2020’nin En İyi Dövme Makineleri

Dövmeler giderek daha popüler hale geldi ve dövme makinesi endüstrisi talebi karşılamak için yükseldi – işte bugün piyasadaki en iyi dövme makineleri.

Hareket halindeki dövme makinesi

Dövmeler son yıllarda giderek daha popüler hale geldi ve bu nedenle dövme oluşturmak için gereken makineler giderek daha fazla talep gördü. Dövme yapmanın farklı yolları vardır; iki ana makine türü, bobin dövme makineleri ve döner dövme makineleridir..

İster deneyimli bir dövme sanatçısı olun, ister bir müşteri üzerinde ilk mürekkebinizi henüz yapmamış olun, işi etkili bir şekilde ve yeteneklerinizin en iyi şekilde yerine getirmenizi sağlamak için iş için en iyi dövme tabancalarını seçmek çok önemlidir..

Piyasadaki bu kadar çok dövme makinesi varken, doğru olanı seçmek göz korkutucu bir ihtimal olabilir – bu yüzden bugün mevcut olan en iyi modeller için bu kılavuzu oluşturduk..

Tüm dünyadaki dövme sanatçıları tarafından sevilen en iyi sekiz dövme makinesini incelediğimiz eksiksiz dövme makineleri kılavuzumuza göz atın, böylece müşterilerinize (veya kendinize!) hemen mürekkep vermeye başlayabilirsiniz..

dövmeci-tutma-dövme-tabancası

Dövmenin Kısa Tarihi

 Dövmeler, hipsterlar ve rock yıldızları tarafından ödüllendirilen modaya uygun bir vücut sanatı seçimi olarak statüleri göz önüne alındığında, yeni bir fenomen gibi görünebilir, ancak aslında binlerce yıl öncesine kadar uzanıyorlar..

Aslında, Buz Adam Otzi olarak bilinen şimdiye kadar keşfedilen en yaşlı mumyalanmış insanın vücudunda düzinelerce dövme olduğu bulundu..

Dövmeler birçok eski halk tarafından kullanıldı ve önemi ve amacı hakkında birkaç teori var. ‘Dövme’ kelimesinin 18. Yüzyıl Samoa dilinde ‘vurmak’ anlamına gelen ‘tatu’ kelimesinden geldiğine inanılır; vücut sanatı formları (dövmeler dahil) Samoa gibi eski Polinezya uygarlıkları için büyük önem taşıyordu..

erkek-tutma-dövme-makinesi

Onları tıbbi bir tedavi olarak kullanmaktan, kötü ruhları kovmak için semboller olarak damgalamaya, toplumdaki ve ordudaki statüyü ifade etmeye, suçluları damgalamaya ve mahkumları tanımlamaya kadar, derinin alt tabakasına pigment eklemenin asırlık yöntemidir. hiçbir şekilde modern bir fikir değil.

Geçmişte dövmeler elle yapılırdı; bugün, sanatın güvenliğini, doğruluğunu ve verimliliğini artıran özel olarak tasarlanmış makinelerimiz var..

Tarihsel olarak, dövmeler esirleri damgalamak için kullanıldı – en ünlüsü İkinci Dünya Savaşı’ndaki Nazi toplama kampları durumunda. Bugün Batı dünyasında dövmeler genellikle sanatsal bir seçimdir ve kendi kendini tanımlayan bir vücut sanatı tarzıdır..

Ayrıca, ameliyatın yapılması gereken yeri işaretleme gibi tıbbi nedenlerle ve kaş ve dudak büyütme gibi kozmetik düzeltme amaçları için de kullanılabilirler..

Çağdaş dövmenin nasıl yapıldığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin ve iş için en iyi dövme makineleri kılavuzumuzu okuyun..

masada dövme tabancası

Dövmeler Bugün Nasıl Yapılıyor?

Modern dövme yöntemi, bir döner veya bobin dövme makinesini içerebilir, ancak bugün süreç, son birkaç bin yıldır olduğu gibi aynıdır..

