150+ Muhteşem Ahtapot Dövmeleri ve Anlamları

Dünyadaki en şaşırtıcı ahtapot dövme tasarımları listemize göz atın! Bu inanılmaz fikirlerden bir sonraki dövmeniz için ilham alın.

ahtapot sırt dövmesi

Ahtapot, tasarım ve yerleştirmede yaratıcılık için bol miktarda esneklik ve kapsam ile gerçekten benzersiz dövmeler yapar.

Ahtapot temalı vücut sanatının anlamı hakkında daha fazla bilgi edinmek ve harika ahtapot dövme fikirlerini keşfetmek istiyorsanız doğru yere geldiniz..

Bir sonraki muhteşem vücut sanatınızı planlarken size rehberlik edecek ve size ilham verecek devasa bir dokunaç dövmeleri galerimiz de var.!

eldeki ahtapot dövmesi

Ahtapot dövmesi anlamı

Ahtapot bir sembol olarak hemen net değildir. Çoğu insan için, bir aslanın gücü ve bir tilkinin zekayı temsil ettiği açıktır, örneğin, ahtapot çok daha fazla meydan okuma sunar..

Gizem

O halde ahtapotun anahtar sembolik anlamlarından biri belki de uygun bir şekilde gizemdir..

Bu ilişkinin arkasındaki nedenin bir kısmı, kesinlikle denizin dibinde yaşıyor olmalarıdır – pek azımızın ilk elden göreceği bir yer.

boyunda havalı ahtapot dövmesi

Dünya okyanuslarının çoğu tamamen keşfedilmemiş durumda ve dalgaların çok altında yaşayan her şeyi anlaşılması zor ve esrarengiz olmakla ilişkilendirme eğilimindeyiz..

Bu, su altı canlıları hakkında daha da az şey bilindiği yüzlerce yıl önce çok daha doğru olmalıydı..

parlayan ahtapot dövmesi

Ahtapotların gizemli olduğunu düşünmemizin bir başka nedeni de onların bizden ve aşina olduğumuz canlılardan tamamen farklı olmalarıdır..

Sekiz kolları (bazen dokunaçlar olarak adlandırılır, ancak görünüşe göre bu teknik olarak bir yanlışlıktır), üç kalpleri, mavi kalpleri ve kamufle edici derileri vardır. Tam olarak burada, sağlam zeminde alıştığımız şey değil.

Ahtapot Dövmeleri

O halde bir ahtapot dövmesi, bilinmeyen ve gizemli olana olan hayranlığı ifade edebilir. Öğrenmeye ve keşfetmeye yönelik bir dürtü veya sadece esrarengiz ve keşfedilmemiş şeylerden hoşlanmak anlamına gelebilir..

Gizemlerden ve efsanelerden bahsetmişken, Kraken olarak bilinen efsanevi ahtapot benzeri bir yaratık var..

İskandinav folklorunda, bu efsanevi dev ahtapot, Norveç ve Grönland açıklarındaki sularda yaşar ve gemilerini dalgaların altına çekme tehdidiyle denizcileri korkuturdu..

aşiret ahtapot dövmesi

Artık Kraken efsanesinin, gerçekten var olan ve hatta 15 metreye (50 fit) kadar büyüyen dev mürekkepbalığı – kafadanbacaklıların görülmesiyle ortaya çıktığı düşünülüyor..

Elbette, Kraken’in bir efsaneden başka bir şey olmadığını biliyoruz, ancak yüzyıllar boyunca Kraken, denizcilerin batıl inançlarının çok gerçek bir parçasıydı..

Genellikle kolları bir gemiye sarılmış olarak görülen Kraken dövmeleri hala popüler bir seçimdir ve gizem, efsane ve bilinmeyen kavramlarını çağrıştırır..

Uylukta Renkli Ahtapot Dövmesi

uyarlanabilirlik

Çoğu ahtapotun iskeleti veya koruyucu kabuğu yoktur – vücutları yumuşak ve yumuşacıktır. Bu, onlar için çok küçük görünen çatlaklardan ve deliklerden geçmelerini sağlar..

Ayrıca sırasıyla avcıları avlamak ve onlardan kurtulmak için bazı etkileyici saldırı ve savunma teknikleri geliştirdiler..

