160+ Büyüleyici Pusula Dövme Tasarımları ve Anlamları

Harika kılavuzumuzda bazı pusula dövme fikirleri edinin. Favori tasarım fikirlerimizden bazılarını ve bunların arkasındaki anlamları vurgularız.

viking pusulası kol dövmesi

Pusula, kullanıcının konumuna göre dört ana yönü (kuzey, güney, doğu ve batı) gösteren bir araçtır..

Aynı zamanda, sembolik anlam açısından zengin ve hemen hemen her stile uygun olduğu için en popüler ve harika görünen dövme konularından biridir..

Dövme sanatında pusulanın anlamına genel bir bakış ve bir pusula dövme tasarımı için bazı popüler fikirler için okumaya devam edin..

Ayrıca hem kadınlar hem de erkekler için harika bir pusula dövmesi galerisi hazırladık..

Jimmy'den Suluboya Pusula Dövmesi

Pusula dövmesi anlamı

Hepimizin bildiği gibi, navigasyonda kuzey, güney, doğu ve batı yönünü belirlemek için bir pusula kullanılır..

Bu, kullanıcının bu yönlere göre konumlarını belirlemesini ve bir harita yardımıyla bilinmeyen arazide gezinmesini sağlar..

Beyaz Mürekkep Pusula Dövme

Bu nedenle, pusula dövmelerinin ana anlamı, yolunuzu bulma ve rotada kalma fikri etrafında döner. Bu şu anlama gelebilir:

  • Tutarlılık – hedeflerinizi ve değerlerinizi asla gözden kaçırmamak, yolunuzu güvenle takip etmek ve kendinize sadık kalmayı hatırlamak.
  • Koruma – pusula dövmeleri iyi şans tılsımları olarak görülür, hayatta doğru yönü bulmanıza yardımcı olacak ve yolunuzu kaybetmenizi önleyecek bir şey. Pusulalar, onları korumanın ve hedeflerine güvenli bir şekilde ulaşma umudunun sembolü olarak gören denizciler için uzun zamandır popüler bir dövme seçimi olmuştur..
  • Bağlılık – dövmelerdeki pergeller bazen, çoğu zaman romantik bir ortağa olan sadakatin simgesidir. Yine bu anlam, doğru yolu (bu durumda sevdiğiniz ve sizin için doğru olan kişiyi) seçme ve bundan sapmama fikrini ifade eder..
  • Tercih – bir pusula dövmesi, hayatınızın her noktasında gidebileceğiniz birçok yön olduğunu, yani verebileceğiniz bir dizi karar olduğunu hatırlatabilir. Pusulalar, yaşam seçimleriyle birlikte gelen hem özgürlüğü hem de sorumluluğu sembolize edebilir..
  • Bağımsızlık – Eğer gelenekleri takip etmek yerine kendi yolunuzu bulmak sizin için önemliyse, bu değeri ifade etmek için bir pusula harika bir dövme seçimi olabilir..
  • Yolculuk – son olarak, navigasyon ve keşfin önemli sembolleri olan pusula dövmeleri, seyahat etme ve yeni yerler keşfetme sevgisinin bir ifadesi olabilir..

Belirli bir fikri veya değeri ifade etmek için bir pusula dövmesi yaptırmayı düşünüyorsanız, seçtiğiniz öğelerin tasarımı ve kombinasyonu, dövmenizin amaçlanan anlamını vurgulamaya yardımcı olacaktır..

Kolda Yolculuk Tutkusu Pusula Dövmesi

Pusula dövme tasarımları

3D pusula dövmesi

3D dövmeler, dikkatli gölgeleme yoluyla fotogerçekçi bir görünüm elde etmeyi amaçlar. Pusula tasarımları ile bu teknik en iyi monokrom veya sepyada çalışır..

Kuşlu Pusula Dövmesi

Suluboya pusula dövmesi

Pusula dövme tasarımının popüler bir seçimi, pusulanın soyut suluboya arka planıyla siyah olarak özetlendiği yerdir..

Bu kombinasyon, hemen hemen her yerleşime uygun renkli, hafif bir tasarımla sonuçlanır..

