110 En İyi Çapraz Dövme Tasarımları ve Fikirleri

Çapraz dövmeler çeşitli kişisel nedenlerle mürekkeplenebilir. Belki de dini inançlarınızı sergilemek için iyi bir dövme olduğunu düşünüyorsunuz. Belki de bileğinizdeki çapraz dövme sadece estetik amaçlıdır..

Bazıları, çapraz dövme tasarımını başka bir daha büyük dövme tasarımına dahil edebilir. Durum ne olursa olsun, dövme tasarımları bugün bile dünyanın her yerindeki erkekler ve kadınlar için geçerli olmaya devam ediyor..

100 Şaşırtıcı & İlham Veren Çapraz Dövme Tasarımları

Yani, bu çapraz dövme tasarımları listesine bakıyorsanız, muhtemelen aklınızda bir şey var. Bu çapraz dövmeyi ne için yapıyorsun? Estetik nedenlerle mi, dini nedenlerle mi yoksa kişisel bir önemi var mı??

Her durumda, mürekkebinizle iyi bir şekilde rezonansa girecek bir çapraz dövme tasarımı bulacağınızı umuyoruz. Aşağıda sizler için hazırladığımız çapraz dövme tasarımlarına bir göz atalım.!

Çapraz Dövmeleri kim yapar?

Çapraz dövmeler açık ara en evrensel ve yaygın olanlardan biridir. Birçok fotoğrafta böyle bir dövmenin taşıyıcılarını görebilirsiniz. En popüler görüntü, Hıristiyan ve Ortodoks dinlerini simgeleyen bir Latin haçı ve Kelt haçıdır..

1. Tam Vücut Çapraz Dövme Tasarımı

Bu dövme bir hikaye anlatıyor! Bir bakış, bunun, İsa’nın insanlık için çarmıha gerildiği zaman, Hıristiyanlığa dayanan bir dövme olduğunu bilmenizi sağlayacaktır..

2. Günahlarınızı Taşıyan İsa

İncil’de İsa’nın tüm takipçilerinin günahları için öldüğü söylenir. Bu dövmenin altında tasvir edildiği gibi haçını çarmıha gerileceği yere taşıdı..

3. Bir Duada Birleşen Eller

Haç dövmenin öneminin bilinmesiyle, haç dövme tasarımının dualar ve tespihlerle ilişkilendirilmesi çok da şaşırtıcı değildir. Bunun gibi çapraz dövmeler genellikle erkeklerde görülür..

4. Sevilen Birini Anmak İçin Çapraz Dövme

Sevilen birinin kaybını anmak için sırtta veya vücudun herhangi bir yerinde çapraz dövme yapmak da yaygındır. Genellikle, bu öneme sahip bir dövme, sevdiklerinizin dünyayı terk ettiği tarihe de sahip olacaktır..

5. Suluboya Fırça Darbeleri

Bazı insanlar çapraz dövmelerini düz kenarlarla temizlemeyi tercih eder. Diğerleri, sırtlarındaki bu çapraz dövme gibi biraz daha doğal olanı tercih ediyor. Sulu boya fırça darbelerine benziyor!

6. Hayvan Düzenlemeli Çapraz Dövmeler

Hiç içinde hayvanlar olan haç dövmeleri gördünüz mü? Bu haç dövmenin etrafına sarılmış bir horoz ve bir yılan var. Belki bunun dini bir anlamı vardır, ama asla gerçekten bilemeyeceğiz..

7. Erkekler için Süs Çapraz Dövme

Farklı çapraz dövmeler arayan erkekler bunu beğenebilir. Klas ve zarif görünüyor. Belki de süs tasarımından dolayıdır.!

8. Çarmıha Gerilme

Çapraz dövmeler klasik haç tasarımı yerine portre ile de gösterilebilir. Dövmede tasvir edilen kişi, haça benzeyen aynı poza sahip!

9. Cennete Bir Bakış

İsa var, bir haç var ve etrafta uçan bembeyaz güvercinler var. Bir şey varsa, bu haç dövmesinin dini amaçlarla yapıldığını kesin olarak biliyoruz.!

10. 4 Nokta Haç

Belki de çapraz dövme yapmak istiyorsun ama dindar görünmek istemiyorsun. Bu durumda, dövmenizi bir haç taslağı ile yapabilir, ancak diğer tasarımlarla süsleyebilirsiniz. Yukarıdaki örnek, elmas şekillerle süslenmiştir.!

11. Kollarda Ters Haç Dövmesi

Sağlam bir çapraz el dövmesi

Sağlam bir çapraz el dövmesi

Böyle bir dövme yapan herkes, dini imalarda bulunmaz. geçmek. Bazı insanlar için bu görüntüde gizli, kutsal, derin bir anlam var..

12. Sırt Dövmesinde Ayrıntılı Desen

Sanatsal bir dantel çapraz dövme

Sanatsal bir dantel çapraz dövme

Bu, arkada mürekkeplenen daha ince çapraz dövmelerden biridir. Sırtınızda böyle bir dövmeniz olduğunda, bu bölgeyi süslemek için başka dövmelere ihtiyacınız olmayacak.!

