150 Cesur Samuray Dövme Tasarımları ve Anlamları

Bir samuray dövmesi için bazı fikirler ister misiniz? Bu tasarımları ve arkalarındaki anlamları kaçırmayın.

ormanda kılıçlı samuray

“Samuray” kelimesi, eski Japonya’da, o zamanlar yüksek rütbeli soylulara koruma sağlamaları gerektiği için “silah adamları” olarak da adlandırılan özel bir sosyal sınıfa atıfta bulunur..

Bu adamlar cesur ve asillerdi ve onlar için bir onur meselesi olan savaşlarda savaştılar. Kılıç gibi özel silahlar taşıyorlardı, vakizaşi, ve katanalar.

kolda samuray kafatası dövmesi

Samuraylar sadece Japon kültüründe kilit bir konuma sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda Samurayların onurunu ve cesaretini kutlayan özel tasarımlarıyla Japon Samuray dövme sanatı biçiminde de saygı görürler..

Bu özel dövmeler, yalnızca Japonya’da değil, aynı zamanda Asya’da ve insanların Samuray tasarımlarını zarafet ve onurlarından dolayı takdir ettikleri dünyanın diğer bölgelerinde de inanılmaz derecede popüler hale geldi..

samuray giyen maske dövmesi

Bu dövmeler gerçekten göz alıcı çünkü çok fazla detay içeriyorlar ve çok sayıda canlı renk kullanıyorlar..

Ayrıca, karmaşık detaylar ancak daha geniş bir yüzey alanını kaplayan daha büyük dövmelerde etkili bir şekilde gösterilebildiğinden, geleneksel dövmelere kıyasla boyut olarak daha büyüktürler..

samurayın sırt dövmesi

Samuray sanatı, dünya çapında giderek daha popüler hale gelen bir vücut sanatı türüdür. Birçok erkek ve kadın dövme sever, bu son derece çarpıcı vücut sanatını vücutlarına işliyor..

Bu tür vücut süslemelerinin Japon kültüründe, özellikle eski çağlarda çok önemli bir yeri vardır..

adamın üst kolundaki samuray dövmesi

Samuray, Orta Çağ’da Japonya’da bu özel savaşçılar için kullanılan genel bir terimdi. Bu savaşçılar, eski Japonya’daki çok önemli insanları korumakla görevliydiler..

Ancak böyle bir pozisyon kolayca elde edilebilir. bir olman gerekiyordu bir samurayın oğlu olmadan önce ya da samuray geleneğine göre evlenebilirsin.

samuray dövmeleri

Samuray Dövmesi Anlamları

Samuray vücut sanatı sadece fiziksel görünümünüzü geliştirmekle kalmayacak, aynı zamanda çok ilgi çekici bir kişilik oluşturmanıza da yardımcı olacaktır. Gittikçe daha fazla insan sizi, özellikle de eşsiz kişiliğinizi merak edecek..

İşte bu tür vücut sanatı hakkında bilmeniz gereken bazı anlamlar ve sembolizm:

  • Onur – Samuray tarafından sembolize edilen çok önemli bir şey onurdur. Bunun nedeni nedir? Eh, çünkü eski Japonya’daki samuraylardan biri olmak o eski Japon halkı için büyük bir onurdu. Geçtiğimiz yıllarda sadece bu seçkin Japon savaşçıların bir üyesi olmak için elinden gelenin en iyisini yapan birçok Japon olmasının ana nedeni buydu..
  • Saygı duymak – Bilmiyorsanız, sıradan Japon halkının bu seçkin savaşçılara büyük saygısı vardı. Samuraylar güçleri ve itaatkar yapıları ile tanınırlardı. Bu nedenle, samuray sanatlarının hala bu güne saygı duyması şaşırtıcı..
  • Hizmet – Eski Japonya’da samuray olmak aslında bir başarıdan çok bir hizmetti. Bu seçkin savaşçılar, çok saygın bir samuray olduklarında asla kibirli ya da övünen olmadılar. Bunun yerine, enerjilerini efendilerine etkili bir şekilde hizmet etmeye odakladılar..
  • cesaret – Cesaret, samuray sanatının temsil ettiği bir diğer önemli şeydir. Bunları korurken hayatlarının tehlikeye girmesini asla umursamadılar. Japon soyluları.
  • Bağlılık – Samurayların efendilerine son derece sadık oldukları biliniyordu. Her zaman hizmet ettikleri eski Japon soylularını takip ettiler. Ayrıcalıklı efendilerini korumak için ölmeye bile hazırdılar..

