150 Kiraz Çiçeği Dövme Tasarımları ve Anlamları

Kiraz çiçekleri, kiraz çiçeği ağaçları tarafından üretilen küçük pembe çiçeklerdir..

Japon kültüründe özel bir öneme sahiptirler ve bu nedenle şaşırtıcı olmayan bir şekilde en sık Japon tarzı dövmelerde görülürler..

Bu yazıda, kiraz çiçeklerinin anlamını ve sembolizmini gözden geçireceğiz ve çiçek ağacı dövme tasarımları için en popüler fikirlerden bazılarına bakacağız..

kiraz çiçeği dövmeleri

kiraz çiçekleri hakkında

Çiçeklerin kendilerine bir göz atarak başlayalım. Kiraz çiçeği ağaçları Asya’ya, özellikle Japonya, Çin, Güney Kore ve Hindistan’a özgüdür..

İlkbaharda çiçek açarlar ve görülmesi gereken bir manzaradır – bu çiçeklerden milyonlarcası ağaçlarda, Japonya’daki kendi festivalini hak edecek kadar etkileyici ve anlamlı bir gösteride görünür..

Narin çiçekler sadece iki hafta çiçek açar. Bu sürenin sonunda, bir yıl daha çiçek açmayacak olan yapraklar ağaçlardan düşer..

büyük kiraz çiçeği dövmesi

Japon kültüründe kiraz çiçekleri

Kiraz çiçekleri, sakura olarak bilinen Japonya’nın ulusal çiçekleridir ve ülke kültüründe oldukça önemlidir..

Bunun en belirgin örneği asırlık hanami geleneğidir..

kiraz çiçeği dövmeleri

‘Hanami’ kelimesi kelimenin tam anlamıyla ‘çiçekleri izlemek’ anlamına gelir ve gelenek, arkadaşlarınızla ve ailenizle çiçek açan ağaçların manzarasının tadını çıkarmak için görüntüleme noktalarına yiyecek ve içecek getirmeyi içerir..

Hanami sırasında okullar ve işyerleri de hoş geldin partileri düzenler. Bu bağ kurmak ve yeni arkadaşlar edinmek için bir şans.

kiraz çiçeği dövmeleri

Geceleri hanami’ye yozakura denir. Çiftler, geceleri çiçek açan ağaçların sunduğu romantik atmosferden yararlanıyor..

kiraz çiçeği dövme anlamı

Genel olarak, kiraz çiçekleri bahar, yenilenme zamanı ve yaşamın geçici ve geçici doğası ile ilişkilendirilir..

japon kiraz çiçeği dövme anlamı

Budist bir bakış açısından kiraz çiçekleri, insan varlığı ve onun kalıcı doğası için bir metafor olarak görülebilir..

Çiçekler her yıl bu kadar kısa bir süre için çiçek açtıklarından, Budist ölümlülük, farkındalık ve şimdiki anda yaşama temalarıyla bağlantılı olan yaşamın geçici doğasını hatırlatmaya hizmet ederler..

kiraz çiçeği dövmeleri

İyimserlik, yine çiçeklerin kısa ömürlü doğasıyla ilgili, kiraz çiçeklerine bağlı bir başka anlamdır..

Genellikle, hayatın ne kadar zorlaştığına bakılmaksızın, her zaman yenilenme ve güzellik zamanının geldiği inancı için bir metafor olarak anlaşılırlar..

Aynı zamanda, kiraz çiçekleri kadar etkileyici ve güzel bir şeyin bile sonsuza kadar sürmediğini, bu yüzden her anı dolu dolu yaşamamız ve hayatımızda olan her güzel şeyden yararlanmamız gerektiğini hatırlatmaya hizmet ederler..

kiraz çiçeği dövmeleri

Japonya’da kiraz çiçekleri de Samuray geleneklerine sıkı sıkıya bağlıydı. Samurayların hem cesur hem de asil oldukları düşünülürdü – kiraz çiçeği ağacı, güçlü ve sabit bir gövdenin ve narin, kırılgan çiçeklerin yan yana gelen unsurlarıyla bunu yansıtır..

Samuraylar ayrıca hayatlarının her an kısalabileceğinin ve ölümü kabullenerek karşılamaları gerektiğinin farkındaydılar – bu da yine kiraz çiçeğinin kısa ömürlü çiçeklerine atıfta bulunuyor..

Yere düşen kiraz çiçeği çiçeklerinin, düşmüş bir Samuray’ın simgesi olması gerekiyordu. İlginç bir şekilde, kamikaze pilotları bu çiçeği görevlerinin bir sembolü olarak kullandılar..

