200 Etkileyici Eşleşen En İyi Arkadaş Dövme Fikirleri

Gerçek dostluk, dünyanın en güzel ilişkisidir, çünkü her şey vermek ve almakla ilgili değildir. Ama bu hafife alınmamalı ve insan en iyi arkadaşının ne kadar özel olduğunu söyleme şansını asla kaybetmemeli! Bu duyguyu hiçbir şey söylemeden ifade etmenin en iyi yollarından biri de en iyi arkadaş dövmesi yaptırmaktır. En iyi dövmeler olarak da adlandırılan bu dövmeler, yalnızca gençler arasında değil, diğer yaş grupları arasında da popüler hale geliyor. Hayatınızdaki en anlamlı ilişkilerden birine olan bağlılığınızı ve inancınızı sergilemenin harika bir yoludur, çünkü bu dövmeler sonsuz dostluğunuzun bir sembolü olarak durur..

Bu günlerde giderek daha fazla popülerlik kazanan diğer dövmeler. Tabii ki, bunlar hayatlarında harika en iyi arkadaşları olan dünyadaki insanlar arasında çok popüler. Öyle olsa bile, bu dövmelerin sadece oradaki en iyi arkadaşlar için iyi olduğu anlamına gelmez. Bunlar ayrıca erkek arkadaşlar, kız arkadaşlar ve kocalar ve eşler gibi çiftlerin üzerine de kazınabilir. Buradaki sır aslında her ikinize de aynı tasarım dövmelerin kazınmış olması. Örneğin, bileğinizde bir tüy dövmeniz olduğunu varsayalım, en yakın arkadaşınızın da bileğinde bir tüy dövmesi olması, dövmeleri mükemmel ortaklar haline getirmesi gerekir..

Infinity Heart En İyi Arkadaş Dövmeleri

Büyük Önemi En İyi Arkadaş Dövmeleri

Sıradan insanların ve ünlülerin vücutlarına yaptıkları en iyi arkadaş dövmelerinin hayatları için büyük önem taşıdığını söylemeye gerek yok. Başka bir deyişle, onları fiziksel görünüm açısından çok güzel yapan saf ekran dövmeleri değildir. Bu bağlamda, bu dövmelerin bazı büyük sembolizmleri ve anlamları şunlardır:

 • Dostluk –Tabii ki simgeledikleri bir numaralı şey dostluktur. En iyi arkadaşınızla güçlü bir arkadaşlığınız olan kişilerin, dövmelerinizi özel olarak ikiniz bir aradayken gördüklerinde otomatik olarak zihinlerine yerleşecektir..
 • Bağlılık –Bağlılığın sadece oradaki gerçek hayattaki çiftler için uygun olabileceğini kim söylüyor? Bu, elbette güçlü arkadaşlık ilişkisi olan insanlar için de mükemmeldir. Vücutlarında bu sanata sahip olan en iyi arkadaşlara bağlılığı ifade etmelerinin ana nedeni budur..
 • Kuvvet –Güç, ifade ettikleri başka bir şeydir. Bu dövmeye sahip olduğunuzda, en iyi arkadaşınızdan aldığınız güce sahip olduğunuz anlamına gelir. Bu, en iyi arkadaşlar olarak güçlü bağlarınızı hiçbir şeyin bozamayacağı anlamına gelir..
 • uzun ömür –Ayrıca uzun ömürlülüğü sembolize ederler. Yani en iyi arkadaşınızla en iyi arkadaş ilişkinizin ömür boyu süreceğine inanıyorsunuz. Çok güzel ve anlamlı bir en iyi arkadaş sanatına sahip olarak dünyaya hiçbir şeyin sizi dağıtmayacağını söyleyebilirsiniz..

