150 İnanılmaz İsim Dövme Tasarımları ve Fikirleri

Bir kişinin adı, başkaları tarafından tanındığı kimliğinin ilk temsilcisidir. Dövme sanatçılarına, bazı kişiselleştirilmiş dövme tasarımlarına, taşıyıcının kendi adı veya sevdiklerinin adı olabilen isimler ekleme konusunda ilham veren şey budur. Aslında, isim dövmeleri, en basit olmalarına rağmen, çoğu üzerinde sadece bir isim yazılı olan dövme tasarımlarından sonra en çok arananlardır. Öte yandan, dövme sanatı olarak isim, isim bir tasarımla birleştirilerek daha ayrıntılı ve karmaşık hale getirilebilir, taşıyıcının seçimine göre bir çiçek, çapa, düş kapanı, balık, tüy veya başka herhangi bir nesne olabilir..

İsim veya harf içeren bir dövme yaptırmak istiyorsanız, her ayrıntı mürekkebi kolayca işleyebilir ve hatta yok edebilir. Dövme olarak isim, kişinin cildine silinmez mürekkeplerle oyulmuş isimlerden daha fazlasıdır. Kim olduğunuzun veya kime değer verdiğinizin bir hatırlatıcısıdır. Kendiniz ve ya da değer verdiğiniz insanlar için ömür boyu sürecek bir önem işaretidir..

isim dövmesi

Dövmelerde İsmin Önemi

İsimdeki ne?” Bu, Shakespeare’in şimdiye kadar insanlardan çok fazla düşünce alan ünlü bir dizesidir. Aslında, isimler kim olduğumuzun temsilleridir. Doğduğumuzda nasıl olduğumuza özel bir bağlılıkla ya da isimlerimizden bahsettiklerinde ebeveynlerimize gerçekten değerli bir şeyi hatırlattıkları için bize verilirler. Çoğu mürekkep, hatıraların kağıtlara, tuvallere ve hatta kişinin kendi cildine kalıcı olarak kazınmasına yardımcı olacak silinmez işaretlerdir. Deri elbette insandan ayrılamayan bir şeydir. Bir örtüdür, bir dış katmandır, insan vücudunun biçiminin bir göstergesidir..

Bu nedenle, bir deriye yazılan bir isim kalıcılığı büyüler. Uzun süreli bir hatıra, kişinin varlığının bir hatırlatıcısı veya birini kendine yakın tutmanın bir yolu. Kişinin derisinin bir cephesi olur. O kişinin adının sahibi kim ise onun sevgisini ve değerini gösterir. Böylece isim dövmelerinin yaratılmasını özetler. Bu sanat biçimi, böyle adlandırılmadan çok önce var olmuştur..

Menşei

Dövmeler, tıpkı isim gibi, teknolojinin ortaya çıkmasından çok önce var olmuştur. Başka bir deyişle, kendi zengin tarihlerine sahiptirler. Eski bireylerin dövmeleri MÖ 4000-3500 kadar erken bir tarihte olmuştur. Sadece, onlar sadece daha fazla figürlerdi, kendi bedenlerinde mürekkeplere olan aşklarını ifade eden soyut şekillerdi. MÖ 1300’den itibaren dövmeler, dövme endüstrisinde iz bırakmış ve günümüze kadar güzel ve daha benzersiz tasarımlara dönüşmüştür..

Yerleşim Rehberi

Şimdi, bu kısım oldukça zor. İnsanlar, en sevdikleri dövmelerinin kolayca görülebileceği bariz vücut kısımlarını seçebilirken, onu sanatsal ve gizemli tutmak ve böylece daha gizli bir vücut bölgesi seçmek isteyenler var. Çoğu zaman, en belirgin ve ortak alanlar şunlardır:

  • Ense
  • önkollar
  • Bilek
  • parmaklar
  • Göğüs
  • Geri
  • Bilek
  • Kaburga

Bu alanlar, başkaları tarafından kolayca fark edilmeleri muhtemel olduğundan daha büyük yazı tipine ve kesin ayrıntılara ihtiyaç duyabilir. Bu arada, diğerleri küçük, küçük detayları tercih eder. kulakların arkasında, vücudun gizli eklemleri ve diğer benzer alanlar. Bu, daha küçük ve karmaşık oldukları için daha fazla iş gerektirebilir.

