100+ Anlamlı Kum Saati Dövme Tasarımları

Günümüzde her insan her bakımdan benzersiz olmak ister ve dövme sanatı bu kuralın bir istisnası değildir. Sonuç olarak dövme meraklıları ve sanatçılar, dövmelerde sürekli olarak yenilikçi tasarım seçenekleri üzerinde çalışıyorlar. Bu günlerde popülerliğin doruklarına çıkan dövme sanatındaki benzersiz tasarımlardan biri de gizemli kum saati dövmesidir. Kum saati, biri diğerinin üzerine ters çevrilmiş ve aralarında birinden diğerine düşen ince kum içeren iki cam üçgenden oluşan eski bir zaman sembolüdür. Antik çağda zamanı ölçmek için kullanılmış ve günümüzde modası geçmiş bir nesne olmasına rağmen, büyüleyici özelliği nedeniyle hala insan ırkının ilgi odağı olmaya devam etmektedir..

Kum Saati Dövmeleri Anlamları

Kum saati tarihi bir zaman ölçme aracıdır ve yerini uzun zaman önce saatlere bırakmasına rağmen, hem estetik hem de sembolik değeri nedeniyle hala saygı görmektedir. Zevkli ev sahiplerinin evlerinde bir kum saatinin dekorasyon parçası olarak kullanıldığını görmek alışılmadık bir şey olmayacak. Kum saatine saygı duyulmasının temel nedeni, insan hayatındaki en değerli şey olan zamanla olan ilişkisidir, çünkü zaman bir kez geri gelmez ve kaçırılan bir fırsata dönüşür. Kum saati aynı zamanda hayatın nihai gerçeği olan ölümlülüğün sürekli bir hatırlatıcısıdır. Bir kum saati dövmesi, zamanın değerini ve ölümsüzlüğün gerçeğini yineliyor.

Aynı zamanda, iyi zamanların da kötü zamanların da sadece geçen aşamalar olduğu ve değişimin insan varoluşunun kaçınılmaz bir parçası olduğu için sona ermek zorunda olduğu konusunda taşıyıcıya ilham verir. Ayrıca Evrendeki dengeyi de sembolize edebilir. Antik çağlarda simyacılar, kum saatini yeryüzü ve gökyüzünün sembolü olarak görmüşlerdi, alt yarısı dünyayı, üst yarısı gökyüzünü temsil ediyordu ve enerji bu iki alem arasında sürekli bir geçiş sağlıyordu..

Bu büyüleyici nesne ile ilgili diğer bazı anlamlar ise doğa, yaşam ve ölüm, fanilik ve kaçınılmazlık döngüleridir. Aynı zamanda kadınlık sembolü olan kum saati, kıvrımlı bir figüre sahip bir kadının özelliği olan kadın “Kum saati figürü” ünlü ifadesine anlam katmaktadır. Bu nedenle, kadınlar için, kum saati dövmesi, bir kadının hayatının çeşitli aşamalarında, bir kadının hayatındaki döngüyü temsil edebilir. Benzer şekilde, kum saati de cinsiyet temelli bir çekiciliğe sahiptir, çünkü iki üçgen erkek ve dişiyi temsil eder ve bu nesne, tüm insan varlığının temeli olan aralarındaki tüm önemli ilişkiyi temsil eder..

Kum saati dövmesinin tüm bu şaşırtıcı sembolik anlamları, onu bugün dövme sanatında son derece popüler bir unsur haline getiriyor ve dünyanın dört bir yanındaki erkekler ve kadınlar, onu kendileri için çok aranan bir tasarım unsuru olarak görüyor..

Yerleşim Rehberi

Söylemeye gerek yok, kum saati dövmelerini nereye koymak istedikleri tamamen kullanıcılara kalmış. Yine de, takip ettiğiniz kültürden bağımsız olarak, bu dövmeler için göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz bazı ortak yerleşimler vardır. Bu yaygın yerleşimlerden bazıları şunlardır:

  • Göğüsteki Dövmeler – Göğüs yaygın vücut yerleşimidir. Bu erkekler için çok yaygındır çünkü kadınların tüm muhteşem illüzyonunu etkileyebilecek göğüsleri vardır. Göğüsten, tasarımı midenize veya omzunuza kadar uzatabilirsiniz..
  • Kollardaki Dövmeler – Kollarınızda da harika görünecekleri kesin. Basitçe, insan kollarının doğal olarak uzun olması onu kum saati için mükemmel kılıyor. Dövmenin nereden başlayacağına karar verebilirsiniz. Ya tam orada omzunuzda ya da bileğinizden. karar vermek sana kalmış.
  • Bacaklarda Dövmeler – İnsan bacakları da uzundur, bu yüzden bunlar da mükemmel yerler olabilir. Tabii ki, hem sağ hem de sol bacağınıza dövme yaptırmak mı yoksa sadece bir tane mi yaptırmak istediğiniz de sizin kararınız. Dövme tasarımını daha ilginç hale getirmek için profesyonel dövme sanatçınıza dövmeyi uyluk kısmına doğru uzatmasını söyleyebilirsiniz..
  • Boyundaki Dövmeler – Daha küçük bir tasarım istiyorsanız, aslında mümkün. Öyle olsa bile, ayrıntılar çok küçük olduğundan, uzman bir el gerektiren dövme sanatçısından büyük bir uzmanlığa ihtiyaç duyar. Bu durumda boyun bölgesi dövme için en iyi vücut yerleşimidir..
  • Bilekte Dövmeler – Bileğiniz küçük sanatlarınız için de mükemmel bir yer olabilir. Ancak bileğinizin diğer bazı organlarınıza bağlanan minör ve majör sinirlerle dolu olması sizin için biraz acı verici olacaktır. Bu nedenle, acıya dayanacak kadar cesur olmalısınız..

