Erkekler ve Kadınlar İçin 200+ En Popüler Fil Dövmelerinin Anlamları

Bir fil, muazzam büyüklüğü ve muhteşem gücü ile bilinen bir hayvandır, bu yüzden bir fil dövmesi büyük bir güç ve gücü ifade eder. Filler, dövme tasarımları için alışılmadık bir seçim gibi görünüyor, ancak bu, dünyadaki dövme severler arasında hayvan dövme tasarımlarının popülaritesini hiçbir şekilde etkilemez. İster devasa hayvan formunda ister küçük bir çizgi film karakteri olarak temsil edilsin, vücuduna mürekkeple işlenmiş bir fil sanatı son derece sevimli görünüyor ve ilk bakışta dikkatleri üzerine çekiyor. Ayrıca, bu dövme tasarımının popülaritesine büyük ölçüde katkıda bulunan sembolik değeridir ve bu günlerde giderek daha fazla insan bu eşsiz ve şaşırtıcı tasarım için gidiyor..

Dünyanın her yerinden binlerce dövme sever tarafından çok sevilen hayvan dövmelerinden biri olarak kabul edilirler. Bir fil dövme için mükemmel bir konu olduğu için burada suçlanacak kimse yok. Bu hayvan, bu gezegenin sunduğu en güçlü ve en büyük yaratık olarak kabul edilir. Doğada son derece baskındır ve ağırlığı 8 tona kadar çıkabilir..

Bu, tek bir yaratık için oldukça ağır bir ağırlık, değil mi? Ancak baskın doğasına rağmen, temperli ve zarif olduğu inkar edilemez. Bu hayvanın geçmiş yıllarda ve hatta bu günlere kadar birçok kişi tarafından sevilmesinin ana nedeni budur. Gerçek şu ki, siz onu kışkırtmadıkça bir fil o kadar saldırgan değildir. Bu tür hayvan, büyük ve uzun gövdesi, büyük kulakları ve süper büyük gövdesi ile tanınır..

fil dövmesi5

Fil Dövmelerinin Anlamları

Tabii ki, fil tasarımlı dövmelerin kendi anlamları ve sembolizmi olmamasına imkan yok. Nitekim filler dünyadaki birçok kültür tarafından saygı duyulması gereken kutsal hayvanlar olarak kabul edilmektedir. Bu bağlamda, fil sanatının yanı sıra fil sembolizminden bazıları şunlardır:

 • Güç – Fil bir aslan gibi ormanın kralı olmasa da, yine de gücü ve gücü simgeliyor ve bunun nedeni, güvenliği tehlikeye girdiğinde özellikle serbest bırakabileceği devasa boyutu ve hatırı sayılır miktarda gücüdür. Fil ile aynı özelliklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, o zaman fil tasarımlı dövmeler kesinlikle sizin için harika olurdu..
 • hakimiyet – Bilmiyorsanız, fil tasarımlı dövmeler hakimiyeti simgeliyor ve hepsi bir filin baskın doğası nedeniyle. Hayvanlar aleminin kralı olduğu bilinmese de krallara özgü bir özelliktir. Eh, ona saldırmayı planlayan diğer hayvanları tehdit edebilecek çok büyük bir boyuta sahip olduğu için baskın olmak doğru..
 • zarafet – Filler doğada hakimiyete sahip olsalar da, her bireyin kesinlikle en çok seveceği zarafete sahiptirler. Gerçek şu ki, bu hayvanlar her zaman sıcakkanlı değildir. Onları kışkırtmazsanız, endişelenecek bir şey yok ve istediğiniz kadar zarif kalacaklar..
 • Bağlılık – Sadakat olduğunu sembolize eder. Bazen çok baskın ve gaddar olsa da, ona arkadaş gibi davranıyorsan bu seni terk edeceği anlamına gelmez. Arkadaşlarına özellikle ailesine çok sadık olabilir. Bu tutum çok insani. Eğer böyleyseniz, bu sanata sahip olmak sizin için harika olur..
 • İnanç – Filler de inancı simgeliyor. Nitekim bu hayvanlar birçok kişi tarafından o kutsal hayvanlardan biri olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle, insanlar fillere kendi benliklerine saygı duydukları gibi saygı göstermelidir..