Sembolik Önem

Temel olarak, arkadaşlıklarını bu özel şekilde anmak isteyen her iki arkadaşın üzerine çift olarak çekilirler. Bu dövmeler, vücut kısımlarındaki her bir süs tasarımının bir parçasını paylaştıklarından, ikisi arasındaki özel bağa yönelik gücü ve bağlılığı ifade eder. Aslında, bu dövmelerin arkalarında, fiziksel varlığın yanı sıra iki arkadaşın hafızasına sonsuza kadar kazınacak güzel bir hikayesi olabilir. Dövmeler vücutlarının bir parçası haline gelir ve ikisi arasındaki dostluğun gerçekliğini ve uzun ömürlülüğünü gösterir. Bu sayede birbirlerini hayatlarının en önemli parçası olarak gören iki insan arasında bir can parçası, bir güven ve inanç bağıdırlar..

Dikkate Alınacak Tasarım Seçenekleri

Bff dövme tasarımları, birbirlerine karşı sonsuz bir inanç ve dostluk bağlılığı yapmak isteyen bir çift olarak her zaman iki kişiye oyulmuştur. Tasarım söz konusu olduğunda, bu dövmeler sadece çekici olmamalı, aynı zamanda iki taşıyıcı arasındaki bağı daha güçlü kılan derin bir sembolik anlam taşımalıdır. Ayrıca dövme tasarımı her zaman her ikisi tarafından da taşınacağı için her ikisi tarafından da onaylanmalıdır. Bir süre boyunca popüler olmaya devam eden bazı geleneksel tasarımlar varken, çağdaş zamanların yaratıcı dövme tasarımcıları tarafından üretilen bazı taze tasarımlar var. Taşıyıcı tarafından hangi tasarım seçilecekse, dövmelerin neyi temsil ettiğini düşünmeli ve aynı zamanda her iki taşıyıcının da onayını taşımalıdır. İşte bazı benzersiz fikirler:

 • Sonsuzluk Dövmeleri – Kullanılan en popüler sembollerden biri sonsuzluk sembolüdür. Bunun nedeni, birbirlerine olan sonsuz güveni yansıtması ve arkadaşlığın sonsuza kadar devam edecek olmasıdır. Bu bağın sonsuzluğu ile ilgili bir ifade, dövmeyi daha da anlamlı kılmak için sembole eklenebilir..
 • Dini Semboller – İki arkadaş tarafından paylaşılan aynı inancı, dini ve inancı temsil ettiği için çapraz dövme gibi bazı dini sembollere sahip olabilirler, bu da ikisi arasındaki ilişkiyi büyük ölçüde güçlendirir.
 • gök cisimleri – Güneş, ay ve yıldızlar gibi gök cisimleri ideal olarak BBF tasarımlarında kullanılır ve sembolik bir anlam taşımanın yanı sıra kesinlikle çarpıcı görünürler..
 • kalp dövmeleri – Kalpler, dövme tasarımları için popüler bir seçimdir ve tasarımlarda da tercih edilen bir yer bulurlar. Güzel bir dostluk ya da aşk teklifi ile birlikte küçük bir kalp resmine gidilebilir. Kalbin başka bir kullanım şekli de, her bir arkadaşın eline birer kırık kalp parçası kazımaktır. Tasarım öyle olmalı ki, arkadaşlar ellerini bir araya getirdiğinde kırılan parçalar birleşerek tek bir mükemmel kalp oluştursun. Benzer şekilde, yapboz parçaları her iki arkadaşın üzerine çizilebilir ve birlikte görüldüklerinde birbirlerine uymaları gerekir..
 • Çizgi film karakterleri – En iyi iki arkadaşın da sevdiği bazı havalı çizgi film karakterleri bff dövme tasarımlarında kullanılabilir. Bazı özel alıntılar veya kelimeler, onlara yeni bir anlam kazandırmak için bu karakterlerle birleştirilebilir..
 • Tüyler ve Kuşlar – Küçük kuşlar ve tüyler, yaratıcı bir şekilde kullanıldığında çekici bir tasarım oluşturabilir. Bunlar hem erkeklerde hem de kadınlarda iyi görünebilir. Kızlar, tasarımlarda öne çıkan kelebekler, melekler veya periler gibi daha kadınsı şeylere sahip olabilir..
 • çapa dövmeler – Yaratıcı dövme tasarımcılarının genellikle çapa dövmelerinden yararlandığı görülmüştür. Bu tasarım gençler arasında oldukça popüler ve bu tasarımın bir parçası olarak hem erkek hem de kız çocukları tarafından tercih ediliyor..
 • Yin ve Yang En İyi Dövmeler – Yin ve yang, yalnızca çekici değil, aynı zamanda anlamlı olduğu için başka bir favori tasarımdır. Yin ve yang, tamamen farklı iki kişiyi temsil eder, ancak birbirlerini mükemmelliğe tamamlarlar, böylece bir bütün oluşturmak için bir araya gelirler. Bu onu harika bir bff dövmesi yapar.