Birçok ahtapotun zehirli tükürüğü vardır ve çoğu, tehdit edildiğinde bir saldırganın kafasını karıştırmak için bir miktar koyu mürekkep püskürtebilir..

sırtına ahtapot dövmesi

Bu özellikler, ahtapotların uyarlanabilirliğin simgesi olmasına yol açmıştır. Ahtapot tarzı bir dövme, kendinizi uyumlu, dayanıklı ve kullanışlı başa çıkma mekanizmaları bulabildiğiniz veya bu değerlerin genel olarak önemli olduğunu düşündüğünüz anlamına gelebilir..

Ahtapot Dövmeleri

Dayanıklılık

Öyle görünmeseler de ahtapotlar güçlü yaratıklardır, büyük hasarlara dayanabilir ve hayatta kalabilirler..

Kısmen, biz insanların uzun süre hayatta kalmayı hayal bile edemeyeceğimiz bir ortamda yaşadıkları için dayanıklılığın simgesidirler..

İlginç bir şekilde, ahtapotlar kaybettikleri bir kolu geri alabilirler – bu nedenle güçleri ve savunma mekanizmaları onları başarısızlığa uğratsa bile, büyük yaralanmaların bile üstesinden gelebilirler..

Bu bağlamda ahtapot temalı dövme, engellerin ve aksiliklerin üstesinden gelme yeteneği anlamına gelebilir..

omuzdaki ahtapot

Büyüme

Daha önce öğrendiğimiz gibi, ahtapotlar en küçük çatlaklardan geçebilen büyük yaratıklardır..

Kendilerini küçük bir açıklıktan içeri ittikleri zaman, sanki ‘dışarı çıkıyor’ – görünüşte imkansız bir şekilde genişliyorlarmış gibi görünüyorlar..

Kaybedilen uzuvları yeniden büyütme yetenekleriyle birleştiğinde, bu, ahtapotlar ve büyüme arasındaki ilişkiye yol açar..

ahtapot baykuş dövmesi

Ahtapotlar, Tunç Çağı boyunca Girit ve diğer Ege adalarında yaşayan Minos uygarlığının sanatında sıklıkla yer alır..

Ahtapotlar, genellikle bu yaratıkları kollarını açarken gösteren Minos kaseleri ve vazolarında belirdi. Minoslular için bunun bir büyüme ve evrenin genişlemesi sembolü olduğuna inanılıyor..

Açılan bir ahtapot içeren bir dövme, herhangi bir anlamda büyüme anlamına gelebilir, ancak dövmeler son derece bireysel ve bir kendini ifade etme aracı olduğu için, bu muhtemelen kişisel gelişimdir..

Göğüste Ahtapot Dövmesi

Kontrol

Ahtapotların, her biri diğerlerinden bağımsız olarak farklı bir şey yapabilen sekiz uzun kolu vardır..

Bu, ahtapotun bir kolu meşgulken, örneğin bir kabuğu kırmakla meşgulken, diğerinin aynı anda daha fazla yiyecek için okyanus tabanını hissedebileceği anlamına gelir..

Bu, ahtapotlar ve kontrol arasında genellikle olumsuz bir ilişkiye yol açtı. Bir merkezi noktadan farklı yönlere uzanan, farklı şeyler yapan uzun kollar, başkaları üzerinde gizlice etki ve kontrol uygulayan bir varlık veya kuruluş fikrini akla getirir..

yan taraftaki ahtapot dövmesi

Ahtapot dövme fikirleri

Bir ahtapot tasarımı planlarken seçim yapabileceğiniz birçok seçenek vardır. Aşağıda açıklanan en popüler ahtapot tasarımlarından bazılarına ek olarak, uygun, benzersiz bir dövme oluşturmak için fikirlerinizi bir dövme sanatçısıyla tartışmaya her zaman değer..

3D ahtapot dövmesi

3D dövmeler nispeten yeni bir trend olmasına rağmen, şaşırtıcı bir hızla popülerlik kazandılar. Deneyimli dövme sanatçıları, tam foto-gerçekçiliği hedefleyen derinlik ve perspektif yanılsaması yaratmak için dikkatli gölgeleme kullanır..

Olağanüstü Ahtapot Dövmesi

Hem renkli hem de gri tonlamalı olarak harika görünen 3D ahtapot tasarımları, doğru şekilde oluşturulabilmesi için oldukça fazla alan gerektirecektir..

Bu, doğru yapılması zor bir dövme ve sanatçı için karmaşık bir çalışmadır, bu nedenle çalışmak zorunda oldukları alan ne kadar büyük olursa, tasarımı doğru bir şekilde dövmek o kadar kolay olur.

renkli ahtapot dövmesi

Bir dövmeci seçerken dikkatli ve dikkatli olmak her zaman önemlidir, ancak 3D dövmeler özellikle zordur..

