150 Göz Kamaştırıcı Yıldız Dövme Tasarımları ve Anlamları

Bazı yıldız dövme fikirleri mi arıyorsunuz? Mutlak favorilerimizi kısa listeye alıyoruz ve bunların arkasındaki anlamları açıklıyoruz.

palmiye yıldızı dövmesi

Yıldızlar, tüm çağlarda ve kültürlerde ortaya çıkan en popüler sembollerden biridir..

Bu nedenle dövme tasarımında bu kadar önemli bir yere sahip olmaları ve bu kadar yaygın bir seçim olmaları şaşırtıcı değil..

Yıldız dövmeleri ne anlama geliyor? Eh, bu sorunun basit bir cevabı yok, tıpkı ilk etapta bir yıldızın sembolünün ne anlama geldiğine dair basit bir cevap olmadığı gibi..

yıldız dövmesi

Yıldızlar sadece estetik etki için dövmelerde görünebilir veya belirli bir anlam taşıyabilirler. Bu yazıda, farklı şekilli yıldızların sembolizmine ve dövme tasarımlarındaki önemine bakacağız..

Harika yıldız dövmelerinden oluşan devasa galerimize göz atmayı unutmayın!

Yıldız Dövmeleri

Mükemmelliğin sembolü olarak yıldızlar

Genel olarak, modern Batı kültüründe yıldızlar çoğunlukla olağanüstü mükemmellik ile ilişkilendirilir..

Bir ünlüye “yıldız” denebilir, oteller yıldız sistemine göre derecelendirilir ve çocuklar okulda özellikle iyi performans gösterdikleri için altın yıldızlar alırlar..

‘Yıldızları hedeflemek’, inanılmaz bir şey başarmaya çalışmak anlamına gelir. Askeri rütbeler genellikle yıldızları içeren sembollerle belirtilir… Fikri anladınız, sonsuza kadar böyle devam edebiliriz!

pentagram yıldız dövmesi

En temel haliyle, bir dövmedeki beş köşeli yıldız, başarıyı, umudu ve özlemleri sembolize edebilir. Ayrıca istisnai ve benzersiz olmanın kişisel bir hatırlatıcısı olarak hizmet edebilir..

belirli için yıldız dövme tasarımları anlamı başarı, düşünmek:

  • Tek yıldız dövmesi – yalnız bir yıldıza sahip bir dövme, benzersiz ve istisnai olmayı ifade eder..
  • Üç yıldız dövmesi – sırayla üç yıldızlı bir dövme başarıya giden yolculuğu sembolize eder. Bu tasarımda, yıldızların küçükten büyüğe doğru gitmesi yaygındır (küçük yıldızın ardından daha büyük olanı ve ardından en büyüğü). Bu, küçük başlangıçlar ve büyük başarılara giden kademeli yol fikrinin altını çizer..
  • Çoklu yıldız dövmesi – farklı şekil ve tasarımlarda düzenlenmiş birçok küçük yıldızdan oluşan birçok dövme göreceksiniz. Birçok kişi, bir şey başardığında veya önemli bir adımı veya kilometre taşını tamamladığında her seferinde başka bir yıldız eklemek için bu tasarımı seçer. Yine, bu tasarım tamamen estetik bir seçim olabilir veya başka kişisel anlamlara sahip olabilir (kişinin galaksideki yeri veya astronomiye yakınlığı gibi).

yıldız dövmesi107

Yıldız-Dövme-Tasarımlar-Yıldız-Toz-Dövme

Umut ve güvence sembolü olarak yıldızlar

Yıldızlarla ilişkilendirilen bir başka geniş anlam da umuttur. Başarı fikriyle yakından ilişkilidir – umut ve özlemler el ele gider.

Yıldızların umudun sembolü olduğu fikri, gece gökyüzünün karanlığı arasında parlak ışık noktaları sunmalarından gelir. Uygun teknoloji geliştirilmeden önce navigasyon için yıldızlar kullanılıyordu..

yaya yıldız dövmesi

Bu nedenle, yolunuzu bulma ümidi ve en karanlık gecede bile asla kaybolmama güvencesi ile de ilişkilidirler..