Sade ve Gösterişli

Bir diğer önemli nokta, adınıza ne kadar sanat eklemek istediğinizdir. Elbette, adınızın veya önemli kişinin adının (ad sanatını alacağınız kişinin) adı kadar benzersiz olmasını istersiniz. Sade isim sanat dövmeleri varken, ayrıntılarla dolu olanlar var. Bazıları siyah beyaz damak tadında, bazıları ise görebileceğiniz en renkli formlarda gelir. Bazıları yaygın ve resmi yazı tiplerini kullanırken diğerleri kaligrafik yazı tiplerini kullanır. Ayrıca isimler sadece harfler ve eğriler kadar sade olamaz. Kalp kadar yaygın ve diğer soyut çizgiler ve şekiller kadar daha az yaygın olan başka tasarımlarla gelebilirler..

İsim Dövme Çeşitleri

  • Dövmeli Çocukların Adı  – Elbette kendi adınızın dışında çocuğunuzun adını dövme sanatı olarak kullanmak her zaman iyi bir karardır. Her çocuk ebeveyni için özel olduğu gerçeği bir yana, çocuklarınız tüm yaşamınız boyunca kalıcı olarak sizin çocuklarınız olacaktır. İnsanlar gelir geçer ama çocuklarınız sizin kalır. Bu nedenle, kendi cildinize isimlerinin isim dövmelerini yaptırarak onları kalıcı bir hatıra olarak saklamak en iyisidir.!
  • Aşk ve İsim – Elbette, özel kişi, isminin vücudunun en sevdiğin yerinde olması fikrini takdir edecektir. Bununla birlikte, bunu yaparken çok dikkatli olmak gerekir, çünkü sonsuza dek görüşümüz ne kadar olumlu olursa olsun, iyi ilişkilerin bile asla sürmeyeceğine dair olumlu bir olasılık da vardır. Hayatınızın her günü sefalet içinde yaşamak istemezsiniz çünkü geçmişinizde devam etmek istediğiniz birinin isim sanatı dövmesiyle her zaman size hatırlatılır..

Nasıl Mürekkep Alınır

Dövme yaptırmak, söylenenden daha kolaydır. Bunu yapmak için büyük miktarda cesaret, cesaret ve kararlılık gerekir. Kasabada hızla çoğalan birçok dövmeci var ve değerli silinmez sanat eserlerini bedeninizde yapmak için yarışacak çok sayıda dövme sanatçısı da var. İsim sanatı dövmeleri yapmanın farklı yöntemleri vardır. Bazıları geleneksel iğne ve kan acısını yaşarken, diğerleri daha az acı ve daha iyi ayrıntılar vaat eden yeni dijital teknolojileri kullanıyor. Diğerleri için, dövme işinde mümkün olduğunca uzun süredir mükemmel olan tanınmış geleneksel halk veya dövme sanatçılarının hizmetlerini ararlar..

Hangi yöntemi seçerseniz seçin, mürekkep almak, geri dönüşü olmayan bir karar ve özellikle hangi adın kullanılacağını seçerken büyük ölçüde kesinlik gerektirir..

Maliyetler ve Engeller

Tabii ki bir bedeli ile geliyorlar. Sonuçta, iyi şeyler her zaman bedavaya gelmez. Bölgenizde, sizden büyük miktarda para alamayabilecek, yeni ortaya çıkan ve yeni isim sanatı dövme fikirlerine sahip olabilecek birçok yerel tomurcuklanan sanatçı var. Bununla birlikte, prosedürün hijyen ve güvenliğini de dikkate almak hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle, pahalı bir dövme sanatçısına kaliteli bir hizmetle ödeme yapmak, daha ucuz ama güvenli olmayan bir dövme yöntemi seçmekten daha iyi bir seçenek olabilir..

NS maliyet de farklı olabilir Belirli bir dövmede ne kadar karmaşık ve kaç renk kullanıldığına göre. Daha cesur ve daha büyük bir yüzey alanı, düz ve küçük olanlardan açıkça daha maliyetlidir. En büyük rahatsızlıklardan biri tabii ki işlem sonrası ciltte oluşan batma ağrılarıdır. Bazıları için bu tolere edilebilir, ancak diğerleri için bu, dövmelerinin avantajlarından yararlanmadan önce katlanmak zorunda kalacakları bir şey olabilir..

Kim olursanız olun ve dövmeniz için seçiminiz ne olursa olsun, bunu her zaman kesin olarak yaptığınızdan emin olun. Bu tür dövmeler, tüm hayatınız boyunca cildinizde mürekkeplenen ismin bir görüntüsünü taşıyacaktır. Kendiniz veya sizin için önemli biri olsun, o kişi için onur, değer, saygı ve sevgiden bahsedecek..