Küçük bir hata bile görsel illüzyon etkisini azaltacak ve düzeltmesi zor olacaktır..

Tercihen portföylerinde en az birkaç 3D dövme bulunan, bu tarzda kanıtlanmış deneyime sahip dövme sanatçıları bulmaya çalışın..

ahtapot-dövme-tasarım-10

Kabile ahtapot dövmesi

Kabile dövmeleri, doğrudan çeşitli kabile kültürlerinin dövmelerinden ilham alan daha karmaşık tasarımlarla şu anda bir canlanma sürecinden geçiyor..

Ahtapotlar, Polinezya kabilelerinin efsanelerinde ve mitolojilerinde, genellikle göç, ticaret ve aile bağlantılarına atıfta bulunur..

Bir masalda Polinezya’yı birleştiren ve Polinezya üçgeninin en uzak noktalarını uzun kollarıyla birleştiren bir ahtapot vardır..

ahtapot ve gemi dövmesi

Tribal dövmeler anlam açısından son derece özelleştirilebilir. Fikirler sadece dövmenin tasvir ettiği nesneyle değil – bu durumda bir ahtapot – aynı zamanda tasarımda kullanılan desenler ve semboller aracılığıyla da ifade edilir..

Örneğin, Polinezya dövmelerinde, birbirine kenetlenen mızrak uçlarından oluşan doğrusal bir desen, gücü ve cesareti temsil ederken, bir dizi köpekbalığı dişi koruma ve uyarlanabilirliği simgelemektedir..

Kabile tasarımları, ahtapot omuz dövmeleri için yaygın bir seçimdir. Bunun arkasındaki neden, omuzun üst kısmı ve üst kolun genel olarak tribal dövmeler için popüler bir yer oluşturmasıdır, çünkü bu alanın eğriliği tasarımların akışını tamamlar..

ahtapot omuz dövmesi

Daha fazla ayrıntı için Polinezya, Maori, Samoa ve Aztek kabile dövmeleri hakkındaki makalelerimize göz atın..

Siyah ahtapot dövmesi

Modern, sofistike bir görünüme sahip bu tasarım türü, nispeten gerçekçi görünen bir ahtapotun ayrıntılı bir taslağını içerir..

Ana hat, farklı kalınlıktaki çizgilerle siyah mürekkeple yapıldı ve Viktorya dönemi taslağına biraz benzer görünmesini sağladı..

Bu tasarım, her ikisinde de avantajlarla, oldukça küçükten büyüğe değişen dövmeler için uygundur. Büyük bir boyuta büyütüldüğünde, renk dolgusunun olmaması, dövmenin fazla bunaltıcı olmasını engeller ve büyük bir dövmenin bile modern ve minimal görünmesini sağlar..

Kadının Uyluğuna Çiçekli Ahtapot Dövmesi

Küçük bir alanda oluşturulduğunda, yalnızca anahat tekniği, bir ahtapot olarak hemen tanınabilen daha net bir tasarımla sonuçlanır..

Suluboya ahtapot dövmesi

Suluboya dövmeleri, genellikle tanım için siyah bir anahatla tamamlanan suluboya resimlerinin görünümünü taklit etmeyi amaçlar. Sonuç, canlı renkler ve ‘hafif’ bir görünümle gerçekçilik ve soyutlama arasında ilginç bir füzyon..

Sırtta Mavi Ahtapot Dövmesi

Özel renk şemasına siz ve dövme sanatçısı arasında karar vermeniz gerekecek, ancak genel olarak parlak renkler suluboya tekniği için en iyi sonucu veriyor..

Hafif, yumuşak tonlar dövmenin solgun görünmesine neden olabilir ve tamamen pratik bir bakış açısından, net, canlı renkler kadar eskimeyebilir..

Ahtapot Dövmeleri

Ahtapot ve çapa dövmesi

Ahtapot ve çapa bariz bir eşleşmedir – hem yelkencilikle hem de denizin derinlikleriyle ilişkilendiririz.

Çoğu zaman, bu element kombinasyonu tamamen estetik seçimlerin sonucudur. Bu tasarımların çoğunda ahtapotun kolları çapanın etrafına sarılır..

Anlam açısından, çapa genellikle, değerlerine sadık ve kendi imajına güvenen, kararlı, istikrarlı bir kişinin sembolüdür. Aynı zamanda güvenliği de temsil edebilir, çünkü yelkencilikteki işlevi geminin deniz tarafından süpürülmesini önlemektir..

