100 İnanılmaz Mısır Dövme Fikirleri

Bir dövme seçerken, daha derin bir anlamı olan sembolik bir şey bulmak genellikle önemlidir ve bu, Mısır dövmelerinin bu kadar popüler olmasının ana nedenlerinden biridir..

kolda renkli mısır dövmesi

Firavunların günlerinden kalma klasik sembolizm veya hiyeroglif içeren birçok farklı eski Mısır dövmesi türü vardır, bu yüzden sizin için mükemmel bir Mısır dövme sembolü olacağından emin olabilirsiniz..

İster arka parça, ister tüm kol için etkileyici bir şey arıyor olun, ister ayak bileği, bilek veya kulak arkası için küçük bir şey seçmekle ilgileniyor olun, kesinlikle faturanıza uyacak Mısır dövme tasarımları var..

mısır sırt dövmesi

Mısır dövmelerinin tarihi

Eski Mısırlıların mezarları ve anıtları üzerinde stilize ve sembolik sanat eserleri yarattıkları iyi biliniyor, ancak artık tarihte kaydedilen en eski dövme sanatçılarından biri olarak biliniyorlar..

4000 yıldan fazla bir süredir, Eski Mısırlılar birbirlerinin vücutlarına geometrik desenler ve görüntüler dövdüler..

En eski Mısır tarzı dövmeler, yaklaşık olarak MÖ 2000 yılına, piramitlerin yapım aşamasında olduğu zamana kadar uzanıyor..

Bu çağdan kalma mumyaların dövmeleri hala görünür durumda olduğu bulunmuştur..

uyluğa renkli mısır dövmesi

Dövmelerin Eski Mısır kültüründe önemli bir rolü olduğu düşünülüyor..

Örneğin, bu döneme tarihlenen üç kadın mumyanın pelvislerini, baldırlarını ve midelerini süsleyen dövmeler vardı..

Bu dövmelerin konumu nedeniyle, hamilelik ve doğum sırasında tanrıların kutsamasını ve korunmasını istemek için yaratıldıklarından şüpheleniliyor..

kolda renkli mısır dövmesi

Vücutlarında dövmeler olduğu anlaşılan taş heykelcikler de bulundu..

Bunlar, tarihin güçlü şahsiyetlerine ait mezarların içinde bulunduğundan, dövmenin genellikle toplumun üst sınıflarında meydana geldiğine inanılıyor..

Ayrıca dövme yapan insanların çoğunun kadın olduğu düşünülür, bunun en önemli örneklerinden biri vücudunda geometrik dövmeler olan bir rahibedir..

kolda renkli mısır dövmesi

Popüler Mısır Dövme sembolleri (ve ne anlama geldikleri)

Eski çağlardaki dövmelerin çoğu, elmas şekiller ve noktalı çizgiler kullanılarak tasarımda basit ve geometrikti. Ayrıca koyu mavi veya siyah renkliydiler..

Zamanla, bu desenler giderek daha karmaşık hale geldi ve tanrıların ve hayvanların görüntülerini birleştirmeye başladı..

Örneğin, tanrı S ol bazen doğum sancısını hafifletmenin bir yolu olarak kadınların uyluklarına dövme yaptırıldığı görülür..

Dövmeler muhtemelen favori bir tanrıça veya tanrıya bir övgü olan kalıcı bir muska biçimi olarak görülüyordu..

nokta işi mısır dövmesi

Günümüzde Mısır temalı dövmeler ve anlamları zaman içinde şekil değiştirmiş ve değişmiştir. Bugün, eski Mısırlılar tarafından yaratılan güzel hikaye anlatımı sanat eserleri, artık dövme severlerin vücutlarında dövme şeklinde tasvir ediliyor..

Oldukça sık, bir Mısır hiyeroglif dövmesinin yanında bir Mısır tanrısı dövmesi, stilleri, desenleri ve sembolleri dramatik bir şekilde karıştırarak görülecektir..

uyluğa renkli mısır dövmesi

Mısır temalı dövmelerle ilgileniyorsanız, vücut sanatının modern temsillerinde sıklıkla görülen birçok popüler tarihi Mısır konusu olduğundan seçim yapmakta zorlanacaksınız..

İşte tüm dünyadaki dövme salonlarında sıkça sorulan bazı popüler Mısır dövme anlamları ve resimleri.

mısırlı kol dövmesi

Ankh – Popüler Bir Sembol

Ankh dövmesi, eski Mısır’ın en tanınmış sembollerinden biridir. Güneşi temsil eden, toprağa gelişmesi için ihtiyaç duyduğu tüm enerjiyi ve kaynakları veren bu sembol, aynı zamanda erkekler ve kadınlar arasındaki bağlantıyı tanımlar ve hatta ölümden sonraki yaşamın anahtarını temsil edebilir..