13. Vatansever Haç

ABD bayrağı ile vatansever bir haç dövmesi

ABD bayrağı ile vatansever bir haç dövmesi

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, çapraz dövmelerin dini imalara sahip olması gerekmez. Bu haç, örnek olarak, bu adamın omzunda vatanseverliği tasvir ediyor!

14. Süleymanın Meselleri 3:18

Sırtta çarpıcı bir haç - sadece hatırlamak için

Sırtta çarpıcı bir haç – sadece hatırlamak için

Sizi Google’da arama zahmetinden kurtarmak için bu Atasözü ne diyor: “O, ona tutunanlar için bir hayat ağacıdır; Ona oruç tutana mübarek denir.” Bu dövmenin ifadesiyle ne güzel bir ilişkisi var!

15. Kanat Dövmeli Haç

çapraz dövme

Bu dövme size 2000’leri hatırlatıyor mu? O yıllarda, çapraz dövmelere genellikle bir çift kanat eşlik eder – tıpkı bunun gibi!

Erkekler ve Kadınlar için Çapraz Dövmeler

Çapraz dövmeler genellikle erkek vücudunu (omuz, sırt, kol) süslüyor. Kızlar bu sembolün daha zarif ve küçük boyutlu dövmelerini tercih ediyor. Haç kadın ayağında, ayak bileğinde, kolda, karında ve sırtın alt kısmında görülebilir..

16. Erkeklerde Tam Ön Çapraz Dövme

Çok sıradışı bir acımasız çapraz gövde dövmesi

Çok sıradışı bir acımasız çapraz gövde dövmesi

Bu adam, üzerine bu dövmeyi yaptırırken ortalıkta oynamıyordu! Çapraz dövme, insanların genellikle dövme yapmaktan kaçındığı göğüs bölgelerinde bile, kelimenin tam anlamıyla tüm cephesini somutlaştırıyor..

17. Bilekte Çapraz Dövme

Çapraz gibi zarif bir alıntı bilek dövmesi

Çapraz gibi zarif bir alıntı bilek dövmesi

İçinde yer alan kelime olmasaydı, bu normal bir çapraz dövme olurdu. ‘İnanç’ kelimesi de haç sembolüyle yakından ilişkilidir – çok uyumlu!

18. Kollarda Süs Haç Dövmesi

Bu süs tasarımları ile detaylandırıldığında herhangi bir dövme daha zarif hale getirilebilir. Haçı çevreleyen küçük boncuklar hoş bir ektir..

19. Kadınlar için Çapraz Dövme

Buradaki çapraz dövmenin mavi çiçeklerle ve etrafında büyüyen bazı sicimlerle nasıl süslendiğine dikkat edin. Çapraz dövmenin daha kadınsı bir versiyonu. Daha genç kızlar için bile uygun görünüyor!

20. Kafatasında Haç

Şimdi, bu sadece bir vampirin veya diğer yeraltı yaratıklarının infazı gibi görünüyor. Bakın haç nasıl duman çıkarıyor! Kafatası çarmıh tarafından yakılmış gibi.

21. Kanatlı 3D Çapraz Dövme

Normal bir çapraz dövme tasarımı size çok sıkıcı geliyorsa böyle bir şeye sahip olabilirsiniz. Biraz 3 boyutlu görünüyor ve üzerinde de süs kanatları var.!

22. Haçı Taç

Haçın hayatınızda gerçekten önemli bir anlamı varsa, neden değerini bir taçla tanımayasınız? Bu şekilde, kollarındaki haç dövmesini gören herkes, hayatındaki Kral olduğunu kesin olarak bilecektir..

23. Mozaik Gibi Geçin

Elbette bu dövme havalı görünüyor, ancak bazı dini yerlerin duvarlarında ve hatta zeminlerinde bulabileceğiniz fayanslara biraz benzemiyor mu? Bunun gibi bir dövme yaptırmak isteyip istemediğimizden emin değiliz.

24. Topuklarda İnce Çapraz Dövme

Açık güzel çapraz topuk dövmesi

Açık güzel çapraz topuk dövmesi

Bir çapraz dövme bu kadar küçük olabilir! Ayrıca topukların biraz üzerinde bulunur ve saklanmasını kolaylaştırır. Sahip olduğunuz dövmenin farkında olan tek kişi olduğunuzu bilerek dolaşabilirsiniz.!

25. Küçük kanatlı basit siyah haç

Muhafazakar bir çapraz göbek dövmesi

Muhafazakar bir çapraz göbek dövmesi

Yukarıda resmedilen gibi çapraz dövmeler kaburgalarda gerçekten iyi görünebilir. Bazen daha basit tasarımlar en iyisidir!

