160 Anlamlı Melek Dövmeleri

Bazı melek dövme fikirlerine mi ihtiyacınız var? En son dövme rehberimizde favori tasarımlarımıza göz atın.

omuzdaki melek dövmesi

Melek tasarımları, dini ve manevi çağrışımları olan güçlü sembollerdir..

Bu yazıda, bir melek dövmesinin ifade ettiği olası anlamlara bakacağız ve ayrıca meleklerin kültür ve dindeki bazı tarihlerini ele alacağız..

Kadınlar İçin Melek Sırt Dövmesi

Tasarımınızı planlarken size ilham verecek ve size rehberlik edecek melek sanat eserlerinin resimlerini içeren aşağıdaki galerimize göz atmayı unutmayın..

melek dövmelerinin anlamı

Melekler genel olarak aşağıdaki fikirlerin temsilcisidir:

  • İnanç – bazı dinler için yaygın olarak bilinen semboller – özellikle Hristiyanlık – melek sanatı derin bir dini inancı gösterebilir.
  • iyilik – melekler varsayılan olarak iyi, yardımsever varlıklardır, bu nedenle melek tabanlı bir dövme erdemli olmanın önemini sembolize edebilir.
  • Ölüm ve öbür dünya – melekler, çoğu dinde, öbür dünyada vardır – bazı hikayeler, iyi insanların ölümden sonra melek olduklarını veya en azından cennetteki meleklere katıldığını iddia etmeye kadar uzanır. Bu nedenle, ölüm veya ahiret kavramını sembolize edebilir veya daha spesifik olabilir – örneğin, ölen yakın bir arkadaş veya aile üyesine atıfta bulunmak..
  • tanrılardan bir mesaj – kutsal metinlerdeki melekler genellikle ilahi (örneğin, Hıristiyan tanrısı) ve insanlar arasında ilahi alemden dünyamıza ve diğer yollara geçebilen haberciler olarak gösterilir..Koruyucu Melek Dövmeleri

Bununla birlikte, bunlar meleklerin çok genel sembolik anlamlarıdır. Her bir melek tasarım fikrinin özel anlamı, elbette, her bir kişinin kişisel niyetine bağlı olacaktır..

Bir sembol olarak meleklerin anlamını daha iyi anlamak için din ve kültürdeki önemine bakmak önemlidir..

melek ve çapraz dövme

melekler ve din

Çoğu insan melekleri düşündüğünde akla gelen ilk çağrışım dindir..

Melekler, genellikle sırtlarına bağlı bir çift büyük, beyaz kanatlı insanlar olarak temsil edilen doğaüstü varlıklardır..

En belirgin olarak İbrahimî dinlerde görülürler – Yahudilik, Hıristiyanlık ve İslam, tek inanç olmasa da ana inançlardır..

Dini olarak motive edilmiş melek dövme tasarımları bazen diğer dini sembolizmleri veya kutsal metin ayetlerini içerir..

melek kanatları dövmesi

Yahudilikte Melekler

Basit bir ifadeyle melekler, Yahudilikte Tanrı’nın habercilerinin rolünü yerine getirir. Başlangıçta hem insanlar hem de doğaüstü varlıklar haberciler olarak adlandırılabilirdi..

İmanın gelişiminin sonraki aşamalarında melekler daha kişisel hale geldi. Başmelekler en önemli görevleri yerine getirirken, belirli melekler belirli roller üstlendiler..

Örneğin, Metatron bir katip olarak hizmet eder ve Michael bir savaşçı ve İsrail’in savunucusu olarak hizmet eder..

Bu arada Kabala bağlamında, melekler görevlerin temsilleridir – her birinin yerine getirmesi gereken bir görevi vardır ve görev tamamlandığında varlıkları sona erer..

Hıristiyanlıkta melekler

Hıristiyanlıkta melekler de haberci olarak kabul edilir. Ayrıca bir hiyerarşi ve bir rütbe sistemi halinde düzenlenirler..

Kol Üzerine Melek Dövmesi

Melekler, Tanrı tarafından Meryem’e bir mesaj iletmek için gönderilen melek Cebrail gibi, İncil’de yer alan hikayelerin çoğunda önemli anlarda görünürler..

İslam’da Melekler

İslam’da melekler yine öncelikle elçilerdir. Başka görevleri de var – her insanın yaşamı boyunca yaptıklarını kaydetmek ve ölen bir kişinin ruhunu toplamak gibi..

İslam’a göre, peygamber Muhammed göklerde yaptığı yolculuk sırasında birkaç melekle karşılaştı..

sırttaki melek dövmesi

koruyucu melekler

Birçok İbrahimi dinde koruyucu melek kavramı vardır ve birçok melek tasarımı anlamlarını bu fikirden alır..