Tasarımları sabitlemek için kılavuzumuzu kaçırmayın.

Ahtapot Dövmeleri

Kraken dövmesi

Daha önce tartıştığımız gibi, Kraken, gemileri denizin dibine sürüklemekle tehdit eden bir İskandinav efsanesi canavarıdır..

Kraken’in bir ahtapottan ayırt edilemez görünmesi amaçlandığından, bu tasarıma ölçek için diğer unsurları dahil etmek gerekir. Bu şekilde, Kraken’in gerçek boyutu karşılaştırma ile ayırt edilebilir olacaktır..

Tam donanımlı bir gemi, Kraken’in kollarını etrafına sarması veya su yüzeyinin altında, geminin altında pusuda beklemesi ile en iyi seçeneklerden biridir..

Gemi Dövmeli Ahtapot

Bu oldukça karmaşık, karmaşık bir tasarım oluşturduğundan – yalnızca anahat stilinde yapıldığında bile – uygun şekilde büyük bir yerleşim gerekecektir. Sırtınız, kaburgalarınız, göğsünüz veya uyluğunuz en iyi seçenekler arasında olacaktır..

Karikatür ahtapot dövmesi

Neşeli bir görünüm için karikatür tarzı bir ahtapot tasarımı seçin. Genellikle geleneksel dövme tarzında yapılır – siyah anahat ve düz renk dolgusu – bu, gerçekçi bir şekilde gösterildiğinde özellikle sevimli olmayan deniz yaratığının daha dostça bir yorumu olacaktır..

Bu fikrin önemli bir avantajı ölçeklenebilirliktir – tasarım, gerçekçi ahtapot dövmelerinden çok daha basit ve daha az karmaşık olacaktır ve bu nedenle kulağınızın arkası veya boynunuzun arkası gibi çok daha küçük bir alana sığabilir..

Ahtapot kol dövmesi

Neden kolunuza bir ahtapot kolu dövmesi yaptırmıyorsunuz? İronik, eğlenceli bir his ile bu tasarım, bir ahtapotun koluna, bir kişinin kolunun uzunluğu boyunca, daha büyük bir kol dövmesinin parçası olarak veya kendi başına dövme yapmayı içerir..

Kolda Ahtapot Dokunaç Dövmesi

Bazı insanlar sadece kolu tercih ederken, diğerleri dövmeyi ahtapotun geri kalanının gösterildiği sırtlarına kadar uzatır..

Ahtapot dövme yerleştirme

Dövme yerleştirme ile ilgili genel kural, tasarım ne kadar ayrıntılı olursa, gereken alan o kadar büyük olur..

Bunun nedeni, bir dövmeyi planlarken, sadece mürekkeplendikten hemen sonra nasıl görüneceğini değil, aynı zamanda nasıl yaşlanacağını da hesaba katmamız gerektiğidir..

139

Karmaşık tasarımlar çok küçük bir boyuta küçültüldüğünde, tek tek çizgiler birbirine çok yakın durur..

Zamanla dövmeler canlılıklarını ve tanımlarını biraz kaybeder ve çizgiler hafifçe bulanıklaşmaya başlar. Birbirlerine yakın olduklarında, sonunda bir araya gelerek görüntüyü bozabilirler..

Büyük ahtapot tasarımları için sırt, göğüs, karın, kaburga veya uyluk gibi daha büyük yerleşimleri düşünün. Tasarımın kendisine bağlı olarak, kol veya yarım kollu dövme olarak da çalışabilir..

Orta boy tasarımlar omuza, kola, baldıra ve bazı durumlarda boynun arkasına yerleştirilebilir – dövmenin her iki tarafta biraz boynu sarması veya kısmen üst kısmına uzanması sizi rahatsız etmedikçe. geri.

Bu arada küçük ahtapot dövmeleri için popüler yerleşimler arasında bilek, ayak ve – en küçük tasarımlar için – parmağın yanı veya kulağın arkasındaki boşluk bulunur..

Bu kadar küçük alanlara sığdırmak için tasarımın gerçekten minimalist olması gerektiğini unutmayın..