bayrak dövmeli samuray

Samuray dövme tasarımları

Samuray sanatları ile dövme yaptırmayı düşünüyorsanız, bu vücut süslemelerinin tasarım konusunda size birçok seçenek sunabileceğini bilmekten çok mutlu olmalısınız..

Tüm bu tasarımların çok muhteşem olacağından emin olabilirsiniz. Bu dövmelerin yalnızca silah ve zırhın sade samuray görüntülerini içerdiğini düşünüyor olabilirsiniz, ancak çok daha fazlası var. İşte sunulanların kısa bir özeti:

  • Samuray Silah Tasarımı – 15. yüzyılda, eski Japon samurayları, eski Japon soylularını korurken zaten ateşli silahlar kullanıyorlardı. Yine de samurayların çok keskin ve güzel tasarlanmış Japon kılıçları nedeniyle çok popüler olduğunu bilmelisiniz. Dünyada bu Japon kılıçlarıyla büyülenen insanlardan biriyseniz, o zaman bir samuray silahı dövmesi takmak bunu kutlamak için harika bir yol olacaktır..
  • Kadın samuray tasarımı – Bir samuray erkeğiyle evliyseniz, otomatik olarak bir samuray kadını oldunuz. Bu, gelecek yıllarda değiştiremeyeceğiniz bir şey. Bir samuray kadınının sorumluluklarına hazır olmasaydınız, bir samuray erkeğiyle evlenmeye cesaret edemezdiniz. Dünyadaki birçok cesur kadın dövme sever bu özel tasarımı seçiyor..
  • Samuray Zırh Tasarımı – Dikkate alınması gereken bir diğer tasarım ise samuray zırh tasarımıdır. Samurayların çok sağlam ve ağır bir zırha sahip oldukları biliniyordu, bunlar çok ince ayrıntılara sahipti. Bu tasarım, erkekliği simgelediği için dünya çapında erkek dövme severlerin ortak tercihidir..
  • Tam Regalia Tasarımında Samuray – En popüler tasarım tam regalialı samuraydır. Bu tasarım, asil görevlerini yapmaya ve efendilerinin onurunu savunmaya hazır bir samurayı tasvir ediyor..

yan taraftaki samuray dövmesi

prosedür

Geleneksel samuray dövmeleri Japonya’dan gelir ve onları oluşturmak için geleneksel dövme sanatında kullanılan tekniklerden biraz farklı olan özel bir teknik kullanır..

Vücut dövmeleri oluşturmak için kullanılan geleneksel Japon tekniğine denir. irezumi, dövme mürekkebinin dövmeyi yapanın vücuduna yerleştirilmesini ifade eder..

eski samuray dövmesi

Modern dövme sanatı, dövmeleri mürekkeplemek için gelişmiş makinelerden yararlanırken, geleneksel Japon Samuray sanatları Tebori’nin eski moda tekniği ile yapılır. Tebori tekniği, bu dövmeleri oluşturmak için astarlı iğnelerle donatılmış bambu çubukları kullanır.

Yöntem, mekanik yöntemden çok daha acı vericidir ve kalpsizler tarafından denenmemelidir. Zor ve sancılı bir süreç olmasına rağmen hem erkek hem de kadın dövme severler geleneksel samuray tasarımlarını kendilerine yaptırmaktan vazgeçmiyorlar..

geleneksel samuray sırt dövmesi

Bu dövmeler sırt, göğüs, uyluk ve tüm kol veya tam bacak gibi geniş yüzeylerde yapıldığında çarpıcı görünüyor ve bir Samuray savaşçısının hayatıyla ilgili bütün bir hikayeyi göstermek için kullanılabilir. bir düşman, bir hayvan veya bir asil veya bir kadının korunması için.

bütün sırt samuray dövmesi

Samuray sanatını kendi üzerine yaptırmaya karar verdiğinde, dövmenin tasarımı, sembolik anlamı ile birlikte dikkatlice düşünülmelidir, çünkü böyle bir dövmeyi yaptırmak çok fazla masraf ve acı gerektirir..