Farklı Kültürlerde Çapraz Dövmenin Anlamı

Haç sembolü, dünyadaki birçok kültürde ve dinde kullanılmaktadır. Haç sembolü tüm dünyada kullanıldığı için, ona bir takım farklı değerler ve anlamlar yüklenmesi şaşırtıcı değildir. Örnek olarak, bir Gotik haçın dini mirası yoktur; temeli Hıristiyan haçıdır. Gotik haç dövmesinin görüntüsü normalde, içinden geçen bıçak, kılıç veya kumaş gibi öğelerle birlikte merkez sahneyi alır..

Yirminci yüzyılda Almanya’da haç, Nazizmin ve daha sonra tüm dünyada neo-Nazizmin sembolü haline geldi. Çapraz dövme tasarımlarıyla ilişkilendirilmek için iyi bir zaman değildi! Bu arada, Afrika’da haç sembolizmi, himaye, koruma, birlik, kader ve yüce otorite ile bağlantılıdır. Bu iki ülke, bu basit sembolle ilgili çok farklı tanımlara ve anlamlara sahiptir; ama bekleyin, çapraz dövme ile ilişkilendirilebilecek daha fazla anlam var!

Dört yönde de eşit uzunlukta olan Yunan haçı da vardır. Üç bin yıl önce “kızıl haç” sembolü olarak kabul edildi..

Aşağıdaki çapraz dövme tasarımının bazı önemli anlamlarını inceleyelim.!

26. Tespih Boncukları ile Çapraz

çapraz dövmeyi hatırlatan

Çapraz dövmeyi hatırlatan

Tesbih boncukları ve tarihlerle eşleştirilmiş çapraz tasarımlar genellikle sevilen birinin anılarını anar. Belki uzun zaman önce dünyadan göç etmişlerdir ama bu tespih ve haç tasarımı onları her zaman dualarında tutacaktır..

27. İsa’nın Çarmıha Gerilmesi

sırtında harcanan çarmıha germe sahnesi dövmesi

Sırtta Expended Crucifixion sahne dövmesi

Bir kitabı asla kapağına göre yargılama! İsa’nın sırtındaki çarmıha gerilmesinin bu tam dövmesi, bariz bir dini alt tona sahiptir. Ne yazık ki, bazı insanlar hala dövmelere olumlu gözle bakmıyor.

28. Çiçeklerin Arasında

dikkat çekici bileşik çapraz el dövmesi

Dikkat çekici bileşik çapraz el dövmesi

Ekstra kadınsı bir dokunuş için çapraz dövme tasarımınızı çiçek açan çiçeklerle çevreleyin! Daha zarif bir tasarım olarak da görülebilir – bu dövmeye hangi açıdan bakacağınızı seçebilirsiniz.!

29. Küçük Sırtında

sırtta zarif girdap çapraz dövme

Sırtta zarif girdaplı çapraz dövme

Daha küçük dövmeler genellikle daha zariftir. Küçük boyutlu ve yanlardaki süs desenleriyle eşleştirilen herhangi bir dövme, bir kızı kolayca zarif gösterebilir.!

30. Basit Bir Gotik Tasarım

estetik gotik çapraz el dövmesi

Estetik Gotik çapraz el dövmesi

Gotik çapraz dövmeler genellikle dini olmaktan çok dekoratiftir. Aslında, Gotik haç tasarımları genellikle sadece moda ve stil amaçlı kullanılır.!

31. Uyluklara Dantel Desenli Çapraz Dövme

şık gotik çapraz kalça dövmeleri

Şık Gotik çapraz uyluk dövmeleri

Bu haçtaki dantel detayları, ipini oluşturan ince boncuklarla eşleştirilmiş, dövmeyi bile seksi gösteriyor! Bu dövmeye bir bakış, hiç de dini bir çapraz dövme olmadığını söylemek için yeterli..

32. Erkekler için Gotik Çapraz Dövme

Bir erkek için gotik çapraz sırt dövmesinin güzel bir çeşidi

Bir erkek için Gotik çapraz sırt dövmesinin güzel bir çeşidi

Gotik çapraz dövme tasarımları erkekler için de geçerli! Yukarıdaki örnekte, çarpı, vurgulanan ve uygun şekilde gölgelenen özelliklerle daha sağlam bir görünüm alır..

33. İsa’nın Kurbanı

şaşırtıcı 3D çapraz önkol dövmesi

Şaşırtıcı 3D çapraz önkol dövmesi

Hristiyanlar için bir haç onlara her zaman Tanrı’yı ​​hatırlatacaktır; erkeklerin günahları için yaptığı istismarlardan. Cennet ve Dünya’yı birleştiren acı çekmenin bir simgesi ve aynı zamanda herkesin yaşamı boyunca taşıdığı kişisel manevi haç olan kaderin bir işaretidir..

34. Çarmıha Gerilmenin Geleneksel Tasviri

gerçekçi Crusifixion sırt dövmesi

Gerçekçi Çarmıha Germe sırt dövmesi

İsa, çarmıha gerileceği yere giderken çarmıhı sırtında taşıdı. Sadece bazı insanların O’nu sırtlarında taşımayı seçmeleri ve O’nun onlar için yaptığı fedakarlıkları sonsuza dek hatırlamaları mantıklıdır..