Bir koruyucu melek, inanışa göre, her kişiye doğumda atanan bir melektir. Melek, kişiyi yaşamı boyunca ruhsal olarak yönlendirmek ve korumak için oradadır ve sonra onları öldükten sonra cennete teslim eder..

Melek temalı bir dövme, doğaüstü, manevi rehberliğe olan inanca bir referans olabilir. Adından da anlaşılacağı gibi, koruyucu melek dövmesi, bir kişinin dünyadaki zamanı boyunca mecazi bir rehberlik ve koruma aracı olarak hizmet eder..

koruyucu melek dövmesi

melekler

Kerublar, bazı İbrahimi dinlerde en yüksek rütbeli melekler arasındadır – Hıristiyanlıkta ikinci en önemli rütbeyi temsil ederler. Haberci olarak hareket etmek yerine doğrudan tanrıya katıldıklarına inanılıyor..

Kerubilerin modern tasvirleri genellikle küçük, tombul, kanatlı erkek çocukları içerir. Bunun nedeni, melek fikrinin sanatta, özellikle resim ve heykelde bir figür olan putto ve Greko-Romen tanrısı Cupid (veya Eros) ile ilişkilendirilmesidir..

Kadınlar İçin Bebek Melek Dövme Tasarımları

Barok sanatta putto, tanrının her yerde ve aynı zamanda fiziksel bir konumla sınırlı olmayan aynı anda her yerde bulunmasının sembolleri haline geldi..

Bununla birlikte, genel olarak, farklı bir şekilde tasvir edilmelerine rağmen, melekler meleklerle hemen hemen aynı anlama sahiptir..

Bir melek dövmesi bu nedenle sadece bir melek dövmesine farklı bir stilistik yaklaşım olabilir..

göğüsteki melek

melekler ve aşk

Bununla birlikte, melekler bazen modern Batı sanatında ve kültüründe, özellikle Sevgililer Günü’nde sevginin temsili olarak kullanılır..

Bu ilişkilendirme, meleklerin Pluto ve Cupid ile bağlantı kurması hakkında daha önce bahsettiğimiz şeye kadar uzanıyor..

Aşk tanrısı Antik Roma aşk tanrısıydı – Yunan mitolojisinde Eros olarak bilinir – insanları aşık etme gücüne sahip olduğuna inanılırdı..

omzunda uçan melek

Aşk tanrısı bir yay taşıyordu ve okuyla vurulan herkes aşık oldu. Bu nedenle, bu inançlar yüzyıllar boyunca birleşerek günümüzün Sevgililer Günü aşk tanrılarının veya meleklerin ortaya çıkmasına neden oldu..

Bir melek dövmesi, özellikle küçük meleğin oklu bir yay tuttuğu dövme, romantizm, aşık olma veya romantik bir doğaya sahip olma anlamına gelebilir..

Bu arada, sevginin ortak bir sembolü olan, içinden bir ok geçen bir kalbin popüler görüntüsü de Cupid’in okuna bir göndermedir.!

üzgün melek

kültürdeki melekler

Kültürel olarak melekler koruyucu ve koruyucu olarak görünür. Genellikle erdem ve iyilik ile ilişkilendirilirler. Bu nedenle özellikle iyi, yardımsever, kibar, sabırlı insanlara bazen ‘melek’ denir..

Bu nedenle, melek vücut sanatı, bu değerlerin – tüm varlıklara karşı nazik ve anlayışlı olmanın önemini sembolize edebilir. Küçük melek dövmeleri bile başkalarına iyi olmak için bir hatırlatma görevi görebilir..

Bu bağlamda üzgün bir melek, bazen dünyamızda hala mevcut olan ezici kötülüğü ve tatsızlığı temsil etmek için kullanılan bir görüntüdür. Çoğumuz çoğu zaman düzgün olmaya çalışsak da, dünyada hala çok fazla acı ve adaletsizlik var..

Hüzünlü melek tasarımları, dünyanın olabileceği kadar iyi bir yer olmadığını hatırlatarak, potansiyel olarak hepimizin onu daha iyi bir yer haline getirmek için çabalamamız gerektiğini ima edebilir..

kılıçlı melek

melekler ve ahiret

Bazı melek dövmeleri, öldükten sonra iyi bir hayat yaşayan bir kişinin melek olacağı inancına atıfta bulunur. Bu inancın başka bir versiyonu, kişinin cennetteki meleklerden biri olarak değil, mutlaka meleklere katılacağıdır..