Esin

Dövme: Alton Towers kazası kurbanı Vicky Balch, kalan bir bacağına fil dövmesi yaptırdı

Saldırının kurbanlarından biriydi Alton Towers hız treni kazası kalan tek bacağına ‘güç, birlik ve aile’ sembolü olarak bir fil dövmesi yaptırdı. Geçenlerde Bayan Balch, sol bacağına bir fil ailesinin resmini dövme yaptırmak için bir dövme salonunu ziyaret etti. (Kaynak: Günlük posta)

Popüler Tasarım Seçenekleri

Söylemeye gerek yok, bir fil sanatını mürekkeplendirmeyi düşündüğünüzde dikkate alabileceğiniz bir dizi fil tasarımlı dövme fikri var. Bu dövme tasarım fikirlerinin hepsi çok güzel ama hepsi sizin için değil. Bu, hangisini seçeceğinize karar vermeden önce bir dizi önemli şeyi göz önünde bulundurmanızın ana nedenidir. Bununla birlikte, sizin için mükemmel tasarım hangisi olursa olsun, bilmeniz gereken fil tasarımlı dövme fikirlerini göz önünde bulundurmaya değer bazı fikirler şunlardır:

 • Bazı Alıntılarla Fil – Bu kesinlikle dünyanın her yerindeki dövme severlerde her zaman görebileceğiniz yaygın bir tasarım fikridir. Elbette bir fil resminin yanı sıra sizin için önemli olan alıntılardan oluşuyor. En sevdiğiniz sözleri veya doğum gününüz, yıldönümü tarihiniz ve çok daha fazlası gibi hayatınızda önemi olan herhangi bir şeyi seçebilirsiniz..
 • Fil Görüntüleri Zinciri – Bir dizi fil resmi de vücudunuza kesinlikle çok yakışacaktır. Bu fikir, birbirine bağlı birkaç fil görüntüsünü içerir. Bu fikirde filler tek bir çizgi oluşturuyormuş gibi görünürdü. Bu nedenle, vücut parçanızda daha geniş alana ihtiyaç duyacaktır. Sırtınıza, kollarınıza ve hatta bacaklarınıza yerleştirmek mükemmel olurdu..
 • Çift Fil Tasarım Fikri – Adından da anlaşılacağı gibi, bu tasarımda vücudunuza kazınmış bir fil çifti yer alacak. Birbirlerini öpüyor olabilirler veya sadece birbirlerine yakın duruyorlar. Artık kişisel tercihinize ve dövme sanatçınızın fikrine bağlı olacaktır. Görüntünün bir fil ailesi gibi görünmesi için bazı fil bebeklerini bile dahil edebilirsiniz..
 • Fil Başka Bir Hayvanla Birlikte – Üzerinde düşünülmeye değer bir başka fikir, başka bir hayvanla birleşmiş bir fil. Bir kaplumbağa, bir at, bir köpek ya da istediğiniz herhangi bir şey olabilir. Bu tasarım kesinlikle arkadaşlığı tasvir ederdi. Yani, doğada çok arkadaş canlısıysanız. Bu tasarım fikri sizin için mükemmel olurdu.

Küçük Fil Dövmesi Resimleri

Önemi

Filler muazzam bir güce ve güce sahip yaratıklardır, ancak bu nazik devleri kışkırtmak için bir şey yapılmadıkça, barışsever ve sakin bir yapıya sahip oldukları kabul edilir. Bu, hayvanı biraz sevimli yapan şeydir..

 • fil ve Hinduizm – Eski Hint kültürü ve tarihi fili, savaşta kullanılmasının yanı sıra önemli dini ve sosyal törenlerde kullanılan saygı duyulan bir yaratık olarak yerleştirir. Hindu mitolojisinde fil, insan vücudu ve fil başı taşıyan ve iyi şansların habercisi olan Lord Ganesha adlı Hindu tanrısı ile ilişkilidir, bu nedenle ülkenin her yerinde adanmışlar tarafından tapınılmasının nedeni budur..
 • Fil ve Budizm – Budizm’de de beyaz fil kutsal bir yaratık olarak kabul edilir. Hayvanın sembolik anlamlarına göre fil dövmesi barış, nezaket, şefkat ve sevgi anlamına gelir. Filin bir başka sembolik yorumu, onu yavrularına ve diğer üyelerine büyük bir özveriyle bakan ve hatta ailesi için hayatını feda etmeye hazır olan koruyucu bir varlık olarak tanımlar. Bir fil öldüğünde, tüm sürü onun yanında kalır ve uzun süre yas tutar, bu da bu hayvanların sadakatini gösterir..