Bu popüler tasarımlara ek olarak, dövme tasarımcıları yaratıcılıklarını yeni bir şey getirmek için kullanabilirler ve aynı zamanda iki insan arasındaki dostluğa anlam katan bir şey katabilirler. Diğer bazı nesneler, arkadaşlığın başlangıcını anan tarihler, makas ve kurdele dövme tasarımı, elmaslar, tüyler, balıklar, çiçekler (nilüfer, gül, ayçiçeği gibi) ve çok daha fazlası olabilir..

Beni Güvende Tut ve Vahşi Dostluk Dövmeleri AlıntılarıYin ve yang Mandala Dostluk DövmeleriBilek Dostluk Dövmelerinde Yin ve YangYin ve Yang En İyi Arkadaş DövmeleriAyaklı Kaplumbağa DövmeleriKabile Kaplumbağa Dostluk DövmeleriParmaklarda Üçgenler Dostluk Dövmeleri

En iyi arkadaş dövmeleri, denemeyi seven genç nesiller arasında oldukça popülerdir. İdeal olarak, bu dövmeler bilek, elin arkası, göğüs, ayak bilekleri, parmaklar, omuzlar, sırt, omurga, boyun ve ayaklara işlenir. Hem genç erkekler hem de kadınlar, kızlar arasında popülerdirler, ancak tasarımı cinsiyetlerine göre seçebilirler. Genel olarak, bu dövmeler ikisini sonsuz bir birliktelik bağıyla bağladığından, iki arkadaşın birbirine verebileceği unutulmaz bir hediye oluştururlar..

Sonsuzluğa ve Ötesine Alıntı En İyi Arkadaş DövmeleriBirlikte Sonsuza Kadar En İyi Arkadaş AlıntılarKalın ve İnce Kalp Sonsuzluk En İyi Arkadaş DövmeleriGüneş, Ay ve Yıldız En İyi Arkadaş DövmeleriAyak Bileğine Yapılan Ay Çiçeği Dostluk DövmeleriGüneş ve Ay Yin Yang Dostluk Dövmeleri

Birkaç Güzel Tasarım Seçeneği

Tabii ki, en iyi arkadaşınızla birlikte yapmayı düşünebileceğiniz en iyi arkadaş sanat dövmeleri için birçok tasarım mevcut. Ancak vücudunuza işlemeniz gereken tasarımı seçerken çok dikkatli olmalısınız çünkü hepsi kendinize yakışıp güzel durmayacaktır. Bununla ilgili olarak, göz önünde bulundurabileceğiniz tasarımlardan bazıları şunlardır:

