200 Mistik Mandala Dövme Tasarımları ve Anlamları

Harika bir mandala dövme tasarımı seçmek için yardıma mı ihtiyacınız var? Harika fikirler derlememizi görmek için okumaya devam edin!

kolun arkasındaki mandala dövmesi

Mandala tasarımları oldukça karmaşık sanat eserleridir ve doğası gereği manevi olarak görülme eğilimindedir..

Büyük ölçüde karmaşık çiçek tasarımlarına benzerler, ancak genellikle simetriktirler ve dairesel bir şekil içinde bulunurlar..

Hem erkekler hem de kadınlar arasında popüler olan mandala temalı dövmeler tamamen benzersiz olabilir – özellikle de mandala tasarımında uzmanlaşmış bir sanatçı bulabilirseniz..

sırttaki mandala dövmesi

Mandala dövmelerinin anlamı

‘Mandala’, ‘daire’ anlamına gelen Sanskritçe bir kelimedir. Tıpkı bir daire gibi, mandala da her şeyden önce bütünlüğü temsil eder..

Çemberle ilgili diğer çağrışımlar sonsuzluk, denge ve mükemmelliği içerir – özellikle sonuncusu çünkü çemberin merkezinden ana hatlarındaki herhangi bir noktaya olan uzaklık aynıdır..

koldaki mandala dövmesi

Mandalalar bir dizi dinde mevcuttur, örneğin:

  • Hinduizm – Hinduizm, mandalayı odakla ilişkilendirir. Bu nedenle, genellikle dua veya meditasyon için kullanılan bir odanın içinde belirgin bir yerde ortaya çıkar..
  • Hristiyanlık – Hristiyanlık, kiliselerin gül pencerelerinde mandala’nın basitleştirilmiş bir formunu kullanır. Bunlar dinden önemli olayları temsil etme eğilimindedir..
  • Budizm – Budistler mandalayı meditasyon ve dini ritüellerde kullanırlar ve onu beden ve zihindeki dengenin sembolü olarak görürler. Mandala ayrıca insan yaşamının sonsuzlukla ilişkisini sembolize eder ve Anuttarayoga Tantra olarak bilinen antik Budist meditasyon uygulamasında bir yeri vardır..

dirsekte mandala dövmesi

Mandala dövme yerleştirme

Dairesel Mandala dövmeleri sırtta veya göğüste yapılmak için en uygun olanıdır. Bu görüşün nedeni, bu alanların düz bir yüzey sunması ve dairesel şeklin bozulmasını önlemesidir..

üst kolda mandala dövmesi

Omuz veya önkol gibi kavisli bir alana bir mandala dövmesi yapmak ‘gerilmiş’ bir görünüme neden olabilir ve dairenin şeklini kaybetmesine neden olabilir..

Bu tarzdaki orta ila büyük dövme için göz önünde bulundurulması gereken diğer geniş alanlar mide, kaburgalar, göğüs veya uyluktur..

omuzda mandala dövmesi

Mandalalar çok karmaşık tasarımlar yaptıklarından, onları diğer alanlara uygun daha küçük bir dövmeye dönüştürmek zor olabilir..

Tasarımınızın dövme yaptırmak istediğiniz alana tam olarak uyacağından emin olmak için boyutlandırma ve yerleştirme konusunda seçtiğiniz dövme sanatçısına danışın..

üst bacakta mandala dövmesi

Popüler tasarım seçenekleri

Sadece dikkate alınması gereken çok çeşitli mandala tasarımları değil, aynı zamanda sizin için özel bir mandala tasarlayacak bir sanatçı da bulabilirsiniz – dövmenizi tamamen benzersiz hale getirir.

Bu arada, aşağıdaki seçenekleri göz önünde bulundurun:

  • Çiçek tasarımlar – Mandalalar dairesel şekillerinden dolayı çiçeklere benzerler. Her ikisi de merkezde bir daire tutularak ve tasarımı dışa doğru genişleterek inşa edilmiştir. Bir çiçek mandala dövmesi, hem mandalaların hem de çiçeklerin sembolik anlamını bir araya getirerek denge, sonsuzluk ve kadınlık kavramlarına neden olabilir. Mandalalar yeni bir fikrin yaratılmasını da ifade edebildiğinden, bir çiçeğin açması ile bir çağrışım yapılabilir..

