120+ Kiraz Çiçeği Dövme Fikirleri – Güzel ve Kırılgan Sakura

Gördüğünüz Japon Kiraz Çiçeği dövmelerine Japonya’da Sakura çiçekleri denir. Sakura, Japonya’nın en güzel, eski ve ünlü sembolüdür. Güzelliği ve zarafeti bu ülkenin estetik ilkeleri ve kültürüyle özdeşleşmiştir. Çiçeklenme döngüsü genellikle insan yaşamının aşamalarıyla ilişkilendirilir, her birimizin doğması, gelişmesi, solması ve ölmesi gerektiğini hatırlatır…

Sizi Hayran Bırakacak Kiraz Çiçeği Dövmeleri

Japon kiraz çiçeği dövmesi sadece Japonya’da popüler değil. Bu güzel ve muhteşem tasarımları, pembe çiçeklerin güzel tasarımlarını takdir eden insanlar tarafından dünyanın her yerinde görülebilir. Sizce kiraz çiçeği dövmesi ne anlama geliyor? Çoğu dövme tasarımında olduğu gibi, kiraz çiçeği dövmelerinin anlamı kullanıcıya bağlıdır – sadece estetik, çiçeklere veya Japonya’nın kendisine olan sevgileri veya bu çiçeklerle ilgili özel bir olay için..

1. Kiraz Çiçeği Tam Kol Dövme

Bu, tasarlamak için yalnızca minimum miktarda çaba gerektirir, ancak uygun şekilde mürekkep ve gölgelendirme için bolca zaman gerektirir. Arka planda, Japon tarzında boyanmış bulutları da göreceksiniz..

2. Üçgen İçerisinde Kiraz Çiçeği Dövmesi

Bu parçanın arkasında muhtemelen çok fazla kiraz çiçeği dövmesi yoktur. Ancak, varsa, arkasındaki hikayeyi bilmek isteriz.!

3. Sırttaki Kiraz Çiçeği Ağacı Dövmesi

Bu kiraz çiçeği ağacı dövmesi, belki de ona eşlik eden Çin tarzı fener nedeniyle, Japonlardan daha Çinli görünüyor. Ancak yine de ince tasarımları ile zarif ve muhteşem görünüyor..

4. Japon Kiraz Çiçeği Dövmesinin Dalları

Bir bitkinin dallarının sonunda tomurcuklanan ve çiçek açan çiçekler oluşturmak üzere yavaşça yayıldığını görmenin rahatlatıcı bir yanı var. Bu parça için iyi bir kiraz çiçeği dövmesi düşünebiliyor musunuz??

5. Basit Bir Sakura Çiçeği Dövmesi

Dünyanın her yerindeki bayanlar için kadınsı bir dövme seçeneği olarak hizmet etmek için tek bir Sakura çiçeği veya kiraz çiçeği sapı yeterlidir. Çevreleyen yapraklar da genel estetiğe katkıda bulunur!

6. Sinek kuşları & sakura çiçekleri

Benzer şekilde narin sinek kuşlarından daha kiraz çiçekleri ile eşleştirmek için daha iyi ne olabilir? Bu küçük renkli yaratıklar, kiraz çiçeklerinin yumuşak pembe tonlarıyla iyi uyum sağlar..

7. Kiraz Çiçeği Dostluk Dövmeleri

Kiraz çiçekleri, herhangi bir bayana mürekkeplenebilecek zarif çiçeklerdir. Bu zaten mümkün olduğuna göre, onu benzersiz bir dostluk dövmesi yapmak için en iyi arkadaşınla mürekkeplemeye ne dersin??

8. Neredeyse Minimalist

Biri size Japon kiraz çiçeği dövmenizin karmaşık ve karmaşık olması gerektiğini söylediyse, onlara bu resmi gösterip yanlış olduklarını söyleyebilirsiniz..

9. Alt Sırt Kiraz Çiçeği Dövmesi

Tamam… tamam, herkese, kiraz çiçeği olsun ya da olmasın, vücutlarına rastgele Çince karakterler yazmamalarını hatırlatmak istiyoruz. Bu ifade, kelimenin tam anlamıyla, hiçbir şey ifade etmediğini düşündüğümüz ‘Ateş Gücü meleği özgünlüğü’ anlamına gelir..

10.  Japon Temalı Bir Sırt Dövmesi

Dürüst olmak gerekirse, bu sırt dövmesinde ne yok? Altta ipleri olan oni yaratığı, parıldayan bir koi balığı, deniz dalgaları ve kiraz çiçeği yaprakları var. Bu bir bütün Japon sanat eseri!

