100 İlham Verici Palmiye Ağacı Dövmeleri

Palmiye ağacı dövmesi mi düşünüyorsunuz? Çevredeki en havalı tasarımlardan bazılarını kısa listeye aldık! Bu dövmelerin neyi simgelediğini de açıklıyoruz..

Çok çeşitli dövmeler mevcuttur, ancak son derece popüler olan özel bir tasarım palmiye ağacıdır..

palmiye ağacı el dövmesi

Belki palmiye ağaçları size ılık plaj tatillerini hatırlatır, ancak dövmeler söz konusu olduğunda çok daha fazlasını simgeliyorlar..

Mürekkep almak ciddi bir taahhüttür ve tasarımı yapmadan önce uygun şekilde düşünmek isteyeceğiniz bir şeydir..

Palmiye temalı dövme fikri size hitap ediyorsa işte bilmeniz gereken gerçekler.

palmiye ağacı el dövmesi

Palmiye ağacı dövmeleri neyi simgeliyor??

Palmiye ağacı tasarımlarının görünüşünü beğenebilirsiniz, ancak altında yatan anlamı beğenmiyorsanız, bu sizin için bir tasarım değildir..

Bu nedenle, her şeyden önce palmiye ağacı dövmelerinin sembolizmine bakacağız..

Palmiye ağaçlarının dekorasyon olarak kullanılması, Süleyman’ın onları tapınak duvarlarında kullanması ile İncil zamanlarına kadar uzanabilir..

Palmiye ağaçlarının iyiliği, bilgeliği ve Tanrı’nın onayını temsil etmek için kullanıldığı bazı sembolizmin Kur’an’da olduğu gibi İncil’de de yer aldığı görülmektedir..

kolda geometrik palmiye ağacı dövmesi

Palmiye ağaçları, dindar olmayan bireyler için bile hala aynı niteliklerle eş anlamlıdır. Hayat Ağacı olarak bilinen diriliş, sonsuzluk ve ölümsüzlük de palmiye ağaçlarıyla temsil edilmektedir..

Hayat Ağacı, palmiye ağaçlarının anlamının ayrılmaz bir parçasıdır çünkü sonsuz yaşamı temsil etmenin yanı sıra güçlü bir doğurganlık sembolüdür. Bu, erkek ve dişinin birlik içinde bir araya gelmesiyle yeni bir hayatın yaratılması anlamına gelir..

önkolda geometrik palmiye ağacı dövmesi

Doğurganlığa bu selam, palmiye ağaçlarının ne erkek ne de dişi olduğu gerçeğinde görülür: bunun yerine ikisi de vardır. Mükemmel androjen simge, palmiye ağaçlarının hem erkek hem de dişi kısımları vardır..

Erkek sembolizmini ayırt etmek zor değil, uzun ve gururlu gövde oldukça fallik bir görünüme sahip. Bu erkeklik, türün dişisini temsil eden hurma meyvesi ile yaprakların dişil nitelikleriyle yumuşatılır..

palmiye ağacı ayak bileği dövmesi

Bu daha belirsiz anlamların yanı sıra palmiye ağaçları, özellikle sahil bölgelerinde yaşayanlar için kültürel bir semboldür..

Hawaii, California ve Florida, toplumlarında palmiye ağaçlarına özel önem verir ve bu bölgelerle bağlantısı olan kişilerin palmiye ağacı tarzı bir dövme seçmesi nadir değildir..

palmiye ağacı uyluk dövmesi

Palmiye ağacı dövmesini nerede yaptırmalısın?

Yaklaşık 2600 farklı palmiye türü ile, palmiye ağacı tasarımını vücudun çeşitli bölgelerine yerleştirmek ve çok fazla seçenek sunmak mümkündür..

İlk bakışta, uzun bagaj, büyük miktarda alana ihtiyacınız olacağını gösterir, ancak durum böyle değildir..

kolda beyaz mürekkepli palmiye ağacı

Palmiye ağacı vücut sanatıyla ilgili ilginç olan şey, kendi başlarına eksiksiz bir tasarım olmalarıdır. Vücudunuza başka herhangi bir unsur olmadan bir palmiye ağacını boyayabilirsiniz ve bu garip veya bitmemiş görünmeyecektir..