Sevilen birinin anısına melek tabanlı tasarımlar bu nedenle yaygın bir seçimdir. Kişinin nezaketini ve doğasını hatırlatırlar. Diğer bir anlamı ise, kişi artık bizimle olmasa da daha iyi, daha mutlu bir yerde olduğu umudunu ifade etmektir..

Sevilen birini temsil etmesi amaçlanan melek dövmelerinde genellikle adları ve/veya doğum veya ölüm tarihleri ​​yer alır..

güzel melek dövmesi

Melek dövme tasarımları

3D melek tasarımları

3D dövme stili, bir görüntüyü – genellikle bir fotoğrafı – referans noktası olarak alır. Sanatçı daha sonra, ideal olarak gerçek derinlik yanılsaması ile foto-gerçekçi bir dövme oluşturmak için dikkatli bir gölgeleme kullanır..

Doğal olarak, gerçek bir meleğin fotoğrafını referans olarak kullanmak imkansızdır. En yaygın seçenek, gri tonlamalı bir dövme ile sonuçlanan bir meleğin taş heykelinin fotoğrafıdır..

Kanatlar başka bir referans noktasından veya sanatçının hayal gücünden eklenerek bir kişinin görüntüsü de kullanılabilir..

5 kollu koruyucu melek600_803

3D dövmeler genellikle doğru bir şekilde oluşturulmak için yeterli miktarda alana ihtiyaç duyar, bu nedenle bu tasarım için vücudun yeterince geniş bir alanını belirlemek en iyisidir. Sırt, göğüs, kollar, karın veya bacaklar gayet iyi çalışacak.

3D melek dövmelerini düzeltmek zordur – ve yanlış yapılırsa oldukça garip ve çarpık görünür.

Bu nedenle dövmeniz için doğru sanatçıyı seçerken dikkatli olmanız özellikle önemlidir..

Mümkünse, 3D stilinde, özellikle de yüz oluşturma konusunda kanıtlanmış deneyimi olan birini seçin..

kaburga üzerinde koruyucu melek

Basit melek dövmeleri

Son derece karmaşık, karmaşık 3D tasarımların yelpazesinin diğer ucunda minimalist, basit tasarımlar var..

Basit bir melek temalı dövme, dolgulu veya dolgusuz bir melek figürünün sadece bir taslağı olabilir..

Yetenekli bir sanatçı, hem minimal hem de bir melek olarak hemen tanınabilen bir tasarım bulabilecektir..

12-tattoo-natty.600_746

Küçük tasarımlar ararken başka bir seçenek de dövmeye dahil olan şeylerle yaratıcı olmaktır..

Örneğin, küçük bir çift kanat, tüm figürün bir tasvirini eklemek zorunda kalmadan bir melek fikrini temsil etmek için yeterli olabilir..

Arkadaki melek dövmeleri

Melek temalı dövme sanatında klasik bir şey olan bu tasarım, meleğin kanatlarının bir kişinin kendi sırtına ve yanlarına doğru uzandığı büyük bir arka parça içerir..

Meleğin insan figürü – bu tasarımda isteğe bağlı, birçok insan sadece kanatları tercih ediyor – sırtın ortasına, omurganın ortasına veya kürek kemiklerinin arasına yerleştirildi..

Büyük, beyaz veya gri kanatlar daha sonra her iki tarafa simetrik olarak dövülür, bazen kişinin beline kadar uzanır..

Bu, erkekler için en iyi melek dövme seçeneklerinden biridir, ancak tasarım kadınlar arasında da giderek daha popüler hale gelmektedir..

Melek Tam Sırt Dövmesi

Tasarıma bazen melek figürü yerine bir kalp eklenir – böylece kanatlar kalp şeklinden çıkmış gibi görünür.

Melek ve iblis dövmesi

Hem meleksel hem de şeytani unsurları birleştiren bir tasarım, insan doğasının ikiliğini temsil edebilir. Pek çok insan hiçbirimizin yalnızca iyi ya da kötü olmadığına inanıyor – daha çok, hepimizin içinde her iki dünyadan da bir parça olduğuna inanıyor..

Melek Şeytan Kanatları

Bu nedenle, bir melek ve iblis dövmesi, kişiliklerimizin çeşitli doğasının kabulünü ifade eder..

Bu fikir kombinasyonunu tasvir etmenin yaygın bir yolu, garip bir çift kanatlı bir tasarımdır – biri melek, diğeri iblis. Bu, yukarıda açıklanan kanat sırt dövmeleri gibi büyük bir sırt dövmesi veya daha küçük, daha sembolik bir tasarım olabilir – örneğin kanatlar her iki bilekte veya her iki ayak bileğinin dış kısmında dövmeli.