Bir dövme sanatçısıysanız veya kendinize bir tane yaptırdıysanız, bileceğiniz gibi, deriyi bir iğne ile delip derinin dermisine pigmentler veya boyalar enjekte ederek, bir resim, desen veya sembol oluşturarak bir dövme yapılır. kullanılan mürekkebin türüne bağlı olarak geçici veya kalıcı olabilir.

Geçmişte (ve bugün hala bazı durumlarda) dövmeler elle yapılır – sanatçılar sadece deliği yapar ve boyayı yavaş yavaş elle enjekte eder..

Bununla birlikte, genel olarak, profesyonel dövme makineleri, işlemi hızlandırdığı ve daha fazla doğruluk sağladığı için, iğnenin derinin içinde ve dışında ileri geri hareket etmesini sağlayan otomatik bir sistem kullanarak dövmeleri elde etmek için kullanılır..

Dövmeler, yalnızca ne yaptığını bilen ve gerekli tüm güvenlik ve hijyen önlemlerini almış, ayrıca steril, sarılı, tek kullanımlık iğnelere sahip profesyonel olarak eğitilmiş sanatçılar tarafından yapılmalıdır..

Uygun eğitimi almadığınız sürece kendi dövmelerinizi evde yapmaktan kaçının ve o zaman bile özel bir dövme salonunda yaptırmanız tavsiye edilir..

İster bir dövme sanatçısı olarak yeni başlayan bir çırak olun ve ilk bobin dövme makinenizi satın almak isteyin, ister kendi salonunuza sahip olacak kadar şanslısınız ve size sunulan en iyi döner dövme makinesi seçeneklerini bilmeniz gerekiyorsa, doğru yere geldim.

İki ana dövme makinesi türüne daha yakından bakmak ve şu anda piyasada bulunan en iyi modellere yönelik profesyonel rehberimiz için okumaya devam edin..

Ne Tür Dövme Makineleri Mevcuttur??

Geçmişte sanatçılar, mürekkep enjeksiyonunun zahmetli işini elle yapmak zorundaydılar; günümüzde dövme makineleri, modern dövme sanatçılarının daha önce hiç olmadığı kadar güzel, karmaşık ve benzersiz desenler oluşturmasına olanak tanıyan, işi hafif hale getiren giderek daha sofistike makinelerdir..

Profesyonel dövme sanatçıları için iki ana makine türü mevcuttur: bobin dövme makineleri ve döner dövme makineleri – ikisi de aynı iş için kullanılır, ancak her birinin kendine özgü özellikleri ve faydaları vardır. Bunlar dövme yapmak için kullanılan tek tür makineler değil, modern dövme salonlarında en yaygın olanlardır..

Bobin Dövme Makineleri

Bu tür dövme makinelerinin adı, içlerinde – genellikle 8, 9 veya 10 tane olmak üzere – iğneyi yukarı ve aşağı tutan bir çubuğu hareket ettirmek için gereken gerilimi yaratan ve bu da mürekkebi gerçekleştiren bobinlere sahip olmalarıdır..

Bobin makineleri en yaygın dövme makinesi türüdür ve işteyken çıkardıkları yüksek sesli vızıltı sesiyle bilinir. Bazı insanlar bu gürültüyü istilacı buluyor, ancak bobin makinesi çok yönlülüğü ve güvenilirliği nedeniyle ödüllendirildi.

Çizgiler, gölgeler ve renkli paketleme yapmak için farklı türde bobin dövme makinelerini veya peşinde olduğunuz dövme stiline bağlı olarak üçünün bir kombinasyonunu kullanabilirsiniz..

Bobinli dövme makineleri, kolay kontrol, düzenleme ve kişiselleştirme sunmalarının yanı sıra verimli olmaları ve dövmenin daha hızlı tamamlanmasını sağlaması nedeniyle popülerdir..

döner dövme makinesi

Rotary Dövme Makineleri

İkinci tip dövme makinesi, ilk olarak 1978’de yaratılan ve dövme sanatçılarının işlerini yapma şeklini değiştiren döner makinedir. Bu tür makineler, yay kullanmak yerine iğneyi hareket ettirmek için bir motor kullanır, bu da tasarım oluştururken daha fazla kontrol ve hassasiyet sağlar..

