210 Çarpıcı Kuş Dövmeleri ve Sembolik Anlamları

Kuşlar her zaman dövmelerin popüler bir unsuru olmuştur – asla modası geçmezler. Gelenekselden çağdaşa her türlü estetiğe uyan anlamlı ve zarif kuş tasarımları, dövmeler için en iyi seçeneklerden biri olmaya devam ediyor..

Belirli bir kuşa dövme yaptırmayı düşünüyor olsanız da, sinek kuşu veya bir kuzgun, ya da genel olarak bir kuş dövmesini göz önünde bulundurarak, bazı muhteşem tasarımlar için aşağıdaki galeriye göz atın. Bu arada dövme sanatında kuşların sembolik ve kültürel anlamları hakkında detaylı bilgi için okumaya devam edin..

Dalda Oturan Kuş Dövme Fikirleri

Kültürel önem

Kuşların kültürel önemi karmaşıktır ve kültüre ve söz konusu kuşun belirli türüne bağlı olarak çılgınca değişir. Kesin olan bir şey var: Kuşlar, dünyadaki tüm kültürlerde olmasa da çoğunda önemli bir mitolojik ve bazen de manevi unsur olmuştur..

Kanatlı yaratıklar, tanrıların habercilerinden ölümün habercilerine kadar her şey olarak kabul edildi. Dövme tasarımınız için aklınızda belirli bir kuş varsa ve belirli bir kültür veya din ile güçlü bir şekilde özdeşleşiyorsanız, ilgili sembolizm ve anlamlara daha fazla baktığınızdan emin olun. Bununla birlikte, genel olarak kuşlar, çoğunlukla özgürlüğü, barışı ve kurtuluşu temsil eden olumlu bir sembol olarak görülme eğilimindedir..

Kuş dövmesi anlamları

Kuşların sembolizmi karmaşık olsa da, en azından belirli kuş türleri ile evrensel olarak ilişkilendirilen bazı değerler vardır. Örneğin:

 • Özgürlük – ‘Kuş kadar özgür’ ifadesini mutlaka duymuşsunuzdur. Kuşun uçma yeteneği insanlığı her zaman büyülemiştir ve beden ve ruh özgürlüğü ile bariz çağrışımlar taşır. Amerikalılar için kartal, özgürlüğün en belirgin sembollerinden biridir..
 • Bilgelik – Özellikle baykuşlar, genellikle bilgelik ve bilginin sembolü olarak kullanılır. Belki de kuşların bilge oldukları fikri, kelimenin tam anlamıyla dünyayı kuşbakışı görmelerinden kaynaklanır, bu da bize onların gördüklerini ve dolayısıyla her şeyi bildiklerini düşündürür. İlginçtir ki, tüm kültürler baykuşları bilgelikle ilgili olarak görmez – örneğin, çoğu Kızılderili kabilesi için baykuşlardan korkulur ve ölümle ilişkilendirilir..
 • iyilik – Bazı kültürlerde ve dinlerde kuşlar iyiliği sembolize etmek – doğruluk, empati, erdem ve ahlak. Örneğin Hıristiyanlıkta kanatlara sahip olmaları sayesinde kuşlar meleklere benzetilir..
 • Güzellik – Bu oldukça açık – birçok insan kuşları güzel ve zarif yaratıklar olarak görüyor. Kuşların anlaşılmazlığı daha fazla çekicilik katar – kuşlar uçarı yaratıklardır ve bir tanesini yakından gözlemleyebilmek özel bir an yaratır.
 • Aşk – Bazı kuş türleri yaygın olarak aşkla ilişkilendirilir – sadece ‘muhabbet kuşları’ veya ‘aşk yuvası’ kelimesini düşünün. Özellikle beyaz güvercinler, sevgi ve saflığın sembolü olarak görülüyor – o kadar ki düğün törenleri bazen güvercinlerin serbest bırakılmasını da içeriyor. Kuğular da aşk kavramıyla, özellikle de sadakatle ilişkilidir. Bunun nedeni, ömür boyu çiftleşmeleri gerektiğidir, yani bir kez bir ortak bulduklarında, ölene kadar birlikte kalırlar..
 • Barış – Sevgiyi temsil etmenin yanı sıra güvercinler, genel olarak barışın ve pasifizmin simgesi olarak da görülür. Bu hem siyasi bağlamlar hem de dini sembolizm için geçerlidir..