Bir meleğin kanatları tüylü ve genellikle beyaz veya açık gri iken, dövmelerdeki bir iblisin kanatları kontrast için genellikle siyah tüylerle kaplıdır. Bir yarasanınki gibi tüysüz, kösele kanatlar başka bir yaygın seçimdir..

arkadaki melek kanatları

Gotik melek dövmeleri

Daha koyu, daha uğursuz bir görünüm için gotik bir melek dövmesi düşünün. Melekler, gotik estetikte ya sempatik figürler olarak ya da ölümün habercileri olarak uzun süredir devam eden bir yere sahiptir..

Siyah mürekkebin artan kullanımı ile daha gotik bir görünüm elde edilir. Örneğin meleklerin kanatları siyah olabilir veya tüm tasarımın havasını değiştirmek için arka plan daha koyu hale getirilebilir..

Gotik melekler bazen bir tırpan, kılıç, hançer veya başka bir silahla tasvir edilir..

melek melek

Melek savaşçı dövmeleri

Plaka zırhları ve silahları – genellikle bir kılıç – ile ayırt edilen melek savaşçıların birkaç anlamı olabilir. Koruyucu melek kavramının bir temsili olarak tasarlanabilirler..

melek ve şeytan dövmeleri

Ayrıca, doğru savaşçı fikrine de atıfta bulunabilirler – kişinin değerleri için savaşması ve yapılması gereken doğru şey olduğuna inandığımız şey üzerinde durmak. Bu aynı zamanda, kişinin inancının ve inançlarının aktif bir savunucusu olmak gibi dini bir eğilime de sahip olabilir..

melek melek dövmesi

Cherub tasarımları, meleklerin geleneksel tasvirlerinden daha hafif yürekli, ‘sevimli’ bir his veriyor. Kerubiler, daha önce değindiğimiz gibi, genellikle küçük, tombul, küçük kanatlı arkadaş canlısı çocuklar olarak çizilir..

Ellerinde arp, trompet ve diğer müzik aletleri gibi nesneleri tutabilirler..

Oklu ve yaylı bir melek genellikle Aşk Tanrısı’nın modern yorumunu temsil eder – romantik aşkı simgelemektedir..

başka bir melek dövmesi

Son sözler

Pek çok tasarım seçeneği ve mevcut fikir ile iki melek fikri aynı değildir. Melek temalı dövmeler, ifade edilebilecek bir dizi fikir ve elde edilecek görsel efektler ile yaratıcılık için büyük bir kapsam sunar..

Aşağıda büyük bir melek dövme tasarımları koleksiyonu topladık – yorumlarda favorilerinizi bize bildirin!

İnanılmaz Melek DövmeleriKadınlar İçin İnanılmaz Hüzünlü Melek Dövmeleriİnanılmaz DövmeMelek Ve Çapraz Dövmemelek ve aslan dövmesiMelek Bebek DövmeleriZorlayıcı Melek DövmesiErkekler İçin Melek Sırt Dövmesimelek bacak dövmemelek erkekler dövmeDüşmüş Melek DövmesiDövmeler İçin Melek AlıntılarıMelek Dövmeler Kadınlar İçinMelek Kol DövmesiMelek Kol Dövmelerimelek dövmeMelek Dövme TasarımlarıErkekler İçin Melek Dövme TasarımlarıMelek Dövme Tasarımları ResimleriErkekler İçin Melek DövmesiSırtta Melek DövmesiKaburga Kenarında Melek Dövmesi

