmesi, gücün sembolüdür ve herkese, giyen kişinin neye mal olursa olsun inandıkları için savaşmaktan korkmadığını gösterir. Bu tasarım bir bayrak, yelkenler, fırtınalar ve güçlü bir dalga ile kolayca özelleştirilebilir. Pek çok insan korsan gemisi dövmesini evin bir temsili olarak görürken, diğerleri onu yeni bir yolculuğun başlangıcını veya doğaya dalmayı temsil ediyor olarak görüyor. Ayrıca, deniz yolculuğuna çıkmak için inanç, merak, eğitim veya diğer güdülerin bir sembolü olabilir..

33. Kalpten hançerler

Kalp dövmesinden geçen hançer, bir asır öncesine dayanan geleneksel bir tasarımdır. Oldukça uzun bir süredir yaşayan klasik bir tasarımdır. Eskiden hapishanede giyilirdi ve dövmeyi yapanın öldürmeye istekli olduğunu göstermek için yapıldı. Hücre dışında aşk acıtır anlamında kullanılmıştır. Yıllar boyunca, ona birkaç farklı anlam ve yorum verildi. Bazıları bunu incinme veya acı duygularıyla ilişkilendirirken, diğerleri onu birinin ihanetinin sembolü olarak kullanırdı..

34. Güller ve Hançerler

Gül dövmeleri kadınsı görünebilir, ancak hem erkekler hem de kadınlar tarafından giyilebilir. Bu tasarım genellikle bir hançer gibi diğer sembollerle birleştirilir. Gül ve hançer, her sembolün taşıdığı zıt anlamlar nedeniyle insan hayatının ikiliğini temsil eder. Hançer ihanet, ölüm ve yıkım anlamına gelirken gül büyümeyi, güzelliği, barışı, sevgiyi ve yeni bir başlangıcı temsil etmek için kullanılmıştır. Hançerin tasarımını, güllerin rengini özelleştirerek veya bir parşömen üzerine bir alıntı koyarak bu tasarımı kişiselleştirin..

35. Doğa ve Ölüm

Papağanlar farklı kültürler tarafından kullanılan önemli sembollerdir. Konuşma ve insan konuşmasını taklit etme becerileri, onları iletişimin ve insan yoldaşlarının sembolü haline getirdi. Hint kültüründe aşk tanrısı Kama, papağanı sembolü olarak seçmiştir. Bu nedenle, bu kuş sevgiyi ve kur yapmayı belirtmek için kullanılmıştır. Buna karşılık, azrail ölümü temsil eder. Keskin tırpan ve uzun siyah ceket, onu bir anlığına yakalayan herkese korku salıyor. Bu iki sembolü birleştirmek, şiddetli ve göz alıcı bir dövme yapacaktır..

36. Bahçede Azrail

İki veya daha fazla tasarımı birleştiren bir dövme yaptırmak, tasarımınızı daha benzersiz hale getirmenin harika bir yoludur. Çiçekler ve azrail, pek çok insanın kendi kendine mürekkep olacağı bir şey değildir, ancak bu, onu çalıştıramayacağınız anlamına gelmez. Efsane, birisi ölmek üzereyken, ölüm meleğinin ölümünden birkaç dakika önce ortaya çıktığını gösterir. Tırpanıyla ruhu bedenden ayırır ve ruha yattığı yere kadar eşlik eder. Çiçeklerin türlerine göre farklı anlamları olabilir. Diğer şeylerin yanı sıra aşk, dostluk veya affetme anlamına gelebilirler. Çiçek desenleri eklemek, dövmenizin daha canlı görünmesini sağlayabilir..

37. Kartal

Kartal, önkol dövmesi için çarpıcı bir fikir. Yerli Amerikalılar kartalı manevi gücün bir temsili olarak görürler. Parlak güneşin ortasında dağlara uçma yeteneklerinden dolayı, bu hayvan tanrıların büyük habercisi olarak kabul edilmiştir. Bazı yerli kabileler, kartalı, yıldırım ve gök gürültüsünün sembolü olan yıldırım ruhunun somutlaşmışı olarak algılar. Günümüzde kartal dövmesi aynı zamanda güç, maneviyat ve bilgeliğin sembolü olarak da giyilmektedir..

38. Denizci

Bir denizcinin hayatı gizemli ve maceralıdır. Denizdeyken çoğu zaman bilinmeyen unsurlar ve zorluklarla karşı karşıya kalırlar. Bu nedenle, tüm insanlığın en cesur insanlarından biri olarak biliniyorlar. Denizciyi dövme olarak takmak, benzer niteliklere sahip olduğunuzu veya cesaretlerinden dolayı onlara hayran olduğunuzu göstermenin harika bir yolu olabilir..

39. Pençeli Kafatası

Kartal kafatası, bir dövme için ilginç bir kombinasyondur ve kişinin gücünü ifade etmenin sanatsal bir yoludur. Bu semboller bir araya getirildiğinde güç, kuvvet ve kötülükten zaferi temsil eder. Sarı ve kırmızı renkler, çok renkli görünmeden harika bir vurgu oluşturur. Bu tasarım en iyi kola, tercihen pazı üzerine yerleştirildiğinde görünür..