Swirls ile Renkli Pusula Dövme

Erkekler İçin Kolda Pusula Dövmesi

Gül dövmeli pusula

Çizgilerin dört ana yönü gösterdiği pusulanın orta kısmı gül olarak bilinir..

Belki de bu nedenle, ortasında bir gül çiçeği olan bir pusulanın dövme tasarımı nispeten yaygın bir seçenektir..

Kırmızı güllerle çevrili bir 3D pusula, bu tasarım fikrinin başka bir varyasyonudur..

Güllü Bacak Pusulası Dövmesi

Harita dövmeli pusula

Bir pusulanın kendi başına çok küçük veya beklentilerinizi karşılayacak kadar katmanlı olmayan bir tasarım oluşturduğunu fark ederseniz, arka plan olarak bir harita eklemeyi düşünün..

Bu fikirle ilgili en iyi şeylerden biri, seçtiğiniz dünya haritası parçasının dövmenize daha fazla anlam katacak olmasıdır – kişisel olarak sizin için çok şey ifade eden bir yer seçebilirsiniz..

Kendinizi Dünya haritasıyla sınırlamak zorunda olmadığınızı unutmayın – romanların, filmlerin ve oyunların kurgusal fantastik dünyalarından haritalar da kendi benzersiz haritanızı oluştururken bir seçenektir..

Vintage tarzı haritalar ve 3B stil, bu tür tasarımlar için önerilen seçeneklerdir..

Güvercin ve Pusula Dövmeli Pasifik Haritası

Çapa dövmeli pusula

Hem pusula hem de çapa deniz sembolleridir, bu yüzden onları tek bir dövme tasarımında birleştirmek çok mantıklı. Dövme sanatında çapalar gücü, istikrarı ve dengeyi sembolize eder..

Pusulalar gibi, onlar da bazen iyi şans tılsımı olarak kabul edilirler – bir gemi güvenli limana ulaşana kadar demiri düşürmez; bu nedenle bir hedefe güvenli bir şekilde ulaşmanın bir sembolüdür.

Kolda Çapalı Renkli Pusula Dövmesi

Minimalist pusula dövmesi

Göz önünde bulundurmaya değer başka bir fikir, pusulanın ince siyah çizgilerle yapılmış basitleştirilmiş bir yorumudur..

Bu tasarım pusula gülünden oluşur – isteğe bağlı olarak kardinal yönler (örneğin Güney-Batı, Kuzey-Doğu) eklenerek dört yönü gösteren iki çapraz çizgi.

Doğru şekilde stilize edilirse, bu basit minimalist dövme, pusula fikrini ifade etmek için yeterli olacaktır. Çizgilerin etrafındaki bir daire, tasarımın bir pusula olarak ayırt edilebilir olmasına yardımcı olabilir..

Küçük Basit Pusula Dövmesi

Kalp pusula dövmesi

Bu kombinasyon, kalbinizi takip etme fikrini oldukça açık bir şekilde ifade eder. Sezginizin hayatınızdaki en önemli yol gösterici ilke olduğuna kesinlikle inanıyorsanız, bu sizin için doğru dövme olabilir..

Bu tasarım için, pusulanın merkezi bir kalp taslağı ile süslenebilir veya iki unsur yan yana dövülebilir..

Hıristiyan pusula dövmesi

Pusulayı haç gibi Hıristiyan sembolleriyle birleştirmek, inancınızın yaşam tarzınızda ve verdiğiniz kararlarda size rehberlik etmesine izin verdiğini gösterebilir..

Dövme yazma ile pusula

Son derece özel kişisel öneme sahip dövmeler için, yazı, amaçlanan anlamı ifade etmenin en popüler yollarından biridir..

Daha derin anlamını ortaya çıkarmak için pusula dövmenize sizinle rezonansa giren bir alıntı veya hatta tek bir kelime, önemli bir tarih veya kalbinizde sevdiğiniz birinin adını eklemeyi düşünün..

Pusula Dövmeli Gezginler için Alıntı

Ok dövmeli pusula

Oklar oldukça karmaşık sembollerdir, ancak genel olarak kararlılık, cesaret, azim ve yönün yanı sıra zarardan korunmayı sembolize ederler..