11. Yukarıya Doğru Büyümek

Bu basit kiraz çiçeği dövmesine bakıp neden bu kadar zarif göründüğünü merak ediyor musunuz? İşte size iki ipucu – suluboya fırça darbesi tarzında yapılmış ve çok belirgin bir merkez noktası var.

12. Ayak Bileği Çevresi

Hiç kimse bir Japon kiraz çiçeği dövmesinin sadece sırtta veya omuzlarda yapılması gerektiğini söylemedi. Bunun gibi güzel bir kiraz çiçeği halkası, ayak bileği veya bilek çevresi için de iyidir.!

13. Omuzlarda Klas Japon Kiraz Çiçeği Dövmesi

Evet, işte burada. Omuzlardaki klasik kiraz çiçeği dövmesi. Şimdiye kadar fark etmiş olabilirsiniz ki, çoğu kiraz çiçeği dövmesi, etrafta uçuşan bazı taç yapraklarıyla boyanmıştır..

14. Sadece Basit Bir Kiraz Çiçeği Sapı

Birçok insan farklı kiraz çiçekleri olduğunu düşünmez bile, ama var! En yaygın kiraz türü Somei Yoshino’dur. Büyük beyaz muhteşem çiçekleri vardır, ancak pembe çiçekli çeşitleri de vardır..

15. Kiraz Çiçeği Ağacı Dövmesi

Bunlar biraz daha Çin erik çiçeklerine benziyor, ancak aynı zamanda kiraz çiçeği ağacı dövmeleri için de basit bir tasarım olabilir.!

16. Bilek Manşeti Gibi

Kiraz çiçeği görüntüsüne sahip bir dövme genellikle kadınlar tarafından seçilir. Bu tür eskizler genellikle vücudun farklı kısımlarında renkli olarak yürütülür. Buna bilek ve kol bölgeleri de dahildir!

17. Bir Japon Sanat Eseri

Bu adamın kiraz çiçeği dövmeleri, diğer Japon temalı motifler ve tasarımlarla çevrilidir. Japon tarzı mimariyi, dalgaları, geyşaları ve çok daha fazlasını görebilirsiniz.!

18. Çöp Polka Tarzında Kiraz Çiçeği Ağacı Dövmesi

Bu adam, bu kiraz çiçeği ağacı dövmesini tasarlarken kesinlikle samurayları ve Japon kılıçlarını düşünüyordu! Tabii arka planda kiraz ağaçlarının oluşturduğu manzara çok yakışıyor.!

19. Kiraz Çiçeği Dövmesi Bir Bayan İçin Anlamı

Çok önemli bir gerçek daha var, bu tür dövmelerin yalnızca yetişkin kadınlar için uygun olduğu, Sakura’nın ise genç bayanlar için iyi olmadığı ortaya çıktı! Böyle dövmeler giyerlerse, ömürleri ve gençlikleri bu Japon ağacının çiçek açması kadar kısa olabilir..

20. Bir Japon Yazıtı

Kiraz çiçeği dövmeleriyle iyi uyum sağlayabilecek en iyi tasarımlardan biri Japonca kelimeler ve deyimlerdir. Aynı Japon temalarını paylaştıklarından, tek bir dövmede mükemmel bir uyum sağlarlar..

Efsane

Bir zamanlar gururlu ve korkak bir Tanrı, Güneş Tanrıçası’nın torunu Ninigi’ye kızlarından biriyle evlenmesini teklif etti. Yüce Kaya denilen yaşlı, güzel değildi ama güvenilir ve bilgeydi. Küçük kızın adı Blooming’di; narin bir çiçek gibi güzel ve kırılgandı.

Şiddetli Tanrı, Ninigi’nin High Rock’ı seçeceğini umuyordu. Ancak genç adamın kendisi kadar genç birini, en küçük kızı Blooming’i seçmesi şaşırtıcı değildi. Sonra korkunç Tanrı, o andan itibaren Ninigi ve Blooming’in soyundan gelenlerin hayatının en küçük kızı kadar güzel, ama aynı zamanda kirazın rengi kadar uçucu olacağını söyledi. Bu, kiraz çiçeği dövmesi anlamına biraz ışık tutabilecek en kısa ama güzel hikayelerden biridir..

21. Kiraz Çiçeği Ağacının Altında

Kiraz çiçeği ağacının altında tam zırhlı bir samuray görüntüsü hakkında unutulmuş bir şey var. Bu samurayın hikayesi tam olarak nedir? sadece tahmin edebiliriz.

