150+ Büyüleyici Alice Harikalar Diyarında Dövme Tasarımları

Alice Harikalar Diyarında dövme ilhamı mı arıyorsunuz? Ünlü kitaptan ilham alan en şaşırtıcı vücut sanatı koleksiyonumuzu kaçırmayın!

deli şapkacı dövmesi

Edebiyattan ilham alan dövme tasarımları arasında hiçbiri Alice Harikalar Diyarında dövmeleri kadar popüler değildir..

Popülerliklerine rağmen, Alice Harikalar Diyarında’dan ilham alan dövmeler hala ilginç, eğlenceli ve son derece orijinaldir..

alice harikalar diyarında sırt dövmesi

1865 yılında Lewis Carroll tarafından yazılan Alice Harikalar Diyarında, tüm dünyadaki tüm nesillerin kalplerini ve zihinlerini ele geçiren bir romandır..

Bu yazıda, Alice Harikalar Diyarında tasarımlarının ana türlerini keşfedeceğiz. Daha fazla ilham almak için aşağıdaki galeriye göz atmayı unutmayın!

alice harikalar diyarında bacak dövmesi

Alice Harikalar Diyarında dövme fikirleri

karakterler

Alice’in hikayesinde favori bir karakteriniz varsa, onu tasvir eden bir dövme yaptırmak onu ifade etmenin mükemmel bir yolu olabilir..

Başlıca karakterler – ve dolayısıyla en popüler dövme konuları – şunlardır:

 • Alice – baş karakter olarak, Alice anlaşılır bir şekilde dövme tasarımlarında en çok görüneni yapar. Alice tasarımınızı yaratmak için, çizimlerden, uyarlamalardan betimlemelerden veya kendi hayal gücünüzden ve karakter hakkındaki anlayışınızdan yararlanabilirsiniz. Kitapta, omuz hizasında sarı saçları ve mavi gözleri olduğu ve – döneme uygun bir tarzda – Viktorya tarzı bir elbise giydiği anlatılıyor..

  Alice Harikalar Diyarında Dövmesi, Chris Hatch

 • Cheshire Kedisi – Cheshire Cat dövme tasarımı, yaramaz bir doğayı ima eder. İri gözleri, şeytani tavrı ve büyük sırıtışı ile ayırt edilir. Daha sonra değineceğimiz gibi, Cheshire Cat dövme tasarımları için en popüler referans, karakterin 2010 film uyarlamasındaki CGI versiyonudur. Daha fazla kedi dövmesi için bu gönderiye göz atın.

  alice_in_wonderland_1

 • şapkacı – Carroll’un romanından hemen tanınan bir başka karakter olan Şapkacı, Tim Burton’ın kitap uyarlamasında Johnny Depp tarafından ünlü bir şekilde canlandırıldı. Kitapta aslında hiç bu şekilde anılmasa da, çoğu insan onu ‘Çılgın Şapkacı’ olarak tanıyor. Çılgın şapkacı dövme tasarımları çoğunlukla, kitapta açıklandığı gibi ‘Bu tarzda 10/6’ yazan bir şapka bandı ile silindir şapka takan çılgın görünümlü bir adamı içerir. Şapkanın üzerindeki yazı, şapkanın fiyatına atıfta bulunuyor – on şilin ve altı peni.

  alice_in_wonderland_2Burada Hepimiz Deliyiz Dövmesi Iain Strannigan tarafından

 • Beyaz Tavşan – hikayede Alice, Beyaz Tavşan’ı tavşan deliğinden aşağı takip ettikten sonra Harikalar Diyarı’na varır. Bu öğelerin her ikisi de edebiyatta ve filmde bir tür mecaz haline geldi – örneğin, Matrix’teki Beyaz Tavşan’a yapılan göndermeyi düşünün. Beyaz Tavşan dövmeleri – tahmin edebileceğiniz gibi – Viktorya tarzı bir yelek giymiş ve bir cep saati tutan beyaz bir tavşanı betimleyecektir..

  alice_in_wonderland_3

 • Mart Tavşanı – Alice Harikalar Diyarında tavşan dövmelerinde bazen bunun yerine, Çılgın Şapkacı’nın eşit derecede rahatsız ve garip olan arkadaşı Mart Tavşanı bulunur. Mart Tavşanı, daha koyu kürkü ve darmadağınık görünümü ile Beyaz Tavşan’dan ayrılır..

