100 Güzel Orkide Dövme Tasarımları ve Anlamları

Çiçek tasarımları, bu muhteşem vücut süsleme sanatında dövme tasarımları arasında seçkin favorilerden birini oluşturuyor, ancak büyük soru, dövme tasarımında hangi çiçeğin kullanılacağıdır. Gül, nilüfer, kiraz çiçekleri, ayçiçeği ve nergis gibi çiçekler genellikle dövme severlerin beğenisini kazanır, ancak tamamen benzersiz bir çiçek dövme tasarımı arayanlar orkide dövmelerini tercih edebilir..

Orkideler, dövmeler için ilginç bir seçimdir çünkü bu çiçekler, dövme şeklinde mürekkeplenmelerini benzersiz ve arzu edilir kılan nadir güzellik ve sembolizme sahiptir. Bu güzel çiçekler, tropik iklimlerde tam çiçek açmasına rağmen, hemen hemen her türlü iklimde iyi yetişebilir. Orkide sanatını kadınlarda görmek yaygın olsa da, bazen erkeklerde de bulunabilir. Bu dövmeler, boyut ve renk açısından çok yönlülüğe sahiptir, bu da onları vücuttaki herhangi bir yere mürekkeplemeye uygun hale getirir. Ek olarak, benzersiz çiçek türlerinin de sembolik bir anlamı vardır, bu da onu dövme şeklinde temsil edilmek için mükemmel bir seçim haline getirir..

Dövme söz konusu olduğunda en son trendlerden biri olarak kabul edilirler. Günümüzde dünyada bu çiçek tasarımlı dövmeleri merak eden birçok kişi var. Eh, onları suçlayamazsınız çünkü bu dövmeler kesinlikle kişinin vücudunda muhteşem süslemeler olabilir. Bunlar aynı zamanda çok yaygın olanlar için mükemmel alternatiflerdir. çiçek dövmeleri gibi kiraz çiçeği dövmeleri, gül dövmeleri, ve ayçiçeği dövmeleri. Söylemeye gerek yok, son derece muhteşem orkide tasarımlı dövmelerinizi elde edebilmek için yakınınızdaki en iyi dövme sanatçısını bulmanız gerekiyor..

Sembolik Anlamlar

Orkide tasarımlı dövmelerin sadece birinin vücudundaki süslemelerden ibaret olduğunu düşünüyorsanız, kesinlikle yanılıyorsunuz. Muhteşem vücut süslemeleri dışında bu dövmelerle ilgili çok daha ilginç şeyler var. Başka bir deyişle, bunlar birçok şeyi simgeliyor ve işte bunlardan bazıları:

  • zarafet – Dövmeden nefret edenlere bile birçok insanın önünde zarif görünmek istiyorsanız, sahip olmanız gereken en iyi dövme tasarımı orkidedir. Bu çiçek bizzat gördüğünüzde kesinlikle zarif görünüyor, bu yüzden zarafeti temsil ediyor..
  • Güzellik – Tıpkı diğer çiçek tasarımlı dövmeler gibi, aynı zamanda güzelliği temsil ediyor. Bunun açıklaması sadece gerçek bir açıklamadır. Çiçeğin çok güzel olmasının nedeni, iki çıplak gözünüzle gördüğünüz anda ona aşık olmanızdır..
  • Nadirlik – Bilmiyorsanız orkide çiçeği çok nadirdir. Aslına bakarsanız, bu çiçeğin dünyanın her yerinden birçok insan tarafından sevilmesinin bir nedeni de aşırı ender bulunmasıdır..
  • Doğurganlık – Orkide çiçeğinin doğurganlığı simgelediğine de inanılır. Bunun iyi bir nedeni, bu çiçeğin erkek ve dişi insanın üreme anatomisine çok benzemesidir..
  • Gizem – Orkide çiçeğinin de gizemi temsil ettiği bilinmektedir. Bunun nedeni, büyümesini beklemediğiniz bir yerde büyüdüğünü görebilmenizdir. Aslında, bir ormanda bulabileceğiniz birkaç yabani orkide vardır. Gizemli bir insan tipi olarak görünmek istiyorsanız, orkide tasarımlı bir dövme tam size göre..

Orkide sanatının temsil ettiği diğer bazı şeyler erotizm, şehvet, güç, güç, zarafet, masumiyet, saflık ve kraliyettir..

Orkide Tarihi

Dövme için harika bir konu olarak kullanılan diğer muhteşem çiçekler gibi, orkide çiçeğinin ve orkide sanatının ilk varlığı birkaç yıl öncesine kadar takip edilebilir. Bu çiçek, dünyadaki birçok kültürle, özellikle de Asya halkıyla bağlantılıdır. Asyalılara göre orkide çiçeği doğurganlığı temsil eder. Bildiğiniz gibi orkide kelimesi aslında erkek ve dişi insanın üreme organları ile ilgili olan “testis” anlamına gelmektedir. Eski Yunanlılar için orkide çiçeğine “Muhteşem Çiçeği” derlerdi. Bunun nedeni, bu özel çiçeğin aşırı zarafet ve görkemi tarafından fazlasıyla büyülenmiş olmalarıydı..