Kuş dövmesi tasarım fikirleri

Bir dövme tasarımına bir kuş dahil etme olanakları sonsuzdur ve hem kişisel tercihinize hem de dövmenizin iletmesini istediğiniz anlama bağlıdır. Fikirlere takılıp kaldıysanız, şunları göz önünde bulundurun:

 • Bileğindeki kuşlar – Büyüleyici ve oldukça popüler bir seçenek, bileğin iç kısmına yapılan küçük bir kuş dövmesidir. Kuş dövmeleri gerçekten çok küçük bir boyuta küçültülebildiğinden, çok küçük bir tasarımda birkaç kuşa bile sahip olabilirsiniz. Bir tel veya ağaç dalına tünemiş birkaç kuş gibi, uçan bir kuş sürüsü popüler bir seçimdir..
 • Güvercin – Daha önce keşfettiğimiz gibi güvercinler barış ve sevginin simgesidir. Ayrıca masumiyet ve ruhun saflığı ile de ilişkilidirler. Bu değerler ile özdeşleştirdiğiniz bir şeyse, bir güvercin dövme tasarımı sizin için mükemmel olabilir..
 • cıvıl cıvıl kuş – Popüler Looney Tunes karakteri, dövme formunda dünya çapında milyonlarca kişinin cildini süslüyor. Daha az ciddi tarafınızı gösteren eğlenceli, renkli bir tasarım için Tweety bir seçenek olabilir.
 • Anka kuşu – Anka kuşu, dünya çapında birçok kültürün efsanelerine göre alev alıp kendi küllerinden yeniden doğacak efsanevi bir kuştur. Azim ve engellerin üstesinden gelmenin sembolü olan ateş kuşu, muhteşem ve anlamlı bir dövme tasarımı oluşturur..
 • Yutmak – Kırlangıçlar, genellikle sevgi ve mutlulukla ilişkilendirildiği düşünülen geniş bir sembolik anlama sahiptir. Öyleyse, çiftler için eşleşen kırlangıç ​​dövmelerinin oldukça popüler olması şaşırtıcı değil. Tarihsel olarak, kırlangıç ​​dövmeleri, denizcilerin denizcilik deneyimlerinin göstergesi olarak tercih edilen tasarımlardı. Efsaneye göre, bir denizci için her kırlangıç ​​dövmesi 5.000 deniz mili yolculuk anlamına gelir..
 • sinek kuşu – bu özel kuş türüyle ilişkilendirilen o kadar çok farklı anlam vardır ki, sinek kuşlarının temelde kendi mitolojileri vardır. Genel olarak, genellikle iyileşme, iyi şanslar ve iyi haberlerle ilgili olarak evrensel olarak olumlu bir sembol olarak görülür.. Bu makaleyi bir okuyun belirli sinek kuşu sembolizmi ve anlamları hakkında daha fazla bilgi edinmek için.
 • tavuskuşu – Tavus kuşu dövmeleri, kuşun tüylerinin rengi ve benzersiz görünümü sayesinde muhteşemden başka bir şey olamaz. Bütünlüğün, gençleşmenin ve hatta ölümsüzlüğün simgesi olan tavus kuşu, özellikle daha büyük bir tasarım için mükemmel bir seçimdir..
 • Karga veya Kuzgun – Gizemli ve esrarengiz, karga ve kuzgun tasvirleri dövme sanatında her zaman popüler olmuştur. Kuzgunlar genellikle hem geleneksel tarzlarda hem de çağdaş olanlarda görülür ve bitmiş dövmeler genellikle karanlık, gotik bir his verir..