Tersine, palmiye ağaçları daha geniş bir sembolik görüntünün parçası olabilen daha büyük tasarımlara uyar. Bu çeşitlilik, vücudun hemen hemen her yerine sığabilen bir palmiye ağacı tasarımı olduğu anlamına gelir..

Bilek veya ayak bileğinin arkasındaki dövmelerin görünümünü seviyorsanız, küçük ve zarif bir tasarım size çok yakışabilir. Sevdiklerinizle veya özel arkadaşlarınızla uyumlu tasarımlara sahip olmak mümkündür, ancak ikiniz birlikte dövmelerinizi sergilediğinizde ortaya çıkan gizli bir bağ..

palmiye ağacı kol dövmesi

Daha cesur bir görüntü için, palmiye ağaçlarının uzatılmış şekli, kas yapınızın doğal eğrisini izleyerek ön kolunuzu daha uzun süre çalıştırmak için kullanılabileceği anlamına gelir..

Omuz veya sırt dövmeleri, derin anlamlı çarpıcı bir görüntü oluşturmak için tipik olarak palmiye ağacıyla birlikte diğer unsurları içerir. Bunlar, sembolizmi tamamen size özel kılmak için kişiselleştirilebilir..

palmiye ağacı el dövmesi

Tasarım fikirleri

Palmiye, diğer tasarımlarla birleştirildiğinde farklı bir anlam kazanabilir..

Örneğin, bir kafatası ile birleştirilirse, yalnız bir ölümü temsil eder..

Yalnız bir palmiye ağacı yalnız olmayı sembolize ederken, ikisi birlikte birleşmeyi ve beraberliği temsil eder..

Kolun arkasına palmiye ağacı dövmesi

Bir çiçek ekleyin ve basit palmiye ağacı ilahiyat ve cennete bir bağlantı olur.

Bunu akılda tutarak, çok özel bir şeyi simgeleyen palmiye ağacı tarzı bir dövme tasarlamak mümkündür..

Güçlü bir diriliş ve ölümsüzlük mesajı için anka kuşu palmiye ağacıyla birleştirilebilir. Anka kuşu, küllerinden sonsuz bir döngü içinde yeniden doğmadan önce, ömrünün sonunda alevler içinde kalan ünlü bir kuştur. Bu onu palmiye ağacı sanatının doğal ortağı yapar.

palmiye ağacı göğüs dövmeleri

Romantik birleşme ve belki de doğurganlık kavramlarına ilgi duyuyorsanız, birbirine dolanmış iki palmiye ağacı olası bir tasarımdır. Görünüşte şehvetli değil, kişisel bir yakınlık anlamı olan, şüphe götürmez.

Dövmenin rengi de dikkate alınması gereken bir şeydir. Tabii ki, palmiye ağacının doğal yeşillikleri ve kahverengileri de mümkündür ve doğru tasarımda çarpıcı görünebilir..

Alternatif olarak, palmiye ağacının siyah bir silüeti inanılmaz olabilir ve kabile tasarımlarıyla veya uçuş halindeki kuş şelalesi gibi diğer sembolik unsurlarla güzel bir şekilde eşleşir..

büyük palmiye ağacı sırt dövmesi

Mükemmel avucunuzu yaratın

Diğer bazı dövme türlerinden farklı olarak, palmiye ağaçları, herkes için bir şeyler içeren harika bir seçim sunar. İster küçük ve sağduyulu, ister büyük ve cesur tercih edin, bir palmiye ağacı tasarımı mükemmel uyum sağlayabilir..

Dövme sanatçınızın elde etmeyi umduğunuz son etkiyi gerçekten anladığından emin olmak her zaman iyi bir fikirdir. Bu, çok çeşitli olası çeşitlilik nedeniyle palmiye ağaçları gibi bir konuda iki kat önemlidir..

palmiye ağacı bilek dövmeleri

Görünüşünü beğendiğiniz bir resim gördüyseniz, onu yanınıza almanız veya alternatif olarak kendi fikirlerinizi çizmeniz yararlı olabilir. Dünyanın en iyi sanatçısı olmamanız önemli değil, çünkü bir çizim dövmecinizin istediğiniz görünümü anlamasına yardımcı olacaktır..