Basit, kompakt ve hafif makinenin tutulması ve çalıştırılması kolaydır ve mürekkepleme işlemi sırasında birkaç ayar gerekerek hem hat hem de blok mürekkebi doldurmak için kullanılabilir. Döner makineler için de çok sayıda mod mevcuttur, böylece sanatçılar kendi araçlarını özelleştirebilir.

Müşterilerinize en iyi sonuçları sunmak için, yalnızca iş için doğru makine tipine değil, aynı zamanda mevcut en iyi model ve markalara da sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Mevcut en iyi bobin ve döner dövme makinesi incelememizle, şu anki en iyi sekiz dövme makinesinin neler olduğunu keşfetmek için okumaya devam edin..

En İyi 4 Bobin Dövme Makinesi

Bize göre, bunlar şu anda piyasadaki en iyi bobin makineleridir..

  1. Bishop’tan The Big Sleeps X

Big-Sleeps-x-Bishop-Bobin-Makinesi

NS Büyük Uyur X LA dövme makinesi uzmanı Bishop’un yaptığı en iyi modellerden biridir – tüm makineleri gibi el yapımıdır, iki şeye ilişkin derin bir anlayışı birleştirir: harika dövmelerin nasıl oluşturulacağı ve sanatçının makineden neye ihtiyacı olduğu.

Big Sleeps X, daha hızlı renk engelleme ve hassas gölgeleme için daha fazla iğneyi bir araya getirir veya astara odaklanmak için gücü kolayca kısabilirsiniz. 8 bobin mekanizması, üstün iğne kontrolü için kasıtlı olarak uzundur, bu nedenle sanatçılar aynı netlik ve hassasiyetle hem basit hem de karmaşık tasarımlar yaratabilir.

 

  1. Workhorse Irons’tan Ghost Shader Hybrid

Ghost-Shader-Hybrid-Hybrid-Workhorse-Ütüler

Bu klasik ve tanınmış marka, ABD’nin her yerindeki dövme sanatçıları için başka bir kaliteli makine sunuyor. Kullanıcının rahatı düşünülerek özel olarak tasarlanmıştır. Workhorse Irons, yirmi yılı aşkın süredir deneyimli dövmeciler tarafından üretilen makineler sunmaktan gurur duyar. Dövmeciler tarafından yapılan, dövmeciler için seçilebilecek çok sayıda harika model var.

NS Hayalet Gölgelendirici Hibrit hem keskin, kesin çizgiler hem de cesur blok renklerden oluşan güzel tasarımlar oluşturmak için döner bir makinenin hafif, duyarlı hissini bir bobin makinesinin gücüyle birleştirerek en iyilerinden biridir – bu hem en iyi renk engelleyicilerden hem de en iyi astarlardan biridir orada dövme makinesi seçenekleri.

  1. HM Dövme Makinelerinden Mini Dietzel Powerliner

HM Dövme Makinelerinden Mini Dietzel Powerliner

HM Dövme Makineleri on yıllardır bu işin içinde ve sanatçıların becerilerinden en iyi şekilde yararlanmaya yardımcı olan makinelerin nasıl oluşturulacağını biliyor. NS Mini Dietzel Powerliner modele çeşitli iğne boyutları yüklenebilir, en iyi şekilde 7 veya daha büyük boyutta çalışır. Güçlü bobinler 10 kez sarılır ve optimum kontrol ve verimlilik için güçlü, uzun vuruşlar sağlar.

Büyük bir dökme demir parçası kullanılarak hazırlanmış model, kalite ve dayanıklılık açısından benzersiz, güçlü, uzun ömürlü bir makine isteyen sanatçılar için idealdir..