Bu öğeleri bir dövme tasarımında birleştirmenin popüler bir yolu, pusula okun uzunluğunun ortasında olacak şekilde ikisinin üst üste bindirilmesidir..

Bu arada bir pusulayı delen bir ok, kendi yönünüzü belirleme fikrini ifade edebilir – kurallardan bağımsız olarak kendi yolunuzu ve kendi kararlarınızı takip ederek..

Çift Ok Pusula Dövmeli Düz Siyah

Gezginler Asla Kaybolmaz Pusula Dövme FikirleriKolda Mor, Yeşil ve Mavi Pusula DövmesiAlt Boyunda Pusula Dövmesi ile Seyahat EdinBilekte Minik Pusula DövmesiBayanlar için Pusula Dövmesinde GirdaplarGüneş ve Gül Pusula Dövmesi

Pusula İçinde Güneş ve Ay Dövmesi

Küçük Basit Pusula DövmesiYolculuk Tutkusu Yazılı Küçük Pusula DövmesiEldeki Küçük Pusula DövmesiErkekler İçin Ayak Bileğine Küçük Pusula DövmesiAyak Bileğine Küçük Pusula DövmesiBasit Minimalist Pusula DövmeErkekler ve Kadınlar için Basit Bacak Pusulası DövmesiYıldızlı Basit Pusula DövmesiKolda Basit Pusula DövmesiKızlar için Yan Pusula DövmesiYelkenli Tekne Renkli Pusula DövmeTüy Dövmeli PusulaPusula Dövmesinde Gül, Haç ve OkErkekler için Vahiy Aslan Pusula DövmeleriKoldaki Güzel Pusula DövmesiPusula Tüy DövmePusula Dövmeli Pasaport PullarıDolaşan Herkes Kayıp Değildir Pusula Dövme GörüntüsüYeni Pusula Yan DövmeBoyun Pusulası Dövmesi

Pusula tasarımı, dövme meraklıları arasında yeni havalı ve çoğunlukla kol, dövme yaptırmak için en uygun yer. Yerleştirme için diğer noktalar dirsek, sırt, göğüs, ayak bileği, kalça, bacak, bilek, uyluk, kulak arkası, boyun arkası ve yanlardır. Dövmeyi yaptıracağınız yerin seçimi gerçekten de sahibine bağlıdır, ancak belirgin göründüğü bir noktada yapılmalıdır, çünkü dövme yaptırmanın asıl amacı onu başkalarına görünür kılmaktır. Aynı zamanda, çok fazla para, zaman gerektirdiğinden ve dövmeyi yaptıran kişinin çok fazla acı çekmesi gerektiğinden, dövmeyi yaptırmadan önce tasarımın bir yerleşim olduğundan emin olunmalıdır. Ayrıca dövme kalıcıdır ve ömür boyu kişinin bir parçası olur..

Dağlar, Ağaçların İçinde Pusula DövmesiYapraklı Tüylü En Güzel Pusula DövmesiAyak Bileğine Dünyalı Minimalist Pusula DövmesiOk Uçlu Minimalist Pusula DövmesiPusula Taslak DövmePusula Siyah Mürekkep DövmeÜst Kolda Mandala Pusula DövmesiBayanlar için Mandala Pusula DövmesiLuna ve Sol Tribal Pusula DövmeleriAşk ve Dostluk Pusulası Dövme OrtaklarıHarita ile Yolculuk Asla Bitmez Pusula DövmesiKadınlar için Çiçek ve Pusula DövmeleriDreamcatcher Pusula DövmeMüthiş Pusula İlham DövmesiKoldaki Pusula Dövmesi YönetmeniSırt Üstü Sevimli Küçük Pusula DövmesiSevimli Mandala Pusula DövmeleriÇiftler Kollarında Pusula DövmesiÇiftler Mavi ve Sarı Pusula DövmeleriKalpli Çift Pusula DövmeleriRenkli Pusula Dövmeli KıtalarCümle ile Pusula Büyük Bir Belki ArayınBoyunda X Oklu Pusula Dövmesiİp ve Çapa ile Pusula Dövmesi