Semboller

Birçok Alice Harikalar Diyarında dövme tasarımı, romandaki karakterleri doğrudan tasvir etmek yerine dolaylı anlama odaklanır..

Kitaptan semboller ve daha az bilinen referanslar kullanmak, kitabın önemini aktarmanın harika bir yolu olabilir..

alice harikalar diyarında pasta

“Beni iç” etiketli şişeler, tavşan delikleri, oyun kartları, şapkalar ve Cheshire kedisinin gözleri ve sırıtışı gibi sembolik tasarımların ortak tercihidir..

çılgın alice harikalar diyarında dövmesi

alıntılar

Carroll’un romanının bu kadar popüler olmasının ana nedenlerinden biri, görünüşte basit ifadelerin ardındaki anlamın derinliğidir..

Neşeli, bazen biraz absürt olan diyalog, birçok kişi tarafından daha derin bir gerçeği barındırıyor olarak anlaşılır..

Alice Harikalar Diyarında Dövmesi by Beckz

Romandan şu ünlü cümleleri düşünün:

 • “Düne dönmenin faydası yok, çünkü o zamanlar farklı bir insandım.”
 • ‘Ben kimim?’ Ah, bu büyük bilmece.’
 • “Bazen kahvaltıdan önce altı tane imkansız şeye inandım.”

Alice Harikalar Diyarında dövmelerinin çoğunda kitaptan alıntılar bulunur. Sözcükler daha büyük bir tasarımın öğeleri olarak dahil edilebilir veya kendi başlarına harika bir yazı dövmesi yapabilirler..

harikalar diyarı-dövme-29

Bir dövmeye ana veya eşlik eden bir öğe olarak metin eklerken, doğru yazı tipini seçmek önemlidir..

Metne uygun görünümü seçmek, tasarımın geri kalanıyla iyi uyum sağlamasını ve onu iyi tamamlamasını sağlayacaktır..

El yazısı ve bitişik eğik yazı tipleri, dövmeler için en popüler seçenekler arasındadır. Hem estetik açıdan hoş hem de çoğu tasarımda çalışmak kolaydır.

Çizimler ve görsel uyarlamalar

Alice Harikalar Diyarında’nın ilk baskısı, John Tenniel tarafından ahşap oymalı 42 illüstrasyonla yayınlandı..

Gelecekteki baskılarda sayısız kez yeniden basılan bu görüntüler, romanın karakterlerini ve dünyasını hayal etme biçimimizi şekillendirmek için çok şey yaptı..

Alice Harikalar Diyarında Dövme Frank Stoney

Bazı Alice temalı dövmeler, bu resimleri bir başlangıç ​​noktası veya referans olarak alır ve genellikle metin veya daha modern bir stil gibi renk ve diğer öğeler ekler..

Uyarlamalar

Yıllar boyunca, Alice Harikalar Diyarında’nın ve romanın devamı olan Aynanın İçinden’in birkaç uyarlaması yapıldı..

Birçok Alice Harikalar Diyarında dövme tasarımı, aşağıdakiler dahil olmak üzere bu uyarlamalardaki görsellerden ilham almıştır:

 • Disney’in Alice Harikalar Diyarında – animasyonlu 1951 klasiği, uyarlamadan ilham alan Alice dövmelerinin büyük bir bölümünün kaynağı olmuştur. Bu dönemde Disney’e özgü bir tarzda oluşturulan filmde klasik çizimler ve animasyonlar yer alıyor. Dövme olarak kullanıldığında, bu görüntüler geleneksel dövme stili olarak bilinir: parlak, düz renkler, çizgi film benzeri bir görünüm, çok az gölgelendirme ve hafif koyu bir anahat.

  alice_in_wonderland_4

 • Tim Burton’ın Alice Harikalar Diyarında (2010) – son derece başarılı film, çılgın görseller ve abartılı karakterlerle yönetmenin benzersiz tarzını yansıtıyor.

  alice harikalar diyarında-dövme-göğüs-979854364Özellikle Cheshire Kedisinin CGI yorumu, Alice Harikalar Diyarında temalı tasarımlar için popüler bir temadır ve etkileyici 3D dövmeler yapar..

  harika-kedi-alice-harikalar diyarında-dövmesi

 • Amerikan McGee’nin Alice’i – 2000 yılında piyasaya sürülen video oyunu ve 2011’deki devamı olan Alice: Madness Returns, romanın yorumlanmasında bol bol özgürlük alarak hikayenin daha karanlık bir görünümünü sunuyor. Psikolojik korku türüne giren oyunların görselleri daha rahatsız edicidir, bu da onları daha uğursuz görünen Alice temalı dövmeler için mükemmel bir ilham kaynağı haline getirir..