sırtın ortasındaki mandala dövmesi

  • kabile tasarımları – birçok tribal dövme tasarımı mandala ile bazı benzerlikler içerir. Bunun nedeni, Kızılderili ve diğer kabile kültürlerinin daireyi ritüel ve törenlerin önemli bir sembolik unsuru olarak görmeleridir. Çemberler de bu kültürler tarafından takı tasarımında ve desenli kumaş dokumada kullanılmıştır. Bu nedenle, mandalalar aşiret dövme tasarımlarında düzgün bir şekilde yer alabilir. Bu tarz hakkında daha fazla ilham almak için Maori dövme tasarımlarına göz atın..

sırttaki mandala dövmesi

Mandalalar diğer sembollerle de birleştirilebilir. Ay veya güneş gibi dairesel elemanlar bunun için özellikle uygundur..

Hem renkli hem de tamamen siyah mandalaları görmek yaygındır ve iyi tasarlanmışlarsa her iki seçenek de harika görünebilir..

Mandala tabanlı dövmeler çok detaylı ve ‘meşgul’ olduğundan, dövmenin kafa karıştırıcı olmasını veya tanımını kaybetmesini önlemek için rengi idareli kullanmayı düşünebilirsiniz..

Sasha Masiuk tarafından Mandala uyluk tasarımı

Son sözler

Mandala tasarımları derin manevi çağrışımlar taşıyabilir ve iyi yapıldığında kesinlikle çarpıcı görünebilir..

Bu tür bir tasarım için doğru dövme sanatçısını seçmek, ilgili ayrıntı düzeyi nedeniyle önemlidir..

İdeal olarak, mandalalarda uzmanlaşmış veya en azından bu tür çalışmalarda biraz deneyime sahip bir sanatçı seçmeye çalışın..

Şık Cilt tarafından mor ve deniz mavisi noktalı tasarımKristi Walls tarafından önkolda mandala baykuş parçasıPac Cutri'den Mandala tasarımıGustavo Paternina tarafından renkli mandala çiçeğiAlex Bawn tarafından Mandala hilal ayFlo Nuttall'dan Mandala kol parçasıMandala fili, Kristi WallsBlackwork mandala arka parçası, Kristi WallsKristi Walls tarafından gölgeli mandala tasarımıSuluboya mandala tasarımıSalome Trujillo tarafından ayrılmış mandala tasarımıFlo Nuttall tarafından Mandala hamsa eliRenkli geometrik arka parçaLauren T tarafından önkolda Mandala parçasıDotwork mandala tasarımı Paranoir Ink tarafındanArka omuz mandala tat by Resul OdabaşMandala manşet, Kristi WallsSaskia Viney'den geometrik noktalı tasarımMandala ayçiçeği, Kristi WallsKristi Walls imzalı arka omuz parçasıJai Cheong'dan arka boyun mandala çalışmasıEl Daniel Advarp tarafından Mandala uyluk parçasıHelsinki'nin sırtındaki büyük nokta işi mandala çiçeğiIsaiah Negrete tarafından bileğinde güzel mandala çiçeğiSasha Masiuk tarafından zarif mandala çiçeğiVictims of Ink tarafından arkadaki Mandala çiçeğiNastia Strizh tarafından uyluk üzerinde suluboya mandala çiçeğiNoa tarafından Mandala önkol çalışmasıKristi Walls tarafından detaylı mandala çiçeğiMandala gül tasarımı El Daniel Advarp tarafındanDevam eden çalışmalar Sasha Masiuk tarafındanFlo Nuttall'dan karmaşık mandala manşetHelsinki tarafından palmiye mandala çiçeğiMico tarafından dirsek üzerinde renkli mandala çiçeğiNyoman Buch Permana tarafından önkolda yumuşak mandala çiçeğiJanella tarafından suluboya mandala çiçeğiChaim Machlev tarafından simetrik mandala tasarımıFlo Nuttall'dan dekoratif kol parçasıKristi Walls'dan dinamik mandala çiçeğiMarjorianne'den küçük nilüfer çiçeğiJilguer tarafından Mandala bilek parçasıDiogo Rocha tarafından süs mandala tasarımıSara Reichardt tarafından mandala çiçeğiBalazs Bercsenyi'den zıt renkli mandala çiçeğiRaul Wesche tarafından mor, mavi ve pembe mandala çiçeğiMandala kedi tasarımı Sergey AnuchinGlen Hernandez'den Dotwork mandala çiçeğiRoma Severov'dan Mandala omuz şapkasıCaron-Marie'den Mandala arka parçasıOctavius ​​Cole imzalı suluboya omuz parçasıTiago Oliveira tarafından Mandala çiçek tasarımıPoppy Segger tarafından uyluk üzerinde Mandala çiçeğiSol Art'tan yarım mandala çiçeğiSasha Masiuk imzalı arka kol parçasıAlex Bawn tarafından arkadaki Mandala çiçeği