Etrafında Haritalı Pusula DövmesiGöz ve Ağaç Pusula DövmesiOrtasında Dünya Olan Pusula DövmesiDetaylı Görüntülü Pusula DövmesiRenk Sıçratmalı Pusula DövmesiRenkli Pusula DövmesiBulutlar ve Yıldızlarla Pusula DövmesiSırtında Mavi ve Siyah Sıçrayan Pusula DövmesiKolda Oklu Pusula DövmesiOk ve İnce Çizgili Pusula DövmesiKolda Haritalı Pusula DövmeleriKadınlar İçin Yandaki Pusula DövmesiKadınlar İçin Göğüste Pusula DövmesiKabile Yazıları ile Sırtta Pusula DövmesiEl Yazısı ile Kol Üzerine Pusula DövmesiKola Kuşlu ve Renkli Pusula DövmesiBir Ağacın Arkasında Pusula DövmesiPusula Yan DövmeDahlias ve Güller ile Renkli Solid Pusula DövmeSiyah Pusula Dövmeli Renkli HaritaRenkli Harita Pusula DövmesiPusula Dövmeli Rengarenk Çiçekler ve SarmaşıklarTüy Dövmeli Renkli PusulaOmuzda Renkli Pusula DövmesiRenkli Kol ve Omuz Pusulası DövmesiKadınlar İçin Sırt Üstü Büyük Pusula DövmesiKolda Güzel Düz Siyah Pusula DövmesiGüzel Mandala Pusula DövmesiRenkli Pusula Dövmeli Güzel OkKadınlar İçin Güzel ve Renkli Pusula DövmesiDünya Haritası ile Sırt Pusula DövmesiFarklı Ay Şekilleriyle Atomik Pusula DövmesiOklu Atom Pusula DövmesiAtomik Pusula DövmeleriKolda Pusula DövmesiGüney Pusulayı İşaret Eden Ok DövmeKuzey Pusula Dövmesini İşaret Eden OkOk ve Güneş Pusulası DövmeleriHarita ve Cursive Yazılı Kol Pusula DövmesiHaritalı Kol Pusula DövmesiSwirls ile Ayak Bileği Pusula DövmePusula Dövmesinin Altındaki ÇapaPusula Dövmeli İnanılmaz Güzel OkKoldaki Renklerle İnanılmaz Pusula Dövmesi

c1 c2 c6nikinorberg_wickedtattoo_goteborgsweden-618x618 c7nikinorberg c9 c14 c51  pusula-dövme-tasarım01 pusula-dövme-tasarım02 pusula-dövme-tasarım03 pusula-dövme-design04 pusula-dövme-tasarım05 pusula-dövme-tasarım06 pusula-dövme-tasarım07 pusula-dövme-tasarım08  pusula-dövme-tasarımı10 pusula-dövme-tasarımı11 pusula-dövme-tasarımı12 pusula-dövme-tasarımı13 pusula-dövme-tasarımı14 pusula-dövme-tasarımı15 pusula-dövme-tasarımı16  pusula-dövme-tasarımı18 pusula-dövme-tasarımı19 pusula-dövme-tasarımları pusula-dövme-tasarımları-1 pusula-dövme-tasarımları-2 pusula-dövme-tasarımları-3 pusula-dövme-tasarımları-4 pusula-dövme-tasarımları-5 pusula-dövme-tasarımları-6  pusula-dövme-tasarımları-8 pusula-dövme-tasarımları-9  pusula-dövme-tasarımları-12 pusula-dövme-tasarımları-13 pusula-dövme-tasarımları-14  pusula-dövme-tasarımları-16  pusula-dövme-tasarımları-19 pusula-dövme-tasarımları-20 pusula-dövme-tasarımları-21 pusula-dövme-tasarımları-22 pusula-dövme-tasarımları-23 pusula-dövme-tasarımları-24 pusula-dövme-tasarımları-25 pusula-dövme-tasarımları-26 pusula-dövme-tasarımları-27 pusula-dövme-tasarımları-28 pusula-dövme-tasarımları-29 pusula-dövme-tasarımları-30 pusula-dövme-tasarımları-31 pusula-dövme-tasarımları-32