35. Bir Duaya Kilitlenmek

güzel dua eller dövme

Güzel dua eller dövmesi

Çoğu çapraz dövme, duada bir arada tutulan eller ile de tasvir edilir. Bu örneklerin bazılarında tasvir edilen tespihleri ​​de görebilirsiniz. Hristiyanın kilisede böyle dua etmesi doğaldır..

36. Minimalist Çapraz Dövme

çapraz omuz bıçağı dövmesi

Çapraz omuz bıçağı dövmesi

Haç aynı zamanda kozmosun eski, evrensel bir sembolüdür. İki çapraz çizgi, dört yönü, ayın dört evresini (eski Babil’de tasvir edildiği gibi) veya doğal afetleri veya evrenin dört temel unsurunu (Suriye’de anlatıldığı gibi) sembolize edebilir..

37. Çince Karakterli Bir Haç

oryantal omurga dövmesinde çapraz

Oryantal omurga dövmesinde çapraz

Çin kültüründe haçın Cennete giden bir merdiveni simgelediği düşünülüyordu. Bu dövmede Çince karakterler ‘Pes Etme’ yazıyor.

38. Acının Tasviri & Cefa

Bazı çapraz dövme tasarımları, İsa’nın halkı için yaşadığı acı ve ıstıraba odaklanır. Yukarıdaki, özellikle sert ve soğuk, dikenler ve etrafına sarılmış eskimiş bir kumaş var..

39. Meksika Kültüründe Çapraz Sembolizm

Meksika tarzında bir haç ile sırt dövmesi

Meksika tarzında bir haç ile sırt dövmesi

Meksika’da haç, rüzgar ve yağmur tanrılarının bir özelliği olarak görülür. Bu nedenle, bulutların arasında veya güneş ışınlarıyla bir haç tasvir edilmesi yaygındır..

40. Bir Haçın Alt Tonları

Dövme tasarımınıza tek bir haç veya benzer bir işaretle başlayabilir ve ardından tüm kolunuzu doldurabilecek karmaşık bir dövmeye dönüşene kadar deseni dışa doğru genişletebilirsiniz..

41. Çapraz Tasarımı Genişletin

Bu, orijinal basit çapraz tasarımdan ilham alan başka bir dövme. Deseni yeni bir karmaşık desene genişletebilirsiniz. Bu dövmede yer alan noktaları da seviyoruz!

42. Ayak Bileklerinde Çapraz İlhamlı Dövme

Ayak bileğinin etrafındaki bölge dövme yapmak için acı vericidir, ancak iyi tasarımlar bunu kolayca telafi edebilir! Bu çapraz tasarım, artık yaygın olarak Hıristiyanlıkla ilişkilendirilen tasarımdan ilham almıyor; Yunan haç tasarımına dayanan sanatsal bir ifadeye daha çok eğilir.

43. Çapraz Kol Dövmesi

Teknik olarak, bu hala çapraz dövmelerle ilgilidir – sadece geleneksel bağlamda değil. Bu daha çok çapraz bir desene benziyor. Peki, alacağız. Hala çok eşsiz!

44. Çapraz Mozaik Tasarımları

Mozaik tasarımlarınızı daha renkli hale getirin! Bu dövmenin noktaları ve tasarımı, burada ve orada küçük haçlar oluşturmak için birleştirilebilir, ancak tasarımın ana teması bu değildir. Mozaikler burada öncelik. Bu dövme parçasındaki Yunan haçı tasarımını gözetleyebilir misin??

45. Boyunda Çapraz Dövme

demir çapraz boyun dövmesi

Demir çapraz boyun dövmesi

Boyun, bazı kişilerin bunun gibi daha küçük tasarımları dövmesi için uygun bir yer olabilir. Çok özel bir Yunan haçından ilham alan dövme değil, ama kesinlikle izleyicilere bir sürpriz verebilir! Bazen uzun saçlı kızların enselerinde beklemeyeceğiniz bir dövme olabilir – tıpkı bu resimdeki gibi.

46. ​​Çapraz Dövme Tasarımlarına Kendiniz Başlayın

tuhaf çapraz sırt dövmesi

Tuhaf çapraz sırt dövmesi

Kendi benzersiz dokunuşunuza sahip olabilecekken neden geleneksel çapraz dövme tasarımını üstleniyorsunuz? Bir kızın sırtındaki bu çapraz dövme, onu neredeyse sevimli kılan kıvrımlar ve dönüşlerle süslenmiştir.!

47. Metalik Bir Tasarım

muhteşem çapraz kaburga dövmesi

Muhteşem çapraz kaburga dövmesi

Bazı çapraz dövmeler, yukarıda gösterildiği gibi keskin kenarlara sahip olabilir. Haçın dört ucundaki noktalar keskin olabilir!