Önemi

Bir kişinin vücuduna yazılı bir isim sanatına sahip olmanın amacı, dövmede adı geçen sevilen birini onurlandırmaktır. İsim bir sevgili, eş, ebeveyn, arkadaş veya hatta evcil hayvan olabilir. Ölen bir kişininki bile olabilir, ancak bir kez yapılan bir dövmenin ömür boyu sizin bir parçanız olacağını unutmamak gerekir. Ayrıca bazı batıl inançlar da vardır, örneğin dövmeyi taşıyan kişiye yazıldıktan sonra romantik bir ayrılık yaşanır, ancak bu sadece bir efsanedir ve gerçekle hiçbir ilgisi yoktur..

Önemli Hususlar

Bu tür bir tasarımı seçtiğinizde, tasarımdaki detaylara, yazı tipine ve yazı tipi boyutuna özen gösterilerek, bu konuda göz önünde bulundurulması gereken bazı hususlar vardır. İsim açık ve okunaklı olacak şekilde yazılmalıdır. Bir çok şey kullanılan harflere bağlıdır, çünkü belirli bir harf türü bir isimde iyi görünebilirken, aynısı diğeri için uygun olmayabilir. Aynı şey dövmenin boyutu için de geçerli. Örneğin, daha kısa ve kıvrımlı harflere sahip isimler, diğer yazı tiplerinden ziyade yazı tipinde harika görünüyor. Yapılan diğer bazı stiller, daha yaratıcı olanlar için tasarlanmış çingene yazı tipleri ve Eski İngilizce harflerdir. Kadınlar daha zarif yazı tiplerini, erkekler ise erkekliği temsil eden daha cesur ve daha büyük yazı tiplerini tercih edebilir..

isim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesi

İsim dövmeleri ile ilgili yukarıda bahsedilen hususların yanı sıra bu dövmelerin yerleşimi de büyük önem taşımaktadır. İsim dövmesi yaptıran kişi kendi adını yaptıracağı zaman kollar, omuzlar ve bacaklar gibi açıkta kalan bir bölgeye isim dövmesi yaptırmayı tercih etmelidir. Tercih edilen tasarım, herhangi bir tasarım öğesi içermeyen basit isimdir. Ek tasarım öğelerinin dahil edilmesi tamamen hamilinin takdirine bağlıdır ve kararına bağlıdır. Erkekler, göğüslerine, gömleksiz bir avatarla gösteriş yapabilecekleri göğüslerine yazı yazabilirler. Burası aynı zamanda sevdiklerinizin adını taşımak için de ideal bir yer, hemen kalbinizin yanında. Benzer şekilde, kadınlar bileklerine, parmaklarına, ayak bileklerine veya uyluklarına yazdırabilirler. Yazılabilecek diğer bazı alanlar, dövmenin dünyaya görünür olmasını istiyorsanız özellikle yararlı olan sırt, omuz ve boyundur. Onları takmak için en harika yerlerden biri, çiftlerin alyans veya nişan yüzükleri yerine yaptıkları yüzük parmağıdır..

isim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesiisim dövmesi

Yazı tipi ve harfler, ana tasarım öğeleri olarak kullanılabilir ve taşıyıcının seçimine ve amacına göre bazı ek resimler isimlerle birlikte dahil edilebilir. Örneğin sevgilinin adı bir kalbin içine yazılabilir ya da tutku ve aşk duygularını simgeleyen bir çiçekle birlikte yazılabilir. Çocukların dövmelerini yaparken, tam bir etki için blok harflerle birlikte çizgi film görüntüsü veya balonlar eklenebilir. Bir başka harika seçenek de, belirli bir ismin kişinin hayatındaki önemini göstermek için ona bazı özel kelimeler veya alıntılar eklemektir. Renk efekti, dövmenin bir bölümünü veya tamamını vurgulamak için kullanılabilecek başka bir güçlendirme yöntemidir. İsim tasarım dövmesini daha yenilikçi hale getirmenin bir başka yolu, basit, düz bir desen yerine yaratıcı bir zikzak deseni denemektir. Yaratıcı bir dövme tasarımcısı, parlak bir etki için dövme tasarımının harflerinde kalp ve elmas deseni kullanarak görsel bir zevk yaratabilir. Gölgelendirme, sanat dövmesi adını daha belirgin hale getirmenin başka bir yoludur. Dövmenin ana adı koyu siyah renkte yapılabilirken, daha iyi efektler için kullanılacak canlı renklerle çekici bir görünüm vermek için ek tasarımda gölgelendirme yapılabilir. Ancak, isim sanatı dövme tasarımının temel amacı adı ortaya çıkarmak olduğundan, sözleşmenin dövmeyi bastırmak yerine isim kısmını vurgulamasına dikkat edilmelidir. Bazen bu sanata önemli tarihler eşlik edebilir, çünkü düğün tarihi eşin adıyla eklenebilir ve önemli bir kişinin girişini onurlandırmak için adını taşıyan dövmeye bir çocuğun doğum tarihi dahil edilebilir. taşıyıcının hayatı ve kişiyle yeni ve kalıcı bir ilişkinin başlangıcını işaretleme.