Cesur Kanatlarla Uçar Kuş Dövmesi Anlamlarıİki Kuş Dövmesiaşiret kuş dövmeleriMinik Kağıt Kuş DövmesiMinik Sinek Kuşu DövmesiMinik Uçan Kuş DövmeleriKoldaki Minik Kuş Dövmeleri

Ayak Bileğine Yapılan Minik Kuş DövmeleriBilekte Minik Kuş Dövmesi

Minik Kuş Dövmesi İlhamıBilekteki En Küçük Kuş DövmesiÜç Sevimli Kuş DövmesiYandaki Üç Kuş DövmesiÜç Kuş DövmesiKulağın Arkasındaki Küçük Aşk KuşlarıOmuzda Küçük Uçan Kuş DövmesiAlıntılı Küçük Siyah Kuş DövmesiBoyunda Küçük Siyah Kuş Dövmesi

Yerleşim Seçenekleri

Tüm yaygın dövme öğeleri ve görüntüleri arasında kuşlar en ölçeklenebilir olanlardan biridir – birkaç milimetre çapından tüm sırtınızı kaplayana kadar her boyutta bir kuş dövmesi yaptırabilirsiniz. Popüler yerleşimler şunları içerir:

 • Geri – Sırt, örneğin cesur bir anka dövmesi veya birkaç kuşun uçuşta olduğu bir görüntü gibi en büyük ve en karmaşık tasarımlar için bariz seçimdir. Tabii ki, tüm bölgeyi kullanmak zorunda değilsiniz – sırtın üst veya alt kısmına daha küçük bir dövme de harika görünebilir..
 • buzağılar – Buzağılar, tüneme pozisyonunda büyük bir kuş veya uçuşta birkaç kuş gibi dikey olarak uzun tasarımlar için mükemmeldir. Gerektiğinde giysilerle örtmek nispeten kolay.
 • Göğüs – Göğüs üzerine yapılan kuş dövmeleri de oldukça popülerdir ve bu bölge hem küçük hem de büyük dövmeler için mükemmel bir şekilde çalışabilir. Köprücük kemiğinizin altında küçük bir tasarım veya alt göğüs bölgenizde daha büyük bir tasarım düşünün..
 • Bilek – Bilekteki minik, tamamen siyah kuş temalı dövmeler bu günlerde modanın zirvesi ve bu tür tasarımın birçok örneğini göreceksiniz. İnce ve zarif, aynı zamanda ilk dövmeniz için mükemmel seçimdir..

Son sözler

Kuşlar, hem güzellikleri hem de uçma konusundaki inanılmaz yetenekleriyle çok eski zamanlardan beri insanlığı büyülemiştir. Özellikle kuş tasarımlarının diğer tüm avantajları – çok çeşitli estetik seçenekler ve sembolik anlamlar, ölçeklenebilirlik ve evrensel çekicilik – düşünüldüğünde, dövme sanatında bu kadar yoğun bir şekilde yer almaları şaşırtıcı değil..

Ne tür bir fikir seçeceğinizden hala emin değilseniz, aşağıdaki galeriye göz atın. Daha fazla bilgi ve belirli türdeki kuş dövmelerinin resimleri için diğer gönderilerimize göz atın. Ve ne tür bir kuş dövmesi seçerseniz seçin, harika görünümlü, anlamlı ve zamansız olacağından emin olabilirsiniz..

Omuzdaki Küçük Kuş DövmesiAlt Karın Küçük Kuş DövmesiSevimli Küçük Kuş Ayak DövmesiSeksi Kuş DövmeleriRobin Kuş DövmesiAlıntı Kuş DövmeleriOmuzdaki Güzel Kuş DövmeleriAyak Dövmesi Küçük Kuş OlsunYıldızlı Pembe Flamingo Kuş DövmeleriOmuzdaki Mükemmel Küçük Kuş DövmesiCennet Kuşu Dövme İlhamıBeş Küçük Siyah Uçan Kuş DövmesiYaya Baykuş DövmesiHareketli Kuş DövmeleriEn Güzel Siyah Kuş DövmeleriAlt Kol Kuş DövmeleriGüzel Sırt Kuş DövmeleriSırttaki Lovebird DövmeleriBilekte Muhabbet Kuşu Dövmeleri