48. Manevi Haç Tasarımı

sofistike Yunan haç dövmesi

Sofistike Yunan haç dövmesi

Tamamen eşit uzunlukta olmasa da, bunun gibi bir kişinin sırtındaki haç dövmesi, Yunan haçından esinlenilmiş olarak görülebilir. Sıçrayan duman veya ateş, seyredenlere gezici ruhları hatırlatır..

49. Yunan Haçı

Yunan haç dövme tasarımı

Yunan haç dövme tasarımı

Bir ülkenin bayrağıyla birlikte bir haç dövmesi görmek oldukça nadirdir, ancak burada bir tane var. Belki çok nadir değildir ama yine de özel bir tasarım olduğunu kabul etmelisiniz.!

50. Mısır Haçı

Ankh tipik Mısır haç dövmesi

Ankh tipik Mısır haç dövmesi

Çoğu insan için, bu dövmeyi Mısır sembolü olarak tanımak için tek bir bakış yeterlidir. Bir döngü ile Mısır haçı, bazen ilahi bilginin anahtarı olarak anlaşılan ölümsüzlüğün bir işareti olarak kabul edilir..

51. Ankh Sırt Dövmesi

ankh sırt dövmesi

Ankh sırt dövmesi

Mısırlılar bile, bu sembolün tüm dünyada ne kadar evrensel olabileceğini gösteren kendi çapraz dövme versiyonlarına sahiptir. Bu sırt dövmesinin bronz gibi olmasını seviyoruz!

52. Meraklı Bir Mısır Tasarımı

meraklı Ankh bacak dövmesi

Meraklı Ankh bacak dövmesi

Bunun eski Mısır dövmesine benzersiz bir bakış olduğunu kabul etmelisiniz. Bu Ankh dövmesine gerçekten Mısır havası veren birkaç Mısırlı karakter daha var..

Çapraz Dövmelerin Sahip Olduğu Özellikler

Eski zamanlarda, bir vücut parçası üzerinde yapılan bir haç dövmesinin kişiyi yaralanmalardan koruyabileceğine inanılıyordu. Bu nedenle, korunması gereken en önemli organ olan kalbi korumak için çapraz dövmeler genellikle göğsün sol tarafına yapılır..

53. Kalbimi Geç

sol göğüste güzel çapraz dövme

Sol göğüste güzel çapraz dövme

Çapraz dövmelerin bir kişiyi zarar ve yaralanmalardan koruduğuna inanılıyorsa, dövmenin yalnızca korunma için en yararlı olduğu yere – kalp – mürekkeplenmesi mantıklıdır. Keşke bu bölgedeki çapraz dövmeler bizi kalp kırıklıklarından da koruyabilse!

54. Bu Aşk

muhteşem Crusifixion göğüs dövmesi

Muhteşem Çarmıha Germe göğüs dövmesi

Haç ve İsa dövmesi, bunun dini bir haç dövmesi olduğunu göstermek için zaten yeterlidir. Göğüsteki bu haç dövmeye, İsa’nın fedakarlığını simgeleyen “Bu Aşktır” sözü de eşlik ediyor..

55. 3D Çapraz & Zincirler Göğüs Dövmesi

3D unsurlarla çapraz göğüs dövmesi

3D unsurlarla çapraz göğüs dövmesi

Bu dövme çok gerçekçi! Sanki zincir bu kişinin derisinden çekilip diğer ucunda bir haçla ortaya çıkmak için çekilmiş gibi görünüyor..

56. İnanç

Muhteşem Çapraz Dövme tasarımları (4)

Bir haç dövmesi

Çapraz dövmelerin temel anlamları güç ve onurla da ilgili olabilir. Bu ilişki, bir haç dövmesinin şövalye Demir Haç’ın bir prototipi olduğu gerçeğiyle ilgilidir. Bu nedenle, dövmenin bir taslağı olarak haçı seçen kişi, şövalyelik onur kurallarına uyar; onun için temel değerler güç ve asalettir. Bunu akılda tutarak, yukarıdaki Faith dövmesi de aynı şekilde görülebilir.!

57. Haçı Korumak

Muhteşem Çapraz Dövme tasarımları (5)

Bir haç dövmesi

Belki de hile yapan haçı çevreleyen karanlık çerçevedir. Görünüşe göre daha koyu haç anahat, içinde gizlenmiş beyaz haçın kutsallığını koruyor..

58. Bir Haç ve Bir Kalp Atışı

Muhteşem Çapraz Dövme tasarımları (6)

Bir haç dövmesi

Yukarıdaki kaburgalardaki çapraz dövme, birinin kalp atışı olduğunu varsayabileceğimiz şeye katıldı. Her nasılsa, bu basit dövme hastalıklı görünüyor – muhtemelen haçın bir mezar taşına benzemesinden dolayı.

59. Omuzlarda Süs Haç

Muhteşem Çapraz Dövme tasarımları (7)

Bir haç dövmesi

Çapraz dövme tasarımı, bir bayana mürekkeplendiğinde narin görünebilir. Bu, özellikle haç yukarıda resmedildiği gibi süslendiğinde geçerlidir! Zarif ve güzel, kadınlar için mükemmel bir çapraz dövme tasarımı.