Navigasyon fikrine gelince, hem ruhsal hem de kelimenin tam anlamıyla, en doğrudan sembolik temsil, deniz yıldızı. Bu tasarımı aşağıda daha ayrıntılı olarak tartışacağız.

göğüste yıldız dövmesi

Dini ve manevi semboller olarak yıldızlar

Yıldızlar, başta Yahudilik olmak üzere birçok dinin sembolizminde ve amblemlerinde yer alır. altı nokta David’in yıldızı Yahudiliğin sembolü olarak kabul edilir ve dövmelerde yer aldığında genellikle kişinin dini inancını ve inanca ait olduğunu temsil eder..

Diğer bir örnek ise pentagram – Wicca dini hareketinin sembolü olarak kullanılır. Pentagram sembolü, farklı bağlamlarda çok çeşitli anlamlara sahiptir (daha fazlası aşağıdadır).

eldeki yıldız dövmesi

Wiccans için yıldızın en üst noktası Ruhu temsil eder. Diğer noktalar dört Spiritüel Elementi temsil eder: Hava, Toprak, Su ve Ateş (üst noktadan saat yönünde). Yıldızın etrafındaki daire, hepsini içeren ve birbirine bağlayan evreni temsil eder..

Pentagram, İsa’nın beş yarasını temsil ettiği bir dereceye kadar erken Hıristiyanlıkla ilişkilendirildi. Ancak günümüzde bu bağlantı büyük ölçüde ortadan kalkmıştır..

olduğuna dair yaygın bir yanlış kanı olduğunu belirtmekte fayda var. hilal ve yıldız sembolü İslam’ı temsil eder. Nitekim Osmanlı İmparatorluğu’ndan kalma bir amblemdir ve birçok İslam ülkesinin bayraklarında yer almasına rağmen resmi olarak dinin simgesi olarak kabul edilmemektedir..

Yıldız Dövmeleri

2-din-yıldız-dövme600_657

Beş noktalı yıldız dövmesi anlamları

Beş puanlı bir yıldız, dövmeler için açık ara en popüler seçimdir, o yüzden bunlarla başlayalım. Dövme unsurları olarak, tamamen dekoratif olabilirler veya kişiye kişisel bir anlam ifade edebilirler. Aynı zamanda, bazı 5 noktalı yıldız dövme tasarımları evrensel sembolik anlamlara sahiptir..

pentagram

Dövmeler İçin Yıldız Sembolizmi ve Anlamı (Veya Ne İstersen) #anlamlı dövmeler #yıldız sembolizmi #Hıristiyan sembolleri #büyülü semboller #wicca

Pentagram, uzun bir geçmişi ve çeşitli çağrışımları olan en karmaşık sembollerden biridir. Burada hepsine girmeyeceğiz – bütün kitaplar pentagram üzerine yazılmıştır – ama işte bir pentagramın bazı temel anlamları ve kullanımları:

  • Wiccan – daha önce gördüğümüz gibi, Wiccanlar pentagramı ana sembolleri olarak benimsediler..
  • Manevi – Wiccan hareketinin de dışında, pentagram genellikle evrenin elementlerinin ve birbirine bağlı doğasının bir sembolü olarak görülür. Manevi bağlamda bir pentagram dövmesi, bu nedenle, çevrenizdeki elementlere ve dünyaya yakın bir bağlantı hissettiğiniz anlamına gelebilir. Manevi ve okültist bağlamlarda, pentagram ayrıca koruma ile ilişkilendirilmiştir – çünkü beş çivili kol, yıldızın merkezini ‘koruyor’ gibi görünmektedir..
  • Matematiksel – yapısı nedeniyle, matematiksel bir figür olarak pentagram, altın Oran.

Pentagram, nokta yukarı veya aşağı bakacak şekilde çizilebilir. Nokta aşağı pentagram olarak da bilinir ters pentagram, genellikle okült ve Satanizm ile ilişkilendirilir, ancak bu her durumda doğru değildir..

