130 Anlamlı Sinek Kuşu Dövme Tasarımları

Dövme sanatı, dövme yaptırmanın amacını çözen, yani dikkat çekmek olan çekici ve canlı tasarımlar kullanma prensibi üzerine çalışır. Bu amaçla dövme sanatçıları, bu sanatın başlangıcından beri hayal güçlerinin yanı sıra doğadan gelen çeşitli tasarım öğelerinden de yararlanmaktadırlar. Doğadan yaygın olarak kullanılan tasarımlardan biri de anka kuşu, kırlangıç ​​gibi kuşları içerebilen kuş tasarımıdır., Kartal, serçe ve zarif görünümlü sinek kuşu. Sinek kuşu dövmeleri, güzelliği sembolizmle harmanlayan çok özel bir kaliteye sahip oldukları için dövme tutkunları tarafından sevilir. Bu narin görünümlü kuşların, farklı kültürlerde tanımlanmış özel anlamlara sahip olmasının yanı sıra, çok çekici bir yanları vardır. Bu iki faktör, bu sanatı dünya çapında erkekler ve kadınlar arasında popüler hale getirmede önemli bir rol oynamaktadır..

Kuş dövmeleri söz konusu olduğunda, sinek kuşu sanatı kesinlikle son derece güzel ve anlamlı olanlardan biridir. Bu gerçeğin farkında mısınız? Evet ise, o zaman özellikle sizin için iyi, eğer bir dövme aşığıysanız. Ama bunun farkında değilseniz, en azından artık biliyorsunuz. Sinekkuşu aslında bir tür kuş türüdür. Trochilidae ailesi. Dünyanın sunabileceği en küçük kuş türlerinden biridir. Vücut ölçüsü açısından, yalnızca maksimum vücut uzunluğuna ulaşabilir. 7.5 ila 13 santimetre. Boyut olarak çok küçük olabilir ama anlamı ve görkemi dövmeye konu olarak kullanıldığında yeterince büyüktür..

sinek kuşu dövmeleri

Sinek Kuşu Dövmeleri Anlamları Ve Sembolizm

Söylendiği gibi, bir sinek kuşu sanatı çok anlamlıdır. Anlamları, kullanıcının seçeceği tüm tasarımında her zaman farklı olacaktır. Bu dövmeyi yaptırmayı düşünüyorsanız, farklı anlamlarını ve sembolizmini bilmelisiniz. Bunlardan bazıları:

 • Aşk – Hemen hemen her türlü kuş dövmeleri aşkın büyük sembolleridir ve bunu kesinlikle biliyorsunuz. Bu, gökyüzünde özgürce uçan sinek kuşlarını muaf tutmaz. Bu anlamın ortak inananları, eski Aztekler ve Kızılderili halkı. Onlara göre bu dövme aynı zamanda çekiciliği de simgeliyordu. Aslında bu insanlar geçmişte boyunlarına bir kese içinde bağlanmış ölü bir sinekkuşu takarlardı. Bu, karşı cinsleri cezbetmelerine yardımcı olduğuna inandıkları bir tılsım görevi gördü..
 • saygı – Simgeledikleri bir diğer şey ise hürmettir. Böyle bir kuşun Jamaika halkı için ve tüm dünyada kutsal olduğu bilinmektedir. Karayip kültürü Genel olarak. Bu, güzel Jamaika ülkesinin ulusal kuşu olarak bilinir. Ayrıca, Karayip sanat ve kültürü, bir sinek kuşunun varlığı olmadan eksik kalacaktır. Karayipler’deki birçok insanın bu sanata sahip olmayı seçmesinin ana nedeni budur..
 • hayatta kalma – Bir sinekkuşu harika olmasıyla bilinir. hayatta kalma becerileri. Karşılaştığı yeni ortama kolayca uyum sağlayabilir. Bu nedenle böyle bir kuş, istediği yere uçmaktan korkmaz. Zor durumlarda bile, bu kuş hayatta kalmaya yetecek kadar emin. Bu, dünyadaki küçük bir yaratığın takdire şayan bir özelliği değil mi? Bu nedenle, karşı karşıya olduğunuz her ortama ve duruma kolayca uyum sağlayabilen bir insan olduğunuzu dünyaya anlatmak istiyorsanız, o zaman bir sinek kuşu sanatı size fazlasıyla yetecektir..
 • Umut – Onlar da umut demek. Bunun açıklaması, sinek kuşlarının istedikleri yere uçabilmeleridir. 2000 mil. Uçarken kendi hayatlarını tehlikeye atabilecek bir takım zor şartlarla karşılaşırlar, ancak her zaman galip gelirler. Bunu tüm insan ırkının gerçek yaşam durumlarına koyarsak, karşılaşabileceğiniz her zorluğun arkasında her zaman umutların yattığını ima eder..