60. Önkollarda Sert Dövme Tasarımı

Muhteşem Çapraz Dövme tasarımları (8)

Bir haç dövmesi

Mezmur 23:4’ün konusu şudur: “Evet, ölümün gölgesi vadisinden geçsem de kötülükten korkmam: çünkü sen benimlesin; değneğin ve değneğin beni teselli ediyor.” Bu alıntıyla tasvir edilen bir dövme, Tanrı’ya ve dine olan güveni ve inancı gösterebilir..

61. Bir Haç & Bir kurdele

Muhteşem Çapraz Dövme tasarımları (9)

Bir haç dövmesi

Bu dövme, eski Mısır haç dövmesi ile Hıristiyan haç dövmesi arasında bir haç gibi görünüyor. Tam olarak ne anlama geldiğini bilmiyoruz, ancak bunun gibi bir bilekte çapraz dövme, ilgili kişi için önemli bir şey ifade ediyor olmalı..

62. Gerçek Bir Bilezik Gibi

Muhteşem Çapraz Dövme tasarımları (11)

Bir haç dövmesi

Bu tespih boncuklarının dövmesi ve bilekteki haç, bu kişinin gerçekten bu aksesuarı takıyormuş gibi görünmesini sağlıyor! Gölge detayları ve boncuklardan gelen yansıma da süper gerçekçi.

63. Başka Bir Süs Haçı

Muhteşem Çapraz Dövme tasarımları (12)

Bir haç dövmesi

Kadınlar için çapraz dövmeler genellikle daha süslü ve süslüdür, ancak bu şaşırtıcı derecede basit ama tatlıdır! Kadınlar sırtlarının bu bölgesine ve bileklerinin çevresine çapraz dövmeler yapmayı severler..

64. Boyunda Haç

Muhteşem Çapraz Dövme tasarımları (13)

Bir haç dövmesi

Diğer bazı kadınlar için çapraz dövme, dövmenin geri kalanına kıyasla daha incedir. Yukarıdaki bu kadının çapraz dövmesi ve ardından omurgasının uzunluğu boyunca uzanan bir alıntı var. Acı verici bir dövme gibi geliyor!

65. Suluboya Tasarım İlhamlı Çapraz Dövme

Muhteşem Çapraz Dövme tasarımları (14)

Bir haç dövmesi

Genel görünüm nispeten ince olsa da, bu dövmenin çapraz tasarımdan ilham aldığını söyleyebilirsiniz. Haçı özetleyen yumuşak tonlar, haçın yumuşak özelliklerine katkıda bulunur. Bunu seviyoruz!

66. Haç Görsel İllüzyon Dövmesi

Muhteşem Çapraz Dövme tasarımları (15)

Bir haç dövmesi

Bu dövme sizi iki kez gösterecek! Hangisini önce gördünüz – çarmıha gerilmiş İsa’yı mı yoksa çarmıha gerilmiş daha büyük yüzü mü??

67. Gücü Onda Bulun

Muhteşem Çapraz Dövme tasarımları (17)

Bu haç dövmesi, onunla ilişkilendirebileceğiniz özelliği vurgular. Hıristiyan inançlarında, Hıristiyanlardan güçlerini O’nun aracılığıyla bulmaları istenir, çünkü O her zaman onların yanındadır..

68. Haçı Çevreleyen Uçan Kuşlar

Muhteşem Çapraz Dövme tasarımları (18)

Bir haç dövmesi

Hepimiz İsa’nın halkını özgür bıraktığını duyduk. Belki de bu kuşların sembolik haç üzerinde uçarken resmedilmelerinin nedeni budur.!

69. Süslenmiş Haç

Muhteşem Çapraz Dövme tasarımları (19)

Bir haç dövmesi

Bir insanın annesi ve babası, böyle kalıcı bir şeyle hatırlandığını görmekten ne kadar onur duyabilir? Bir kişinin adıyla haç dövdüğünüzde, her zaman o kişi için dua ediyor ve ona nimet gönderiyor gibisiniz..

70. Bilekte İnce Bir Haç

Muhteşem Çapraz Dövme tasarımları (20)

Bir haç dövmesi

Bu çapraz dövme o kadar küçük ve basit ki güzel! Böyle bir tasarıma sahip çapraz dövme hem erkekler hem de kadınlar için popüler olabilir..

71. Basit Fırça Darbeleri

Muhteşem Çapraz Dövme tasarımları

Bir haç dövmesi

Etrafta eskiz yaparken boyayacağınız gibi fırça darbesi desenleri ekleyerek çapraz dövmenizi daha sanatsal hale getirin. Vahşi fırça darbeleri çaresizliğin bir işareti olarak görülebilir, ancak bir haç ile eşleştirildiğinde umudu simgeleyebilir..