Benzer şekilde, bu sanat, kişinin ailesine karşı sevgiyi, bağlılığı ve koruma içgüdüsünü temsil eder. Ayrıca, bu hayvan asalet ve hayatta kalma içgüdüsü ile tanınır, bu da onu dövme tasarımı olarak kullanılmasını çok sevmektedir..

Fil Sanatı Hakkında Daha Fazla Bilgi

Hayvan dövmesi tasarımı ile ilgilenen insanlar arasında, özellikle tasarım ve anlam bakımından çok yönlülükleri nedeniyle harika bir seçenek oluşturuyorlar. Fil sanatı, bir yandan sevimli ve eğlenceli görünecek şekilde tasarlanabilirken, diğer tasarımlarda onları güçlü ve güçlü yaratıklar olarak öne çıkarabilir. Bu dövme tasarımları hem erkek hem de kadınlarda iyi görünebilir ve her ikisi tarafından da tercih edilir. Tasarımcı, müşterisinin tercihine ve ihtiyacına göre farklı unsurlar ekleyerek maskülen veya feminen bir tasarım yaratabilir. Ayrıca küçük, orta veya büyük olmak üzere çok çeşitli boyutlarda gelirler ve istenilen yerleşime ve kişinin tercihine göre boyut seçilebilir. Dövme tasarımlarının çoğu, beyaz fil olan diğer fil türünü bulmak nadir olduğu için, siyah ve gri arasında herhangi bir şey olabilen doğal renklerinde fillere sahiptir. Ancak gerçek şu ki, böyle bir fil görmek Budist dinine göre İlahi olana işaret ettiği için çok hayırlıdır..

Taşıyıcı, göz alıcı bir tasarım elde etmek isterse, fil sanatını da parlak bir renkte yaptırabilir. Bir çizgi film fil karakteri, tüm sevimliliğiyle, dövmecinin mizahi ve eğlenceli sevgi dolu tavrını ortaya çıkarabilir. Bu dövmelerdeki başka bir tasarım seçeneği, muhteşem görünen fil sanatına sahip Maori ve Polinezya dövme tasarımlarını içeren kabile sanatı biçiminde gelir..

Fil İçin Popüler Dövme Tasarımları

Gerçekten sevimli görünüyorlar, bu da onları genç erkek ve kız çocukları için tercih edilen bir tasarım haline getiriyor. Aynı zamanda, bazı tasarımlar ham güç yayıyor, bu da onları gücünü göstermek isteyen insanlar için ideal hale getiriyor. Farklı dövme tasarımları farklı anlamlara gelebilir ve kişiliğini ve tutumunu en iyi şekilde tanımlayan birini seçebilir. Dahası, seçilen tasarım öyle olmalıdır ki, bir dövme bir kez yapıldığında bir ömür boyu bir kişide kalacağı için, taşıyıcının sonsuza kadar bir dövmeye sahip olma fikriyle rahat etmesi gerekir. Bir çıkış yolu, kına dövme sanatında olduğu gibi geçici bir dövme şekli denemektir. İşte bazı iyi bilinen fil dövme tasarımları:

 • Bebek Fil – Küçük bir fil veya hortumu bileğinde bulunan yavru bir fil, genç kızlarda oldukça havalı görünüyor. Parmak dövmelerinin amacına da hizmet edebilirler. Çiçek ve fil tasarımı kadınsı görünüyor ve her yaştan kadın için uygun.
 • Karikatürist Fil – Trompet çalan bir çizgi film fili, bazı notalarla birlikte de çok şirin görünüyor. Bu tasarım herhangi bir boyutta yapılabilir.
 • Fil Kafası Dövmesi – Bir diğer popüler tasarım ise sadece filin başını içeren tasarımdır. Fil sanatı, hayvanı, Lord Shiva’nın oğlu olan ünlü Hindu tanrısı Lord Ganesha şeklinde de tasvir edebilir. Ancak tasarımın kimsenin dini duygularını incitmeyecek şekilde ve yerde olmasına özen gösterilmelidir..
 • Kalbi olan fil – Kalbi olan küçük bir fil aşkı tasvir etmek için harika bir dövmedir ve her iki eşe de çift dövmesi olarak yapılabilir..
 • Melek Kanatlı Fil – Melek kanatlı Afrika fili, fili saygı duyulan bir hayvan olarak temsil ettiği için Hindu dininde büyük önem taşıyan bir tasarımdır..
 • fil ailesi – Dövme sanatında tasvir edilen bir fil ailesi, aile bağlarının sembolik anlamını ve ailenin fil tarafından korunmasını temsil etmenin yanı sıra harika görünüyor..