Ayrıca, bu dövmeler büyük boyutlu ve çok karmaşık olduğundan, Samuray dövme tasarımlarını sunmak için yalnızca uzman bir tasarımcıya güvenilmelidir..

Zen ve Samuray Dövmesi

Tüm Sırtta İyi Detaylı Samuray Dövmesi

Güçlü Samuray Dövmesi

Kolda Duman ve Samuray Dövmesi

Kızıl Güneşli Kafatası Samuray Dövmesi

Kafatası Samuray Dövmesi

Şafakta Korkunç Samuray Dövmesi

Savaş Dövmesi Kazanan Samuray

Samuray Giyen Maske Dövme

Samuray Savaşçı Maske Dövme

Kızıl Güneşli Samuray Dövmesi

Kırmızı Çiçekli Yan Dövmeli Samuray

Kale, Çiçek ve Yazılı Samuray Dövmesi

Saç Derisine Samuray Dövmesi

Tüm Bacakta Samuray Dövmesi

Seçkin savaşçı sınıfı olan Samuraylar, Japonya’da onurlu bir yere sahiptir ve kelimenin tam anlamıyla savaşçıların yolu olarak tercüme edilen bushido adı verilen özel davranış kurallarıyla tanınırlardı..

Kod, bir samuray savaşçısının yaşamının bir parçası olarak yedi ana erdemi tanımlar; bunların hepsi samurayın kişiliğinin ayrılmaz bir parçası olmak üzere cesaret, nezaket, onur, sadakat, samimiyet, dürüstlük ve kibarlık içerir..

Görevlerini iyi yerine getirebilmeleri için bedenlerini ve zihinlerini güçlendirmeye odaklandılar. Samurayların ölüm korkusunu yenmesi, hayatı dolu dolu yaşaması gerekiyordu..

Bir Samuray savaşçısıyla evlenen bir kadın da aynı kurala bağlıydı ve bu kuralın tüm erdemlerini yaşamına dahil etmesi gerekiyordu. Güç sembolü olarak duran karmaşık tasarımlar taşıyan zırhlar giyiyorlardı..

Ek olarak, etkileyici miğferler ve maskeler taktıkları ve ölüme karşı korkusuz olduklarını gösteren kafatasları kullandıkları gösterilmiştir. Bu tasarımlar ayrıca onları silahlarıyla birlikte sunar ve cesaret, güç ve gücü ifade eder..

Bu dövmeler erkeksi ve samurayın misyonunu temsil ediyor, toplumda büyük saygı ve onur duydukları için soylulara ve üst sınıfa hizmet etme ve koruma..

Çoğunlukla erkekler tarafından tercih edilirler, ancak kadınlar bile onları mürekkeplendirebilir. Japon samuray tarzı sanatının temel amacı, aile, kültür, gelenek ve bushido tarafından belirlenen özel davranış kurallarının onurunu ve saygısını temsil etmektir..

Sembolik olarak, bu dövmeler, sahibine Samuraylar için kutsal olan şeyleri hatırlatır ve hepsini hayatlarına dahil eder..

Sembolik anlamı ve harika görsel çekiciliği, vücutlarını süslemek için geleneksel çiçekler, oklar, çapalar, kalpler ve kabile tasarımlarından farklı bir şey arayan dövme severler için mükemmel bir seçimdir..