Aztekler, orkidenin güç ve kuvvetle bir ilgisi olduğuna inanıyorlardı. Ayrıca Çin, Almanya ve Mısır gibi ülkeler bu çiçeği afrodizyak olarak kullanmışlardır. Tıpkı aşk iksirleri yapmak gibi, adı geçen ülkelerin eski tıbbi sistemlerinin hazırlanmasında da çok faydalıydı. Dünyadaki diğer bazı kültürler, doğmak üzere olan bir bebeğin cinsel organını belirlemek için orkideyi kullandı. Bu kültürlerde anne, kız bebek sahibi olmak istiyorsa orkide çiçekleri yemelidir. Öte yandan, erkek bir bebek sahibi olmak isterse, çiçeği yiyen kişi baba olurdu. Orkide çiçeği hayatlarında önemli bir rol oynadığından, çoğu bunu orkide dövmeleriyle kabul etmeye karar verdi..

En İyi Orkide Dövme Sanatçısı Nasıl Bulunur?

Söylendiği gibi, çok güzel bir orkide tasarımlı dövmeyi kazımanıza yardımcı olacak en iyi orkide çiçeği dövme sanatçısını bulmak kesinlikle çocuk oyuncağı değildir. Öyle bir dövme sanatçısına sahip olmamak için yapman gereken pek çok şey var. İşte bunlardan bazıları:

  • Çevrimiçi Araştırma Yapın – Elbette internette araştırabileceğiniz o kadar çok şey var ki güvenilir bir dövme sanatçısı hakkında araştırma yapmak da bir istisna değil. Yapmanız gereken arama motoruna yapacağınız aramanın anahtar kelimesini girmek ve karşınıza uzun bir dövme sanatçısı listesi çıkacaktır. Çok fazla olduğu için, ilk 5’inizi veya ilk 10’unuzu seçmek ve her biri hakkında daha fazla araştırma yapmak sizin için başka bir zorluktur..
  • Bazı Öneriler İsteyin – Vücuduna orkide sanatı dövmesi yapmayı deneyen birini tanıyorsanız, kendinizi şanslı sayın. Zihninizi boşaltmak için ona bazı sorular sorabilir ve tavsiyede bulunduğunuzdan emin olabilirsiniz. Bu şekilde, orkide çiçek sanatınız için kesinlikle en iyi dövme sanatçısını işe alabilirsiniz..
  • Bazı İncelemeleri Okuyun – Yapabileceğiniz başka bir şey de internette dolaşıp dövmelerle ilgili güvenilir inceleme siteleri bulmak. Evet, site yeterince güvenilir olmalıdır. Sanal dünyada dolandırıcılığın yaygın olduğunu unutmayın. Dolandırıcıların kurbanlarından biri olmak istemiyorsanız, saygın bir siteyi ziyaret ettiğinizden emin olmalısınız. Bu web sitesinde, potansiyel müşteri listenize dahil edilebilecek çeşitli dövme sanatçılarına yönelik müşterilerin olumlu ve olumsuz yorumlarını bileceksiniz..

Önemi

Orkideler harika bir zarafet ve güzelliğe sahip çiçeklerdir, ayrıca nadir olmaları onları dövme meraklıları ve tasarımcılar arasında oldukça arzu edilir kılmaktadır. Bu çiçekler, dünyanın çeşitli kültürlerinde, özellikle de doğurganlık ile ilişkilendirildikleri Asya kültüründe saygı görmüştür. Burada çiçekler, erkek ve dişi cinsel organlarını tasvir etmek için kullanılmıştır. Çiçeğin adı aslında testis anlamına gelen Orkide kelimesinden gelmektedir..

Bir grup orkide çiçeği dişi organların temsili olarak görülürken, “mor orkide” ifadesi erkek üreme organını tanımlamak için kullanılır. Bu, duygusallık ve erotizm ile ilgili orkide dövmeleri yapar..

Aztekler orkideleri güç ve güçle ilişkilendirirken, Yunanlılar bu çiçeği muhteşem güzelliği ve zarafeti nedeniyle Görkem Çiçeği adıyla biliyorlardı. Mısır, Almanya ve Çin gibi ülkelerin eski tıbbi sistemlerinde aşk iksirleri hazırlamak için afrodizyak olarak bile kullanılmıştır..

Bazı kültürlerde çiçek, doğmamış bir çocuğun cinsiyetini belirlemek için bile kullanıldı. Çift erkek çocuk isterse, baba orkide, kız çocuk için ise annenin çiçeği tüketmesi gerekirdi. Bu muhteşem çiçekle ilişkilendirilen diğer bazı sembolik anlamlar, kraliyet saflığı, lüks, zarafet, masumiyet, gizem, doğurganlık ve inceliktir. Güzellik ve zarafet ile olan ilişki, orkide çiçeği dövme tasarımını kadınlar için popüler bir seçenek haline getirirken, erkekler, güç ve şehvetle olan sembolik ilişkisi nedeniyle bu dövmeye eğilim göstermektedir. Bu nedenle, orkide çiçeği sanatının hem erkek hem de dişi çağrışımları vardır, bu da onları her iki cinsiyet için de iyi bir seçim haline getirir..