Sinek Kuşu Sanatını Sergileyen Ünlü Kişilikler

Bu günlerde, vücut dövmelerini gururla sergileyen dünyadaki bazı ünlü kişilikleri görmek artık şaşırtıcı değil. Bu kişiliklerin giydiği yaygın dövmelerden biri, bir sinek kuşu sanat dövmesidir. Sinek kuşu sanatında harika görünen bu popüler insanların bazı isimleri:

 • Rosie Huntington-Whiteley – Rosie Alice Huntington-Whiteley, 29 yaşında bir İngiliz aktris ve modeldir. İşinin doğası gereği, bir insan olarak çok eşsiz ve muhteşem olması gerekiyor. Onu çok güzel yapan şeylerden biri de üzerinde bulunan sinekkuşu sanatıdır. sol bileği.
 • Sarah Hyland – Sarah Jane Hyland, arkasında yer alan güzel bir sinek kuşu tasarımlı dövmesi olan 25 yaşında Amerikalı bir aktris. onun sağ kulağı. Bu dövmeyi Kasım 2014’te geri aldı..
 • Raychel Diane Weiner’ın fotoğrafı.Sinek kuşu tasarımlı bir dövme giyen bir diğer ünlü, muhteşem Amerikalı aktris Raychel Diane Weiner. Üzerinde bulunan dövmesi çok renklidir. sol kalçası. Renkli bir sinek kuşunun görüntüsüne güzel ve renkli bir ebegümeci ve bir Gül çiçek.

Sinek Kuşu Sanatı İçin Güzel Dövme Tasarımı

Bir sinek kuşu için çeşitli dövme tasarımlarının vücudunuzda amaçlarına hizmet edebileceğinden emin olabilirsiniz. Birçok insanın gözünde çok eşsiz ve güzel görünmenizi sağlayabilirler. Bunlar ayrıca anlamları ve sembolizmleri aracılığıyla diğer insanlara sizinle ilgili bazı hikayeler anlatabilir. İşte vücudunuza kazıyabileceğiniz güzel tasarımlardan bazıları:

 • Kabile Sinek Kuşu Tasarımı – Bu çok yaygın tasarımlardan biridir, ancak kesinlikle böyle bir dövmeyi giyme amacınızın hakkını verecektir. Tabii ki, böyle bir tasarım, tüm dövme tasarımını çok sanatsal ve güzel kılacak birkaç kabile deseni içerecektir..
 • Uçan Sinek Kuşu Tasarımı – Sinek kuşu bir tür kuş olduğu için uçması kesinlikle şaşırtıcı değildir. Bu nedenle, neden tüm yaşamı boyunca yaptığı olağan şeyi sergileyen bir tasarıma sahip değilsiniz – uçmak. Ancak vücudunuzda uçan bir sinekkuşu illüzyonunun elde edilebilmesi için bazı alt tasarımlar eklenmelidir..
 • Yalnız Sinek Kuşu Tasarımı – Gerçek şu ki, tek başına bir sinek kuşunun görüntüsü sizi daha da güzel bir görünüme kavuşturmaya yetiyor ve zaten çok anlamlı bir dövme tasarımı. Bu tasarım, bir sinek kuşu dışında başka tasarımları içermeyecektir. Buradaki sır, işe aldığınız profesyonel dövme sanatçısının sinek kuşu görüntüsünü nasıl çizdiğidir. Renk seçimleriniz de bu özel tasarımda büyük fark yaratacaktır..