 • Dini En İyi Arkadaş Tasarımı– Adından da anlaşılacağı gibi, bu özel tasarım, haç gibi dini bir sembolü veya sadece İsa Mesih’in bir görüntüsünü içerir. Buradaki anahtar, en iyi arkadaşınızla aynı dövme tasarımına sahip olmaktır. Erkek bir en iyi arkadaşınız varsa, İsa Mesih’in imajına sahip olabilir. Ve eğer bir kızsanız, Meryem Ana imajına sahip olmayı seçebilirsiniz. Dövmeyi, en iyi arkadaşınızın en iyi arkadaş sanatı olarak görünmesini sağlamak için seçtiği tasarımı oyduğu vücut kısmına yerleştirdiğinizden emin olun..
 • Infinity En İyi Arkadaş Tasarımı –Sonsuzluk sembolünün en çok tercih edilen tasarımlardan biri olduğunun elbette farkındasınızdır. Bu sembol, arkadaşlığınızın sonsuza kadar süreceği ve birbirinize olan güveninizin asla kırılmayacağı anlamına gelir. Dünyada bu sanatı yapan birçok çift var..
 • Kalp En İyi Arkadaş TasarımıEn popüler seçeneklerden biri kalp dövme tasarımıdır. Söylemeye gerek yok, birbirlerine olan sevgiyi temsil ediyorlar. Bu nedenle, birçok insanın kalp dövme tasarımını seçmesi artık şaşırtıcı değil. Kalp dövmesi, en iyi arkadaşlar veya gerçek hayat sevgilileri olarak ilişkiniz için büyük önemi olan bazı aşk alıntılarıyla eşleştirildiğinde daha da muhteşem görünecek..
 • Çizgi Film Karakteri En İyi Arkadaş Sanatı –Bu, oradaki sevgi dolu çiftler için son derece mükemmel. En sevdiğiniz çizgi film karakterlerini vücudunuza kazıyabilirsiniz. Çizgi film karakterleri çok sevimli tasarımlar olduğundan, bu özel BFF dövme tasarımıyla kesinlikle biraz eğlenceli olabilirsiniz..
 • Yin ve Yang En İyi Arkadaş Tasarımı –Bir başka çok güzel ortak tasarım, Yin ve Yang tasarımıdır. Bu da çok çekici olmasının dışında çok anlamlı.

ünlüler

Tıpkı dünyadaki sıradan insanlar gibi, bu sanata sahip olma fikriyle büyülenen birçok ünlü şahsiyet de var. Bu ünlüler, medyayı ele geçiren bu dövmeler nedeniyle daha da popüler hale geldi. Bu en iyi arkadaş ünlülerin bazı isimleri aşağıda yazılmıştır:

 • Hailey Baldwin ve Kendall Jenner–Hailey Baldwin, çok popüler olan başka bir Amerikan manken olan Kendall Jenner ile güçlü bir en iyi arkadaş ilişkisi olan 19 yaşında bir Amerikan mankendir. Parmaklarında BFF dövmesi olan en iyi arkadaş olduklarına dair kanıtları var. “DUA” olarak okunabilen bir kelimedir. Bunun dışında bir dövmeleri daha var. Kendall’ın orta parmaklarında beyaz noktalar varken, Hailey’nin sol kulağının arkasında küçük bir “g” harfi var. En iyi iki arkadaş, bu dövmelerin vücutlarına kazınmasına karar verdi..
 • İrlanda Baldwin ve Hailey Baldwinİrlanda Baldwin, Hailey Baldwin’in çok güzel bir kuzeni olan 20 yaşında bir Amerikan mankendir. Hailey ve İrlanda’nın çok güzel bir sözü var. Kuzen olmanın onları en iyi arkadaş yapan bir gerçek olduğunu söylediler. Her iki orta parmağında da “baldwin” kelimesinin en iyi dövme yeri var. Jon Boy, bu özel BFF dövmesini yapan popüler dövme sanatçısıydı..
 • Mandy Moore ve Grup arkadaşları–Mandy Moore ve grup arkadaşları, ayaklarında bulunan BFF dövmelerini yaptırarak halka iyi bir dostluk gösteriyorlar. Bu dövmenin neye benzediğini anlamayabilirsin ama onlar için büyük önemi var. Dövme, kendisi ve grup arkadaşları tarafından 8 yıl önce yapılmış. Birlikte olduklarında ayakkabılarını çıkarırlar ve dövmeleri görmek isteyenlere gösterirler..

