111 Skandal Hapishane Dövmeleri ve Anlamları

Dövme sanatının en ilginç yönlerinden biri, bazılarının sanatın köklerini hapishane kültüründe izlediğine inanmasıdır. Dövmeler, moda sembolleri olarak popüler hale gelmeden önce, uzun zaman önce gangsterler ve mahkumlar üzerinde mürekkeplendi. Dövmeler sıradan insanlar için kabul edilebilir hale gelmeden çok önce, onlar suçla ilişkilendirildi ve çeşitli kültürlerde suçlular. Aslında, hapishane dövmeleri 1920’lerde ve 1930’larda mahkumlar tarafından karşılandı. Bu mahkum dövmeleri hakkında, onları sıradan halk için de çekici kılan bazı büyüleyici gerçekler var ve hatta kendilerini başkaları için daha ilginç hale getirmek için bu tür dövme tasarımlarını denemek istiyorlar. Kelimenin tam anlamıyla isyan ve azim haykırıyorlar, bu da taşıyıcının kimsenin egemenliğini kabul etmeyi reddettiğini ima ediyor..

Menşei

NS mahkumun çıkış hikayesi dövmeler çok ilgi çekicidir. Geleneksel dövme tabancalarıyla değil, hapishane sınırları içinde mahkumların kullanabileceği ekipmanlarla mürekkeplendiler. Bunlar doğaçlama iğneler ve dövme tabancalarıydı, bir gitar teli ya da bir iğne olarak kullanılan bir zımba, tükenmez kalem gibi ilkel bir şeye yerleştirilmişti. Küçük bir motorla donatıldı ve sistem ev yapımı bir dövme tabancası olarak kullanıldı. Mahkumlar tükenmez kalem mürekkebi kullanır veya yanmış plastik veya strafor ile yaparlardı. Mahkumlar tarafından kullanılan dövme yöntemi güvenli ve hijyenik değildi ve bununla bağlantılı bir takım sağlık tehlikeleri vardı. Halihazırda hapishane dövme tasarımlarını mürekkeplendirmek isteyenler, profesyonel yöntemlere ve bunun için eğitimli dövme sanatçılarına güveniyorlar..

Hapishane Dövme Sembolleri ve Tasarımları

Çeşitli kültürlerde çok sayıda hapishane dövmesi tasarımı vardır ve her birinin kendi sembolik anlamları vardır. Bu tür dövmeleri yaptırmak isteyenler, işlemin geri dönüşü olmayan doğası gereği, derilerine mürekkep yaptırmadan önce bu semboller ve anlamlar hakkında dikkatli bir şekilde araştırma yapmalıdır. İşte bazı iyi bilinen semboller ve tasarımlar:

  • gözyaşı dövmesi – Taşıyıcının yüzünde gözyaşı damlası tasarımı bulunur; bu, onu mürekkepledikten sonra gizlemenin neredeyse imkansız olduğu anlamına gelir. Bu dövme tasarımını ciddi bir sorun haline getiren bir başka şey de, hapishane kültürüne göre bir kişinin katil olduğunu ima etmesidir. Bu tasarımı seçmeden önce çok düşünün.
  • çete dövmeleri – Bazı mahkûmların vücutlarına çete isimleri yazdırılır ve bu tür dövmelerin nedeni çetelerine olan bağlılıklarını ifade etmektir. İsim yerine, çeteleri tarafından seçilen özel veya gizli bir sembolü bile tercih edebilirler, bu da hapishanedeki çete üyeleri tarafından anında tanınmasını sağlar. Bazı çeteler, kendilerine ait kişilerin ilişkilerini ifade etmek için bazı sayıları dövme olarak kullanırlar..
  • Irkçı Dövmeler – Çift şimşek ve 88 sayısı gibi dövme tasarımları, sırasıyla Naziler ve Hitler ile ilişkilendirildikleri için mahkumların ırkçı inançlarına ışık tutuyor.
  • Meksika Mafya Dövmeleri – Meksika Mafya dövmeleri, Los Angeles’ta faaliyet gösteren bir çeteyle ilişkilendirilen bir tür çete dövmesidir. Tasarım, mavi ve gri renklerden yararlanıyor ve Arap, Roma veya Aztek rakamlarıyla mürekkeplenebilen 13 sayısını temel alıyor. Bazı insanlar, çetedeki taşıyıcının hapis cezasını veya rütbesini gösteren yüzlerinde mürekkepli noktalar şeklinde var. Benzer şekilde, başka bir Meksika mafya tarzı dövme Nortenos adlı çeteyle bağlantılı ve 14 numaraya yakınlık gösteriyorlar..
  • Hapishane Zamanı Dövmeleri – Hamilenin hüküm giydiği süreyi belirten bu tür unsurları kullanırlar. Saat, kum saati ve zincirler ve kilitler, hapishane dövme tasarımlarında kullanılan bazı yaygın unsurlardır. Örümcek ağları, uyuşturucu bağımlılığını ve zamanın geçişini gösterdikleri için hapishane için başka bir harika unsurdur. Kaçış yolları arayan mahkumlar tarafından bir gemi dövmesi tercih edildi.
  • Rus Hapishane Dövmeleri – Rus hapishane tasarımı, bugünlerde hem ilginç hem de anlamlı tasarımlar nedeniyle dövme severler arasında büyük ilgi görüyor. Şartlı tahliye olmaksızın müebbet hapis cezasına çarptırılan dikenli tel dövmesi, seks suçlularını simgeleyen hançerler ve çok küçük yaşlardan itibaren suça karışmış bir kişiye ait olan Bebek İsa ve Meryem dövmesi bunlardan bazılarıdır. Kediler, yılanlar, kaplanlar ve kafatasları kullanılan diğer bazı unsurlardır..

Hapishane tasarım dövmelerinin çoğu genellikle mavi veya gri olmak üzere tek renkli mürekkeple yapılır, çünkü hapishanelerde başka renkler yoktur. Hapishane dövmesi yaptırmak ciddi bir meseledir ve çok fazla araştırma ve taahhüt gerektirir; bu nedenle, bu tasarımlardan birini vücudunuza mürekkeplemeden önce iki kez düşünün..

hapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesihapishane dövmesi

6261159

Amerikan Tarihi

aztek-savaşçı-kadın

savaş bayrağı

kahve-bob-dövmeler

dmi-beyefendi

kötü-hapis-palyaço

sonsuza dek patlatma

ganger-dövme

çete-üyelerini belirle

yaşam ve ölüm

bel-dövme

mafya-dövme-işaretleri

Meksika-mafya-dövme (1)

daha fazla-hapishane-iş

neil-hapishane-dövme

nevroz-bant-dövme

nicholas_adam_newhartpolk011311publicintoxcarryingweapons28

NLRtat

p01xwgh5

güzel-hapishane-break-dövme

hapishane

hapishane_tattoos_09

hapishane1-686x1024

hapishane2russia-682x1024

hapishane6russia-681x1024

hapishane11rusya

hapishane18rusya

hapishane21rusya

hapishane-vücut-dövme

hapishaneden kaçış dövmesi

mahkum-işaret dövmeleri (1)

mahkum dövme fikri (1)

hapishane-çete-dövme

hapishane elleri

hapishane-adam-dövme

hapishane dövmeleri

hapishane dövmesi

gerçek-hapishane-dövme-tasarımı

richard-hapishane-mürekkep

rus-hapishane-kafatası

san-quentin-eyalet-hapishanesi

kısa-istiyor-haydut

omuz-kap-dövme

biraz hapishane mürekkebi

dövme-bilibid-maksimum

mahkumlar için dövme fikri (1)

dövme-bir

Gözyaşı-dövme-sembolize-mahkumlar

wut

161

289

326

419

520

617

718

817

916

1017

1103

1123

1222

1318

1418

1519

1718

1819

1917

2019