mandala_tattoos_fabulousdesign_1 mandala_tattoos_fabulousdesign_2 mandala_tattoos_fabulousdesign_3 mandala_tattoos_fabulousdesign_4 mandala_tattoos_fabulousdesign_5 mandala_tattoos_fabulousdesign_6 mandala_tattoos_fabulousdesign_7 mandala_tattoos_fabulousdesign_8 mandala_tattoos_fabulousdesign_9 mandala_tattoos_fabulousdesign_10 mandala_tattoos_fabulousdesign_11 mandala_tattoos_fabulousdesign_12 mandala_tattoos_fabulousdesign_13 mandala_tattoos_fabulousdesign_14 mandala_tattoos_fabulousdesign_15 mandala_tattoos_fabulousdesign_16 mandala_tattoos_fabulousdesign_17 mandala_tattoos_fabulousdesign_18 mandala_tattoos_fabulousdesign_19 mandala_tattoos_fabulousdesign_20 mandala_tattoos_fabulousdesign_21  mandala_tattoos_fabulousdesign_23 mandala_tattoos_fabulousdesign_24 mandala_tattoos_fabulousdesign_25 mandala_tattoos_fabulousdesign_26 mandala_tattoos_fabulousdesign_27 mandala_tattoos_fabulousdesign_28 mandala_tattoos_fabulousdesign_29 mandala_tattoos_fabulousdesign_30 mandala_tattoos_fabulousdesign_31 mandala_tattoos_fabulousdesign_32 mandala_tattoos_fabulousdesign_33 mandala_tattoos_fabulousdesign_34 mandala_tattoos_fabulousdesign_35 mandala_tattoos_fabulousdesign_36 mandala_tattoos_fabulousdesign_37 mandala_tattoos_fabulousdesign_38 mandala_tattoos_fabulousdesign_39 mandala_tattoos_fabulousdesign_40 mandala_tattoos_fabulousdesign_41 mandala_tattoos_fabulousdesign_42 mandala_tattoos_fabulousdesign_43 mandala_tattoos_fabulousdesign_44 mandala_tattoos_fabulousdesign_45 mandala_tattoos_fabulousdesign_46 mandala_tattoos_fabulousdesign_47 mandala_tattoos_fabulousdesign_48 mandala_tattoos_fabulousdesign_49 mandala_tattoos_fabulousdesign_50 mandala_tattoos_fabulousdesign_51 mandala_tattoos_fabulousdesign_52 mandala_tattoos_fabulousdesign_53 mandala_tattoos_fabulousdesign_54 mandala_tattoos_fabulousdesign_55 mandala_tattoos_fabulousdesign_56 mandala_tattoos_fabulousdesign_57 mandala_tattoos_fabulousdesign_58 mandala_tattoos_fabulousdesign_59 mandala_tattoos_fabulousdesign_60 mandala_tattoos_fabulousdesign_61 mandala_tattoos_fabulousdesign_62 mandala_tattoos_fabulousdesign_63 mandala_tattoos_fabulousdesign_64 mandala_tattoos_fabulousdesign_65 mandala_tattoos_fabulousdesign_66 mandala_tattoos_fabulousdesign_67  mandala_tattoos_fabulousdesign_69 mandala_tattoos_fabulousdesign_70 mandala_tattoos_fabulousdesign_71 mandala_tattoos_fabulousdesign_72 mandala_tattoos_fabulousdesign_73 mandala_tattoos_fabulousdesign_74 mandala_tattoos_fabulousdesign_75 mandala_tattoos_fabulousdesign_76 mandala_tattoos_fabulousdesign_77 mandala_tattoos_fabulousdesign_78  mandala_tattoos_fabulousdesign_80 mandala_tattoos_fabulousdesign_81 mandala_tattoos_fabulousdesign_82 mandala_tattoos_fabulousdesign_83 mandala_tattoos_fabulousdesign_84 mandala_tattoos_fabulousdesign_85 mandala_tattoos_fabulousdesign_86 mandala_tattoos_fabulousdesign_87 mandala_tattoos_fabulousdesign_88 mandala_tattoos_fabulousdesign_89 mandala_tattoos_fabulousdesign_90 mandala_tattoos_fabulousdesign_92 mandala_tattoos_fabulousdesign_93 