Kültürel önem

Sinekkuşu, doğanın eşsiz bir yaratımıdır, çünkü kuş, kanatlarını hızla çırparak havada süzülme yeteneğine sahiptir, bu özelliği, varlığına mistisizm katan bir niteliktir. Her yöne uçabilirler ve gün boyunca 50 defaya kadar sık ​​yemek yiyerek beslenmeleri gereken enerjiyle doludurlar. Aztekler ve Yerli Amerikalılar gibi birçok kültürün sinek kuşunu gizemli bir sembol olarak görmelerinin ve bu özelliği folklor ve efsanelerinde kullanmalarının nedeni budur. Ayrıca kuş, diğer kuş türlerinden çok daha üstün olmasını sağlayan zarif ve çekici görünümünden dolayı saygı görür. Muhteşem renk ve tonlarının yanı sıra sinekkuşu hakkında insanları büyüleyen şey mistisizmi ve sembolik anlamıdır. Sinek kuşu sanat dövmelerinin sembolik önemi ile ilgili bazı yorumlar:

 • Kızılderili ve Aztek kültürleri – Kızılderili ve Aztek kültürlerinde Sinekkuşu, Kızılderili ve Aztek kültürlerinde sevgi ve çekiciliğin sembolü olarak kabul edilir. Eski zamanlarda, Aztekler ölü bir sinekkuşu tarafından bir keseye bağlanır ve boyunlarına takılırdı, bunun onlara karşı cinsi cezbetme gücü verdiğine inanılırdı. Bu tılsımların, kullanıcı için cinsel cesareti ve büyük enerjiyi haber verdiği biliniyordu..
 • Jamaika Ulusal Kuşu – Sinekkuşu, Jamaika’nın ulusal kuşudur ve dünyanın bu bölgesinin kültüründe saygı duyulan bir yere sahiptir. Lovebird olarak da anılan bu sevimli kuş, tüm önemli ritüeller ve geleneksel törenler de dahil olmak üzere Karayipler’in sanat ve kültüründe önemli bir rol oynamaktadır..
 • Aşkın Sembolü ve çok daha fazlası –  Muhteşem görünümünün yanı sıra, hayatta kalma becerileri ve mümkün olan her yöne uçmak için kendini uyarlama yeteneği nedeniyle kuşa büyük saygı duyulur. Bu nedenle, sinek kuşu dövmesi aşkı, çekiciliği ve en zorlu durumlarda hayatta kalma yeteneğini temsil etmek için kullanılabilir..
 • Yaşam Nektarı –  Sinek kuşlarının çiçeklerle sonsuz bir ilişkisi vardır çünkü uzun gagalarının yardımıyla onlardan nektarı emerler. Sinek kuşu sanatının bazen Yaşamın Nektarını ifade etmek için kullanılmasının nedeni budur, taşıyıcının yaşamına sonsuz barış, neşe ve sevgi getirir..
 • haberciler –  Sinek kuşu, 2000 mil mesafeleri kat etme yeteneğine sahip göçmen bir tür olduğundan, haberci olarak kabul edilir. Hepsi umut ve hayatta kalma, zorluklar ve zorluklarla yüzleşme ve yine de güçlü ve muzaffer çıkma ile ilgilidir. Yorulmak bilmeyen uçuşları ayrıca sinek kuşlarının doğalarının çok çalışkan olduğunu ve görev bitene kadar pes etmediğini kanıtlıyor..
 • Rüya yakalayıcı –  Sembolik anlamda, bu cezbedici küçük kuşlar güzellik ve mutluluk arayışında ve hayallerin gerçekleşmesi için bir emek olarak uzun mesafeler uçarlar. Benzer şekilde, sinek kuşu dövmeleri, taşıyıcıya, özlemlerini yerine getirmek için ne kadar ileri gitmeleri gerektiğine bakılmaksızın, vazgeçmemesi ve hayallerinin peşinden koşması konusunda sürekli ilham veriyor gibi görünüyor. Ayrıca kanatlarını hızla çırparak sonsuzluk sembolünü temsil eden bir şekilde hareket ederler. Bu, sinek kuşlarını sonsuzlukla ilişkilendirir.