Popüler Orkide Çiçeği Dövme Tasarımları

Orkide, bu egzotik çiçeği temel unsur olarak içeren tasarımlarda mevcut olan çok çeşitli nedeniyle dövme severler için harika bir seçimdir. Aslında, dünya genelinde bulunan 25000 orkide türü vardır, vanilya orkideleri, cymbidium ve dendrobium en yaygın ve iyi bilinenleridir. Çiçekler kırmızı, turuncu, sarı, pembe, mavi ve daha pek çok canlı renkte büyür. Sonuç olarak, dövme sanatçısı, doğada çeşitli orkide türlerinin yetiştiği farklı renk, boyut ve şekillerden yararlanarak benzersiz tasarımlar oluşturmak için çok sayıda seçeneğe sahiptir. Doğru renk tonlarının ve tasarımın kullanılması çarpıcı bir görsel etki yaratabilir ve aynı zamanda dövme tasarımına sembolik bir değer katar, bu da insanların vücutlarına dövme yaptırmalarının ana nedenleridir. Orkide vahşi doğanın çiçeğidir, bu yüzden dövmelerin çoğu onları bu şekilde gösterecek şekilde tasarlanmıştır..

Kuşlar, kelebekler, yapraklar ve çimen gibi diğer bazı unsurlar, göz alıcı bir dövme tasarımı oluşturmak için ana unsur olarak orkide ile birleştirilebilir. Dövme, dövme yaptıracak kişi tarafından seçilen yere bağlı olarak herhangi bir boyutta mürekkeplenebilir..

Bu dövmeler çok zarif olduğu için çoğu dövmenin belirgin olmasını ve omuz, önkol, bilek, ayak bileği, baldır ve bel gibi görünür yerlere yerleştirilmesini ister..

Diğer tüm dövme tasarımları gibi, orkide tasarımının da sonunda bir dövme taşıyıcısına basılmadan önce çok fazla araştırmaya ihtiyacı var. Ayrıca, bu eşit derecede muhteşem çiçeğin muhteşem görünümlü bir dövmesini yaratmak için uzman ve deneyimli bir dövme sanatçısına ihtiyaç vardır. Bu harika tasarım öğesi, orkide kadar zarif bir çiçeğin doğru şekilde kullanılmasına ve harcanan zaman ve paranın yanı sıra dövme mürekkebiyle katlanılan acının tam karşılığını alma konusunda tam bir kapsam sağlayacaktır..

güzel-orkide-dövmebicept-orkide-dövmesiyah-gri-orkide-dalserin-orkide-örtbashavalı-yan-orkide-dövmeörtbas-tamamlandıçiçek-dövme-in-renkyeni bitmiş dövmetam orkide-dövmetam-kaburga-orkide-dövmekalça-orkide-dövmekol içi-orkide-dövmefenerler-ve-orkideler-dövmesol kol-orkide-dövmesol bıçak-orkide-dövmezambak-kelebek-ve-orkideorkide-kelebek-tasarımorkide-ayak-dövme

Son sözler

Orkide sanatına sahip olmayı düşünen dövme severlerin sayısı bu günlerde hızla artıyor. Bunun nedeni, bu dövmelerin aşırı ihtişamının yanı sıra simgeledikleri şeylerdir. Vücudunuza kazınmış çok güzel bir orkide dövmesine sahip olmak için en iyi dövme sanatçısını bulduğunuzdan emin olun..

orkide-çiçek-taino-sembollüorkide ve yusufçukorkide-dövme-örtüsüorkide görünümükırmızı-orkide-dövmekaburga-orkide-dövmekürek-orkide-dövmeomuz-orkide-dövmeyan kol-orkide-dövmeyan-kalça-orkide-dövmeyan-orkide-dövmeyıldız-gazer-ve-kan-orkidevaleries-lilyum-dövmeorkide-dövme-tasarımıorkide-dövme-tasarım-2orkide-dövme-tasarım-4orkide-dövme-tasarım-5orkide-dövme-tasarım-7orkide-dövme-tasarım-8orkide-dövme-tasarım-10 orkide-dövme-tasarım-12orkide-dövme-tasarım-13orkide-dövme-tasarım-15orkide-dövme-tasarım-17orkide-dövme-tasarımı-19orkide-dövme-tasarım-21orkide-dövme-tasarım-22orkide-dövme-tasarım-23orkide-dövme-tasarım-24orkide-dövme-tasarım-25orkide-dövme-tasarım-26orkide-dövme-tasarım-29orkide-dövme-tasarım-20