mandala_tattoos_fabulousdesign_94 mandala_tattoos_fabulousdesign_95 mandala_tattoos_fabulousdesign_96 mandala_tattoos_fabulousdesign_97 mandala_tattoos_fabulousdesign_98 mandala_tattoos_fabulousdesign_99 mandala_tattoos_fabulousdesign_100 mandala_tattoos_fabulousdesign_101 mandala_tattoos_fabulousdesign_102 mandala_tattoos_fabulousdesign_103 mandala_tattoos_fabulousdesign_104 mandala_tattoos_fabulousdesign_105  mandala_tattoos_fabulousdesign_107 mandala_tattoos_fabulousdesign_108 mandala_tattoos_fabulousdesign_109 mandala_tattoos_fabulousdesign_110 mandala_tattoos_fabulousdesign_111 mandala_tattoos_fabulousdesign_112 mandala_tattoos_fabulousdesign_113 mandala_tattoos_fabulousdesign_114 mandala_tattoos_fabulousdesign_115  mandala_tattoos_fabulousdesign_117 mandala_tattoos_fabulousdesign_118 mandala_tattoos_fabulousdesign_119 mandala_tattoos_fabulousdesign_120 mandala_tattoos_fabulousdesign_121 mandala_tattoos_fabulousdesign_122 mandala_tattoos_fabulousdesign_123 mandala_tattoos_fabulousdesign_124 mandala_tattoos_fabulousdesign_125 mandala_tattoos_fabulousdesign_126 mandala_tattoos_fabulousdesign_127 mandala_tattoos_fabulousdesign_128 mandala_tattoos_fabulousdesign_129 mandala_tattoos_fabulousdesign_130 mandala_tattoos_fabulousdesign_131 mandala_tattoos_fabulousdesign_132 mandala_tattoos_fabulousdesign_133 mandala_tattoos_fabulousdesign_134 mandala_tattoos_fabulousdesign_135 mandala_tattoos_fabulousdesign_136 mandala_tattoos_fabulousdesign_137 mandala_tattoos_fabulousdesign_138 mandala_tattoos_fabulousdesign_139 mandala_tattoos_fabulousdesign_140 mandala_tattoos_fabulousdesign_141 mandala_tattoos_fabulousdesign_142 mandala_tattoos_fabulousdesign_143 mandala_tattoos_fabulousdesign_144 mandala_tattoos_fabulousdesign_145 mandala_tattoos_fabulousdesign_146 mandala_tattoos_fabulousdesign_147 mandala_tattoos_fabulousdesign_148  mandala_tattoos_fabulousdesign_150 mandala_tattoos_fabulousdesign_151 mandala_tattoos_fabulousdesign_152 mandala_tattoos_fabulousdesign_153 mandala_tattoos_fabulousdesign_154 mandala_tattoos_fabulousdesign_156 mandala_tattoos_fabulousdesign_157 mandala_tattoos_fabulousdesign_158 mandala_tattoos_fabulousdesign_159 mandala_tattoos_fabulousdesign_160 mandala_tattoos_fabulousdesign_161 mandala_tattoos_fabulousdesign_162 mandala_tattoos_fabulousdesign_163 mandala_tattoos_fabulousdesign_164 mandala_tattoos_fabulousdesign_165 mandala_tattoos_fabulousdesign_166 mandala_tattoos_fabulousdesign_167 mandala_tattoos_fabulousdesign_168 mandala_tattoos_fabulousdesign_169 mandala_tattoos_fabulousdesign_170 OLYMPUS DİJİTAL KAMERA mandala_tattoos_fabulousdesign_174 mandala_tattoos_fabulousdesign_175 mandala_tattoos_fabulousdesign_176 mandala_tattoos_fabulousdesign_177 mandala_tattoos_fabulousdesign_178 mandala_tattoos_fabulousdesign_179 mandala_tattoos_fabulousdesign_180 mandala_tattoos_fabulousdesign_181 mandala_tattoos_fabulousdesign_182 mandala_tattoos_fabulousdesign_183 mandala_tattoos_fabulousdesign_184 mandala_tattoos_fabulousdesign_185

Published
Categorized as Dövme