Genel olarak tasarımlar file odaklanmalıdır, ancak tüyler, çapalar, düş kapanları, çiçekler, yıldızlar, güneş, kelebekler ve dalgalar gibi diğer unsurları birleştirerek yenileri oluşturulabilir. Bu tasarımlar sulu boya veya kına dövmesi şeklinde yapıldığında havalı görünür, bu da onları ekonomik ve ağrısız kılar ve aynı zamanda ekstra özel görünür..

Yerleşim Rehberi

Taşıyıcının gövdesine küçük, orta veya büyük boy bir file sığdırmak için bir yer seçilmesi gerektiğinden, fil sanatının boyutu, yerleşimini büyük ölçüde belirler. Büyük boyutlu bir tasarımın seçilmesi durumunda, tasarımın boyanması için gereken geniş bir yüzey alanı sağladığı için ideal olarak taşıyıcının arkasına yerleştirilebilir. Bununla birlikte, uzman bir dövme sanatçısı, omuz, göğüs, bilek, ayak bileği, uyluklar, yan, üst kol, kol, diz, ense ve kulak arkası gibi diğer yerlerde de tasarımı mükemmel bir şekilde boyayabilir. Bununla birlikte, bir filin kendi üzerine kazınmış olmasının bazı artıları ve eksileri vardır. Dövme Hinduizm ve Budizm gibi bazı dinlerde kutsal kabul edildiğinden çok fazla pozitiflik getirirken, bu dövme tasarımındaki tek sorunlu şey, büyüklüğü nedeniyle belirli yerlerde mürekkeplenmenin karmaşık hale gelebilmesidir. Ancak yetenekli ve deneyimli bir sanatçı, tasarımın bütünlüğünü kaybetmeden kesinlikle doğru yere sığdırabilir..

fil dövmesi5fil dövmesi4fil dövmesi3fil dövmesi2

fil dövmesi7fil dövmesi8fil dövmesi9fil dövmesi10fil dövmesi11fil dövmesi12fil dövmesi14fil dövmesi13fil dövmesi15fil dövmesi16fil dövmesi17fil dövmesi18fil dövmesi19fil dövmesi20fil dövmesi31fil dövmesi32fil dövmesi33fil dövmesi34fil dövmesi36fil dövmesi37fil dövmesi35fil dövmesi38

Fil Tasarımlı Dövmelerinizi Nereye Yerleştirmelisiniz?

Gerçek şu ki, fil tasarımlı dövmeleri nereye yerleştirecekleri her zaman kullanıcılara bağlıdır. Yine de dövme işlemini yapmadan önce dövmelerin yerleşimini iyi düşünmek en iyisidir. Bu dövmeye sahip olmanın asıl amacı gibi birkaç önemli şeyi düşündüğünüzden emin olun. Bununla ilgili olarak, fil sanatınız için dikkate alınması gereken en iyi yerleşimlerden bazıları şunlardır:

 • Bilekte Fil Sanatı – Sadece fil tasarımlı küçük bir dövme yaptırmak istiyorsanız, bileğinizde olması ideal olacaktır. Kişisel tercihinize bağlı olarak, daha sanatsal alt tasarımlarla birlikte basit bir fil veya fil resmine sahip olabilirsiniz. Hatta kesinlikle iyi görünecek küçük boyutlu bir fil zinciriniz bile olabilir..
 • Sırttaki Fil Sanatı – Daha büyük bir bedene sahip olmak istiyorsanız, vücudunuzun arka kısmını seçmeniz kesinlikle harika olacaktır. Bu alan oldukça geniş olduğu için herhangi bir boyuttaki dövme buraya kazınabilir. Tam arka kısmı, üst sırtı veya sadece alt kısmı seçebilirsiniz..
 • Parmaklarda Fil Sanatı – Bu daha büyük hayvanın parmaklarınıza da mükemmel bir şekilde kazınabileceğini kim düşünebilirdi? Tek şey, kesinlikle imkansız olan bir fil gibi büyük boyutta parmaklarınız olmadığı sürece, daha küçük boyutlu fil tasarımlarına sahip olacaksınız. Tasarım daha küçük olacağından, dövme sanatçısından kesinlikle çok fazla hassasiyet gerektirecektir, bu yüzden en iyisini bulduğunuzdan emin olun..
 • Silahlarda Fil Sanatı – Bir fil dövmesi yaptırma amacınız diğer insanlara bu hayvana ne kadar hayran olduğunuzu göstermekse ve dövmelerden nefret eden insanları umursamıyorsanız, o zaman dövmeyi kollarınıza yerleştirmeniz uygun olacaktır. Bu konum, bir numaralı dövme yapma amacınıza ulaşarak, pek çok kişinin gözünde inkar edilemez bir şekilde çok görünür. Kollarınızın üst kısımlarında olmasını tercih edebilirsiniz. Ama bazen gizlemek istersen, kollarının alt kısımlarını seç..
 • Omuzlarda Fil Sanatı – Bilmiyorsanız, omuzlarınız da fil tasarımlı dövmeleriniz için harika yerler olabilir. Birçok erkek bu konumu tercih ediyor çünkü bu onların geniş omuzlarını vurgulayacak ve özellikle karşı cinslere karşı daha erkeksi imajlara sahip olmalarını sağlayacak. Sırtınıza ya da istediğiniz herhangi bir yere doğru uzayacak daha büyük bir fil boyutuna sahip olmayı seçebilirsiniz. Olasılıklar kesinlikle sonsuzdur.
 • Bacaklarda Fil Sanatı – Bacaklar da bu tür hayvan dövmesi için en iyi yerler olabilir. Öyle olsa bile, bacaklar diğer insanların gözünde çok görünür olabilir, bu yüzden bu yere giderseniz dövme görmekten nefret eden muhafazakar insanlarla çevrili olmadığınızdan emin olun. Bu dövmelere sahip olmak kötü değil, sadece din ve kişisel inanç konularında dövme yapmayı kötü bir eylem olarak gören bazı insanlar olduğu gerçeğini gizleyemezsiniz..
 • Uyluklarda Fil Sanatı – Birinin vücudunda herhangi bir dövme görmek istemeyen muhafazakar insanlardan gerçekten rahatsızsanız, o zaman neden fil tasarımlı dövmelerinizi etraftayken saklamayı seçmiyorsunuz? Pekala, bu kesinlikle her zaman bunu yaparken sizin açınızdan bir güçlük olacaktır. Buna çözüm olarak kalçalarınıza dövme yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Etraftayken kalçalarındaki dövmelerini görmelerine imkan yok. Bu nedenle, uyluklar harika yerler olurdu.

Son sözler

Fil dövmeleri, fil tasarımlı dövmeleri seven insanlarda kesinlikle iyi durur. Fil çok büyük olmasına rağmen sevimli bir hayvandır, bu yüzden insanların bu dövmeleri beğenmemesi mümkün değildir. Ancak bu dövmeleri yaptırmadan önce, hangi tasarımı seçeceğinizi ve vücudun hangi bölgesine yerleştireceğinizi düşünmelisiniz..

