100 Etkileyici Bulut dövmesi – hayallerinizi göstermenin çok güzel yolu

Bulut Dövmeleri tıpkı adından da anlaşılacağı gibi – karmaşık bir şey değil. Sadece diğer motiflerle bulutları tasvir eden bazı dövmeler. Bulutlarda uçmak… Kendinizi bu ifadeyle tanımlayabilirseniz, muhtemelen bir bulut dövmesi fikrine bayılacaksınız. Aşağıda bu tür dövmeler ve özellikleri hakkında her şeyi tartışacağız..

Sizi Motive Edecek Güzel Bulut Dövme Tasarımları

Bulut dövme tasarımları genellikle diğer dövme motifleriyle eşleştirilir. Sonuçta, içinde tek bir bulut olan bir dövme olsa biraz garip gelebilir, değil mi? Bulut dövmeleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, aşağıdaki en iyi resim koleksiyonlarımızdan bazılarına göz atıp en sevdiğiniz bulut dövme tasarımını bulmaya ne dersiniz??

1. Güneş Işığı Işınları ile Bulut Dövmesi

Bunun gibi bir bulut dövmesi, dini ve hatta kutsal bir hava veriyor gibi görünüyor. Bunun nedeni çoğunlukla bulut dövmeli uçan güvercin tasarımları ve yukarıdan aşağıya doğru akan güneş ışığı..

2. Manzaralı Bir Bulut Dövme Tasarımı

Bir bulut dövme tasarımı muhtemelen bundan daha iyi olamaz – dağlarla ve arka planda bir manzara ile tamamlanmış bir çizim gibi görünmesini sağlayan bir tarzda mürekkeplenmiştir..

Bulut Dövmesinin Benim İçin İyi Olduğunu Nasıl Anlarım?

İnsanlar genellikle eskiz veya dövme fikri seçimlerinden şüphe duyarlar. Bu kararı vermenize yardımcı olarak, bir bulut dövmesinin genellikle aşağıdaki kişilik veya ilgi alanlarına sahip kişiler tarafından tercih edildiğini söyleyebiliriz:

 • Seyahat;
 • hayalcilik;
 • İçeride özgürlük;
 • Yeni olan her şeye ilgi;
 • Heves;
 • çocuksu kendiliğindenlik.

Bu listeden en az bir kalite kişiliğinizi tanımlıyorsa, o zaman bir bulut dövmesi gerçekten aradığınız şeydir..

3. Japon Tarzı Bulut Dövmeleri

Japonların bulut dövmelerini tasvir etmenin benzersiz bir yolu var. Birkaçını gördükten sonra, Japon bulut dövme stilini kesinlikle tanımaya başlayacaksınız..

4. Bir Yolculukta

Bulutlu bir gökyüzü, özellikle kasvetli bir gün gibi görünen, bulutun etrafındaki alanı süsleyen şimşek ve yağmur damlaları ile eşleştirildiğinde, zorlu bir yolculuğun sembolü olabilir..

5. Bulutlu Bir Zihin Dövmesi

Özellikle kafaları bulutlarda olan insanlardan bahseden bir söz vardır – doğruyu görmeyen veya gerçeği görmeyen insanlar. Bu bulut dövmesi böyle bir söze örnek olabilir.

6. Bulut Kol Dövmesi

Belki de kol dövmeniz için ne mürekkebi yapmak istediğinizi biliyorsunuzdur, ancak diğer boş alanlarda çok fazla boş alan var. Bu gibi durumlarda, kol dövmelerinizin arka planı olarak her zaman bulutları kullanabilirsiniz..

7. Meleklerle Bulutlar

Bulut, bunun gibi haraç dövmelerinin bir parçası olabilir. Bu bulut dövme tasarımı, özellikle şimdi bulutların arasında kanatlarını açmış Alan adında bir kişiyi anıyor..

8. Bulutların Arasında Bir Melek

Başka kim sevilecek muhteşem bir kadından daha çok bulutlu bir dövmeye yakışabilir? Karınıza veya kız arkadaşınıza, bunun gibi bir bulut dövme tasarımıyla onun cennetten bir melek olduğuna gerçekten inandığınızı bildirin..