72. Parmakta Küçük Bir Haç

nazik çapraz parmak dövmesi

Nazik çapraz parmak dövmesi

Çapraz dövmeler parmaklarınızdaki küçük alana sığacak kadar küçük olabilir! Bunun gibi dövmeler nazik ve kadınsı.

73. Bir İnanç Sembolü

etkileyici çapraz önkol dövmesi

Etkileyici çapraz önkol dövmesi

Çoğu insan için haç inancı simgeleyebilir, bu yüzden bir şeye uzanan bir çift elin tepesinde de görülebilir. İnandığınız zaman, umduğunuz şey size verilecektir. Bu küçük haç sembolizmi!

74. Sırtta Büyük Bir 3D Çapraz Dövme

orijinal çapraz dövme tasarımı

Orijinal çapraz dövme tasarımı

Kişinin sırtına yapılan büyük çapraz dövmeler, kaderin ve seçimin önceden belirlenmesinin bir sembolüdür, yani. “Kaderimi kendim seçiyorum.” Bu kadar büyük bir dövme çok fazla kararlılığı temsil etmeli!

75. Kelt Haçı Dövme Tasarımı

Kelt haçı dövmesi

Kelt haçı dövmesi

Bunun gibi tasarımlara sahip çapraz dövmeler genellikle Kelt kökenlidir. İçinde çok sayıda küçük dolandırıcı ve köşe ve bağlantılı eğriler olacak..

76. Bir Haç Anahattı

nadir çapraz sırt dövmesi

Yaygın olmayan çapraz sırt dövmesi

Sırt dövmesinde hiç bu kadar uzun bir yazı gördünüz mü? Bu kişi haç dövmesinin üzerine bütün bir duayı mürekkeplemiş olmalı.!

77. İsa’nın Sembolizmi

mecazi çapraz dövme

Metaforik çapraz sırt dövmesi

Bu dövmenin altındaki şeritte ‘O yükseldi’ alıntısına dikkat edin. Hiç şüphe yok ki bu haç İsa’yı kutluyor!

78. Ayakta Çapraz Dövme

anlamlı çapraz ayak bileği dövmesi

Anlamlı çapraz ayak bileği dövmesi

Ortasında yönlü bir mücevher bulunan çapraz dövmeler, “yaşamın anlamını aramak” anlamına gelir. Bu durumda haçın dört ucu dünyanın dört köşesini temsil eder ve mücevher hayatın anlamıdır..

79. Mücevherli Haçın Anlamı

fark edilir çapraz bacak dövmesi

Göze çarpan çapraz bacak dövmesi

Buradaki çapraz dövme ayrıca parlak, kırmızı bir mücevher içeriyor. Ondan yansıyan parıltıyı seviyoruz!

80. Bacakta Mücevherli Çapraz Dövme

mücevherli çapraz bacak dövmesi

Mücevherli çapraz bacak dövmesi

Bazı kişiler bacaklarının yan tarafına haç dövmesi yaptırır – kimsenin gözden kaçıramayacağı belirgin bir yer!

Çapraz Dövme Çeşitleri

Kendinizi bir mümin olarak görüyorsanız, Ortodoks haç yapmak mümkündür, ancak ingiliz haçı ateistler arasında en çok talep gören şeydir. Karşılaştırıldığında daha süslü olan Gotik haç varyantını da görmüşsünüzdür. Tabii ki, çapraz dövmenin diğer tüm kültürel dernekleriyle birlikte, bu basit sembolün toplam kaç çeşidi olduğunu kim bilebilir??

Gotik, çiçek, güneş, Bizans veya diğer temalarla da ilişkilendirilebilir..

81. Bir Haç & Bir ejderha

bir ejderha ile muhteşem bir atmosfer Çapraz dövme

Muhteşem atmosfer Bir ejderha ile çapraz dövme

Ön kollardaki bu Kelt haçı dövmesinin etrafına görkemli kanatlı yeşil bir ejderha sarılmıştır. Yeşil taşlar çapraz ejderhayı güzelce tamamlıyor!

82. Kafatası ile Karmaşık Kelt Haçı Dövmesi

Birçok fotoğrafta Kelt haçının her zamanki biçiminde ne kadar çekici ve güzel olduğunu görebilirsiniz. Ne başlangıcı ne de sonu olan karmaşık bir montajdır. Bu, özellikle dövmeyi korkunç, ayrıntılı bir kafatası tasarımı izlediğinde geçerlidir.!

83. Daha Fazla Ejderha & haçlar

Haçı sert ve havalı göstermenin bir yolu varsa, o da bir ejderha eklemek olmalı. Sadece yukarıdaki önkol çapraz dövmesine bakın!

84. Haç Çevresindeki Süslemeler

Başka herhangi bir yönde stilize haçlar yapmak da mümkündür, örn. yukarıdaki resim. Haça, Mısır tasarımından ilham alan kediler ve göz sembolleri eşlik ediyor..

85. Basit, Süs Haç

Basit bir arka plan ekleyerek çapraz dövmenizi daha dramatik hale getirin. Haç üzerine odaklanan basit fırça darbeleri gibi görünebilir..