Sinek kuşuna, tasavvufi ve sembolik önemi büyük bir kuş olması, ortaya çıktığı andan itibaren dövme sanatında önemli bir yer kazandırmıştır. Ayrıca bu kuşun çekiciliği ve zarafeti de bu konudaki konumunu pekiştirmektedir. Dövme fikirleri için düş kapanı, tüy, çapa, ok, pusula, geometrik, kalp, sonsuzluk, ağaç, balık, aslan, ejderha, kurt veya fil gibi tasarım koleksiyonlarımızı incelemek isteyebilirsiniz..

Yerleşim Rehberi

Diğer tüm dövmeler gibi, bu sanatın en önemli yönü, yerleşimi tasarıma daha fazla çekicilik katacak ve onu oldukça çekici hale getirecek şekilde mürekkeplenmesi gerektiği için yerleştirilmesidir. Yerleştirme esas olarak dövmenin boyutuna bağlıdır, daha büyük olanı daha geniş yüzey alanına uygundur ve bunun tersi de geçerlidir. Kol, sırt, göğüs, omuz, omurga, bacaklar, kalça, uyluk, karın, kaburga üzerine daha büyük ve daha ayrıntılı dövmeler yapılabilirken, daha küçük olanlar ayak bileklerinde, bileklerde, ensede, kulakta ve hatta parmak dövmelerinde iyi görünür. . Dövme vücudun neresinde olursa olsun, bir cazibe kaynağı olacağı garanti edilir, çünkü çok çekici ve büyüleyici bir kaliteye sahiptir..

sinek kuşu dövmelerisinek kuşu dövmelerisinek kuşu dövmelerisinek kuşu dövmelerisinek kuşu dövmelerisinek kuşu dövmelerisinek kuşu dövmelerisinek kuşu dövmeleri

Dünyanın dört bir yanındaki yaratıcı dövme sanatçıları, kuşun güzelliğinden en iyi şekilde yararlanmak ve bazı benzersiz ve göz alıcı tasarımlar yaratmak amacıyla sürekli olarak sinek kuşu tasarımları üzerinde çalışıyorlar. Bu tür dövmeleri oluştururken en popüler tasarım seçenekleri geleneksel, sulu boya ve gerçekçi tarzda tasarımlardır. 3D sinek kuşu sanatları, kesinlikle çarpıcı bir şey arayanlar için başka bir seçenek olabilir. Bu dövmelerin zarafetini ve güzelliğini vurgulamak için parlak renklerin kullanılması tercih edilir, ancak bazı dövmeler basit siyah ve gri ana hatlarda da görülebilir. Tasarımların çoğunda, sinek kuşlarının rengarenk çiçeklerin etrafında gezindikleri görülebilir, çünkü onlar için ikinci bir doğaları vardır ve bu kuşlar ve çiçekler arasında, her ikisine de birçok yönden fayda sağlayan karşılıklı bir ilişki vardır. Beyaz Mürekkep dövmeleri koleksiyonumuza göz atmak ister misiniz??

Sinek kuşu sanat dövmeleri, narin ve feminen özelliklerinden dolayı kadınlar tarafından her zaman sevilmiştir, ancak tasarım yavaş yavaş erkekler arasında da popülerlik kazanmaktadır. Bu tasarımın giderek artan çekiciliğinin kredisi, kuşun yalnızca estetik güzellikten ziyade daha derin inançları temsil ettiği gerçeğine gider. Bir dövmenin mürekkebi için harcanan zaman, para ve çabayı, taşıyıcı için değerli hale getirebilirler. Anne koleksiyonumuzu kontrol etmek isteyebilirsiniz & Kız dövmeleri, En iyi arkadaş dövmeleri, Kız kardeş dövmeleri.

sinek kuşu dövmelerisinek kuşu dövmelerisinek kuşu dövmelerisinek kuşu dövmeleri

Sevimli boyutları nedeniyle sırtınıza, göğsünüze, boynunuza, bileğinize veya kulağınızın arkasına dövme yapabilirsiniz. Her iki cinsiyet için de uygundurlar. Daha büyük bir dövme tasarımına ihtiyacınız varsa omzunuzu, sırtınızı, uyluğunuzu, kalçanızı, yan tarafınızı veya kolunuzu tercih edebilirsiniz. Daha küçük bir bedene ihtiyacınız varsa, bileğinizi, parmaklarınızı ve boynunuzun arkasını veya ayak bileğinizi düşünebilirsiniz..