9. Bulutların Arasında Parlayan Işınları Olan Bir Deniz Feneri

Bulutlar en kolay, içinden sızan, içlerindeki huzuru ve sessizliği bozan ışık olduğunda görülür. Bir deniz fenerinin ışınları da aynı şekilde bulutların arasından kolayca parlar.!

10. Suluboya Arka Planlı Bulut Dövmesi

Bu sevimli bulut dövme tasarımı o kadar basit ki muhteşem! Bulut dövmesindeki renk eksikliğini tamamlamak için arka planda yalnızca bazı renklere ihtiyacınız var..

11. Aurora gibi

Bulutlar hiç bundan daha rüya gibi görünmemişti. Bulut dövmeleriniz için biraz daha yaratıcı olmak istiyorsanız, bu bulut dövme tasarımı gibi daha renkli bir şey tercih edebilirsiniz..

12. Basit Japon Bulut Dövme Modelleri

Bu basit bulut dövme tasarımı, uzun süredir devam eden anime serisi Naruto’da hatırladığınıza benzer olabilir. Temelde aynı tarza sahipler!

13. Dalgalar & Bulutlar

Bu dövme tasarımı aynı zamanda bir Japon resminde bulabileceğinize benzer. Bulutlardan süzülen güneş ışınları ile dağ zeminini görebilirsiniz..

14. Bulutların Dalgaları & Sigara içmek

Bu dövmede birkaç şey var – çiçek açan nilüfer çiçeği olan bir gölet, havayı yalayan alevler ve bulutların arasında dumanın yükselmesine neden oluyor. Sizce bu bulut dövmesi ne anlama geliyor??

15. Bulutların Arasında Uçan Leylek

Bebekleri mutlu ailelere getiren leylek hikayelerini hepimiz duymuşuzdur. Bu leylekli bulut dövmesi, adını duyduğumuz bu leylek tasviri olabilir.!

16. Harry Potter Dövme Tasarımı

Harry Potter serisini düşündüğümüzde aklımıza gelecek birkaç şey var. Buna baykuş, Beklenti Patronum ve o dünyadaki tüm büyülü varlıklar dahildir. Hogwarts’ın gizemleri bulutlar ve sislerle örtülüdür ve haklı olarak da öyledir.!

17. Bulutlara Tırmanan Bir Kız

Bir bakıma bulutlar, umutlarımız ve hayallerimiz içindeki bir şey olan daha yüksek zirvelere ulaşmanın bir temsili olabilir. Burada küçük bir kız, tıpkı bir insanın kendi hayallerini gerçekleştirmeye çalışması gibi, bulutlara tırmanıyor.!

sembolün anlamı

Bir bulut sembolünün genel anlamını tanımlayabilecek pek çok kelime vardır. Bunlardan en önemlilerini aşağıda belirtmemiz gerekiyor:

 1. Rüyalar ve parlak fikirler
 2. Doğaya ve özellikle gökyüzüne aşk
 3. Temizlik ve saflık
 4. masumiyet
 5. Bilgelik
 6. Heves

Birinin fikirlerini kullanmadan kendi eskizinizi yapıyorsanız, ona kendi anlamınızı koyabilirsiniz. Bazı eklemeler, renkler ve kullanabileceğiniz bir boyutla ifade edin..

18. Sisle Kaplanmış Cheshire Kedisi

Bazı bulut dövmeleri, kendi başlarına bulut şeklini almazlar, aksine, gizemle örtülmüş sisler olarak görünürler. Cheshire kedisi, gizemli bir yaratığın en önemli örneğidir.!

19. Bulutların Bir Çizimi & Dağlar

Bunun gibi basit bir çizim stili dövmesi son derece sevimli ve güzel görünebilir! Bunun gibi bulut dövme tasarımları, özellikle ne kadar maceracı olduklarını göstermek istiyorlarsa, hem erkek hem de kadın için uygundur..

20. Bulutlarda Küçük Bir Adam

Hiç dokuzuncu bulutta olduğunuzu hissettiniz mi? Bu dövme sizinle ilgili olabilir! Yukarıdaki bulut dövmesi garip bir şekilde neşeli ve mutlu, gösterilecek bir yüzü veya görünüşü olmadığı düşünülse bile.