Kamikaze, İkinci Dünya Savaşı sırasında, görevleri kasıtlı olarak düşman hedeflerine çarpmayı ve bu sırada pilotu öldürmeyi içeren Japon pilotlardı..

kiraz çiçeği dövmeleri

Çin kiraz çiçeği dövme anlamı

Kiraz çiçeklerinin anlamı Çin’de Japonya’dakinden biraz farklıdır, ancak çiçeğin daha az sembolik değeri yoktur..

Çin’de, gücün sembolü olarak kabul edilir – kadınsı güzellik ve cinsellik kavramları da dahil olmak üzere çoğu zaman kadınsı güç ve kadın egemenliği.

Çinlilerin bakış açısından kiraz çiçeği tarzı dövmeler aynı zamanda güzelliği, hayatı ve iyi şansı sembolize eder..

sırtta kiraz çiçeği dövmesi

Kiraz çiçeği dövme tasarımları

Kiraz çiçekleri bir dizi farklı tarzda dövmelerde temsil edilebilir ve daha anlamlı tasarımlar yaratmak için diğer unsurlarla birleştirilebilir. Popüler seçenekler şunları içerir:

  • gerçekçi kiraz çiçeği – bazen 3D dövmeler olarak adlandırılan foto-gerçekçi dövmeler, gerçeği mümkün olduğunca yakın, bazen optik bir illüzyon yaratma noktasına kadar temsil etmeyi amaçlar. Kiraz çiçekleri özellikle karmaşık dövme öğeleri oluşturmaz, bu da onları bir dövmede gerçekçi bir şekilde temsil etmenin aşırı zor olmadığı anlamına gelir. Çoğu zaman, çiçekler dövme amacıyla büyütülür – gerçek hayatta olduğundan daha büyük yapılır -.
  • Suluboya çiçeği dövmesi – suluboya dövme stili, sulu boya resimlerinin görünümünü taklit eder – canlı ama hafif renkler kullanarak, yer yer hafifçe sulanmış ve birbirine karışıyor. Kiraz çiçeği tasarımları söz konusu olduğunda, dövmenin tamamı suluboya tarzında yapılabilir veya daha katı ana hatlar içerebilir..
  • Geleneksel tarzda dövme – geleneksel dövme stili, az ya da çok düz renk dolgulu nispeten ağır siyah anahatlar içerir. Çok az, varsa, gölgeleme söz konusudur. Bu, 3D tasarımların gerçekçiliği veya sulu boyaların fırça darbesi efekti için çaba göstermeyen cesur, yüksek kontrastlı bir dövme yapar..
  • Kiraz çiçeği ve samuray dövmesi – daha önce gördüğümüz gibi, Japon kültüründe kiraz çiçeği samuraylarla yakından ilişkilidir. Bu nedenle, bu iki unsurun neden genellikle bir araya getirildiği anlaşılabilir – genellikle kiraz çiçeği çiçekleriyle çevrili bir samuray görüntüsü şeklinde. Samuray dövmelerinin anlamı, samuray tarafından temsil edilen değerlerden türetilme eğilimindedir – esas olarak gücü ve gücü sembolize eder. cesaret. Diğer anlamlar arasında onur, öz disiplin, ahlaki kurallara bağlılık ve saygı yer alır. Geleneksel olarak samuray dövmeleri kol, tam sırt ve hatta tüm vücut dövmeleri olarak giyilmiş olsa da, modern yorumlar yarım kollu veya omuz parçaları gibi daha küçük tasarımları içerir..
  • Kiraz çiçeği ve Buda dövmesi – Kiraz çiçeğinin Budizm ile ilgili anlamı size en çok hitap eden ve sembol hakkındaki anlayışınızı en doğru şekilde yansıtan ise, bu tasarım kesinlikle dikkate alınmaya değer. belinizin altında herhangi bir yere (örneğin, uyluğunuzun veya bacaklarınızın herhangi bir yerine) yerleştirilmesi muhtemelen dine saygısızlık ve saygısızlık olarak görülür – bu nedenle dövmeyi vücudunuzun üst yarısına, örneğin kollarınıza yerleştirmek en iyisidir. , sırt veya omuzlar.
  • Kiraz çiçeği ve kanji dövmesi – kanji, Japonca yazı sisteminde kullanılan karakterlerdir. Kiraz çiçekleri, tamamen Japon temalı bir dövme için kanji ile yazılmış kelimeler veya cümlelerle birleştirilebilir. Bir sürü var çevrimiçi kaynaklar tasarımınızı doğru yapmanıza ve yazınızın nasıl görüneceğini görselleştirmenize yardımcı olacak kanji çevirileri için. Yine de bir kanji çevirisi seçmeden önce birden fazla kaynağa bakmanız şiddetle tavsiye edilir – hepimiz, amaçlanandan tamamen farklı bir anlama gelen Çince veya Japonca dövmeler yaptıran insanların hikayelerini duyduk. Cildinize kalıcı olarak kanji dövmesi yaptırmadan önce bir Japon kişiye danışmak ideal olacaktır.!
  • Kiraz çiçeği ve sinek kuşu dövmesi – bu özellikle son yıllarda oldukça popüler bir seçim. Sinek kuşları, kiraz çiçeği ile aynı ülkelere özgü olmasa da, semboller olarak ikisi birlikte gerçekten iyi gider. Diğer şeylerin yanı sıra, sinek kuşları anda bulunmanın (dikkatli), hayattan zevk almanın ve pozitifliğin simgesidir..
  • Kiraz çiçeği tek çiçek dövmesi – Küçük, minimalist bir dövme yaptırmayı düşünüyorsanız, tek bir kiraz çiçeğini düşünmek faydalı olabilir. Bu seçenek, daha büyük kiraz ağacı dövmelerinin taşıdığı tam anlamı taşımaya devam ederken, sade ve hassas bir şekilde gerçekten güzel görünebilir. Bu tasarım aynı zamanda oldukça farklı olacak – sadece küçük değil, aynı zamanda çiçek açık pembe renkli olduğu için cildinizle çok fazla kontrast oluşturmayacak ve bu nedenle hemen görünmeyecektir..