Bazen hayatın anahtarı olarak bilinir, sonsuzluğu ve aşkı temsil eder ve genellikle daha sonra bakacağımız Horus’un Gözü resimlerinin yanında bulunur..

renkli mısır dövmesi

Ankh, Mısır resimlerinde ve mezar sanatında sıklıkla bir veya iki tanrı ile birlikte görülür. Birçok eski Mısırlı, iyi şans tılsımı olarak bir ankh taşır veya takardı..

İlginç bir şekilde, aynalar da genellikle ankh şeklinde yapılmıştır – belki de başka bir dünyaya bakmak için bir baş işaretidir.?

Ankh dövmeleri karmaşıktır, ancak son derece sembolik olabilirler ve bu, tasarımınıza uyacak şekilde büyütülebildikleri veya küçültülebildikleri için onları Mısır kabile dövmelerine temiz bir ek yapar..

mısırlı kol dövmesi

Firavun Dövmesi – Bir Kralın İşareti

Bir Mısır kral dövmesi, firavun, günümüzün modern krallarından birine benzer, ancak çok daha güçlü olan eski Mısır’ın hükümdarı olduğu için bir firavunu tasvir eder..

Aslında eski zamanlarda Firavun sadece halkın hükümdarı değil, aynı zamanda yeryüzünde bir tanrı olarak da görülüyordu..

Firavun dövmesinin anlamı, kullanıcının güçlü, güçlü ve kendi yeteneklerinden emin olduğunu, diğerleri üzerinde mükemmel bir lider olduğunu gösteren nihai ve yüce otorite ve güçtür..

mısır sırt dövmesi

Ra Or Horus – Bir Mısır Tanrısı Dövmesi

Ra’nın Gözü ve ortağı Horus’un Gözü, tüm dünyada bilinen ve tanınan iki çok popüler ve ünlü eski Mısır sembolüdür..

Hala kitaplarda ve filmlerde sıkça görülen bu dövmeler, büyüleyici kültürel mirasları sayesinde popüler dövme sembolleridir..

Horus gökyüzünün tanrısıydı ve Horus’un Gözü dövmesinin, yaşam armağanını veren sol gözünü tasvir ettiği söylenir..

Bu arada Ra’nın Gözü de bir zamanlar Horus’a aitti. Bir savaş sırasında kayboldu, ancak daha sonra bulundu ve Ra’nın Gözü oldu..

Mısırlılar gözün her şeyi gördüğüne ve Mısır halkının başına gelecek olan her şeyi görebildiğine inanıyorlardı. Dövme olarak bulunduğunda güç, güç ve koruma anlamlarını taşır. Aynı zamanda “ebedi bir izleyici” olarak hizmet eder..

mısır göğüs dövmesi

Tanrı Anubis

Anubis, eski Mısır’ın öbür dünya ve ölü tanrısıydı. Mısır mitlerinde Anubis, ölümden sonraki yaşamlarına giden insanları korumakla görevlendirilen gizemli ve esrarengiz bir tanrıydı..

Çakal tanrısı olarak bilinen üst bedeni bir çakal başı, alt bedeni ise insan görünümündeydi. Sanat eserlerinde ayakta ya da otururken tasvir edilebilir..

Yeraltı tanrısı olarak, işinin bir kısmı ölenlerin kalplerini tartmaktı Eğer kalpleri doğru ağırlıkta olsaydı, birey onu öbür dünyaya ulaştırırdı..

Dövme şeklinde tasvir edildiğinde, Anubis dövmelerinin birkaç anlamı olduğu düşünülmektedir. Bu, yeni bir hayata veya yeni bir yola başlamak anlamına gelebilir veya kullanıcı, öbür dünyada onları izleyen birinin olduğuna inandığı anlamına gelebilir..

kolda renkli mısır dövmesi

efsanevi Sfenks

Ne zaman biri Eski Mısır hakkında düşünse, muhtemelen piramitleri ve Sfenks’i düşünecektir. Aslında Sfenks ikoniktir ve tüm dünyada bilinen eski Mısır’ın tanınabilir bir sembolüdür..

Efsanevi Sfenks, aslan gövdeli ve dişi insan başlı benzersiz bir yaratıktır. Hainliği ve acımasız doğasıyla tanınan Sfenks, bilmeceler sorar ve sonra ona cevap veremeyenleri vahşi hayvanlara yem ederdi..

Korkunç bir sembol olabilir, ancak Mısır temalı bir dövmenin parçası olarak hem kadınlar hem de erkekler arasında popülerdir. Tehlike ve kumar sevgisini temsil eden bir semboldür ve kullanıcının içsel kişiliğini ifade etmek için harika bir seçimdir..

mısır göğüs dövmesi

Antik Hiyeroglif – Dekoratif Bir Dövme

Bir Mısır dövmesi yaptırmaya hevesliyseniz, ancak kendi mesajınızı gerçekten ifade etmek için tam bir özgürlük istiyorsanız, bunu yapmanın en iyi yolu, eski Mısır yazı biçimi olan hiyeroglifleri kullanmaktır..