Oklarla Güneş ve Ay Best Friend Tattoos

Yerleşim Kılavuzu

Söylemeye gerek yok, vücudunuzun bff dövmelerini yerleştirebileceğiniz farklı bölgeleri var. Öze büyük ölçüde ulaşılabilmesi için en iyi arkadaşınızın da dövmesini sizinkiyle aynı yere yerleştirdiğinden emin olun. Bu bağlamda, bu sanatı yerleştirebileceğiniz ortak vücut bölümlerinden bazıları şunlardır:

 • Sandıktaki En İyi Arkadaş Sanatı – Göğüs kalbinize çok yakın. Ve en iyi arkadaşını çok sevdiğin için göğüs bölgesi kesinlikle mükemmel bir yer. Sanatınız ve en iyi arkadaşınız kesinlikle göğsünüzde harika görünecek..
 • Bilekte En İyi Arkadaş Sanatı – Çok yaygın ancak mükemmel bir başka yerleşim de bileğinizdir. Bir dövmenin muhteşem güzelliğini elde etmek için, dövme tasarımını sol bileğinize yerleştirebilirsiniz ve en iyi arkadaşınızın dövmeyi sağ bileğinize takması gerekir, ya da kimin sağ veya sol bileğinde olacağı kararınıza bağlıdır..
 • Boyundaki En İyi Arkadaş Sanatı – Boyun aslında en iyi arkadaş sanatı gibi istediğiniz her tür dövme için çok iyi bir yerleşimdir. Diğer insanlarla olan ilişkinizi en iyi şekilde sergilemek istiyorsanız, boyun kısmı göz önünde bulundurmanız gereken çok mükemmel bir yerleşimdir..
 • En İyi Arkadaş Sanat Ayağı – Ayak başka bir mükemmel yerleşimdir. Bu özel yerleşim ile kesinlikle en iyi arkadaşınızla harika görüneceksiniz. Başkalarına göstermek için en yakın arkadaşınızla ayaklarınızla fotoğraf çekebilirsiniz, kesinlikle beğeneceklerdir. Bu konuda hiç şüphe yok. Yin ve Yang tasarımı bu yerleşim için harika.
 • Önkollarda En İyi Arkadaş Sanatı – Dövmelerin çevrenizdeki diğer insanlar için çok açık olmasını istiyorsanız, önkollar da en iyi arkadaşınızın dövmesi için harika yerleşimler olacaktır. En iyi arkadaşınla birlikteyken, kollarına dövme yaptırdığında kesinlikle ilgi odağı olacaksın..

Son sözler

En iyi arkadaş dövmeleri, vücudunuza ve en iyi arkadaşınızın vücuduna sahip olabileceğiniz kesinlikle muhteşem süslemelerdir. Çevrenizdeki insanların en iyi arkadaşınızla sahip olduğunuz güçlü arkadaşlığı tanımamasına imkan yok. Sadece ikinizin de vücudunuza ne tür bir dövme tasarımı giyeceğinize en iyi şekilde karar verdiğinizden emin olun..

Güneş ve Ay Sözleri Dostluk DövmeleriParmakta Güneş ve Ay En İyi Arkadaş DövmeleriGüneş ve Ay Arkada En İyi Arkadaş AlıntılarıGüneş ve Ay Dostluk DövmeleriGüneş ve Ay En İyi Arkadaş DövmeleriSoulsisters En İyi Arkadaş DövmeleriKüçük Kalp En İyi Arkadaş DövmeleriDostluk İçin Küçük Kuş DövmeleriEn İyi Arkadaş Dövmeleriyle Eşleşen Küçük KuşlarBilekte Küçük Kuş En İyi Arkadaş Dövmeleri