Son sözler

Sinek kuşu kesinlikle kendi başına özgürce uçan güzel, küçük bir yaratıktır. Pek çok şeyi sembolize eder, bu da dövme konusu olarak yaygın olarak kullanılmasının ana nedenidir. Çok anlamlı bir sinek kuşu dövmesi oluşturabilmesinin yanı sıra, vücut yerleşiminden bağımsız olarak kullanıcının vücudunda harika görüneceği de garanti edilmektedir..

Sinek kuşları, dövme tasarımları için harika bir seçimdir çünkü büyüleyici kuşlar, ister fiziksel çekicilik ister daha derin sembolik anlamla ilgili olsun, harika niteliklere sahiptir. Canlı renklere sahip bu çekici kuşlar sevgi, barış, mutluluk ve refahın sembolü olarak kabul edilir. Ayrıca, kişinin hayalini gerçekleştirme umudunu ve çabalarını ifade ederler. Bu, sinek kuşu sanat dövmelerini, çağdaş dövme sanatındaki popülerliklerini açıklayan ilhamın yanı sıra bir güzellik kaynağı yapar..

sinek kuşu dövmelerisinek kuşu dövmelerisinek kuşu dövmelerisinek kuşu dövmelerisinek kuşu dövmelerisinek kuşu dövmelerisinek kuşu dövmelerisinek kuşu dövmelerisinek kuşu dövmelerisinek kuşu dövmelerisinek kuşu dövmeleri97106128129146165176185206230236237248253298325326354366

57 97 106 128 129 146 165 176 185 206 230 236 237 248 253 298 325 326 354 366 372 383 394 413 414 1114 2211 3312 SİNEK KUŞU-DÖVME-TASARIMLARI SİNEK KUŞU-DÖVME-TASARIMLARI-1 SİNEKKUŞ-DÖVME-DESIGNS-2 SİNEK KUŞU-DÖVME-DESIGNS-3 SİNEK KUŞU-DÖVME-DESIGNS-4 Sinek Kuşu-DÖVME-DESIGNS-5  SİNEK KUŞU-DÖVME-DESIGNS-7 SİNEK KUŞU-DÖVME-DESIGNS-8 SİNEKKÜŞÜ-DÖVME-TASARIMLARI-9 SİNEK KUŞU-DÖVME-DESIGNS-10 SİNEK KUŞU-DÖVME-TASARIMLARI-11 SİNEKKUŞ-DÖVME-TASARIMLARI-12 Sinek Kuşu-Dövme-Tasarımları-13  SİNEKKÜŞÜ-DÖVME-TASARIMLARI-15 SİNEK KUŞU-DÖVME-DESIGNS-16 HUMMINGKUŞ-DÖVME-DESIGNS-17 SİNEK KUŞU-DÖVME-TASARIMLARI-18 SİNEKKÜŞÜ-DÖVME-TASARIMLARI-19 SİNEK KUŞU-DÖVME-DESIGNS-20 SİNEKKÜŞÜ-DÖVME-TASARIMLARI-21  SİNEKKÜŞÜ-DÖVME-TASARIMLARI-23 SİNEK KUŞU-DÖVME-TASARIMLARI-24 SİNEK KUŞU-DÖVME-TASARIMLARI-25 SİNEK KUŞU-DÖVME-TASARIMLARI-26 SİNEK KUŞU-DÖVME-TASARIMLARI-27 SİNEKKÜŞÜ-DÖVME-TASARIMLARI-28 SİNEK KUŞU-DÖVME-TASARIMLARI-29  SİNEK KUŞU-DÖVME-TASARIMLARI-31 SİNEK KUŞU-DÖVME-TASARIMLARI-32 SİNEK KUŞU-DÖVME-TASARIMLARI-33 SİNEK KUŞU-DÖVME-TASARIMLARI-34