Hiyeroglifler, dünyanın herhangi bir yerinde bulunabilecek en eski yazı sistemlerinden biridir, ancak sadece anlamlı değiller, aynı zamanda estetik açıdan da hoşturlar ve yenilmesi zor gizemli bir havaları vardır..

Hiyerogliflerde yazılan adınız bile büyüleyici ve güzel bir dövme yapar.

Hiyeroglif sembollerini kullanarak oluşturabileceğiniz kişiselleştirilmiş mesaj sıkıntısı yoktur. İster logogram ister fonetik yorum kullanmayı tercih edin, size açık bir olasılıklar dünyası var..

hiyeroglif mısır dövmesi

Sesli harfler olmasa da fonetik hiyeroglifler alfabeyi temsil eder. Bu arada, logografik hiyeroglifler (veya ideogramlar), bir kelimenin tamamını temsil etmek için tek bir sembol kullanır..

Hiyeroglif dövmeler, okunmasını istediğiniz yöne baktıkları sürece sağdan sola, soldan sağa veya dikey olarak yazılabilir..

geometrik mısır dövmesi

Tek bir kelimeyi temsil edecek şekilde seçilebilen ve düz siyah veya renkli olarak harika görünen bazı popüler semboller vardır. Ayrıca dövme yaptırmak istediğiniz bölgeye uyacak şekilde büyütülebilir veya küçültülebilirler..

Örneğin, bir erkeği, bir kadını veya bir çocuğu temsil eden sembolü seçebilirsiniz – önemli bir aile üyesini anmak istiyorsanız ideal.

kolda firavun mısır dövmesi

İster sembolizm, ister tarih hayranı olun ya da sadece güzel ve anlamlı bir dövme istiyorsanız, vücut sanatı elde etmek söz konusu olduğunda hiyeroglifler harika bir seçimdir..

Kendi düşüncelerinizi ifade etmek veya sizin için önemli olan bir kelimeyi hecelemek için kendi ideogram veya fonetik hiyeroglif seçiminizi eşleştirebilirsiniz..

firavun mısır dövmesi aşiret mısır dövmesi sulu boya mısır dövmesi uyluğa sulu boya mısır dövmesi

renkli mısır dövmesi

renkli mısır kol dövmesi kolda renkli mısır dövmesi kolda nokta işi mısır dövmesi mısırlı kol dövmesi mısırlı kol dövmesi mısırlı kol dövmesi mısır sırt dövmesi mısır sırt dövmesi

mısırlı kol dövmesi

sırtta mısır dövmesi mısır göğüs dövmesi göğüste mısır dövmesi uyluğa geometrik mısır dövmesi kolda hiyeroglif mısır dövmesi kolda firavun mısır dövmesi firavun mısır kol dövmesi kolda kabile mısır dövmesi kola sulu boya mısır dövmesi sırtına sulu boya mısır dövmesi

kolda renkli mısır dövmesi kolda renkli mısır dövmesi renkli mısır dövmesi renkli mısır dövmesi kolda nokta işi mısır dövmesi mısırlı kol dövmesi mısırlı kol dövmesi mısırlı kol dövmesi mısır sırt dövmesi mısır sırt dövmesi mısır sırt dövmesi mısır göğüs dövmesi mısır göğüs dövmesi geometrik mısır dövmesi hiyeroglif mısır dövmesi firavun mısır dövmesi firavun mısır dövmesi aşiret mısır dövmesi sulu boya mısır dövmesi sulu boya mısır dövmesi

renkli mısır dövmesi renkli mısır dövmesi renkli mısır dövmesi nokta işi mısır dövmesi mısırlı kol dövmesi mısırlı kol dövmesi mısırlı kol dövmesi mısır sırt dövmesi mısır sırt dövmesi mısır sırt dövmesi mısır göğüs dövmesi mısır göğüs dövmesi geometrik mısır dövmesi hiyeroglif mısır dövmesi firavun mısır dövmesi firavun mısır dövmesi aşiret mısır dövmesi sulu boya mısır dövmesi sulu boya mısır dövmesi

uyluğa renkli mısır dövmesi kolda renkli mısır dövmesi kolda renkli mısır dövmesi kolda renkli mısır dövmesi kolda nokta işi mısır dövmesi mısırlı kol dövmesi koldaki mısır dövmesi mısırlı kol dövmesi mısır sırt dövmesi sırtta mısır dövmesi mısır sırt dövmesi mısır göğüs dövmesi mısır göğüs dövmesi geometrik mısır dövmesi hiyeroglif mısır dövmesi firavun mısır dövmesi kolda firavun mısır dövmesi kolda kabile mısır dövmesi kola sulu boya mısır dövmesi sırtına sulu boya mısır dövmesi