Swing Dostluk Dövmeleri Üzerindeki KızkardeşlerKardeşçe Aşk En İyi Arkadaş DövmeleriYelken Alıntıları Dostluk DövmeleriEn İyi Arkadaş DövmeleriAlıntılar Dostluk DövmeleriEn İyi Arkadaş Dövmeleri için AlıntıEn İyi Arkadaş Dövmelerinden AlıntıTırnak Işareti Dostluk DövmeleriYapboz Parçaları En İyi Arkadaş DövmeleriEn İyi Arkadaş Dövmelerini Yap ve KilitleParmaklarda En İyi Arkadaş Dövmeleri SözüGezegen ve Mekik En İyi Arkadaş DövmeleriPizza Dostluk DövmeleriPinky Promise Dostluk DövmeleriAnanas Bilekte En İyi Arkadaş DövmesiKağıt Uçak En İyi Arkadaş DövmeleriOhana Dostluk SözleriMoon Earth Miles En İyi Arkadaş AlıntılarYüz En İyi Arkadaş Dövmeleri ile Ay ve GüneşAy ve Yıldız En İyi Arkadaş DövmeleriMickey ve Minnie En İyi Arkadaş DövmeleriEşleşen Dostluk Dövme AlıntılarıMandala Ayakta En İyi Arkadaş DövmeleriMandala Fil Dostluk DövmeleriMandala En İyi Arkadaş DövmeleriAşk Kalp En İyi Arkadaş DövmeleriKüçük Çizgiler Dostluk DövmeleriKüçük Kuşlar Dostluk DövmeleriInfinity Sisters Dostluk DövmeleriInfinity Heart En İyi Arkadaş DövmeleriParmaklarda Sonsuzluk Dostluk DövmeleriSonsuzluk Dostluk DövmesiTarihli Infinity En İyi Arkadaş DövmeleriInfinity Arrow En İyi Arkadaş DövmeleriInfinity and Beyond Best Friend Side TattoosKalpli En İyi Arkadaş Dövmeleri ile Sarılmalar ve ÖpücüklerParmak İzli Kalpler En İyi Arkadaş DövmeleriKalpler Dostluk DövmeleriKalp Dostluk Dövme FikirleriMutlu Yüzler En İyi Arkadaş DövmeleriHakuna Matata Omuzdaki En İyi Arkadaş DövmeleriKız Yüce Dostluk Dövmeleri AlıntılarSonsuza Kadar Dostluk DövmesiDostluk Pusulası DövmeleriDostluk Pusulası DövmeleriDostluk Çapa DövmeleriEn İyi Arkadaş DövmeleriSonsuzluk Dostluk DövmeleriGövde Dostluk Dövmelerinde Baş Harfli FilFil ve Balon En İyi Arkadaş DövmeleriSekiz Romen Rakamıyla En İyi Arkadaş DövmeleriElmas En İyi Arkadaş DövmeleriEn İyi Arkadaş DövmeleriÇapraz Parmak Dostluk DövmeleriÇapraz Ok En İyi Arkadaş Dövmeleriİletişim En İyi Arkadaş DövmeleriPusula Dream Catcher En İyi Arkadaş Dövmeleriİletişim En İyi Arkadaş DövmeleriRenkli Kalpler En İyi Arkadaş DövmeleriRenkli Kalp Sözü Dostluk DövmeleriRenkli Best Buds Sigara ve Çakmak Dostluk DövmeleriRenkli Ok Dostluk DövmeleriKolon ve Noktalı Kolon En İyi Arkadaş DövmeleriKimyasal Bağ En İyi Arkadaş DövmeleriEn İyi Arkadaş DövmeleriSiyah Beyaz Mickey Partner Best Friend DövmeleriSiyah Beyaz Tüyler En İyi Arkadaş DövmeleriGüzel Güneş ve Ay En İyi Arkadaş DövmeleriParmaklarda Güzel BFF En İyi Arkadaş DövmeleriOklar En İyi Arkadaş DövmeleriArrow Infinity En İyi Arkadaş DövmesiMelek Kanatları Dostluk DövmeleriEn İyi Arkadaş Alıntı Dövmeleri ile Çapa ve Kara Kuşlar