bacağına kiraz çiçeği dövmesi

Kiraz çiçeği dövme yerleşimleri

Kiraz çiçekleri, en küçüğü hariç tüm dövmelerin konusu olarak harika çalışabilir – ve o zaman bile, onları yukarıda tek çiçek tasarım fikriyle ilgili olarak açıklandığı gibi minimalist yollarla temsil etmenin yolları vardır..

Küçük dövmeler için en iyi yerleştirme seçeneklerinden bazıları bilek, boynun arkası veya yanı, ayak bileği veya ayağın yanı veya köprücük kemiği boyunca yer alan boşluktur. Yerleşim, bir dereceye kadar en iyi tasarım seçeneklerini belirleyecektir – ve bunun tersi de geçerlidir..

Örneğin, dövmenizin köprücük kemiğinizin altına yerleştirilmesini istediğinizden eminseniz, köprücük kemiği çizgisini takip eden uzun bir tasarım genellikle en iyi seçim olacaktır..

Orta boy kiraz ağacı dövmeleri en iyi kollarda veya bacaklarda, omuzlarda, sırtın bir kısmında veya yanlarda (kaburgalar) işe yarar..

Kiraz çiçeği sırt dövmeleri son zamanlarda oldukça popülerdir ve bunlar genellikle ‘negatif alanı’ kendi avantajlarına kullanan orta boy tasarımları içerir. Örneğin, sırtın sadece bir tarafında orta ila büyük boy kiraz ağacı dövmeleri, diğer tarafta kanji ile dengelendiğinde gerçekten inanılmaz görünüyor..

Son sözler

Kiraz çiçeği dövmeleri hem erkekler hem de kadınlar için mükemmel bir seçimdir ve Japon ve Çin kültürlerinde ve ötesinde bir dizi derinden önemli değerleri ve anlamları temsil eder..

Ek olarak, zamanın geçici doğasının bir sembolünü zamansız, kalıcı bir dövmede yakalamak kendi anlamını ve ağırlığını taşır..

Tasarım fikirleri ve ilham almak için aşağıdaki kiraz çiçeği tarzı dövmelerden oluşan devasa galerimize göz atın.!

kiraz çiçeği dövmelerikiraz çiçeği dövmelerikiraz çiçeği dövmelerikiraz çiçeği dövmelerikiraz çiçeği dövmelerikiraz çiçeği dövmelerikiraz çiçeği dövmelerikiraz çiçeği dövmelerikiraz çiçeği dövmeleri

kiraz çiçeği dövmeleri (1)kiraz çiçeği dövmelerikiraz çiçeği dövmelerikiraz çiçeği dövmelerikiraz çiçeği dövmeleri (2)kiraz çiçeği dövmelerikiraz çiçeği dövmelerikiraz çiçeği dövmelerikiraz çiçeği dövmelerikiraz çiçeği dövmelerikiraz çiçeği dövmelerikiraz çiçeği dövmelerikiraz çiçeği dövmelerikiraz çiçeği dövmeleri

