150 Muhteşem Tavus Kuşu Dövmeleri Ve Anlamları

Dövme sanatının birincil amacı, sembolik bir değere sahip olmasının yanı sıra dikkat çekmektir. Bu nedenle dövme tutkunlarının anlamlı olduğu kadar cezbedici bir tasarım seçmeleri de önemlidir. Tavus kuşu dövmeleri, kuyruğunun ve tüylerinin muhteşem renklerini mükemmel bir şekilde sergiledikleri için en çekici dövme tasarımlarından birini oluşturur. Bu dövme tasarımı mükemmel çünkü sadece estetik güzellikte değil, sembolizmde de bol..

Tavus Kuşunun Sembolizm Anlamları

Tavus kuşu, Hindistan’dan gelen güzel bir kuş olan erkek bir tavus kuşudur. Bu uçan kuş, tüylerinde sadece erkek türünde etkileyici bir renk dizisine sahiptir ve dünya kültürlerinde efsanelerde ve folklorda önemli bir yer tutar. Tavus kuşu, Hindistan’ın ulusal kuşudur ve Büyük İmparator Şah Jahan’ın Tavus Kuşu Tahtına oturmasıyla ülke tarihinde de önemli bir yere sahiptir. Sonuç olarak, bu zarif kuş, kraliyet ve asalet ile ilişkilidir. Ülke ayrıca bu kuşlara, refah ve zenginlik tanrıçası Tanrıça Lakshmi’nin aracı olarak kabul edildiğinden dini bir bakış açısına sahiptir. Lord Krishna ayrıca alnına bir tavus kuşu tüyü taktı, bu da Hindu dininde bu kuşa hürmet veren bir gerçektir. Budist dini, tavus kuşunu bir dürüstlük totemi olarak görür..

Beyaz tavus kuşu, İsa Mesih’in ve Kilise’nin sembolü olarak görüldüğünden, Hıristiyanlıkta da kuşun büyük bir önemi vardır. Yunan kültüründe tavus kuşu, kendisinden daha güzel olan herkesi kıskanan Tanrıça Hera ile birlikte görülür ve bu nedenle tavus kuşu genellikle egoist bir yaratık olarak görülür. Bazı kültürler tavus kuşlarını bilgi ve bilgelik kuşları olarak görür. Çin kültürü, tavus kuşunu hamile anneler için iyi şans getiren kuş olarak görür. Tavus kuşlarının her yıl eski tüylerini döktükleri ve onları değiştirdikleri gözlenir, bu da kuşları yenilenme ve diriliş ile ilişkilendirmeye yönlendirir. Kuş, toksinlerden etkilenmemesi nedeniyle şifalı bir totem olarak da bilinir ve bu nedenle genellikle zehirli yılanlarla savaşırken resmedilir. Tarih ve efsanelerdeki çeşitli anlamların yanı sıra tavus kuşu güzelliğin, şehvetin, ölümsüzlüğün, ihtişamın ve inceliğin sembolü olarak kabul edilirken, beyaz tavus kuşu saflığı ifade eder..

Kuşun sembolik değerinin yanı sıra tavus kuşunun tüylerinin de özel anlamları vardır. Bu canlı ve çekici tüylere sahip olanlar sadece erkeklerdir ve onları çiftleşme amacıyla dişileri çekmek için kullanırlar. Tüylerin gözleri Hıristiyanlıkta Tanrı’nın gözleri olarak kabul edilirken, Doğu kültürü onları Kötülüğün gözleri olarak görür. Tavus kuşu tasarımının yorumlanması büyük bir çeşitlilik taşır ve tavus kuşu dövmesinin anlamını istediği gibi okumak dövme sahibine kalmıştır..

En Popüler Tavuskuşu Dövme Tasarımları

Tavus kuşu dövmesi, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli tasarımlarla birleştiğinde, muazzam güzelliğe ve derin sembolizme sahip tasarım öğelerinden biridir. Tavus kuşunun tüm vücudunu veya tüylerini vurgulayabilir veya tasarım teması olarak beyaz tavus kuşu gibi sıra dışı bir şey deneyebilirsiniz. İyi bir araştırma, bu açıdan en iyi tasarımı seçmenize yardımcı olabilir:

  • kabile tavus kuşu  – Modern dövme severler arasında trend olan seçeneklerden biri, asırlık olmasına rağmen cazibesini korumayı başaran tribal dövmelerdir. Kalın çizgiler ve karmaşık desenler, sanatçının tavus kuşu temalı tasarımlarda en iyisini ortaya çıkarmasına yardımcı olan tribal dövmelerin özellikleridir..
  • Tavus Kuşu Tüyü Tasarım – Tavus kuşunun tam resmini içeren bir tasarım yerine, doğanın bu harika yaratılışındaki canlı renkler sayesinde inanılmaz bir görsel çekiciliğe sahip olan tavus kuşu tüyü dövme tasarımını tercih edebilirsiniz. Bu tüy tasarımları daha az zamana ve alana ihtiyaç duyar ve omuzlarda, boyunda, bileklerde ve kollarda güzel görünür. Bu dövmeler kadınsı bir niteliğe sahip, bu da onları kadınlar arasında popüler yapıyor..
  • beyaz tavus kuşu – Beyaz bir tavus kuşu, göz için nadir görülen bir muameledir ve Hıristiyanlıkta saflık ve maneviyatın sembolü olarak görülür. Sonuç olarak, beyaz tavus kuşu sanatı, dine inancını açıklamak ve ondan ilham almak isteyenler için harika bir seçenek oluşturuyor..