Sırtta Samuray Dövmesi

Bitmemiş Samuray Dövmesi

Koldaki Samuray Dövmesi

Ejderha Dövmeli Samuray

Erkekler için Samuray Dövmesi

Kiraz Çiçekleri ile Samuray Kafatası Dövmesi

Samuray Kafatası Dövmesi

Samuray Üst Sırt ve Koldaki Krallık Dövmesini Kurtarmak

Savaşa Hazır Samuray Dövmesi

Samuray ve Kafatası Dövmesi

Düşen Yapraklı Üzgün ​​Samuray Dövmesi

Samuray Dövmesinin Arkasındaki Ay

Yalnız Samuray Dövmesi

Bayan Samuray Dövmesi

Maske Dövmeli Japon Samuray

Samuray tasarımlarında yaygın olarak görülen bir diğer popüler tasarım öğesi ise yin ve Yang, tek bir bütün olarak birbirini tamamlayan.

Diğer bazı yaygın tasarımlar arasında Fuji Dağı, koi balığı, yılan, Samuray maskesi, dalgalar ve bulutlar, Japon hayranı ve daha birçok tasarım ve desen gibi Japon kültüründen diğer nesneler bulunur..

Bazı Samuray tasarımları, bu detaylı tasarımlarla tasvir edilen özel hikayeler ve hikayeler içeriyor ve bu da onları daha da popüler hale getiriyor. Bunlar, seçkinleri korumak ve kötü güçlerle savaşmak gibi Samurayların yaşamlarının gerçek amacını tanımlayabilir..

Birçok dövme tasarımı siyah veya gri gibi tek renklerde yapılırken bazıları bir dizi parlak renkte yapılır, ancak ikisi de eşit derecede harika görünür.

Son sözler

Bir samuray dövmesi, kesinlikle vücudunuzda yapabileceğiniz en güzel ve en anlamlı dövmelerden biridir. Bu kesinlikle birçok insanın gözünde harika görünmenizi sağlayacaktır..

Sadece fiziksel görünümünüze ve benzersiz kişiliğinize mükemmel şekilde uyan en iyi tasarımı seçmeye dikkat edin..

Sırtta Japon Samuray Dövmesi

Japon Yarım Kol Samuuray Dövmesi

Japon Kültürü Samuray Dövmesi

Kolda Yakışıklı Samuray Dövmesi

Geyşa, Samuray Tam Kol Dövmesini Seviyor

Geyşa ve Samuray Tam Kol Dövmesi

Maskeli Dövme Yapan Samuray

Samuray Yan Dövme

Samuray Dövmeli Kartal

Detaylı Samuray Dövmesi

Çapraz Kaplı Samuray dövmesi

Renkli Samuray Dövmesi

Samuray Binme At Dövmesi

Japon Samuray Dövmesinin Renkli Savaşı

Cesur Samuray Dövmeli Kiraz Çiçekleri

Kiraz Çiçeği ve Samuray Dövmesi

Cesur Samuray Dövmesi

Göğüste Siyah Samuray Dövmesi

Sağ Omuzda Gri Mürekkepli Samuray Dövmesi

Badass Kol Samuray Dövmesi

Kızıl Güneşli Kızgın Samuray Dövmesi

samuray dövme savaşçısı  samuray dövmesi örtbas  samuray dövmeleri vintage tam kol  atlı samuray dövmeleri samuray dövmeleri geleneksel tam sırt  samuray dövmeleri küre tam geri oturarak samuray dövmeleri samuray dövmeleri eski moda samuray dövmeleri kırmızı güneş bayraklı samuray dövmesi göğsünde yelpaze ile samuray dövmesi çiçek ve kılıç ile samuray dövmesi samuray dövmeleri maske el samuray dövmeleri gerçekçi samuray dövmesi duman efekti samuray dövmeleri canavar mavi gözlü samuray dövme kol samuray dövme kroki samuray dövmesi iskeleti samuray dövmeleri japon tarzı samuray dövmeleri tam bacak  samuray dövmeleri renkli kimono samuray dövmesi sean ambrose  samuray dövmeleri sonbahar mevsimi samuray erkek dövmeleri samuray dövmeleri mavi maske samuray dövmesi ve çiçekler tam geri kafasına samuray dövmesi samuray dövmesi koi  samuray dövmesi Japonya  samuray dövme öpüşme geyşa