Tek Kiraz Çiçeği Dövmesi by DoYEldeki Hafif Kiraz Çiçeği Dövmesikiraz çiçeği-ayak-dövmekiraz çiçeği-dövmeSuluboya Kiraz Çiçekleri Koray KaragözlerBeyaz Kiraz Çiçeği Dövmesibilekte kiraz çiçeğiOmuzda Kiraz Çiçekleri, TavaresOmuzda Muhteşem Kiraz Çiçeği Dövmesi, Hongdamgüzel-kiraz çiçeği-dövmekiraz çiçeği-sırt-dövmebüyük-kiraz çiçeği-dövmeRei ile uylukta kiraz çiçeğiPete Zebley tarafından bileğinde küçük kiraz çiçeği dalıStudio Muscat tarafından önkolda kiraz çiçekleri

1-sakura-ve-merhaba-kitty2-sakura-ve-japon-fan3-kiraz çiçeği-dal-japon sembolleri4 metrelik kiraz çiçeği-japon sembolleri5-japon-kiraz-çiçek-ağaç-ve-kız8-kiraz çiçeği-kanji-kalça-rüya9-japon-kiraz çiçeği-dövme10-kiraz-çiçek-ağaç-on-omuz11-kiraz çiçeği-dal-omuzomuzda 12 kiraz çiçeği13-kiraz çiçeği-baykuş-omuz15-kiraz çiçeği-yan dövme-kuş16 kiraz çiçeği yan dövme17-kiraz-çiçekleri-yan19-kiraz çiçeği sırt üstü20 ay-kiraz-çiçek-ağaç sırtlı21-japon-kiraz-çiçek-ağaç sırtlı 22-kiraz çiçeği sırt üstü23-kuş-kiraz-çiçek-ağaç-sırt25-kiraz çiçeği-ağaç-bacak dövmesi26-kiraz çiçeği-ağaç-bacak28-küçük-kiraz-çiçek-ağaç-ayaklı29-kiraz çiçeği-ağaç ayağı30-kiraz çiçeği-ayakta31-kiraz-çiçekleri-ve-kurdele-ayak32-kiraz çiçeği-dal-kuş33-japon-kiraz çiçeğikolda 34 kiraz çiçeği35-japon-kiraz-çiçek-omuz36-kiraz çiçeği-ağaç-dövme-sırt38-kiraz çiçeği-ve-kelebek-kol39-japon-kiraz çiçeği40 boyalı kiraz çiçeği sırtlı41-mavi-sakura-boyun-dövmeharika sırt dövmesi kiraz çiçeği-umut-dövmekiraz çiçeği-boyun-dövmekiraz çiçeği mevsimikiraz çiçekleri-kanji-oryantal-fankiraz çiçekleri-sol bileğimomuz bıçağında kiraz çiçeği dövmesiörtbas-dövmeözel-kiraz-çiçeği-ağacıayak-dövmejapon-kiraz çiçeği-ağacıjapon-kanji-ve-kiraz-çiçekleribacak-kiraz çiçeği-dövmebacak dövmesiYeni dövme güzel dövmeomuz-bıçak-dövmeomuz dövmesibasit-japon-dövme1-kiraz çiçeği-dalı600_54714 kiraz ağacı üzerinde baykuş600_43118-serçe-ve-kiraz-çiçekleri_594_46719-cerezos600_902110-iyileştirilmiş600_88611-isimsiz600_589112 ayaklı kiraz600_877113-kiraz-dalları600_867114-kiraz çiçeği-dövme-kaburga600_784115-kiraz çiçeği-ağaç-ve-yazı-dövme600_92916-cherry-çiçekleri-sakura600_925 19-isimsiz600_450120-kiraz çiçeği600_79121 kiraz ağacı dövmesi600_400122-güzel çiçek-dövme-kol-600_800123-kiraz çiçeği-dövme600_427125-sadece-güçlü-kiraz-çiçek-dalı600_450126-geçici-dövmeler600_345127-kiraz çiçekleri600_642128-kiraz çiçeği-dövme600_396129-yeni dövmem600_450130-kiraz çiçeği600_8911armtatarka parçagüzellikbüyükkuşMavi vücut dövmesikelebekayakjaponcauzun bacaklıbacak dövmesisevimlisevimlibelGüzelgüzelbaykuşribtatomuztatlıbenzersizkelime