21. Mor Dalgalar & Yıldızlar

Geceleri ormanda hiç gökyüzüne baktınız mı? Manzaralar inanılmaz ve muhteşem, özellikle gökyüzünün açık olduğu dolunay gecesinde!

22. Bulutların Altındaki Fil

Bir doğa olayı olan bulutlarla kombinlenebilecek en güzel motiflerden biri de başka bir doğa canlısıdır. Bir fil, bunun gibi bir dövme parçasının geri kalanına çok yakışacaktır.!

23. Basit Geometrik Yıldızlar & Gökyüzündeki Ay

Her zaman sadeliğin en iyisi olduğunu söylediğimizi hatırlıyor musunuz? Ay, yıldızlar ve birkaç bulutun bu basit geometrik dövmesi, karmaşık gölgeler veya tasarımlar olmadan olduğu gibi narin ve karmaşık görünüyor..

24. Melek Dövmesi – Bulutların Arasında

Sadece bu melek dövmesindeki detayların çarpıcı olduğunu söylemeliyiz – çok gerçekçi ve 3 boyutlu görünüyor! Kendinize bulut temalı bir dövme yaptıracaksanız, neden bu dövme tasarımına benzer bir şey almıyorsunuz??

25. Bir Melek Dövmesi – Bulutların Arasında

Melekler ve bulutlar arasındaki bağlantının çok az veya hiç açıklamaya ihtiyacı yoktur. Güneş ve ayın bağlantılı olduğu bilindiği kadar bağlantılıdırlar..

26. Ağlayan Bulutu Yatıştıran Güneş

Bu çok güzel bir bulut dövmesi! Açıklanması gereken herhangi bir karmaşık anlam olmadan basit ama sevimli. Güneş her zaman yağmurdan sonra parlar, bazen bir gökkuşağı ile bile.

27. Bulutların Arasında Uçan Güvercinler

Kabarık bulutların arasından süzülen güvercinler, bulutlar ve ışık her zaman kutsallığın ve dinin bir işaretidir. Bir melek veya bir haç ekleyin ve anlam veya önem daha da netleşecektir.!

28. Yağmurlu Bulut Dövmesi

Bulut dövmelerini gerçekten seviyor musun? Bir bulutun işlevlerine ve ne yaptığına sadık kalmaya ne dersiniz? Yağmurlu bir günde bir bulut, basit ve minimalist bir bulut dövme tasarımı olarak mükemmel olurdu!

29. Güvercinler, Zeytin Dalı & Bulut Dövmeleri

Ön kol bölgesine uzanan bir göğüs dövme parçası, bulut dövmeler için mükemmeldir. Bu öğelerin tümü birbiriyle ilişkili olduğundan, bunun gibi bir bulut dövme tasarımı, güzel bir dövme teması olarak mükemmel bir şekilde uyacaktır..

30. Roma İmparatorluğu

Ah, Atina’yı unutmayalım! Roma imparatorluğundaki bu önemli yerin dövmesi, bölgeyi yukarıdan izleyen Tanrılar ve Tanrıçalar ile mükemmel bir uyum sağlayacaktır..

Kısa tarih

Bu sembolün görünümünün resmi bir tarihi yoktur. Bu arada bulutun dünyadaki farklı kültürlerdeki anlamı hakkında biraz bilgi verebiliriz:

 1. Çin. Buradaki insanlar bulutun size mutluluk ve özgürlüğe giden yolu gösterdiğine inanıyor. 

 2. Japonya. Japon geleneklerine göre bulut, arzunuzu veya hayalinizi gerçekleştirmenize yardımcı olabilir..

 3. Yunanistan. Antik çağda insanlar bulutun tanrılardan gelen mesajı getirdiğini düşünüyorlardı. Bu fikir ortaya çıktı çünkü.  

Olympus bulutlarla çevriliydi. Bulutlar uçup gittiğinde, tanrıların halka bir şey gönderdiği anlamına geliyordu..