Son sözler

Tavus kuşu dövmesi yaptırmak isteyenler için gerçekten önemli olan bir şey, içindeki en iyiyi ortaya çıkarmak için uzman bir sanatçı aramaları gerektiğidir. Tasarımın her zaman renklerin büyük karmaşıklığı ile karmaşık olacağını bildiğimiz için, büyük ölçüde önemli olan dövme sanatçısının uzmanlığıdır. Ayrıca, bu tasarımı elde etmek çok fazla taahhüt gerektiriyor çünkü mürekkebi çok uzun sürecek ve buna bağlı olarak da çok acı verici olacak..

Sağ Sırt Üstü Sarı Mürekkepli Tavus Kuşu DövmesiSuluboya Sıçrama Tavus Kuşu Tüyü DövmeMenekşe Tavus Kuşu Tüyü Yan DövmeAlt Kolda Son Derece Çarpıcı Tavuskuşu DövmesiKolda Sembolik Tavuskuşu DövmesiKuğu Veya Tavus Kuşu DövmesiGöğüs İlhamında Küçük Tavus Kuşu TüyüGöğüste Küçük Siyah Tavuskuşu DövmesiAyak Bileğine Basit Küçük Tavus Kuşu DövmesiBasit Siyah Tavus Kuşu Yan DövmeTavuskuşu Çiçekleri İlham Veriyor DövmeSarı Güllü Tavuskuşu DövmesiKırmızı Çiçekli Tavuskuşu DövmesiTavuskuşu Dövmesi Girdap İlhamıBoyunda Tavuskuşu DövmesiKolda Tavus Kuşu DövmesiTavus Kuşu Alt Bacak DövmesiÜst Kolda Tavus Kuşu İlham DövmesiTavuskuşu Baş Tarafı DövmesiTavus Kuşu Tüyü Renk Sıçrama İlham DövmeliTavus Kuşu Tüyü Parmağa DövmeTavus Kuşu Tüyü Sırt DövmesiTavus Kuşu Tüyü Sırt DövmesiTavus Kuşu Tüyü Omuz DövmesiTavus Kuşu Tüyü İlhamlı Çiçek DövmesiTavus Kuşu Tüyü Sonsuzluk Dövmesi

Turuncu Mavi Ve Menekşe Tavus Kuşu Dövme Tasarım İlhamıgüzel tavus kuşu dövmesiKolyeli İnanılmaz Tavuskuşu DövmesiKalp Şekilli Tavuskuşu Dövme TasarımıAyak Dövmesi Tavus Kuşu Tüyü Ve Küçük Menekşe KalplerOmuz Dövmesi Üzerinde Uçan Tavus Kuşuİnce Çizgi Tavuskuşu DövmesiEsrarengiz Renk Tavuskuşu DövmesiTavuskuşu Dövmesi Resmi Dövmeli Farklı ÇiçekDetaylı Tavuskuşu DövmesiAlt Kol Dövmesi Üzerinde Renkli Tavus KuşuRenkli Tavus Kuşu Tüyü DövmeNefes Kesen Güzel Tavus Kuşu DövmeleriCesur Yeterince Tavuskuşu Dövme TüyKalp Üst Göğüs Dövmeli Mavi Tavus Kuşu TüyüKarnına Mavi Yeşil Tavuskuşu DövmesiSiyah Tavus Kuşu Dövmesiİnanılmaz Güzel Tavus Kuşu DövmesiGüzel Ve Şaşırtıcı Tavus Kuşu Dövmesi

Teniele-Sadd-578x770

Emily-Rose-578x578

Cava-Kına-Dövme

2-Sırt-Tavuskuşu-Dövme

4-Uyluk-Tavuskuşu-Dövme

5-Yarım Kol-Tavuskuşu-Dövme

6-Göğüs-Tavuskuşu-Dövme

10-Düşük-Tavuskuşu-Dövme

11-Peacock-Feather-by-Sandor-Konya

12-Tavus Kuşu-Sırt Dövmesi

13-Tavuskuşu-Japon-Dövme

14-Tavuskuşu-Kız-Dövme

18-Tavuskuşu-Yan-Dövme

19 kınalı kocakarı tavuskuşu denemesi

21-Tavuskuşu-Dövme

22-Tavus Kuşu-Tüy-ve-Çiçek-Dövme

24-Tavuskuşu-Dövme

25-Renkli-Tavus Kuşu-Sırt-Dövme

26-Peacock-Dövmeler-kiraz çiçeği

27-Manolya-Sırt-Dövme ile Tavuskuşu

28-Peacock-Parmak-Tüy-Dövme

30-Peacock-Peather-on-Foot

31-Tam Sırt-Tavuskuşu-Dövme

32-Suluboya-Tavuskuşu-Dövme

35-Peacock-Tüy-Dreamcatcher-Dövme ile

37-Tavuskuşu-Kadın Dövmesi1

39-Peacock-Kol-Dövme

40-Tavus Kuşu-Sırt-Dövme

42-Tavus Kuşu-Sırt-Dövme

43-Tavuskuşu-Dövme

44-Tavuskuşu-Dövme-Kulak Arkası

45-Tavuskuşu-Dövme

46-Tavuskuşu-Yanda Dövme

49-Peacock-Yarım Kollu-Dövme

50-Peacock-Yarım Kollu-Dövme

52-Peacock-Ayak-Dövme-Dövme

53-Peacock-Tüy-Yanda

55-Tavus Kuşu-Tüy-Önkol-Dövme

Jackie-Tavşan

Johan-Finné

Jondix

Katy-Altın

Kristel-Oreto

Tim Kerr

Valerie-Vargas

Z-6

Z-8

Z-10

Z-15