en iyi arkadaş dövmeleri-1 en iyi arkadaş dövmeleri-25 en iyi arkadaş dövmeleri-24 en iyi arkadaş-dövmeler-23 en iyi arkadaş-dövmeler-22 en iyi arkadaş-dövmeler-21 en iyi arkadaş dövmeleri-16 en iyi arkadaş-dövmeler-17 en iyi arkadaş-dövmeler-18 en iyi arkadaş dövmeleri-19 en iyi arkadaş dövmeleri-20 en iyi arkadaş dövmeleri-15 en iyi arkadaş-dövmeler-14 en iyi arkadaş-dövmeler-13  en iyi arkadaş dövmeleri-11 en iyi arkadaş-dövmeler-6 en iyi arkadaş-dövmeler-7 en iyi arkadaş dövmeleri-8 en iyi arkadaş dövmeleri-9 en iyi arkadaş dövmeleri-10 en iyi arkadaş-dövmeler-5 en iyi arkadaş-dövmeler-4 en iyi arkadaş-dövmeler-3 en iyi arkadaş-dövmeler-2  en iyi arkadaş-dövmeler-27 en iyi arkadaş-dövmeler-28en iyi arkadaş-dövmeler-29 en iyi arkadaş dövmeleri-30 en iyi arkadaş-dövmeler-31  en iyi arkadaş-dövmeler-33 en iyi arkadaş-dövmeler-34 en iyi arkadaş-dövmeler-35 en iyi arkadaş-dövmeler-36 en iyi arkadaş-dövmeler-37 en iyi arkadaş-dövmeler-38 en iyi arkadaş-dövmeler-39 en iyi arkadaş dövmeleri-40 en iyi arkadaş-dövmeler-41 en iyi arkadaş-dövmeler-42 en iyi arkadaş-dövmeler-43 en iyi arkadaş-dövmeler-44 en iyi arkadaş-dövmeler-45 en iyi arkadaş-dövmeler-46 en iyi arkadaş-dövmeler-47 en iyi arkadaş-dövmeler-48 en iyi arkadaş-dövmeler-49 en iyi arkadaş dövmeleri-50 en iyi arkadaş-dövmeler-51 en iyi arkadaş-dövmeler-52 en iyi arkadaş-dövmeler-53 en iyi arkadaş-dövmeler-54 en iyi arkadaş-dövmeler-55 en iyi arkadaş-dövmeler-56 en iyi arkadaş-dövmeler-57 en iyi arkadaş-dövmeler-58 en iyi arkadaş dövmeleri-60 en iyi arkadaş-dövmeler-61 en iyi arkadaş-dövmeler-62 en iyi arkadaş-dövmeler-63 en iyi arkadaş-dövmeler-64 en iyi arkadaş-dövmeler-65 en iyi arkadaş-dövmeler-66 en iyi arkadaş-dövmeler-67 en iyi arkadaş-dövmeler-68 en iyi arkadaş-dövmeler-69 en iyi arkadaş-dövmeler-70 en iyi arkadaş-dövmeler-71 en iyi arkadaş-dövmeler-72 en iyi arkadaş-dövmeler-73 en iyi arkadaş-dövmeler-75 en iyi arkadaş-dövmeler-76 en iyi arkadaş-dövmeler-77 en iyi arkadaş-dövmeler-78 en iyi arkadaş-dövmeler-79 en iyi arkadaş-dövmeler-80 en iyi arkadaş-dövmeler-81 en iyi arkadaş-dövmeler-82 en iyi arkadaş-dövmeler-83 en iyi arkadaş-dövmeler-84 en iyi arkadaş-dövmeler-85 en iyi arkadaş-dövmeler-86 en iyi arkadaş-dövmeler-87 en iyi arkadaş-dövmeler-88 en iyi arkadaş-dövmeler-801