Huzurlu, doğal ve sembolik, palmiye ağacı tarzı tasarımların yükselişte olması şaşırtıcı değil.

geometrik palmiye ağacı kol dövmesi palmiye ağacı ayak bileği dövmesi palmiye ağacı kol dövmesi palmiye ağacı sırt dövmesi palmiye ağacı kulak dövmesi palmiye ağacı dirsek dövmesi palmiye ağacı parmak dövmesi palmiye ağacı ayak dövmesi palmiye ağacı kalça dövmesi palmiye ağacı bacak dövmesi palmiye ağacı boyun dövmesi palmiye ağacı kaburga dövmesi palmiye ağacı kol dövmesipalmiye ağacı uyluk dövmesi palmiye ağacı bilek dövmesi küçük palmiye ağacı kol dövmesi kolundaki suluboya palmiye ağacı

omuzda beyaz mürekkepli palmiye ağacı

palmiye ağacı ayak bileği dövmesi

palmiye ağacı kol dövmesi

palmiye ağacı göğüs dövmesi

palmiye ağacı kulak dövmesi

palmiye ağacı dirsek dövmesi

ayak bileğine küçük palmiye dövmesi palmiye ağacı bilek dövmesi palmiye ağacı uyluk dövmesi palmiye ağacı mide dövmesi palmiye ağacı kaburga dövmesi palmiye ağacı kalça dövmesi palmiye ağacı ayak dövmesi palmiye ağacı parmak dövmesi bileğinde suluboya palmiye ağacı

palmiye ağacı bilek dövmesi

palmiye ağacı kol dövmesi

palmiye ağacı bacak dövmesi

palmiye ağacı el dövmesi

palmiye ağacı sırt dövmesikolda geometrik palmiye ağacı dövmesipalmiye ağacı ayak bileği dövmesi palmiye ağacı kol dövmesi palmiye ağacı sırt dövmesi palmiye ağacı göğüs dövmesi palmiye ağacı kulak dövmesi palmiye ağacı dirsek dövmesi palmiye ağacı parmak dövmesi palmiye ağacı ayak dövmesi palmiye ağacı el dövmesi

palmiye ağacı kol dövmesi palmiye ağacı kalça dövmesi palmiye ağacı bacak dövmesi palmiye ağacı kaburga dövmesi palmiye ağacı kol dövmesi palmiye ağacı mide dövmesi palmiye ağacı uyluk dövmesi kolda küçük palmiye ağacı dövmesi bacak üzerinde suluboya palmiye ağacı kolda beyaz mürekkepli palmiye ağacı

kolda beyaz mürekkepli palmiye ağacı kaburga üzerinde suluboya palmiye ağacı palmiye ağacı bilek dövmesi palmiye ağacı uyluk dövmesi palmiye ağacı mide dövmesi palmiye ağacı kol dövmesi palmiye ağacı kaburga dövmesi palmiye ağacı bacak dövmesi palmiye ağacı kalça dövmesi palmiye ağacı el dövmesi palmiye ağacı parmak dövmesi palmiye ağacı dirsek dövmesi palmiye ağacı kulak dövmesi palmiye ağacı göğüs dövmesi palmiye ağacı sırt dövmesi palmiye ağacı kol dövmesi palmiye ağacı kol dövmesi palmiye ağacı kol dövmesi palmiye ağacı ayak bileği dövmesi kolda geometrik palmiye ağacı dövmesi

kolda geometrik palmiye ağacı dövmesi palmiye ağacı ve koordinatlar bilek dövmesi palmiye ağacı ayak bileği dövmesi palmiye ağacı kol dövmesi palmiye ağacı sırt dövmesi palmiye ağacı göğüs dövmesi palmiye ağacı kulak dövmesi palmiye ağacı dirsek dövmesi palmiye ağacı parmak dövmesi palmiye ağacı ayak dövmesi palmiye ağacı el dövmesi ayak bileğine palmiye dövmesi palmiye ağacı bacak dövmesi palmiye ağacı kaburga dövmesi palmiye ağacı yarım kol dövmesi palmiye ağacı mide dövmesi kolda palmiye ağacı dövmesi palmiye ağacı uyluk dövmesi bileğinde suluboya palmiye ağacı kolda beyaz mürekkepli palmiye ağacı