Popüler Tasarım Seçenekleri

Kum saati, günümüzde dövme sanatının en popüler tasarım öğelerinden biri haline geldi, çünkü her dövme severin bir tasarımda aradığı özellikler olan büyüleyici görünümü ve aynı zamanda anlamlı olması da cabası. Ayrıca, bu öğe, diğer tasarım öğeleriyle birleştirildiğinde olduğu kadar tekillik açısından da iyi görünmesi anlamında çok yönlüdür. Bir kum saati dövmesi küçük veya büyük desenlerde mürekkeplenebilir ve buna göre vücudun çeşitli bölgelerine yerleştirilebilir. İşte bazı popüler tasarımlar:

  • Klasik Kum Saati Tasarımı – Bu tasarım, bu klas öğeyi kendi başına içerir ve olduğu gibi inanılmaz derecede çekici görünür, ayrıca taşıyıcıya sürekli olarak zamanın önemi ve kaçınılmazlık hakkındaki gerçek hakkında ilham verir. Küçük dövmeler bilek, ayak bilekleri, boyun arkası ve kulak arkası dövmeleri kadar güzel görünürken daha büyük dövmeler sırt, omuz, göğüs, kol veya bacakta yer alabilir..
  • Gül Dövmeli Kum Saati – Bir diğer popüler tasarım seçeneği, çok güzel görünen ve aynı zamanda güzelliğin geçici bir şey olduğunu ve hala oradayken takdir edilmesi gerektiğini hatırlatan gül dövme tasarımlı kum saatidir..
  • Kafatası Dövmeli Kum Saati – Kafatası dövmeli kum saati, ölümün hayatın nihai gerçeği olduğu ve insanın zamanı doğru şekilde kullanması gerektiği, böylece kaybın daha sonra tövbe edilmemesi gerektiği karanlık gerçeği temsil eder..
  • Kanat Dövmeli Kum Saati – Hepimiz zamanın uçup gittiğini ve insanoğlunun yaklaşmakta olan sonunu ve yapmak istedikleri tüm işleri tamamlamak için sahip oldukları sınırlı zamanı temsil eden kanat dövmeli bir kum saatinde tasvir edilen ifadeyi duymuş olmalıyız..
  • Kum Saati ile Carpe Diem – Dövme sanatında en popüler tasarımlardan biri, tasarım öğeleriyle metin ve ünlü alıntıların kullanılmasıdır. Carpe Diem, kum saati tasarımıyla en iyi şekilde birleşen deyimdir çünkü zamanın insan için değerini yineler..

Bu şekilde, yaratıcı tasarımcılar, dikkat çekecek bazı şaşırtıcı ve benzersiz dövme tasarımları oluşturmak için kum saati tasarımlarına başka öğeler ekleyebilirler..

kum saati-dövme-1kum saati-dövme-2kum saati-dövme-3kum saati-dövme-4kum saati-dövme-5kum saati-dövme-6-650x488kum saati-dövme-7kum saati-dövme-8kum saati-dövme-9-650x488kum saati-dövme-10kum saati dövmesi-11kum saati-dövme-12-650x488kum saati-dövme-13-650x488kum saati-dövme-14kum saati-dövme-15kum saati-dövme-16kum saati-dövme-17-650x488kum saati-dövme-19kum saati-dövme-20kum saati-dövme-21 kum saati-dövme-22kum saati-dövme-23kum saati dövmesi-24-650x488kum saati-dövme-25kum saati-dövme-26kum saati-dövme-27kum saati-dövme-28kum saati-dövme-29-650x488kum saati dövmesi-31-650x488kum saati-dövme-32kum saati-dövme-33kum saati-dövme-34kum saati-dövme-35-650x488SAAT-CAM-DÖVMESAAT-CAM-DÖVME-1SAAT-CAM-DÖVME-2SAAT-CAM-DÖVME-3SAAT-CAM-DÖVME-4SAAT-CAM-DÖVME-5 SAAT-CAM-DÖVME-7SAAT-CAM-DÖVME-8SAAT-CAM-DÖVME-9SAAT-CAM-DÖVME-10SAAT-CAM-DÖVME-11SAAT-CAM-DÖVME-12SAAT-CAM-DÖVME-14SAAT-CAM-DÖVME-15SAAT-CAM-DÖVME-16SAAT-CAM-DÖVME-17SAAT-CAM-DÖVME-18SAAT-CAM-DÖVME-19SAAT-CAM-DÖVME-20SAAT-CAM-DÖVME-21SAAT-CAM-DÖVME-22SAAT-CAM-DÖVME-23SAAT-CAM-DÖVME-24SAAT-CAM-DÖVME-25SAAT-CAM-DÖVME-26SAAT-CAM-DÖVME-27SAAT-CAM-DÖVME-28SAAT-CAM-DÖVME-29