 

  1. Micky Sharpz’dan Pirinç Hibrit Dövme Makinesi

Micky Sharpz Pirinç Hibrit Dövme Makinesi

Pürüzsüzlüğü ve dayanıklılığı Micky Sharpz’ın Pirinç Hibriti modeli, renk bloğu tasarımlarını akıcı ve verimli bir deneyim haline getirir. Bu bobin dövme makinesi, güçlü renk engelleme ve net, temiz çizgiler söz konusu olduğunda bir yumruk atıyor ve bileşen parçaları, minimum sürtünme olmasını sağlamak için makinenin ömrünü uzatarak mükemmel bir şekilde birbirine uyuyor.

Alanında uzman İngiliz şirketi Micky Sharpz tarafından tasarlanan Brass Hybrid son derece sağlam ve dayanıklıdır ve boruların hızlı değiştirilmesine olanak tanır, bu da önemli ölçüde azaltılmış kesinti ile tasarımınız üzerinde hızla çalışabileceğiniz anlamına gelir..

En İyi 4 Rotary Dövme Makinesi

  1. FK Irons’tan Spektra Edge X

Spektra Edge X Kozmik Fırtına

FK Irons’daki ‘FK’, ‘Fallen King’ anlamına gelir ve profesyonel sanatçılar için birinci sınıf döner dövme makineleri yaratma konusunda uzmandırlar. Spektra Kenar X, özellikle, sektör hakkında bildikleri her şeyi ve bu makineleri kullananları birleştirir.

Spektra Edge X, yüksek kaliteli alüminyumdan yapılmıştır ve akıllı bir MultiVise özelliği ile donatılmıştır; bu, kartuş adaptörlerini kullanmanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Kullanmakta olduğunuz kontur türünü (çizgi veya dolgu) kolayca değiştirebilir ve optimum hassasiyetle net, temiz çizgiler oluşturabilirsiniz..

FK Irons her zaman mevcut tasarımlarını yenilemek ve geliştirmek için yeni yollar aramaktadır; Spektra Edge X, ürünlerinin yanı sıra taze ve çağdaş yaklaşımlarını da sergiliyor. Tasarımlarınız ve her vuruştaki doğruluğun toplamını seviyorsanız, bu sizin için tartışmasız en iyi döner dövme makinesidir..

  1. Vlad Blad Irons’tan Seawolf Direct Drive 3.0

Vlad Blad Irons'tan Seawolf Direct Drive 3.0

Kaygan, profesyonel ve verimli vücut sanatı için ihtiyacınız olan her şeyi eksiksiz bir pakette alın. Seawolf Doğrudan Sürücü 3.0 – deneyimli sanatçılar için en iyi döner dövme makinesi. Son derece çok yönlü olan bu model, astardan dolguya ve gölgelemeye kadar her türlü sanat eseri için idealdir ve güçlü tahrik, işi hızlı bir şekilde halletmek için ideal hale getirir..

Bu Moskova profesyonellerinin gösterişsiz tasarımı, bu özel modeli tüm dünyada favori yapıyor. Ufak tefek ekstraları kesin ve bunun yerine bir sanatçı olarak kendi benzersiz becerilerinizi güvenilir bir şekilde vurgulayan bir araç deneyin – kişisel tarzınız ne olursa olsun, bu makine her projeyi kesintiye uğratmadan gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır..

  1. Cheyenne’den Hawk Pen

Cheyenne'den Hawk Pen

Almanya, en inanılmaz dövme makinesi şirketlerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor: Cheyenne, her zaman profesyonel sanatçılar için her zaman işe yaramış olanı gözden kaçırmadan klasik tasarımları geliştirmek için her zaman yenilik yaptıkları ve yeni yollar buldukları için ülkenin en iyilerinden biridir..

NS Şahin Kalem bugün piyasada bulunan en iyi dövme tabancalarından biridir: elde eşsiz bir rahatlık sağlamanın yanı sıra tam kontrol ve hassasiyet sağlar. Ağrıyan bileği atlayın ve bunun yerine bu son teknoloji makineyle yarattığınız sanata odaklanın.