melek dövme resmimelek dövmeleriMelek Dövmeleri

Melek Dövmeleri TasarımlarıErkekler İçin Melek DövmeleriErkekler İçin Melek DövmeleriErkekler İçin Melek Dövmeleri Tasarımları ve FikirleriErkekler Omuz İçin Melek DövmeleriMelek Dövmeleri AnısınaMelek Dövmeleri AnlamıMelek Dövmeleri ErkeklerKoldaki Melek DövmeleriMelek DövmeleriGöğüste Melek DövmeleriOmuzdaki Melek Dövmelerimelek dövmeleriMelek Dövmeleri KolMelek Dövmeleri TumblrMelek kanatlarıMelek Kanatları Göğüs DövmesiAngel Wings Dövmeler GüzellikKadınlar İçin Melek Kanatları DövmeleriKalpli Melek KanatlarıMelek Kanadı DövmeleriMelek Kanadı DövmeleriSırtta Melek Kanadı DövmeleriMelek Kanadı Dövmeleri Tumblrkol melek dövmekol dövme melekMüthiş Melek DövmesiBebek Melek DövmesiKadınlar İçin Sırt DövmesiSırt Dövmeleri MelekGüzel Melek Sırt Dövmesigüzel melek dövmesiEn İyi Melek DövmeleriGöğüs Melek DövmesiRenkli Melek Sırt DövmeleriMelek Kanatlı HaçKadınlar İçin Sevimli Melek DövmeleriKara Melek DövmeŞeytan Ve Melek DövmeleriDüşmüş melekDüşmüş Melek DövmeUçan Melek DövmesiTam Geri Melekler DövmeleriKoruyucu Melek Bacak DövmesiErkekler İçin Koruyucu Melek DövmeleriKoruyucu Melek Dövme TasarımlarıKoruyucu Melek Dövmelerinin AnlamıKapşonlu Melek Sırt DövmesiBüyük Melek KanatlarıBoyun Melek Kanadı DövmesiKüçük Melek KanatlarıOmuz Melek DövmesiKadınlar İçin Küçük Melek Dövme TasarımlarıKüçük Melek DövmeleriKüçük Koruyucu Melek DövmeleriBenzersiz Melek Dövme FikirleriKadınlar İçin Üst Sırt Melek DövmeleriAğlayan Melek DövmesiKanatlı Melek Adam DövmeErkek Melek Dövmeli KadınErkekler İçin Aşk DövmeleriKüçük Düşmüş Melek

0 47 59 64 65 66 73  78 84 1 kafataslı melek600_1007 2 melek yarım kollu dövme600_1020 3 4-melek-kanatları-bitmiş-dövme600_900  6 düşmüş melek kanatları600_750 7-düşmüş melek-dövme-final600_848 8-melek-kanat-dövmesi600_450 10-melek-ve-şeytan-dövmeleri600_800 m 13-melek-iblis-dövmesi600_439 14-melek-mary600_496 15 melek kanatları600_450 16-özel-melek-dövme600_800   19-hepsi-melek-değil600_800 melek kanatlı 20 çapraz600_638 21-arkadaki melekler600_688 22-charlies-melek-bitmiş600_721 23 kanatlı çapraz satranç taşı600_400 24-koruyucu-melek-dövme600_839 25-melek-dövme600_496 27-melek-ve-terazi-dövme_500_750  29-başlangıçlar600_450 30 ölüm meleği600_800 31-arka melek600_778 32-bağlı-melek-bitmiş600_628 33-2. karanlık meleğin yeri600_738 34 kanatlı600_450 39-melek-dövme600_900 48-melek-dövme600_450 49-dua-melek600_1065 50-din-iyi-kayıp-meleğim600_399 295101689_3d2d2f13d4 1166154892_Angel_of_Death_Tattoos.jpg Agel-dövme-erkekler harika-melek-dövme melek_tasarım_01 angel_tattoo_by_jinxiejinx_by_jinxiejinx13-d3fevgu melek-ve-dövme Melek-kız-Kat-Von-D melek kızlar Ölüm Meleği-Dövme-Tasarımları Melek-gözden geçirilmiş-Dövme Melek-Dövme melek-dövme-2 melek-dövme-3 melek-dövme-12 melek-dövme-21 Melek-Dövme-62 OLYMPUS DİJİTAL KAMERA Melek-dövme-erkekler için melek-dövme-erkek melek-dövme-tempus-fugit angel-wings-back-dövme-jackie-rabbit Melek Kanatları-Dövmeler Melek Kanatları-Dövme-Tasarım-Kızlar için melek-kadın-dövme anna-melek-dövme siyah-gri-melek-dövme brets-melek-bitmiş melek dövmesi ölüm meleği-dövme-7 Şeytan-ve-Melek-Dövme Zarif-Melek-dövme yabancılaşmış peri-Dövme Koruyucu-Melek-Dua-Dövme Koruyucu-Melek-dövme Lowerback_tattoo_424 cıva-ayak bileği-kanat-dövme modern melek Pinup-Melek-Dövme dua-melek-dövme dua eden-melek-dövme-tasarımları sırt üstü küçük melek kanadı dövmesi dövme-melek-tasarımlar savaşçı-melek-arka parça

Melek Kanadı Dövmeleri

88 94 96 107 124 129 139 147 158 168 178 188 198 208 216 226 229 233  244-e1419245373550 248 258 266 276 286 304 306 314 317-e1419245273321 319 333 339 343 344 353 365 382 393  411-e1419245582219 431 441 491 1112 1211 2112 OLYMPUS DİJİTAL KAMERA kanat-dövme-açı kanat-dövmeler-fd