Son sözler

Romanın yorumları bakış açısına ve bakış açısına göre değişir. Bazıları kitabı sadece bir çocuğun vahşi hayal gücünün bir kutlaması olarak görüyor.

Diğerleri, metinde, genellikle psikolojik alt tonlara sahip daha karanlık bir sembolizm olduğuna inanıyor ve bu da hikayenin, zihinsel olarak rahatsız bir kişinin zihni aracılığıyla gerçeğin yeniden anlatılması olduğunu öne sürüyor..

Günün sonunda, eğer Alice Harikalar Diyarında dövmelerini arıyorsanız, muhtemelen hikayeyle kişisel bir bağlantınız var demektir..

Sizin için en önemli olan şey bu ve Alice Harikalar Diyarında temalı dövme tasarımı seçerken size rehberlik etmesi gereken şey bu..

alice_in_wonderland_5alice_in_wonderland_6alice_in_wonderland_7alice_in_wonderland_8alice_in_wonderland_10alice_in_wonderland_11alice_in_wonderland_12alice_in_wonderland_13alice_in_wonderland_14alice_in_wonderland_15alice_in_wonderland_16alice_in_wonderland_18alice_in_wonderland_19alice_in_wonderland_20

Alice Harikalar Diyarında Dövme Dan LaveryAlice Harikalar Diyarında Dövme Nick ImmsMini Lau'nun güzel çiçekli Alice Harikalar Diyarında dövmesiAlice Harikalar Diyarında Dövme Tasarımı Sandra CunhaJohn Brass tarafından Cheshire Kedi Dövmealice harikalar diyarında dövmeBurada Hepimiz Deliyiz Cybil SouzaAlice Harikalar Diyarında Dövme Felipe Rodrigues Fe RodSandra Cunha imzalı dekoratif Alice dövmesialice harikalar diyarında dövmeBalazs Bercsenyi'nin Alice Harikalar Diyarında DövmesiSzabi'den Cheshire Kedisi DövmesiBlayne Bius tarafından Cheshire KedisiAlice Harikalar Diyarında Dövme Tyler Malektweedledee ve tweedledumCavelluccit'ten Cheshire Kedisi DövmesiAlice Harikalar Diyarında Dövme James ColesAlice Harikalar Diyarında Kanaviçe Dövmesi EvaGianluca Modesti tarafından Cheshire Kedi DövmesiAlice Harikalar Diyarında Alıntı Dövmealice harikalar diyarında-dövme-893ealice harikalar diyarında-dövme-32Suluboya-cheshire-kediAlice Harikalar Diyarında Tavşan Dövmesi Mišička Kovácsová tarafındanalice-in-harikalar diyarında-dövme-34wiufesFederica Floro'nun Çılgın Şapkacı DövmesiBlackwork Alice Harikalar Diyarında Dövme Chris Marleyalice harikalar diyarında-dövme-3443kCheshire Kedi Dövmesi, Lee Reynolds346345-harikalar diyarında alice-dövmeAnton YellowDog tarafından Cheshire Kedi Dövmenargile-sigara-catipillar-alice-harikalar diyarında-dövmeBart Janus'tan Cheshire Kedisi Dövmesialice harikalar diyarında-dövme-gflamingodeli-burada-alice-harikalar diyarında-dövme-kürekAlice Harikalar Diyarında Tattoo by MissashaBalon'dan Johnny Depp Deli Şapkacı DövmesiBolo Art tarafından Cheshire Kedi DövmeBrianne Hixx'den Hepimiz Burada Deliyiz Dövmesialice harikalar diyarında-dövme-tavşan-çerçeveli-aynaalice harikalar diyarında-dövme-tavşan-şıkSuluboya Alice Harikalar Diyarında Dövme Felipe Rodrigues Fe Rodmuhteşem alice harikalar diyarında dövmesiAlice Harikalar Diyarında Tattoo by DenkAlice Harikalar Diyarında Tattoo by MaxAlice Harikalar Diyarında Eskiz Tarzı Tat by TerryDoğu Van'dan Alice Harikalar Diyarında Dövmesialice harikalar diyarında-dövme-johnny-depprenkli-cheshire-alice-in-harikalar diyarında-dövmeAlice Harikalar Diyarında Dövme Yeliz ÖzcanAlice Harikalar Diyarında Alıntı Dövme Eric Jones tarafındanalice harikalar diyarında-dövme-cheshire-kedi-pembeKiller Queen'den Alice Harikalar Diyarında Dövmesialice harikalar diyarında dövmeAlice Harikalar Diyarında Alıntı Dövme Russell Van Schaick tarafındanalice harikalar diyarında-dövme-deppalice harikalar diyarında-dövme-çay fincanı-SİYAH-BEYAZNolan Duran'dan Hepimiz Burada Yapıldık Dövmesinefes kesen alice harikalar diyarında dövmesiSuluboya Alice Harikalar Diyarında Tattoo by Cynthia SobratyCheshire Cat Tattoo by Kamil Mokotyüksek kaliteli alice harikalar diyarında dövmesialice harikalar diyarında-dövme94jhdalice harikalar diyarında-dövme224ealice harikalar diyarında-dövme kolluSudsy tarafından Alice Harikalar Diyarında Dövmebenzersiz alice harikalar diyarında dövmealice harikalar diyarında en iyi dövmeCheshire Cat Tattoo by CoopGianluca Modesti tarafından Cheshire Kedi Dövme TasarımıAlice Harikalar Diyarında Dövme Helena DarlingJacobo Glez'den Cheshire Kedi DövmesiAlice Harikalar Diyarında Tattoo by Larzyalice harikalar diyarında-dövme-ousjkdalice harikalar diyarında dövmeAlice Harikalar Diyarında Dövmesi YammyMatt Curzon'dan Alice Harikalar Diyarında DövmesiEilo'nun Alice Harikalar Diyarında Dövmesialice harikalar diyarında-dövme-beyaz-tavşanalıntı-alice-harikalar diyarında-dövmeAlice Harikalar Diyarında Dövme Maria FleetBEYAZ TAVŞAN ALİCE WONDERLAND DÖVMEalice harikalar diyarında-dövme-vintage-flamingoalice harikalar diyarında-dövme-beyaz-tavşanSONY DSCalice-in-woderland-dövme