Standart bir kalem gibi görünmek üzere oluşturulan hafif, kompakt dövme makinesi, rakipsiz bir doğruluk elde etmeyi ve fantastik sahnelerden nokta desenlerine kadar her türden tasarım oluşturmayı mümkün kılar ve temizlemesi de kolaydır. Sizin (ve müşterilerinizin) aklında ne varsa, bu harika sanat aracı, bunu başarmayı her zamankinden daha kolay hale getiriyor..

  1. Sonsuz Ütülerden Rulo Döner

Sonsuz Ütülerden Rulo Döner

Klasik döner makine tasarımının zamansız etkinliğini çağdaş mühendislikle birleştirmek, Infinity Ütülerin Rulo Döner her yerde dövme profesyonelleri arasında sağlam ve dayanıklı bir favori.

Gösterişten uzak tasarım, temizlenmesi veya değiştirilmesi gereken fütüristik eklentiler veya ekstra parçalar olmadığı anlamına gelir: Sahip olduğunuz şey, 5 bin saat gibi etkileyici bir motora sahip sağlam, dayanıklı ve tamamen güvenilir bir makinedir..

20 yılı aşkın endüstri tecrübesi ile Infinite Irons, tüm makinelerini elle yapar ve genel olarak net, temiz hat tabanlı tasarımların yanı sıra kusursuz gölgeleme yapmak için tasarlar. Modelin çalıştırılması ve temiz tutulması çok kolaydır ve herhangi bir karmaşık eklenti ile uğraşmak zorunda kalmazsınız – aletlerinin basit olmasını seven dövme sanatçısı için olmazsa olmaz bir şey.

Sizin İçin En İyi Dövme Makinesini Seçmek

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda seçenekle, hangisinin size en uygun olduğunu görebilmek için hem bobin hem de döner mürekkepleme makinelerinde biraz oynamak iyi bir fikirdir. Dövme salonlarından makinelerinden birini denemeyi isteyebilir veya sunulan yeni ve klasik makineleri deneyimlemek için bir ticari etkinliği veya festivali ziyaret edebilirsiniz..

Her dövme sanatçısının kendine özgü bir tarzı ve kişisel zevki vardır ve bir mürekkep makinesi bir başkası için harika olabilir ama bir başkası için doğru olmayabilir – tüm mesele sizin için en uygun olanı bulmadan önce farklı araçları denemek ve test etmekle ilgilidir..

Profesyonel Dövme Makineleri Nereden Alınır

Bir dövme sanatçısı olarak yeteneklerinizden en iyi şekilde yararlanmak ve güvenli ve verimli bir deneyim oluşturmak için saygın satıcılardan yüksek kaliteli araçlara ihtiyacınız var. Öyleyse, birinci sınıf bir ürüne yatırım yaptığınızdan emin olmak için dövme makinelerini nereden satın almalısınız??

Piyasadaki en iyi dövme makinelerini nereden satın alacağınızı seçerken, ya doğrudan üreticiden ya da orijinal ürünü sağladığı bilinen onaylı, yasal satıcılardan satın almanızı öneririz..

Dövme makinelerini eBay ve Amazon gibi sitelerden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz, ancak saygın bir satıcıdan satın aldığınızdan ve makinelerin açıklandığı gibi olduğundan emin olmak için diğer müşterilerin yorumlarını okumaya dikkat edin. Dövme makineleri bir yatırımdır – bazı durumlarda yıllarca dayanabilirler – bu yüzden paranızı teslim etmeden önce bolca araştırma yapın..

Alt çizgi

Dövmelere olan talep arttıkça, kaliteli, dayanıklı ve kullanıcı dostu dövme makinelerine olan talep de artmaktadır. İster dövme sanatçısı olarak yeni başlayan bir çırak olun, ister yıllardır bu işin içinde olun, bunlar hem yeni başlayanlar hem de uzmanlar için piyasadaki en iyi dövme makineleridir..

Harika bir dövme makinesi, bir ressamın elindeki kaliteli bir fırça gibidir; Bu birinci sınıf makinelerden biriyle benzersiz tarzınızın ve yaratıcılığınızın ortaya çıkmasına izin verin ve bir sanatçı ve bir işletme olarak büyüyeceğinizden emin olabilirsiniz. mutlu mürekkep!