Şeytan Kilisesi, ters çevrilmiş pentagramı (içine çizilmiş bir keçi başı ile) ana sembollerinden biri olarak benimsemiştir. Ancak bu, ters çevrilmiş bir pentagramın her kullanımının okültün karanlık yüzüyle veya “kötülük”le ilişkilendirilmesi gerektiği anlamına gelmez..

almayı düşünüyorsanız pentagram dövme, Tüm tarihini ve anlamlarını öğrenmek için sembol üzerinde biraz daha araştırma yapmak isteyebilirsiniz. En popüler dövme tasarımları, tamamen siyah renkte basit, çizgi çizilmiş bir pentagram ve metal bir kolyeye benzeyen bir 3D pentagram içerir..

deniz yıldızı

Dövmeler İçin Yıldız Sembolizmi ve Anlamı (Veya Ne İstersen) #anlamlı dövmeler #yıldız sembolizmi #Hıristiyan sembolleri #büyülü sembollerDeniz yıldızı, kısmen hoş tasarımı ve kısmen de anlamı nedeniyle dövme sanatının temelini oluşturur. Sembolün kökenleri, adından da anlaşılacağı gibi, yelken ve denizcilikle bağlantılıdır. Navigasyon için ana referans noktası olan Kuzey Yıldızını ve pusulanın gülünü temsil eder..

Bu, ABD Donanması ve Deniz Piyadeleri de dahil olmak üzere birçok ülkenin deniz birimlerinin amblemlerinde önemli bir semboldür. Denizciler, eve her zaman güvenli bir şekilde varmalarını sağlamak için deniz yıldızı dövmelerini iyi şans tılsımı olarak alırlardı..

A deniz yıldızı dövmesi rotada kalmak, yolunuzu bulmak ve yaşam boyunca size ‘yol gösterici’ bulduğunuz bir şey veya biriyle sonsuz bir bağlantı anlamına gelebilir. Aynı zamanda iyi şans ve güvenliğin sembolü olabilir..

Deniz yıldızı dövme tasarımları genellikle siyah ve/veya kırmızı mürekkep kullanılarak yalnızca bir yıldızı içerir. Yıldız, navigasyonla bağlantısını vurgulamak için genellikle diğer unsurlarla birleştirilir – genellikle bir ip veya çapa parçası.

Bir sembol olarak deniz yıldızı, İrlanda ve İrlanda halkının yanı sıra punk rock alt kültürüyle de ilişkilidir. Bu tasarım bir süre için LGBT topluluğuyla da bağlantı kurdu..

Yıldız Dövmeleri

Yıldız Dövmeleri

Diğer yıldız dövme anlamları

Beş köşeli yıldız en popüler varyasyon olmasına rağmen, her biri kendi anlamı ve geçmişi olan başka yıldız şekilleri de vardır. En popüler ve kültürel açıdan önemli yıldızlar aşağıda açıklanmıştır.

Heksagram (Davut’un Yıldızı)

Yıldız Sembolizmi ve Dövmelerin Anlamı (Veya Ne Beğenirseniz Sevin) #anlamlı dövmeler #yıldız sembolizmi #Hıristiyan sembolleri #büyülü semboller #wicca #judaismBu yıldız, mükemmel simetrik altı noktalı bir yıldız oluşturan iki üst üste binmiş üçgen şeklini alır. Yahudi inancında özellikle önemlidir – 17. yüzyılda birçok Yahudi cemaatinin resmi mührü oldu..

Tarih boyunca, matematik, okült ve çeşitli inançlar da dahil olmak üzere heksagramın birçok başka anlamı ve kullanımı olmuştur. Yine de, günümüzde heksagram öncelikle Yahudilik ve İsrail ile ilişkilidir..

Unicursal heksagram

Dövmeler İçin Yıldız Sembolizmi ve Anlamı (Veya Ne Beğenirseniz Sevin) #anlamlı dövmeler #yıldız sembolizmi #Hıristiyan sembolleri #büyülü semboller #wicca #judaismBu, standart heksagramdan tamamen farklı görünmesine rağmen başka bir altı köşeli yıldızdır. ‘Unicursal’ (Davut Yıldızı’ndan farklı olarak), kalemi kağıttan kaldırmadan çizilebileceği anlamına gelir..

Ünlü İngiliz okültist Aleister Crowley tarafından popüler hale getirildi – sembol Thelema’da yoğun bir şekilde yer alıyor. Thelema, Crowley tarafından geliştirilen manevi bir felsefedir. İçinde, tek yönlü heksagramın, mikrokozmik kuvvetlerin (5 dünyevi element) makrokozmik kuvvetlerle (gezegensel ve kozmik) iç içe geçmesini temsil ettiği söylenir..