Fil Dövme Tasarımları FikirleriFil Dövmelerinin Anlamıganesh dövmeErkekler İçin Fil Dövme TasarımlarıGüzel Fil Dövmeleri TumblrFil Dövme FikirleriAslan Dövme GörüntüleriFil Dövmesi ResimleriEtkileyici Fil DövmeleriFil Dövmesi FlaşResimler Fil DövmeleriAyakta Fil DövmeleriFil Dövmesi ResimleriBilekte Küçük Fil DövmesiGanesh Fil Dövmesi AnlamıFil DövmeleriFil Ailesi DövmesiGaneşa DövmesiKızlar İçin Fil Dövmesikabile fil çizimiSırtta Fil Dövmesifil çizimleriRenkli Fil Dövmesifil anahatHint Fil Dövme TasarımlarıAyakta Küçük Fil DövmesiFil DövmeleriKüçük Fil DövmesiBebek Fil DövmesiFil Tribal DövmeFil Dövmesi AnlamıSırt Fil DövmesiFil Dövmeleri TasarımlarıFil Tribal DövmeleriAyakta Fil DövmesiBayanlar İçin Fil DövmesiKol Fil DövmesiEldeki Fil DövmesiGerçek Fil DövmesiBebek Fil Dövmeleri Tasarımıfil dövmesi ayakFil Dövme TasarımlarıFil Dövmesi SembolizmiKüçük Fil Dövmesi AnlamıYandaki Fil DövmesiEn İyi Fil DövmesiEn İyi Fil DövmesiFil Ailesi Dövmelerifil sembolizmiMüthiş Fil Dövmesikabile fil dövmesiKaplan Dövmesi ResimleriSevimli Ve Etkileyici Fil DövmeleriSuluboya Fil DövmesiGöğüste Fil DövmesiKüçük Fil Dövme TasarımlarıFil Anahtar DövmesiFiller Neyi SimgeliyorFil Dövmesi KüçükGüzel Fil DövmeleriParmak Üzerinde Fil DövmesiMaymun Dövme GörüntüleriYaratıcı Fil DövmeleriEl Fil DövmesiEşsiz Fil DövmeleriSoyut Fil DövmesiFil Kelebek DövmesiErkekler İçin Fil DövmesiHint Fili DövmesiSevimli Fil DövmesiSevimli Fil DövmesiFil Dövme Tasarımları AnlamlarıGeleneksel Fil DövmesiSevimli Fil Dövme TasarımlarıSevimli Fil Dövmeleri TumblrMaymun Dövme Resimlerifil anlamıFil Ve Bebek DövmesiFil Dövme Tasarımları PinterestKadınlar İçin Fil DövmesiBacaklarda Fil DövmesiFil Sırt DövmesiSevimli Küçük Fil DövmeleriSevimli Fil DövmeleriSevimli Küçük Fil DövmeleriSevimli Fil DövmeleriYan Fil DövmesiGöğüs Fil DövmesiKarikatür Fil DövmeleriFil Dövme Tasarımları TumblrHavalı Fil Dövmesiİnanılmaz Fil Dövmelerifil dövmesiFil Dövmesi Yerleştirmefil dövmesiFil Dövme Tasarımları BilekOmuz Fil DövmesiEşsiz Fil Dövmesisuluboya dövme

fil dövmesi39fil dövmesi40fil dövmesi41fil dövmesi42fil dövmesi43fil dövmesi44fil dövmesi45fil dövmesi46fil dövmesi47fil dövmesi48fil dövmesi49fil dövmesi50fil dövmesi22fil dövmesi21fil dövmesi23fil dövmesi24fil dövmesi25fil dövmesi26fil dövmesi29fil dövmesi30fil dövmesi27fil dövmesi28fil dövmesi51fil dövmesi52fil dövmesi53fil dövmesi54fil dövmesi55fil dövmesi56fil dövmesi57fil dövmesi58fil dövmesi59fil dövmesi60fil dövmesi61fil dövmesi62fil dövmesi63fil dövmesi64fil dövmesi65fil dövmesi66fil dövmesi67fil dövmesi68fil dövmesi69fil dövmesi70fil dövmesi71fil dövmesi75fil dövmesi74fil dövmesi73fil dövmesi72fil dövmesi79fil dövmesi76fil dövmesi78fil dövmesi77fil dövmesi81fil dövmesi82fil dövmesi83fil dövmesi84fil dövmesi85fil dövmesi88fil dövmesi90fil dövmesi89fil dövmesi87fil dövmesi86

1-fil-kol-dövme 2 6-3D-fil-dövme 9-fil-uyluk-dövme-kız için 12-fil-dövme-erkekler 15-fil-boyun-dövme 16 16-fil-boyun-dövme 17-Kelebek-fil-dövme 25-fil-dövme 26-fil-dövme 27-fil-boyun-dövme 29-erkekler için fil-yan-dövme 30-kabile-fil-dövme 35-fil-dövme 37-fil-dövme 41-fil-dövme 81 113-e1418987405967 114 1-fil-kol-dövme 2 6-3D-fil-dövme 9-fil-uyluk-dövme-kız için 12-fil-dövme-erkekler  16 16-fil-boyun-dövme 17-Kelebek-fil-dövme 25-fil-dövme 26-fil-dövme 27-fil-boyun-dövme 29-erkekler için fil-yan-dövme 30-kabile-fil-dövme 35-fil-dövme 37-fil-dövme 41-fil-dövme 81  114 181 210 213 261 334 351 fil dövmesi fil-dövme-3 fil dövmesi-4  fil-dövme-6 fil-dövme-7  fil-dövme-9 fil dövmesi-10 fil dövmesi-11 fil-dövme-12 fil-dövme-13 fil-dövme-14 fil-dövme-17 fil dövmesi-18 fil dövmesi-19 fil-dövme-20 fil-dövme-21 fil-dövme-22 fil-dövme-23 fil dövmesi-24 fil dövmesi-25 fil-dövme-27 fil-dövme-28 fil-dövme-29  fil-dövme-31  ss9