alice_in_wonderland_21alice_in_wonderland_23alice_in_wonderland_24alice_in_wonderland_25alice_in_wonderland_26alice_in_wonderland_27alice_in_wonderland_28alice_in_wonderland_29alice_in_wonderland_30alice_in_wonderland_31alice_in_wonderland_32alice_in_wonderland_33alice_in_wonderland_34Alice-ve-Harikalar Diyarı-Sırt DövmesiAlice Harikalar Diyarında-Kartları-DövmeAlice Harikalar Diyarında-Yarım Kollu DövmeAlice Harikalar Diyarında Kol DövmeleriAlice Harikalar Diyarında-Sırt DövmesiAlice-in-WONDERLAND-Dövme-Tights-komik-dövme-tayt Alice-mantarlı-dövmelisiyah-renk-Alice-in-Harikalar Diyarında-sırt üstüKarikatür-Alice Harikalar Diyarında-dövmeKedi-Alice Harikalar DiyarındaAlice Harikalar Diyarında kopyası bardak kolluAlıntı-Alice-in-Harikalar Diyarında-dövmeharikalar diyarı-dövmeharikalar diyarı-dövme-1harikalar diyarı-dövme-2harikalar diyarı-dövme-3harikalar diyarı-dövme-4harikalar diyarı-dövme-7harikalar diyarı-dövme-8harikalar diyarı-dövme-9harikalar diyarı-dövme-11harikalar diyarı-dövme-12harikalar diyarı-dövme-14harikalar diyarı-dövme-15harikalar diyarı-dövme-16harikalar diyarı-dövme-17 harikalar diyarı-dövme-18harikalar diyarı-dövme-19harikalar diyarı-dövme-20harikalar diyarı-dövme-21harikalar diyarı-dövme-22OLYMPUS DİJİTAL KAMERAharikalar diyarı-dövme-24harikalar diyarı-dövme-25harikalar diyarı-dövme-26harikalar diyarı-dövme-27harikalar diyarı-dövme-28harikalar diyarı-dövme-30