86. Şeytanlar Tarafından Takip Edilir, Melekler Tarafından Korunur

Çapraz dövmelere genellikle anlamlı alıntılar eşlik eder. Dövmedeki bu alıntı benzersiz bir varyanttır!

87. Kurtlarla Gotik Bir Haç Dövmesi

Çapraz dövmeye bir kurt dövmesinin eşlik etmesi ne anlama gelebilir? öğrenmek için çok ilgileniyoruz!

88. Çiçek Çapraz Dövme Tasarımı

Kadınlar için çiçekli çapraz dövme her zaman çok zarif ve güzel görünüyor. Bu noktada tartışmak isteyen var mı??

89. Yunan Haçı Sembolü

Bazı nedenlerden dolayı, Yunan haç dövmelerine her zaman mozaik benzeri desenler eşlik eder. Bu tasarımlardan biri!

90. Basit Bir Tahta Haç

Çapraz dövmeniz sadece sembolik amaçlıysa, bunun gibi taşlarla veya kayalarla çevrili tahta bir haç yapacaktır. Ne de olsa İsa 3 gün sonra taş bir mağaradan çıktı..

91. Vahşi & Özgür

Neden böyle basit dövmeler her zaman sanatsaldır? Ne kadar dağınıksa, dövme o kadar sanatsal görünür.

92. İnce Bir Ekleme

Çapraz dövmeler, daha büyük bir dövmenin yan odak noktası da olabilir. Bu parçada, haç, bu fotoğrafın dışındaki dövmeye sadece küçük bir ektir.!

93. Kalın Bir Anahat

Bundan daha basit olamaz. Haç, dikkat çekecek kadar büyük ve kalındır, ancak herhangi bir garip özellik için değildir..

94. Dotwork Çapraz Dövme

Burada tasvir edilen çapraz dövme, yanında ‘inanç’ kelimesinin nokta işi ve el yazısıyla yazılmış yazılarıyla doludur. Bir kadın çapraz dövmesi olacak kadar kadınsı, ama aynı zamanda bir erkeğe de yapılabilir..

95. Haç = İnanç

İnançla bağlantılı pek çok çapraz dövme tasarımıyla, bu çapraz dövmenin ‘inanç’ kelimesiyle bütünleşmesi şaşırtıcı değildir. Bu dövme, inancınızı temsil etmek için harika bir seçimdir ve burada sahip olduğumuz birçok fotoğraftan kendiniz için en iyisini bulabilirsiniz..

96. Karanlık, Kelt Haçı

ateist çapraz dövmenin acımasız varyantı

Bir ateist çapraz dövmenin acımasız çeşidi

Ateistler genellikle böyle çapraz dövmeleri tercih ederler. Çapraz dövmelerini kafatasları, zincirler ve diğer karanlık temalarla eşleştirdiklerini göreceksiniz..

97. Bir Kompleks & Gerçekçi Kelt Haçı

Çatlak bir cilt etkisi olan meraklı Kelt haçı üst sırt dövmesi

Çatlak cilt efektli Meraklı Kelt çapraz üst sırt dövmesi

Derideki çatlak gerçek görünmüyor mu? Kelt haçı da onu çevreleyen beyaz vurgular ve koyu gölgelerle metalik görünüyor.

Ünlülerin Çapraz Dövmeleri

98. Robbie Williams’ın Kelt Haçı Dövmesi

ünlü Robbie William'ın çapraz dövmesi

Ünlü Robbie William’ın çapraz dövmesi

Robbie Williams’ın sağ kalçasında Kelt haçı var.

99. Britney Spear’ın Kadınsı Çapraz Dövmesi

Britney Spears'ın boyundaki çapraz dövmeleri

Britney Spears’ın boyundaki çapraz dövmeleri

Britney Spears’ın boynunda siyah-pembe çapraz dövmeler var.

100. Drew Barrymore’un İnce Çapraz Dövmeleri

Drew Barrymore – ayak bileğinde, diğeri kalçada çapraz dövme tasarımı.

Drew Barrymore bir

Drew Barrymore, çapraz dövmelerin “hayranı”

Drew Barrymore’un biri ayak bileğinde, diğeri kalçasında olmak üzere iki çapraz dövmesi var..

Kollardaki çapraz dövmeler, insanların bir sonraki çapraz dövmelerini ararken aradıkları daha iyi varyantlardan bazılarıdır. Şu anda vücudunuzun herhangi bir yerine çapraz dövme yaptırmayı düşünüyorsanız, bu kapsamlı kılavuzun size bir ölçüde ilham verdiğini umuyoruz..

Sonuçta, buradan seçebileceğiniz 100’den fazla çapraz dövme tasarım fikri var! Dövmeler için yanlış bir seçim olmadığını unutmayın – sizin için anlamlı olduğu sürece, çapraz dövmelerin veya diğer sembollerin farklı çeşitleri vücudunuzun herhangi bir yerine mürekkeplenebilir..