40. Gemi ve Kartal Amblemi

Kartal, dünyadaki en tehlikeli kuşlardan biridir, ancak birçok insan hala bu yaratığın gücü karşısında büyülenmektedir. Uzun zamandır gururun, güzelliğin ve görkemin sembolü olarak biliniyor. Bu hayvan aynı zamanda bağımsız ve özgür olarak kabul edilir. Bir amblem yapmak için gemi tasarımı ile birleştirildiğinde, bu iki sembol kesinlikle güçlü bir anlam ifade ediyor. Bir kişinin özgür ruhunu ve cesaretini ifade ederler..

41. Tam Arka Kartal

Belirtildiği gibi, kartal, çarpıcı bir dövme tasarımı yapacak büyüleyici ve görkemli bir yaratıktır. Bu yüzden bazı insanlar bu güzel kuşun tam sırt dövmesini yaptırmayı tercih eder. Sırtınız büyük dövmeler için mükemmel bir yer. Sırt dövmesi yaptırırken her şeyi yapabilirsiniz çünkü kolayca kapatılabilir. Ayrıca sırtınız vücudun diğer bölgelerine göre daha kolay bir kanvas yapar. Sırt dövmesi yaptırmanın çok sabır ve zaman gerektirdiğini ve kapladığı geniş alan nedeniyle çok daha acı verici olacağını unutmayın..

42. Çin Aslanı

Aslan, Doğu ve Batı kültürlerinde, özellikle Çin ve Japon mitlerinde yaygın olarak bulunan bir semboldür. Bu yaratık bir dövme tasarımı olarak giyilir çünkü bazı insanlar bunun bir kraliyet sembolü olduğuna inanır. Birçok farklı kültürden hikayeler, aslanı hayvanların kralı olarak gösterir. Güç ve cesareti simgeleyen bir hayvan tasarımı istiyorsanız, aslan dövmesi mükemmel bir seçim olabilir. Yeryüzünde dolaşan en vahşi yırtıcılardan biridir ve gücünüzün büyük bir hatırlatıcısı olabilir..

43. Göğüste Uçan Kartal

Gücü ve görkemi nedeniyle birçok insan kartal tasarımıyla mürekkeplenir. Özellikle erkekler için bu çarpıcı tasarımı göstermenin en popüler yollarından biri göğsünde uçan kartal. Erkekliklerini gösterir ve onları bir badas gibi gösterir. Göğüs dövmesi yaptırırken ağrı minimum düzeyde olsa da, kıllı bir göğsünüz varsa, bunun yerine vücudunuzun diğer bölgelerine dövme yaptırmayı düşünebilirsiniz. Bunun nedeni, tasarımı görünür tutmak için tıraş olmaya devam etmeniz gerekeceğinden, bakımı biraz zor olabilir..

44. Engerek Yılan Eldiven

Yıllar boyunca ve dünyanın birçok yerinde yılan yaygın olarak zehirli ve tehlikeli bir hayvan olarak biliniyordu. Gizli, sinsi, dolambaçlı, baştan çıkarıcı ve şık – Genellikle özelliklerinin her birini sembolize eder. Ancak, bu yaratıklar da sıklıkla yanlış anlaşılabilir. Bazı türler tehlikeli olabilir, ancak hepsi insanlar için tehdit oluşturmaz. Genellikle saklanırlar ve sadece bir nefsi müdafaa biçimi olarak saldırırlar. Bu nedenle yılan aynı zamanda güç, zeka ve sabrın sembolü olabilir..

45. bıçaklanmış yılan

Hançer dövmesi başlı başına sanatsal bir tasarımdır ancak tasarıma bir bükülme eklendiğinde daha anlamlı ve yaratıcı hale gelebilir. Hançerler savaşmak, sergilemek, fedakarlık yapmak veya oyunlar için kullanılır. Bazen, kullanıcının tehlikeli olduğu konusunda başkalarına bir uyarı olarak hizmet etmek için dövme olarak giyilir. Bazıları, diğer insanların sakladığı tehlikelere karşı daha dikkatli olmak için bir hatırlatma olarak giyerdi. Hançer tasarımının iyi yanı, çok yönlülüğüdür. Bu fotoğrafta gösterildiği gibi yılan gibi diğer tasarımlarla kolayca karıştırılabilir..

46. Tam kollu

Bir kolda kol dövmesi yaptırmak harika, ama neden bir tarafta dursun? Her iki koldaki tam kol dövmesi harika bir tuval oluşturur ve onları giydiğinizi gören insanlara ifade etmek istediğiniz mesajı gerçekten iletebilir. Bunun da ötesinde, aynı zamanda havalı ve badas görünmenizi sağlayacaktır. Ancak, kendinize mürekkep verdiğinizde yaşamak üzere olduğunuz acıya hazır olun. Yeni dövmenizi yaptırma sürecini atlattığınızı bilerek gururla taşıyacaksınız..