22. Saatli Kiraz Çiçeği Ağacı Dövmesi

Kiraz çiçeği ağacının altında oturan iki figür, dövme sanatının tamamına biraz önem veriyor gibi görünüyor – belki de birlikte oldukları zamanları hatırlatıyor.

Sembolizm ve gelenekler

Japonya’da şu anlama gelir:

 • İnsan varlığına saygı
 • İnsanların ölümünün üzüntüsü
 • can güvenlik açığı
 • “Hayat çok kısa”

Bütün bunlar çiçeklenmesinin çok kısa süresinden kaynaklanmaktadır. Japonya’daki bu tür dövmelerin tüm ayrıntılarının kendi anlamı vardır: bir dizi çiçek, renkleri – beyazdan koyu pembeye (beyaz renk – ölüm ve kederin bir işareti, pembe – yaşam), bir ağaç ne kadar güçlü olarak tasvir edilir. Avrupa kültürü bir taslak bir bütün olarak görülüyor.

23. 3D Kiraz Çiçekleri Dövme Tasarımı

Kiraz çiçekleri, 2D veya 3D olsun, dövmeler için güzel desenlerdir. Ancak, çiçeklerin kollarınızın üzerinde uçtuğunu görmenin çekici bir çekiciliği olduğunu kabul etmelisiniz.!

24. Japon Kiraz Çiçeği Dallanma Dövmesi

Kiraz çiçeği dalının mükemmel fırça darbesi sonu, bu dövmeye zarif ve zarif bir son verir! Ayrıca yaprakların sulu boya ile boyanmış gibi görünmesine de yardımcı olur.!

25. Geometrik Kiraz Çiçeği Ağacı Dövme Tasarımı

Bu dövme, herkese bir kez ve en basit şekillerin bir dövmenin genel estetiğini geliştirebileceğini gösteriyor. Bu dövmenin kiraz çiçeği ağacını çevreleyen sadece iki ekstra elmas şeklindeki tasarımı var, ama bu yeterli.!

26. Batı Tarzı Kiraz Çiçeği Dövmesi

Bu kiraz çiçeği dövmesi için eski mürekkep stili, Asya topluluğuna kıyasla Batı bölgelerinde daha sık görülür. Yine de eşsiz ve güzel!

27. Narin Küçük Sakura Çiçekleri

Kiraz çiçeklerini, oldukları gibi tatlı ve narin çiçekler olarak görmek için biraz adalet yapabilir. En iyi efektler için yumuşak renkleri ve bunun gibi mürekkep stilini tercih edin!

28. Kiraz Çiçekleri & Japon Kültürü

Japon prens ve imparatorlarının sırtlarına, ülkelerine bağlılıklarının simgesi olarak kiraz çiçeği figürlü dövmeler yapılırdı. Bu nedenle, kiraz çiçeklerinin Buda heykelleriyle bağlantılı olduğunu görmek de nadir değildir..

29. Gökyüzü Arka Planlı Kiraz Çiçekleri

Budizm’de bu ağaç, yaşamın geçiciliğinin ve genellikle geçmiş bir gençlik ve aşkla ilişkilendirilen tutarsızlığının bir sembolüdür. Bu nedenle, bu güzel dövmelerin arka planı olarak basit bir mavi arka plan yeterli olabilir..

30. Kayalık Bir Alanda Japon Kiraz Çiçeği Ağacı

Çin’de kiraz çiçekleri kadınsı güç anlamına gelir. Çiçekli bir dal hayatın başlangıcı anlamına gelebilir. Bazen bu ağaç bir direniş sembolü olarak görülür çünkü çiçekleri yapraklardan çok daha erken ortaya çıkar..

Soluk bir kiraz – kaybolan umut veya sevginin sembolü. 

Dövme Sanatında Sakura

Soluk bir teniniz varsa, daha koyu ten için beyaz bir şey için pembe çiçeklerle bir dövme yapmak daha iyi olacaktır. Resimler, vücudunuzun hangi bölgesine koymak istediğinize bağlı olarak hem büyük hem de küçük olabilir.. 

Sakura genellikle dövmelerin anlamını değiştirebilecek diğer simgelerle birleştirilir:

 1. Sakura ve sinek kuşları kadınlık, hassasiyet anlamına gelebilir. 
 2. Sakura ve kelebekler yeniden doğuşu, canlı bir hayatı, aşkı, hassasiyeti simgeliyor., 
 3. Bir kaplanın görüntüsü ile bu tür dövmeler, güç ve adaletin bir işareti olacaktır..