Minik Noktalı Ahtapot Dövme

Ahtapot Dövmeleri

Yeşil Dokunaçlı Menekşe Ahtapot

Yeşil Dokunaçlı Menekşe Ahtapot Dövmesi

Menekşe Ahtapot

Menekşe Ahtapot Dövme

Yarım Sırt Dövmesi Üzerine Kabile Ahtapot

Yarım Sırt Dövmesi Üzerine Kabile Ahtapot

Ahtapot Dokunaçları Dövmeli Kafatası

Ahtapot Dokunaçları Dövmeli Kafatası

Gemi Dövmeli Ahtapot

Çapa Dövmeli AhtapotKorkunç Kırmızı Ahtapot DövmesiAhtapot Boyun DövmesiKadınlar İçin Omuzda Kırmızı Ahtapot DövmesiKadın Sırtında Bilerek Tamamlanmamış Ahtapot DövmesiDairesel Tasarımlı Turuncu Ahtapot DövmesiAhtapot El DövmesiKabile Görüntülü Ahtapot DövmesiKoyu Mürekkepte Parlayan Ahtapot DövmesiRenkli Geometrik Görüntülü Ahtapot DövmesiAhtapot Kız DövmeAhtapot Kafa Dövmeli BayanKadının Uyluğuna Ahtapot Dövmesi

Tüm Önkolda Ahtapot DövmesiKol Dövmesi Üzerinde Renkli Ahtapot DokunaçlarıErkekler İçin Kolda Ahtapot DövmesiKolda Ahtapot DövmesiKarın Üzerindeki Ahtapot DövmesiAhtapot Yan DövmesiErkekler İçin Ahtapot Yan DövmeAhtapot Yan DövmeMavi Ahtapot DövmesiOkült İlhamlı Ahtapot DövmesiSırt ve Omuzda Gizemli Ahtapot DövmesiAnlamlı Ahtapot DövmesiAdamın Koluna Açıklayıcı Ahtapot DövmesiKına Ahtapot DövmesiMutlu Ahtapot DövmesiEl Ahtapot DövmeKadınlar İçin Uylukta Yeşil Kırmızı Ahtapot DövmesiErkekler İçin Önkol Ahtapot DövmesiŞık Ahtapot DövmesiAhtapot Dokunaç Dövmeli FilPatlıcan Menekşe Ve Yeşil Ahtapot DövmeSevimli Bebek Ahtapot DövmeleriRenkli Sualtı Ahtapot DövmesiKolda ve Sırtta Renkli Dokunaçlar Ahtapot DövmesiRenkli Ahtapot DövmesiSiyah Beyaz Ahtapot DövmeSiyah Basit Ahtapot DövmeBacak Üzerinde Siyah Seksi Ahtapot DövmesiKolda Siyah Ahtapot DövmesiUylukta Büyük Ahtapot DövmesiSiyah Mürekkep Dövme Ahtapot TasarımıErkekler İçin Sırt Ahtapot DövmeleriÖnkolda Müthiş Ahtapot DövmesiAhtapot Dövmesinin İnanılmaz DokunaçlarıOmuz ve Kolda İnanılmaz Mor Ahtapot DövmesiAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot Dövmeleri10448951_1460496334229903_1201954928_nAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot Dövmeleri (2)Ahtapot DövmeleriAhtapot Dövmeleri12950225_1019752561432881_593166935_nAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot Dövmelerierkekler için dövme (15)Ahtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot DövmeleriAhtapot Dövmeleri

 255 340 420 511 611 a18  aaa13  göt3 c562c5654e1c4b03a14bd73aecb05c89  ahtapot-dövme-tasarım-2  ahtapot-dövme-tasarım-4 ahtapot-dövme-tasarım-5 ahtapot-dövme-tasarım-6 SANYO DİJİTAL KAMERA ahtapot-dövme-tasarım-9  ahtapot-dövme-tasarımı-11 ahtapot-dövme-tasarım-12 ahtapot-dövme-tasarım-13 ahtapot-dövme-tasarım-14 ahtapot-dövme-tasarım-15 ahtapot-dövme-tasarım-16 ahtapot-dövme-tasarım-17  ahtapot-dövme-tasarım-20  ahtapot-dövme-tasarım-22 ahtapot-dövme-tasarım-23 ahtapot-dövme-tasarım-25 ahtapot-dövme-tasarım-26 ahtapot-dövme-tasarım-27 ahtapot-dövme-tasarım-28 ahtapot-dövme-tasarım-29 ahtapot-dövme-tasarım-30 ahtapot-dövme-tasarım-31 ahtapot-dövme-tasarım-32 s9 s12 sa4 ss10 ss12 ss13 sss8 sss9  ssss8 tumblr_m6ru0si1GA1rxd2q1o1_500 tumblr_mnacx91siA1qi52t3o1_500