150+ Muhteşem At Dövme Tasarımları ve Anlamları

Bir tanesi at dövmesi olan hayvan dövmesi tasarımları arayan dövme sahipleri için önemli bir seçenek var. Atlar, insanlar tarafından arabalar ve trenler icat edilmeden çok önce bir ulaşım aracı olarak yüzyıllardır insanın sadık dostları olmuştur. Gecenin karanlığında ve günün aydınlığında zorlu ve kolay arazide, barışta ve savaşta insan ve yük taşımaya yardım ettiler. Sonuç olarak, atlar, ihtiyaç anında efendisinin yanında duran, sadakat ve dayanıklılıkla uygun bir şekilde ilişkilendirilmiştir. İnsanın da atlara karşı büyük bir sevgisi vardır ve bu karşılıklı hayranlık, at sanatı dövmelerinin hem cinsiyetten hem de dünyanın her yerindeki dövme severler arasında popüler bir seçim haline gelmesine yol açmıştır..

Atlar, bugün ve hatta geçmiş yıllarda dünyadaki çok önemli hayvanlardan biridir, bu nedenle at sanatı birçok insan için, özellikle de oradaki binlerce dövme sever için çok önemlidir. Atlar, çeşitli güzel at sanatı dövme tasarımları ile vücudunuza kazındıklarında bakmak kesinlikle muhteşem. Binicilik veya binicilik sporları gibi atları içeren şeylerle ilgilenmiyor olsanız bile, bu at tasarımlı bir dövmenin sizin için iyi olmadığı anlamına gelmez. Bu dövme tasarımı, kendi kişiliğinize ve fiziksel görünümünüze uyan tasarımı seçtiğiniz sürece, aslında herkes için harikadır..

at dövmeleri

At Dövmeleri Anlamları ve Sembolizm

Dünyadaki birçok insan, at sanatı gibi dövmelerin vücudunuzun doğal güzelliğini mahvedeceğini düşünüyor. Ancak, bu dövmelerin her at sanat tasarımını çok anlamlı kılan birçok şeyi temsil ettiğini çok az biliyorlardı. İşte bu dövmelerin simgelediği şeylerden bazıları:

 • güvenilirlik – Geçmişte ve hatta bu güne kadar birçok insan bir yere giderken atları yaygın olarak kullanıyor. İş o şeye gelince atlar yeterince yönlendirilmiş durumda. Aslında, nereye gideceğiniz konusunda bu sağduyuya sahip oldukları için onlara yön vermenize gerek yoktur. At binicileri bu konuda onlara zaten güveniyorlar. Bu yüzden güvenilirliği simgeliyorlar..
 • Güç – Ayrıca çok güçlü bir hayvan olduğu için gücü simgeliyorlar. Güçlü vuruşuyla kendi benliğini koruma yeteneğine sahiptir. Bacakları yeterince güçlüdür, bu yüzden incinmek istemiyorsanız çok fazla yaklaşmamaya dikkat etmelisiniz..
 • Büyük tutku – Bazıları da atın büyük tutkuyu simgelediğini söyledi. Sahibini derinden seven çok sevgi dolu bir hayvandır. Hatta tehlikeli durumlarda efendisini koruyabilir. Bu yüzden birçok insan at yetiştirmeyi sever..

Bunların dışında at sanatı da güzelliği, özgürlüğü, nezaketi, sevgiyi ve gücü simgeler..

At Sanatı İçin Çeşitli Muhteşem Tasarımlar

Evet, at tasarım dövmelerini içeren yüzlerce tasarım var, bu yüzden kesinlikle beğendiğinizi ve kişiliğinize tam olarak uyanı seçebilirsiniz. Her tasarımın fiziksel görünümünüzde bazı güzel iyileştirmeler yapabileceğinden emin olabilirsiniz. Merakınızı gidermek için, göz önünde bulundurabileceğiniz muhteşem tasarımlardan bazıları:

 • At ve Tüy Tasarımı – Bu tasarım, günümüzde birçok dövme sever tarafından kabul edilen ünlü tasarımlardan biridir. Esas olarak bir at ve bir tüyün görüntüsü olan iki tasarım içerir. Bir atın tam görüntüsünü mü yoksa sadece baş kısmını mı istediğinizi seçebilirsiniz. Buradaki sır, tüyün ortasına at görüntüsünü çizmektir. Yani tüy tasarımı attan çok daha büyük çizilmelidir. Her şey seçtiğiniz dövme sanatçısının yaratıcılığına bağlı aslında..
 • At ve Kalp Tasarımı – Bu günlerde bu hayvanlara olan yoğun sevgisini ifade etmek istedikleri için atlara dövme yaptırmaya karar veren birçok insan var. Adından da anlaşılacağı gibi, bu tasarım bir at görüntüsünü ve bir kalp şeklini içerecektir. Muhteşem görünümünü elde etmek için atın kalp şekline ve ardından “kelimesine bağlanması gerekir.Aşkbu iki resim arasına ” yazılmalıdır. Senin hayal etmen çok güzel değil mi?
 • Siyah At Yüz Tasarımı – Bu tasarım mükemmel ve at tasarımı dövmesi yaptırmak isteyen birçok kadın tarafından seçildi. Neden böyle? Bunun nedeni, bu tasarımdaki siyah at yüzü görüntüsünün tasarımı çok kadınsı kılacak diğer güzel canlı renklerle vurgulanmasıdır. Birçok kadın için bu dövmeyi sırtına koymak harikadır..
 • at nalı tasarımı – At tasarımı dövmenizin boyutunun daha küçük olmasını ve böylece belirgin olmamasını istiyorsanız, o zaman bir at nalı görüntüsü sizin için mükemmel bir dövme olacaktır. Endişelenmeyin, çünkü bu tasarım, tıpkı mevcut diğer at sanatı dövme tasarımları gibi size kesinlikle iyi görünecek. Ona sahip olan birçok kişi, bunun iyi şans tılsımı olduğunu söyledi. At gösterisinin görüntüsü, iyi şansın yakalanabilmesi için yukarı yönlü açık bir uca sahip olmalıdır..
 • At Kafası Tasarımı – At başı tasarımı, birçok kişi tarafından değerlendirilen başka bir tasarımdır. Bu tasarımın vurgusu at başının detaylarında olmalıdır. Bu nedenle, bu kesinlikle dövme sanatçısı için biraz zor olacaktır. Bu nedenle, bu tasarımı vücudunuza kazıyacak çok güvenilir bir dövme sanatçısı tutmalısınız. Atın muhteşem yelesi, geniş burun delikleri ve iri gözleri, atın başının ana özellikleri olduğu için net bir şekilde çizilmelidir..

Yerleşim Rehberi

At sanatının yerleşimi, atın boyutuna ve tasarımına göre belirlenir, ancak bir at dövmesi her boyutta ve herhangi bir yerleşimde iyi görünür. Tercihen at sanatı daha büyüktür ve sırt, göğüs, kalça, omuz ve bacak gibi geniş alanlara yerleştirilir. Öte yandan, at başı ve at nalı dövmeleri gibi daha küçük at sanatı dövmeleri, bilek, ayak bileği ve ense gibi daha küçük alanlarda yer alabilir..

Popüler At Sanatı Dövme Tasarımları

Tasarım açısından çok yönlülüğe sahiptirler ve bir at sanatının ne kadar ilginç olabileceği dövme sanatçısının yaratıcılığına bağlıdır. Tasarım basit olabilir veya taşıyıcının zevkine bağlı olarak bazı süslemeler içerebilir. Dikkate alınması gereken bir diğer önemli nokta da rengin doğru kullanımıdır; siyah, at sanatının renginde ebedi favori olmaya devam ederken, yaratıcı bir dövme sanatçısı, at tasarımlarında benzersiz bir etki yaratmak için diğer renkleri deneyebilir. Ayrıca, tasarım hem erkekler hem de kadınlar için uygundur ve erkeksi veya kadınsı özellikleri vurgulamak için buna göre kalıplanabilir. İşte bazı popüler tasarım seçenekleri:

 • Yalnız At Sanatı – Bu sanat, ölü veya yaşayan bir at arkadaşına olan sevgisini ifade etmek isteyen biri için iyi bir seçimdir. Tasarımın tamamlanması için tasarıma atın adı eklenebilir..
 • Grup At Sanatı – Gerçek at severler için bir başka harika seçenek de, bir yerde barışçıl bir şekilde otlayan veya birbirleriyle dörtnala koşan bir grup atı tasvir eden bir dövmedir. Böyle bir tasarım inanılmaz bir görsel çekiciliğe sahiptir ve farklı renk ve büyüklükteki atları sergileyerek daha da çekici hale getirilebilir..
 • At Kafası Dövmesi – At başı, hayvanın güzelliği söz konusu olduğunda ayrıntılara daha fazla dikkat etmek isteyenler için iyi bir seçimdir. At başı tasarımı, iri gözleri, geniş burun delikleri ve güzel yelesi gibi özelliklere dikkat eder..
 • at nalı dövme – Daha küçük boyutta at sanatı isteyenler, uygun bir seçenek olarak at nalı dövmelerini seçebilirler. At gösterisi dövmeleri sadece güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda taşıyıcı için iyi bir şans tılsımı olarak kabul edilir. At nalının açık ucu yukarı yönde olmalıdır, böylece taşıyıcıya iyi şanslar içeride tutulur. Dövme sanatçısı, at nalı dövmesi yapmak için canlı renkleri kullanabilir..
 • Dörtnala At Sanatı – At, yalnızca güzel görünen bir hayvan değildir, aynı zamanda hareketlerinde güzellik ve zarafete sahiptir. Bu muhteşem hayvana gerçekten saygı duyan insanlar için, atı hareket halinde gösteren bir dövme harika bir seçimdir..
 • Kabile Atı Sanatı – Aşiret tasarımı, görsel olarak çekici bir tasarım oluşturmak için kalın çizgilerden ve eğrilerden yararlanır. Bir kabile atı tasarımı, hayvanın gücünü ve dayanıklılığını vurgulamak isteyen erkeklerin favorisidir..
 • Savaş Atı Dövme – Bu tasarım, savaş alanında ata binen bir savaşçıyı tasvir eder. Dövme, en zor durumlarda hayvanın sadakatini ve cesaretini ifade eder..
 • Pegasus Dövme – Vücuduna fantezi ile ilgili bir tasarım yaptırmak isteyenler, atı andıran ve kanatları olan efsanevi bir yaratık olan Pegasus’u içeren bir tasarım seçebilirler. Bu dövme tasarımının inanılmaz bir estetik çekiciliği var..

at dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleri

Yüzlerce yıldır atlar insanlara çeşitli şekillerde hizmet etmiş ve güvenilir rehberler olarak ün kazanmıştır. Ayrıca özgür ruhlu ve büyük tutkulu güçlü yaratıklar olarak bilinirler. At sanatı, bu dövme tasarımı ile tüm bu nitelikleri somutlaştırmak isteyenler için iyi bir seçimdir. At sanatı dövmelerinin görsel çekiciliği çok büyük. Sonuç olarak, tasarım hem güzel görünümü hem de sembolik değeri bir araya getiriyor, bu da onu ayırt edici dövme meraklıları için harika bir seçenek haline getiriyor..

at dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleri (1)at dövmeleriat dövmeleri (3)at dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleri

Güzel At Sanatı ile Süslenmiş Ünlüler

At sanatı dövmelerinin sadece sıradan dövme severler tarafından talep edildiğini düşünüyorsanız, tamamen yanılıyorsunuz. Bunun nedeni, dünyanın her yerinde bu dövmelerle büyülenen birçok ünlü olması. Bu ünlüleri çok merak ediyorsanız işte bazı isimleri:

 • Jacqui Sandell – Jacqui Sandell, “The Voice” adlı ünlü Amerikan televizyon programında seçmelere katıldıktan hemen sonra çok popüler olan Amerikalı bir country şarkıcısı. Bu güzel müzisyenin kırmızı renkli bir Dala Atı anahat dövmesi var. Tam orada, sağ bileğinde bulunur. Onun bu dövmesi İsveç mirasını simgeliyor. Bilmiyorsanız, Dala Atı aslında normalde kırmızı boya ile boyanmış bir İsveç atı heykelciğidir..
 • Melanie MartinezMelanie Martinez, ABD, New York’ta doğan 21 yaşında bir söz yazarı ve şarkıcıdır. Ülkede çok popüler ve at sanatının büyük bir hayranı. Özellikle sol ön kolunda bulunan pastel atlıkarınca tasarımı ile doğrulanabilir. Vücudundaki ilk dövmesi ve Temmuz 2014’te geri aldı.. melanie-martinez-dövme-atlıkarınca
 • Leona Lewis – Leona Lewis, atları ve binicilik gibi atla ilgili etkinlikleri yoğun bir şekilde seven 31 yaşında bir İngiliz şarkıcı ve söz yazarıdır. Atlara olan yoğun tutkusu, sol kolunda bulunan at nalı dövmesiyle doğrulanabilir..
 • Lady Gaga – Bu çok ünlü Amerikalı şarkıcıyı mutlaka tanıyorsunuz, değil mi? Kafalarının ortasında boynuzları olan atlar olan tek boynuzlu atlara oldukça takıntılı olduğunu itiraf etti. Tek boynuzlu atlar aslında efsanevi yaratıklardır. 30 yaşındaki Amerikalı şarkıcının sol uyluğunda tek boynuzlu at dövmesi var..

Son sözler

Hayvan dövmelerine aşıksanız, at dövmesi yaptırmayı düşünmelisiniz. Bu dövmelerin size son derece muhteşem bir fiziksel görünüm kazandıracağından emin olabilirsiniz. Sadece bu değil, bu dövmeler de çok anlamlı. Bu dövmeler aracılığıyla söylemek istediğiniz bir şeyi dünyaya anlatabilirsiniz..

Bir at sanatı dövmesini seçerken, dövme sanatçısının uzmanlığına ikna edilmelidir, çünkü yalnızca deneyimli bir sanatçı atın en iyi kalitesini ortaya çıkarabilir..

at dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleri (1)at dövmeleri (2)at dövmeleri (3)at dövmeleri (4)at dövmeleri (5)at dövmeleri (6)at dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleriat dövmeleri

sırt-at-tatt

el-at-tatt

atış

at-yeni-tatt

atlı

at-set-tatt

at nalı dövmesi

at koşusu

at nalı

at dövmesi

bacak-at-dövme

yeni-kabile-at-tatt

güzel vücutlu at

güzel at

güzel at görünümlü

güzel-at-tatt-yeni

güzel-at-dövme

güzel at dövmeleri

yarış atı-dövme

koşu atı

ikinci dövme

basit-hoş-at

ruh-kalp-ve-ruh

çelik at

dövme geliştirilmiş

çok güzel-tatt

çok-çok-güzel-tatt

Siyah-Mürekkep-At-Dövme-Kız Uçan-At-Dövme-Yan Alt-Omuz-At-Yüz-Dövme-Dövme Alıntı Dövmeli At Yüzü At-Çiçek-Dövme at-dövme-tasarımları at-dövme-tasarımları-2 at-dövme-tasarımları-3 at-dövme-tasarımları-5 at-dövme-tasarımları-6 at-dövme-tasarımları-7 at-dövme-tasarımları-8 at-dövme-tasarımları-9 at-dövme-tasarımları-11 at-dövme-tasarımları-12  at-dövme-tasarımları-14 at-dövme-tasarımları-15  at-dövme-tasarımları-17 at-dövme-tasarımları-18  ????????????????????? at-dövme-tasarımları-21 at-dövme-tasarımları-22  at-dövme-tasarımları-24 at-dövme-tasarımları-25 at-dövme-tasarımları-26 at-dövme-tasarımları-27 at-dövme-tasarımları-28 at-dövme-tasarımları-29  at-dövme-tasarımları-33 at-dövme-tasarımları-34 at-dövme-tasarımları-35