Vücudunuzu Nasıl Süsleyebilirsiniz?

Ayrıca vücudunuzda çiçek açan bir Japon ağacı olacak ve size uygun bir stil olacak bir yer seçmek de önemlidir..

Erkekler ve Kadınlar

Siyah ve beyaz kiraz – erkeklerin sık tercihi, çünkü bu rakam duygusallığın ve aynı zamanda kısıtlamanın altını çiziyor. Bazıları siyah beyaz bir dövmenin hayal gücü için daha fazla yer bıraktığına inanıyor.

Devasa figürler giymek istemeyen kızlar minimalizmi seçiyor. Bu tarz, tutkulu ama gizli bir yapıya sahip olanlar için mükemmeldir, tamamen özel ve ayrı olmak ve sadece çok dar bir yakın arkadaş çevresine sahip olmak gibi..

Bir kız için bacağına küçük, narin bir kiraz sapı harika bir çözüm olacaktır. Bir kadının vücudundaki bir Japon ağacının resimleri, yazılar, kelebekler, nilüfer çiçeği veya şakayıklarla birlikte harika görünür. Çoğu zaman, ustalara göre dövmeler en iyi ayaklarda, sırtta veya yanlarda görünür..

Bir bütün olarak çiçekli bir ağaç olarak büyük bir figür planlıyorsanız, onu omuzlara, kalçalara, uyluklara, kürek kemiklerinin arasındaki sırt bölgelerine ve hatta tüm sırtınıza yerleştirin. Boyut büyük değilse, kolunuza, bileğinize veya hatta kulağınızın arkasına birkaç tomurcuklu bir dal çizilebilir..

Erkekler genellikle kaplanlar veya panterler, fantastik ejderhalar ve balık koileri gibi vahşi hayvanlarla bir kombinasyon seçer. İkinci durumda, dövmenin değeri karakterin kalitesini sembolize eder – kararlılık ve bu kişi doğası gereği bir liderdir..

Sakura Dalı Nasıl Çizilir

 1. temeli çiz

Dalgalı çizgiler kullanarak büyük dalın temelini çizin. Dalın üst ucu düzgün bir şekilde iki daha ince dallara ayrılır.

sakura-çizim-1

 1. İkincil dallar

Her sakura ağacının küçük yan dalları vardır. Ağacın böyle bir yapısı nedeniyle çiçekler arasındaki mesafe oldukça küçüktür. Bu yüzden Japonya’da sakuranın çiçek açması genellikle bulutlarla ilişkilendirilir..

sakura-çizim-2

Büyük dalın her yerine daha küçük dallar ekleyin. Hepsi farklı boyutta, şekilde olmalı ve farklı yönlere bakmalıdır. Doğa çok çeşitlidir – tamamen benzer iki bitki yoktur.

sakura-çizim-3

 1. Fazla çizgileri sil

Fark edebileceğiniz gibi, çizimin ilk aşaması şematik olarak yapılmıştır. Bu şekilde bir görevi tamamlamayı kolaylaştırıyoruz. Doğru görüntüyü elde etmek için sadece gereksiz satırları silmemiz gerekiyor. O zaman Sakura şubesinin doğru formunu elde edeceğiz..

sakura-çizim-4

 1. Çiçeği çiz

Çiçeklere geçin – bu ağacın en önemli parçası. Sakura’nın büyük çiçekleri var. Sadece bu resimde gördüğünüz çiçeği yeniden yaratın. İlk çiçeği daha küçük dallardan birine takın.

sakura-çizim-5

Şimdi her dalda çiçek çiz

sakura-çizim-6

 1. Çizimi geliştirmek

İyi görünen bir çizim elde etmek için, öğelerini kesen tüm aşırı çizgileri silmeyi unutmayın. Sadece ihtiyacın olmayan her şeyi sil.

sakura-çizim-7

 1. Son rötuşlar

Çiçek açan sakuranın doğal görünmesi için dallara ve çiçeklere birkaç detay daha uygulayın..

sakura-çizim-8

Dilerseniz çizimi boyayabilirsiniz..

Ünlüler Dövme Olarak Sakura’yı Seçti

Aubrey Fisher, Adam Levin (Maroon 5 grubunun vokalisti) aynı zamanda çiçek açan bir ağacın sahipleridir..

adam-levine-forarm-dövme