Birçok küresel ünlü, onları bir bütün olarak popülerliğe açıklayan spor yapıyor. Angelina Jolie, Johnny Depp, David Beckham, Victoria Beckham, Melanie Griffith, Justin Bieber ve Saif Ali Khan bu isimlerden bazıları..

isim dövmesiisim dövmesiisim dövmesi

Özet

İsim dövmeleri günün trendi haline geldi ve birçok dünyaca ünlünün vücutlarına sevdiklerinin isimlerini yazdırdı. Bu dövmeler, yalnızca bir kişinin adına sahip olabilir veya daha karmaşık bir etki için onunla birleştirilmiş bir görüntü veya alıntıya sahip olabilir. Ayrıca renk ve yazı tipi yazılarını makul bir şekilde kullanarak dövme tasarımını geliştirebilirsiniz..

Bir dövme salonuna girmeden önce, en harika dövme deneyimine sahip olmanız ve kesinlikle tüm zamanınıza, paranıza ve elbette fedakarlıklarınıza değecek bir dövme elde etmek için yukarıda bahsedilen tüm nedenleri aklınızda bulundurun (yapmanız gereken acı hakkında konuşun). yapılmasına katlanmak). Son olarak, bunların bir sanat eserinden daha fazlası olduğunu unutmayın. Kimliğinizin, varlığınızın ve bir kişi olarak bütünlüğünüzün bir birleşimidir. Bunlar, kişinin derisine silinmez mürekkeplerle kazınmış isimlerden daha fazlasıdır. Kim olduğunuzun veya kime değer verdiğinizin bir hatırlatıcısıdır. Kendiniz ve ya da değer verdiğiniz insanlar için ömür boyu sürecek bir önem işaretidir..

isim-dövmeler-1isim-dövmeler-2

isim-dövmeler-3

isim-dövmeler-4

isim-dövmeler-5

isim-dövmeler-6

isim-dövmeler-7-

isim-dövmeler-8

isim-dövmeler-9

isim-dövmeler-10

isim dövmeleri-11

isim-dövmeler-12

isim-dövmeler-13

isim-dövmeler-14

isim dövmeleri-15

isim-dövmeler-16

isim-dövmeler-17

isim-dövmeler-18

isim-dövmeler-19

isim-dövmeler-20

isim-dövmeler-21isim-dövmeler-22

isim dövmeleri-24

isim dövmeleri-25

isim-dövmeler-26

isim-dövmeler-27

isim-dövmeler-28

isim-dövmeler-29

isim dövmeleri-30

isim-dövmeler-31

isim-dövmeler-32

isim-dövmeler-33

isim-dövmeler-34

isim-dövmeler-35

isim-dövmeler-36

isim-dövmeler-37

isim-dövmeler-38

isim-dövmeler-39

isim dövmeleri-40

isim-dövmeler-41

isim-dövmeler-43

isim-dövmeler-44

isim-dövmeler-45

isim-dövmeler-46

isim-dövmeler-47

isim-dövmeler-48

isim-dövmeler-49

isim-dövmeler-50

isim-dövmeler-51

isim-dövmeler-52

isim-dövmeler-53

isim-dövmeler-55

isim-dövmeler-56

isim-dövmeler-58

isim-dövmeler-59

isim dövmeleri-60

isim-dövmeler-61

isim-dövmeler-62

isim-dövmeler-63isim-dövmeler-64

isim-dövmeler-65

isim-dövmeler-66

isim-dövmeler-68

isim-dövmeler-69

isim-dövmeler-70

isim-dövmeler-71

isim-dövmeler-72

isim-dövmeler-73

isim-dövmeler-74

isim-dövmeler-75

isim-dövmeler-76

isim-dövmeler-77

isim-dövmeler-231

isim-dövmeler-571

isim-dövmeler-671