45 Etkileyici Serçe Dövme Fikirleri

Serçe dövmesi ne anlama gelir ve konumu anlamını nasıl değiştirir? Cevapları alırken bazı harika dövme fikirlerine göz atın.

kara serçe dövmesi

Yaban hayatı, tüm dünyadaki dövmelerin odak noktalarını oluşturur. Güçlü kaplanlardan yılanlara, en popüler dövme fikirlerinde pek çok hayvan var..

Hayvanlar aleminin dövmelerde de sıkça görülen bir başka dalı, kuşlar, özellikle kartallar ve kuğular – ama aynı zamanda serçeler..

geometrik serçe dövmesi

İster ilk dövmeniz ister onuncu dövmeniz olsun, serçeler olağanüstü bir dövme tasarımı yapabilir ve istediğiniz mesajı vermek için kişiselleştirilebilirler. Bu dövmelerin denizciler, denizciler ve halk arasında zengin bir geçmişi vardır..

Burada serçe dövmelerinin anlamını, tarihçesini ve insanların yaptırdığı farklı yerleri öğrenebilirsiniz. Tüm bu bilgiler, kişisel ve harika görünen benzersiz bir serçe fikri bulmanıza yardımcı olacaktır..

serçe ayak bileği dövmesi

Serçe Dövmelerinin Tarihi

Serçe temalı dövmelerin ilginç bir geçmişi var. Birçok dövmenin yelken çevrelerinde başladığına inanılıyor ve serçe temalı tasarım da bunlardan biri..

Serçe görüntüsü, denizcilerin çok fazla yelken deneyimi biriktirdiğinin bir işaretiydi..

Bir serçe, denizcinin 5.000 deniz milini kapsayan yolculukların bir parçası olduğunu ve bazı denizcilerin iki serçe dövmesi olduğunu, yani gemiyle iki kat daha fazla seyahat ettiklerini belirtti..

serçe sırt dövmesi

Bu fikir, İngiliz Kraliyet Donanması gibi askeri gruplarda bir şekilde sürdürüldü. Bu askerlerden bazıları, donanmada başarılı bir görev geçirdikten sonra ailelerinin yanına döndüklerinde serçe tasarımlarını dövme yaptırmayı tercih ederdi..

Bu aynı zamanda serçenin diğer anlamlarından biri üzerinde de rol oynar, yani her zaman eve döndükleri (aşağıda tartışılmıştır!). Ayrıca bir denizci denizde boğularak ölecekse, serçenin ruhunu cennete uçuracağına inanılıyordu..

kolda sulu boya serçe dövmesi

Yelken gruplarında serçe temalı dövmelerin genellikle denizcinin göğsüne yerleştirilmesinin nedeni de budur. Bugün bu nedenlerle oraya serçe göğüs dövmesi yapılmamış olabilir ama denizcilik geçmişi olanlar bu geleneği sürdürmeye çalışmış olabilir..

Bugün, serçe tasarımları yelkenli teknelerin dalgalarının ötesine geçti ve öğrenciler, genç profesyoneller ve hatta yaşlılar arasında popüler bir dövme türüdür..

Yelkencilikle ilgili çağrışımlar, birçok yeni anlam ve sembolle omuz silkti. Bu serçelerin detayları, daha iyi dövme ekipmanı ve daha yetenekli sanatçılar nedeniyle de iyileştirildi..

koldaki serçe dövmesi

Serçe Dövmesi Ne Demektir??

Serçe tasviri bir zamanlar denizin kat ettiği mesafenin bir simgesi olabilirdi ama bugün serçe temasının başka anlamları da var..

En popüler olanlardan biri, serçelerin ömür boyu çiftleşeceği gerçeğidir. Sonuç olarak, serçe vücut sanatı, bir sevgiliye bağlılık ve sadakat anlamında kullanılır..

serçe kol dövmesi

Serçe dövmesinin diğer bazı anlamları şunlardır:

  • Serçelerin de ne olursa olsun eve döndükleri bilinmektedir ve bu, bu dövmeler için her zaman zorluklardan geçmek veya hayattaki zor bir dönem gibi başka bir anlam yaratmak için alınır..
  • Serçeler diğer pek çok kuş gibi sosyal canlılardır ve gruplar halinde yaşarlar. Bu nedenle serçe tasarımları aile sevgisini ve bağını belirtmek için de kullanılır..
  • Bazı mahkumların özgürlüklerini göstermek ve suçlu olmadıklarını belirtmek için serçe dövmesi yaptırdıkları söyleniyor..

serçe sırt dövmesi

Serçe temalı tasarımın konumu ve diğer bileşenleri, serçenin ne tür bir anlam taşıdığına dair fikir verebilir..

Anlamları çok farklı olabilir, bu nedenle serçe dövmelerinin neyi temsil ettiklerini anlamak için dikkatlice analiz edilmesi gerekir..

serçe ayak dövmesi

Neden Serçe Kuşu Dövmesi Alın?

Serçe dövme tasarımlarının ardındaki birçok anlam, onları farklı kişilikleri ve yaşam deneyimleri olan farklı insanlar için mükemmel bir seçim haline getiriyor..