O zamanların bazı anlamları şimdi bile var. Muhtemelen bulut sembolünün bu kadar popüler olmasının nedeni budur..

Bulut Dövmenizi Nereden Alabilirsiniz??

Bulut dövmenizi nerede yaptırdığınız çok önemlidir. Her dövme ustası, vücudunuzdaki bir yerin dövmenizi daha iyi gösterirken diğerinin onu bozabileceğini bilir.. 

Kızlar İçin Fikirler

Kızlar için bir bulut dövmesi için sonraki noktaları seçmek daha iyidir:

 1. Kol, özellikle ön kol. 

 2. Geri. 

 3. Meme. 

 4. Karın. 

Kadınlar, eskizlerin boyutuna ve tüm fikre göre dövmeleri için son bir yer seçerler. Nadiren bacakları veya kalçaları olabilir.

Erkek Çocuklar İçin Varyantlar

Erkekler genellikle bulut dövmeleri için aşağıdaki noktalardan bazılarını tercih ederler:

 1. Boyun. 

 2. bacaklar. 

 3. Meme. 

 4. Omuz. 

Dövmeniz için eskizine göre farklı noktalar seçebileceğinizi tekrar edelim..

En İyi Tarzınız

Bir stil seçmek, bulut dövme seçiminizde çok önemli bir adımdır. Çok doğru seçilmelidir. Sonrakiler en çok tercih edilenlerdir:

 1. gerçekçilik Doğayı seviyorsanız ve bulutların olduğu gibi çok etkileyici olduğunu düşünüyorsanız, gerçekçilik sizin tercihiniz olmalı.. 

 2. Nokta işi veya siyah iş. Bunlar koyu renkleri ve melankoliyi seven insanlar için mükemmel seçenekler. Bu tür insanlar, önemli bir şey hakkında düşünmenin iyi bir yolu olduğu için bu tarz ve bulut dövmesinin bir kombinasyonunu seçer..

 3. Yeni okul. Kalın çizgiler ve parlak renkler ile çiziminizi gerçekten benzersiz ve sıradışı hale getirebilecek çok canlı ve modern dövme stili.

Bulutunuz tüm parçanın sadece bir parçası rolünü oynuyorsa (örneğin bir kol), o zaman kendi dövme fikrinize göre stili seçmelisiniz..

Sembolün Farklı Varyasyonları

Dövme fikrinizle oynayarak ve daha iyi hale getirerek bulutunuza bazı eklemeler yapın!

Erkekler için seçenekler

Eskiziniz için ilham almak için aşağıdaki fikirlere bakın:

 1. Hava durumu ayrıntıları. Şimşek veya yıldızlar, çok çeşitli renkler, bu eklemelerle mevcut ruh halinizi ifade edebilir ve onlarla rüya sembolünü güncelleyebilirsiniz..

 2. Resim. Tüm resmi bulutu kullanarak oluşturabilirsiniz. Tek şey, burada gerçekçilik tarzı bir dövme seçmeniz gerektiğidir.. 

 3. Yüzler. Bulutunuza bir yüz koyarak dövmenizi komik hale getirin. Herhalde gülümsüyor?  

kızlar için fikirler

 1. Kuşlar. Kuş olma hayali veya kuş gibi uçma yeteneği olanlar için en iyi seçenek bu olacaktır..

 2. Yüzeyleri. O uçağı seyahat etmeyi seviyorsanız, bunun bir sembolü olarak bulut dövmenizin bir parçası olması gerekiyordu..
 3. Yağmur. Romantik bir insansanız, ağlayan bir bulut gibi yağan bir bulut sizin için mükemmel bir seçenektir.. 

Olağandışı en iyi sonucu elde etmek için farklı dövme stilleriyle oynayın. Ancak resimler ve stiller arasındaki kombinasyonları unutmayın..

Bulut Dövmeli Ünlüler

Bir bulut dövmesi oldukça popüler bir seçenektir. Zengin anlam çeşitliliği ile ünlüler bile bu ilginç sembolü çok seviyor. Şimdi onlara bakalım:

1. David Beckham.

2. Justin Bieber.

3. Renee Phoenix.