Bir dövme olarak, bu sembol, okült ve Thelema’ya aşina olanlar için en keskin anlamı taşıyacaktır. Bu dövmenin taşıyıcıları, onlara karşıtların dengesi, simya ilkeleri ve gezegenleri çağırma veya gezegensel güçlerden yararlanma gibi şeyleri temsil ettiğini bildiriyor..

Lakshmi’nin Yıldızı

Lakshmi Yıldızı bir oktagramdır, yani sekiz noktası vardır. Özellikle Hinduizm’de kullanılan ve tanrıça Lakshmi tarafından temsil edilen sekiz zenginlik biçimini temsil eden bir semboldür. Bunlar refah, sağlık, bilgi, güç, soy ve güç içerir..

Kızılderili Umut Sembolü (sekiz köşeli yıldız)

umut sembolüBazı Kızılderili kabilelerinde, bir daire içine alınmış ve ortasında daha küçük bir daire bulunan sekiz köşeli bir yıldız, bir umut sembolü olarak kabul edildi..

Dıştaki daire korumayı sembolize ederken, iç yıldızdaki (öndeki) dört nokta dört yönü (Kuzey, Güney, Doğu ve Batı) temsil eder. Dış yıldız (arkadaki noktalar) Güneş’in gündönümü ve ekinoks noktalarını ifade eder..

Rus Hırsızlarının Yıldız Dövmesi

İlgili resimRusya’da ‘Vor V Zakone’ (‘yasalara göre hırsız’) olarak bilinen organize suçun seçkin üyeleri, rütbe, suç faaliyeti türleri ve hapishanede geçirilen süre gibi şeyleri gösteren bir dövme sistemine sahiptir..

Vor V Zakone’nin ana dövmesi, 3 kat gibi görünen 4 büyük kollu, 4 orta boy ve 8 küçük koldan oluşan bir yıldızdır. Her kol, deniz yıldızına benzeyen bir desende yarı siyah, yarı beyaz (veya dolgusuz).

Her omuzdaki bir Vor V Zakone yıldızının yüksek otorite konumunu gösterdiği söylenir. Her bacak veya dizdeki yıldızlar, kişinin kimsenin önünde diz çökmeyeceği anlamına gelir..

Kayan yıldız dövmesi anlamı

Muhtemelen zaten bildiğiniz gibi, kayan yıldızlar hemen hemen her Batı kültüründe iyi şansın sembolü olarak kabul edilir. Kayan bir yıldız görürseniz bir dilek tutmalısınız – sonunda gerçek olacak derler..

Spiritüel açıdan bakıldığında, kayan bir yıldız görmek, hayatınızda büyük bir değişiklik olacağı anlamına gelir. Evrensel olarak olumlu bir sembol olarak görüldüğünden, muhtemelen değişim de olumlu olacaktır..

O halde kayan bir yıldız dövmesi iyi şans tılsımı olabilir. Bazı insanlar bunu hayal kurmayı asla bırakmamak ve dilek dilemeye devam etmek için bir hatırlatma olarak görür. Başkaları için, her şeyin en iyisi için işe yarayacağına inanarak, karar verme ve hayatlarında değişiklik yapma cesaretine sahip olmayı sembolize edebilir..

yıldız dövmesi156

Yıldız Dövmeleri

Tasarım fikirleri

Üç yıldızlı tasarım, çapalı veya ipli deniz yıldızı veya kayan yıldız gibi yıldızlarla ilgili birçok dövme tasarımına ve anlamlarına zaten değindik. İşte dikkate alınması gereken birkaç tasarım daha:

  • Bir isim ile yıldız – Bir yıldızın görüntüsünü ve bir kişinin adını, genellikle sevilen birinin adını birleştiren dövme tasarımlarını görmek nadir değildir. Bu, kişinin dövme sahibi için bir rehberlik ve umut kaynağı olduğu anlamına gelebilir. Bazen insanlar, sevilen birinin kaybını anmak için bu tasarımı tercih ederler..
  • 3D yıldız dövmesi – bu tasarımlar, bir kolye veya metal bir amblemi andıran aşırı gerçekçi sembolik bir yıldız içerir. Yıldız dövmeleri için başka bir 3D seçenek, içinde yazı veya bir resim bulunan, yıldız şeklinde cilt ‘eksik’ gibi görünen bir tasarımdır..