Bu, serçe kuş tasarımını daha fazla kişiye açar, ancak bir serçe tasarımı seçmenin tek nedeni bu değildir. İşte biraz daha:

  • Vücudun birçok farklı bölgesine kolayca yerleştirilebilirler.
  • Tasarımlar küçük, büyük, basit veya son derece gerçekçi olabilir – tüm dövme tercihlerini karşılayabilir!
  • Hem erkekler hem de kadınlar üzerinde iyi çalışırlar

serçe bacak dövmesi

İçinde serçe olan bir dövmeyi seçmek için tüm bu nedenlere rağmen, her zaman serçenin ve özel tasarımının sevdiğiniz bir şey olduğundan %100 emin olun – dövme sildirme acıtır!

serçe kol dövmesi

Farklı Serçe Dövme Tasarımlarının Anlamları

Serçe temalı sayısız tasarım var, ancak bazıları diğerlerinden daha yaygın.

Uçan serçeler, tünemiş serçeler ve iki serçe birlikte, hepsi popüler dövme tasarımlarıdır. Bu üç farklı tasarım farklı şeyler ifade edebilir.

kara serçe dövmesi

Uçan

Uçan bir serçe, serçe yükseldiği için zor bir dönemin üstesinden gelmenin bir sembolüdür..

Bu uçan tasarımlar ayrıca genellikle birinin yeni bir maceraya kendi kanatlarını açmasının bir yolu olarak yorumlanabilecek geniş kanatlara sahiptir..

Hayattaki bir dönüm noktası veya köşe taşı anı, genellikle uçan serçe dövme tasarımına çok yakışır..

kolda geometrik serçe dövmesi

tünemiş

Tünemiş serçe dövmeleri, anlaşılması en zor olanlardan bazılarıdır çünkü anlamı incedir. Yine de, çoğu zaman insanlar mutluluğu ve memnuniyeti belirtmek için tünemiş bir serçe tasarımı seçerler..

Bir dalda serçe oturuyorsa, serçenin uçmak için bir dürtüsü olmadığı ve mutlu olduğu anlamına gelir..

Serçenin tünemesi için bir dalın eklenmesi de genel tasarıma biraz daha detay katıyor. Aynı anlam yalancı bir serçeden de çıkarılabilir..

serçe ayak bileği dövmesi

bir çift kuş

Daha önce iki serçeye sahip denizcilerin 10.000 deniz mili seyahat ettiklerini belirttiklerinden bahsetmiştik..

Ancak, modern zamanlarda bu anlam bir başkası tarafından üstlenilmiştir. Birlikte iki serçe veya başka bir kuşla bir serçe genellikle aşkın sembolüdür. İkisi birlikte birbirlerine olan sevgilerini kolayca gösterirler..

serçe kol dövmesi

Bazı insanlar yaratıcı bir şekilde üzerinde serçe olan bir dalın yarısını alırlar ve partnerleri bir dalın diğer yarısını üzerinde diğer serçe ile alacak ve topluca iki serçe ile dövme yapacaktır..

serçe kol dövmesi

Serçe Konumlandırması Ne Demektir??

Serçe vücut sanatı küçük veya büyük olabilir. Küçük bir serçe dövmesi, dövmenin bilek ve ayak bileğinden uzuvlara veya gövdeye, boyun veya sırta kadar vücudun hemen hemen her yerine yerleştirilmesini sağlar..

Bu tür dövmeler genellikle diğerleri kadar büyük değildir çünkü serçenin kendisi küçük bir kuştur. Büyük serçe dövmeleri genellikle ağaçlar ve yapraklar veya diğer vahşi yaşam gibi birçok başka yönü ve unsuru içerecektir..

koldaki serçe dövmesi

Serçenin tasarımı ve animasyonu gibi, serçeyi yerleştirmek için seçtiğiniz pozisyon da farklı şeyleri ifade ediyor. Örneğin, elin arkasına yerleştirilen bir serçe dövmesi İngiltere ve Rusya’da yaygındır..

Bu pozisyonlar, yolda kalmaları için bir hatırlatmadır ve mahkumlar arasında yeniden suç işlemeyi durdurmalarına yardımcı olmak için ortak bir seçim olmuştur..

serçe sırt dövmesi

Başka bir örnek, bu dövmelerden birinin ardındaki sevgi ve sadakati vurgulamak için kalbe yakın iki serçe yerleştirmektir..

Kendi serçe dövmenizi tasarlamak ve güzel mürekkep oluşturmak için bu bilgiyi kullanın.!

serçe ayak dövmesi serçe bacak dövmesi omuza sulu boya serçe dövmesi

bacakta siyah serçe dövmesi koldaki serçe dövmesi serçe sırt dövmesi serçe ayak dövmesi serçe mide dövmesi serçe bilek dövmesi sırtına sulu boya serçe dövmesi kolda sulu boya serçe dövmesi

sırtına geometrik serçe dövmesi serçe ayak bileği dövmesi serçe kol dövmesi serçe kol dövmesi koldaki serçe dövmesi serçe kaburga dövmesi mideye serçe dövmesi bilekte serçe dövmesi kolda sulu boya serçe dövmesi

serçe kol dövmesi serçe kol dövmesi serçe sırt dövmesi serçe bacak dövmesi serçe boyun dövmesi serçe mide dövmesi serçe bilek dövmesi sırtına sulu boya serçe dövmesi sulu boya serçe dövmesi