Bilekte Muhabbet Kuşu DövmesiKalp Dövmesine Doğru Uçan Muhabbet KuşlarıBilekte Küçük Kuş DövmesiÜcretsiz Kuş DövmeleriAyak Kuş DövmeleriKafeste Uçan Kuş DövmesiBoyunda Uçan Kuş DövmeleriEldeki Uçan Kuş DövmeleriKolda Uçan Kuş DövmeleriBayanlar için Uçan Kuş DövmeleriSırt Üstü Uçan Kuş DövmesiKolda Uçan Kuş DövmeleriParmak Küçük Siyah Kuş DövmesiAile Kuşları Dövme AnlamlarıSırtta Solan Kuş DövmeleriBilekte Ekstra Minik Kuş DövmeleriKuş Dövmelerindeki Hassas ÇizgilerKarahindiba Kuş DövmeleriKarahindiba ve Kuş DövmeleriKalp Taşıyan Sevimli Kuş DövmesiKüçük Kuş Dövmeli HilalRenkli Baykuş Kuş Dövme FikirleriRenkli Tüyler ve Kuş DövmeleriKuş Dövmeli Renkli TüyKoldaki Renkli Kuş DövmeleriSırt Fikirlerinde Renkli Kuş DövmeleriKoldaki Renkli Kuş DövmeleriKuş Dövmeli Kafesli KalpMavi Kuş Dövme FikirleriSırt Üstü Dövmeli Siyah Aşk KuşlarıSiyah Kuş Dövme TasarımıDaha İyi Benliğiniz Olmak İçin Alıntılı Kuş DövmesiAğaç ve Portakal Çiçekleri ile Kuş DövmeleriKadınlar İçin Sağ Üst Sırta Kuş DövmeleriGöğüste Üç Kuş DövmesiAğaç Dalı Üzerinde Kuş DövmeleriAyak Bileğine Kuş DövmeleriDalda Oturan Kuş Dövme FikirleriKulak Arkası Kuş DövmeleriErkekler İçin Kol Çevresi Kuş DövmeleriBaşparmak Kuş DövmesiGöğüste Kuş DövmesiKuş Dövme TasarımlarıKuş Dövme TasarımıKadınlar için Göğüs Üstü Kuş DövmesiKuş Dövme FikirleriDaldan Uçan Kuş DövmeleriKuş Kafesi DövmesiBestfriend Bilek Kuş DövmeleriBestfriend Kuş Dövme Fikirleriİki Küçük Kuş Parmak DövmesiGüzel Kuş Kanatları DövmeleriCursive Love ile Güzel KuşlarSahilde Kuş DövmesiDaima Sonsuzluk Kuşları DövmesiAğaç ve Alıntılar ile Sırt Kuş Dövmesi

1-kuş dövmesi 2 kuş dövmesi 3 kuş dövmesi 4 kuş dövmesi 5-kuş-dövme 9 kuş dövmesi 10 kuş dövmesi 8 kuş dövmesi 7-kuş-dövme 6-kuş-dövme 11 kuş dövmesi 12 kuş dövmesi 13 kuş dövmesi 14-kuş-dövme 15 kuş dövmesi 18 kuş dövmesi  17 kuş dövmesi 16 kuş dövmesi 20 kuş dövmesi 21 kuş dövmesi 22 kuş dövmesi 23 kuş dövmesi  27 kuş dövmesi 26 kuş dövmesi 25 kuş dövmesi 24 kuş dövmesi 28 kuş dövmesi 29-kuş-dövme 31 kuş dövmesi  33 kuş dövmesi 38 kuş dövmesi  36 kuş dövmesi 35 kuş dövmesi 34-kuş-dövme kuş-dövme-tasarımları-19 39 kuş dövmesi 40 kuş dövmesi kuş-dövme-tasarımları-18 kuş-dövme-tasarımları-17 kuş-dövme-tasarımları-11 kuş-dövme-tasarımları-12 kuş-dövme-tasarımları-13 kuş-dövme-tasarımları-14 kuş-dövme-tasarımları-15  kuş-dövme-tasarımları-9 kuş-dövme-tasarımları-8 kuş-dövme-tasarımları-7 kuş-dövme-tasarımları-6 kuş-dövme-tasarımları-1 kuş-dövme-tasarımları-2 kuş-dövme-tasarımları-3 kuş-dövme-tasarımları-4 kuş-dövme-tasarımları-5 47-kuş-dövme 48 kuş dövmesi-512x1024 49-kuş-dövme 50 kuş dövmesi kuş-dövme-tasarımları-1 46 kuş dövmesi 45 kuş dövmesi-562x1024  43-kuş-dövme 42 kuş dövmesi kuş-dövme-tasarımları-28 kuş-dövme-tasarımları-29  41-kuş-dövme