Anlamlı Yıldız Dövmeleri

  • Eşleşen yıldız dövmeleri – yıldızlar çiftler, arkadaşlar veya aile üyeleri için mükemmel eşleşen dövmeler yapar. Küçük ve ayrık olabilirler, aynı görünebilirler ve olumlu anlamlarla aşılanmışlardır. Basit bir yıldız veya yıldız kümesi dövme işlemi de çok hızlıdır, yani bu, ilk kez dövme yapanlar için iyi bir seçimdir..

yıldız dövmesi128

Son sözler

Yıldız dövmeleri anlamlı, çok yönlü ve kişiselleştirmesi kolaydır. Hem tamamen dekoratif unsurlar olarak hem de değerlerin veya kişisel anlamın ifadeleri olarak harika çalışırlar..

En temel yıldız şeklinin çok basit olduğu göz önüne alındığında, dövme gerçekten çok küçük bir boyuta küçültülebilir. Diğer yıldız tasarımları tüm sırtı kaplayabilir veya mükemmel bir kol oluşturabilir – tamamen size kalmış!

Umarım, bu makale sizin için doğru yıldız dövmesini bulmanıza yardımcı olmuştur. Aşağıdaki galeri size birçok popüler yıldız tasarımı örneği sunacaktır – ancak denemekten ve dövmenizi gerçekten kendinize ait kılmaktan korkmayın.!

Yıldız DövmeleriYıldız DövmeleriYıldız DövmeleriYıldız DövmeleriYıldız DövmeleriYıldız DövmeleriYıldız DövmeleriYıldız Dövmeleri

Yıldız DövmeleriYıldız DövmeleriYıldız DövmeleriYıldız DövmeleriYıldız Dövmeleri

Yıldız DövmeleriYıldız DövmeleriYıldız DövmeleriYıldız DövmeleriYıldız Dövmeleri

Kol İçin Yıldız Dövmeleri Kadınlar İçin Yıldız DövmeleriEşsiz Yıldız DövmeleriYıldız Dövmeleri Yan MideKadınlar İçin Yıldız DövmeleriKadın Bilek Yıldız Dövme FikirleriKadın Ayakları İçin Yıldız DövmeleriBilek İçin Yıldız DövmeleriKadın Ayakları İçin Yıldız DövmeleriAlt Sırt İçin Yıldız DövmeleriRenkli Yıldız DövmeleriRenkli Yıldız DövmeleriAyakta Yıldız DövmeleriKüçük Kayan Yıldız DövmeleriKadın Sırt İçin Yıldız Dövmeleriİsimli Yıldız DövmeleriErkekler İçin Yıldız DövmeleriKayan Yıldız DövmeleriYıldız Dövmeleri ElBoyun Arkası İçin Yıldız Dövme TasarımlarıErkekler İçin Yıldız DövmeleriBilek Ve Ayak Üzerindeki Yıldız DövmeleriKadın Sırt İçin Yıldız DövmeleriGölgeli Yıldız DövmeleriBoyun Arkası İçin Yıldız Dövme TasarımlarıYıldız Dövmeleri YüzYıldız Dövmeleri TasarımıErkekler İçin Yıldız DövmeleriKol Arkası Yıldız DövmeleriKadınlar İçin Yıldız Dövmeleriİsimli Yıldız Dövmeleriİsimli Yıldız Dövmeleriİsimli Yıldız DövmeleriErkekler İçin Yıldız DövmeleriErkek Kol İçin Yıldız DövmeleriKadınlar İçin Yıldız DövmeleriYıldız Dövmeleri AtasözüKadın Sırt İçin Yıldız DövmeleriKadın Ayakları İçin Yıldız DövmeleriSırt Omuz İçin Yıldız DövmeleriErkekler İçin Yıldız DövmeleriYıldız Dövmeleri Yan MideKadın Sırt İçin Yıldız DövmeleriÇiçekli Yıldız DövmeleriKadınlar İçin Yıldız DövmeleriSırt Omuz İçin Yıldız DövmeleriÇiçekli Yıldız DövmeleriErkekler İçin Bilek Yıldızı DövmeleriKadın Sırt İçin Yıldız DövmeleriSırt İçin Yıldız DövmeleriErkek Kol İçin Yıldız DövmeleriKüçük Kayan Yıldız DövmeleriÜst Kollar İçin Yıldız DövmeleriKadınlar İçin Yıldız DövmeleriKadın Omuz İçin Yıldız DövmeleriKadın Yıldız Dövme FikirleriKayan Yıldız DövmeleriYıldız Dövmeleri TasarımıYıldız Dövmeleri Omuz TasarımlarıErkek Kol İçin Yıldız DövmeleriYıldız Dövmeleri TasarımıKüçük Yıldız DövmeleriKol Arkası Yıldız DövmeleriErkek Kol İçin Yıldız DövmeleriSırt İçin Yıldız DövmeleriKadınlar İçin Yıldız Dövmeleri3D-Yıldız-dövme-tasarımları-bilek-Kızlar için-Sevimli-dövmeler 3 deniz yıldızı dövmesi600_425  5-çiçek-yıldız-daha-dövme600_802 6-yeni-okul-gitar-yıldız-dövme600_400 7-kelebekçiçekyıldız-dövme600_840 8-daha-yıldız-harf-dövme600_418 9-yeni dövmem600_386 10-kelebek-kull-yıldız-pembe-tat600_789 11-arka yıldız-dövme600_665 12-foot-start-dövme600_800 13 yıldızlı kız_574_654 14-dang-stars_574_669 16 yıldızlı dövme600_443 17-canlı-aşk-dövüş600_814  19 yıldızlı dövme600_498 20 yıldız-her yerde600_517 21 yıldız600_449

22 yıldız-ayak-dövme-swirl600_650 23-isim-gölgeli-yıldız-önkol-dövme_596_397 24 yıldızlı çiçekler600_568  Sırt üstü kızlar için harika-yıldız-dövme-tasarımları-Rihanna-Dövme Havalı-küçük-yıldız-dövme-tasarımları-Parmak-dövme-fikirleri Yıldız-bilezik-dövme-tasarımları-Kızlar için-bilek-dövme-tasarımları yıldız dövmesi02 yıldız dövmesi09 yıldız dövmesi16 yıldız dövmesi23 yıldız dövmesi30 yıldız dövmesi37 yıldız dövmesi44 yıldız dövmesi58 yıldız dövmesi65 yıldız dövmesi72 yıldız dövmesi79 yıldız dövmesi86

yıldız dövmesi93

yıldız dövmesi100  yıldız dövmesi114 yıldız dövmesi121  yıldız dövmesi135 yıldız dövmesi142 yıldız dövmesi149  yıldız dövmesi163 yıldız dövmesi170 yıldız dövmesi177 yıldız dövmesi184 yıldız dövmesi191 yıldız dövmesi198 Yıldız-Dövme-Tasarımlar Yıldız-Dövme-Tasarımlar-Güzel-Yıldız-Dövme-Ayağa Yıldız-Dövme-Tasarımlar-Renkli-kayan-yıldız-ayakta Yıldız-dövme-tasarımları-Sevimli-kız-omuz-dövmeler

Yıldız-Dövme-Tasarımlar-Eldeki-Yıldızlar-Dövme

Yıldız-Dövme-Tasarımlar-Çiçek-Yıldız-Dövme-Vücudun-Yanı Yıldız-dövme-tasarımları-Ücretsiz-dövme Yıldız-Dövme-Tasarımlar-Çekim-Yıldız-Müzikal-Nota-Dövme  Yıldız-Dövme-Tasarımlar-Stardust-Dövme-Omuz-üzerinde Yıldız-dövme-tasarımları-Kızlar için-bilek-dövmeler Yıldız-Dövme-Tasarımlar-Tribal-Yıldız-Düşen-Dövme Yıldız-dövme-tasarımları-kızlar-kulak-arkası-dövme-fikirleri Yıldız-dövmeler-tasarımlar-bilek Kızlar için-yıldız-dövme-kulak-arkası-dövme-görüntüler Ayak üstü dövmeler Dövmeler-fikirler-yıldız-dövmeler-tasarımlar