Erkekler ve Kadınlar İçin En İyi 150 Bacak Dövme Fikirleri

Bacak dövmeleri günümüzde çok popüler görünüyor. Her gün bacaklarına mürekkeplenen çok sayıda erkek ve kadın bunu doğrulayabilir. Bu, dünyada dövme yapmayı şeytani bir eylem olarak gören çok sayıda insan olmasına rağmen. Bu dövmeler sayesinde insanlar, çevrelerindeki insanlarla konuşmadan bile kendilerini ifade edebilmektedir. Üstelik dinlerine ne kadar bağlı olduklarını göstermek için bu dövmelere giren birçok kişi var. İnsanların bu dövmeleri yaptırmayı düşünmelerinin bir başka nedeni de bu modern çağda moda anlayışını geliştirmektir..

Modern zamanlarda moda sadece ne giydiğiniz ve kendinizi nasıl taşıdığınız ile sınırlı değildir; bunun çok ötesine geçti ve insanlar dövme sanatı gibi en sanatsal ve yenilikçi moda biçimlerine yöneldiler. Bir dövmenin doğru yerleşimini bulmanın ardındaki temel amaç, onu göz alıcı kılmaktır. Ayrıca, ilk zamanlayıcı, bir renk pigmenti kullanarak rengini değiştirmek için cildin katmanlarına bir iğne sokmayı içerdiğinden, dövme mürekkebi yaptırmanın acı verici bir süreç olduğunu bilmelidir. Ek olarak, dövmeler kalıcı olduğu için bir kez yapılan bir dövme sonsuza kadar sizin bir parçanız olacaktır. Bu nedenle, vücudunuzun herhangi bir yerine dövme yaptırmayı seçtiğinizde, çok fazla tefekkür ve düşünceli tasarım seçiminden sonra yapılmalıdır..

Bacak Dövmelerinin Kapsamı

Elbette insan vücudunun belirli bir bölümünü kaplarlar ve bunlar açıkça bacak kısmında bulunur. Bu dövmeler aslında tam, yarım, çeyrek veya sadece küçük bir kısım dövmeler olabilir. Bacak kısmına mürekkep almak isteyen kişiye bağlı olacaktır. Birçok insan tam bacak tasarımına gider. Bunlar uyluk kısmından ayak bileğine kadar veya düz parmak kısmına kadar olan kısmı kapsar. Tam bacak tasarımının güzelliğini takdir etmiyorsanız, o zaman yarım olanı seçin. Yarım bacak, dizlerden aşağıya veya yukarıya doğru örtülür. Dövmelerinizi ortaya çıkarmak istemiyorsanız dizlerden başlayarak dizlere kadar uzanan bir bacak tasarımına sahip olabilirsiniz. uyluk kısmı, veya uyluk kısmından dizlere kadar. Ayrıca çeyrek ayak tasarımı da bir seçenek olabilir. Bu, bacaklarında çok görünür bir dövmeye sahip olmak istemeyenler için iyidir..

Avantajlar ve dezavantajlar

Dövmelerin bir takım avantaj ve dezavantajlarla ilişkilendirilmesi normaldir ve bu dövmeler burada istisna değildir. Aşağıdakiler, bu dövmelerin beklenen avantajlarından bazılarıdır:

 • Daha az ağrılı – Bacak kısmı büyük ölçüde kaslardan oluşur, bu yüzden burada dövme yapıldığında neden daha az ağrılı olduğu sorusu yoktur..
 • Geniş Kapsama – Diğerlerine kıyasla daha geniş kapsama alanına sahiptirler, bu nedenle ister büyük ister küçük bir tasarım olsun, istediğiniz tasarımı kesinlikle buraya kazıyabilirsiniz..
 • Gizlenmesi Kolay – Bu aslında durum bazında bir durum. Kalçanızdan dizlerinize doğru dövme yaptırdığınızda gizlemek kolay olacaktır..

İşte dezavantajlardan bazıları:

 • O zaman alır – Bu, duruma göre başka bir durumdur. Tam bacak için gidecekseniz, o zaman kesin olarak zaman alacaktır ve bu yüzden yarım bacak ile.
 • daha pahalı – Ayak tasarımı diğerlerine göre daha geniş kapsama alanına sahip olduğundan daha maliyetli olacaktır..

Ünlülerin Görüşleri

Dövmeleri vücutlarına ilk entegre edenlerin ünlüler olduğu inkar edilemez ve bu dövmeler sahip oldukları bu muhteşem dövmelerden bazılarıdır. İşte bu ünlülerin bazı isimleri:

 • Mel C – Bu İngiliz şarkıcı-söz yazarı eski bir Spice Girls üyesi ve sağ bacağında muhteşem bir ejderha dövmesi var.
 • Paz De La Huerta – Bu Amerikalı model ve aktrisin bacağında yılan desenli bir dövme var. Yılanın kuyruk kısmı sağ ayağının üst kısmına kadar uzanıyordu..
 • Ryan Cabrera – 33 yaşındaki bu Amerikalı müzisyenin bacağında ünlü Amerikalı aktör Ryan Gosling’in yüzünü gösteren bir dövme var. Arkadaş çevresiyle “dövme ruleti” oynarken kazandığı sonuç budur..
 • Bam Margera – Bu Amerikan televizyon kişiliği ve Viva La Bam ve Jackass’ın yıldızı, bacağında Vincent Margera adlı amcasının yüzünü gösteren bir dövmeye sahip..
 • Justin Bieber – Bu tartışmalı genç şarkıcı, sol bacağındaki İsa Mesih dövmesiyle Tanrı’ya olan güçlü inancını gösteriyor. İsa Mesih’in resminin alt kısmında, dövmenin görünümünü güçlendiren güller vardır..
 • Barbara Mori – 38 yaşındaki bu Meksikalı model ve aktrisin sağ bacağında daha uzun sapla mürekkeplenmiş daha büyük bir gül dövmesi var. Böyle dövmeli bacaklar kesinlikle ona iyi görünüyor.

Bacaklardaki Dövmelerin Çekiciliği

Bacak dövmesi, bacaklarınızın çekici görünmesini sağladığı ve özellikle erkekler arasında eşit derecede popüler olmasına rağmen kadınlar tarafından sevildiği için vücut dövmelerinin en çekici çeşitleri arasındadır. Tıpkı kol dövmelerinde olduğu gibi, “kol dövmesi”, bacakta da bir dövme tanımlamak için kullanılabilir, çünkü benzer kol benzeri etki gösterirler, tasarım uyluk/dizden ayağa kadar uzanır. Bu dövmelerle ilgili en iyi şey, sanatçıların, tasarımı mürekkeplemek için kendilerine sunulan alanda cesur ve şaşırtıcı bir tasarımı denemek için yeterli alana ve kapsama sahip olmalarıdır..

Bacaktaki dövme, vücudun diğer bölgelerinde bulunmayan hareket ve eğriliğin faydalarını sağladığı için de öne çıkıyor. Bu dövmeleri cesur ve göz alıcı bir şey arayanlar için harika bir seçim yapan şey budur. Bacaklardaki dövmelerin bir başka faydası da, göstermeleri kadar gizlemelerinin de kolay olmasıdır. Erkekler ve kadınlar, bu muhteşem vücut sanatını dünyaya göstermek istediklerinde uygun kıyafetlerle bacaklarını ortaya çıkarabilirler. Öte yandan, mesleki taahhütleri gerektirdiğinde bacaklarını kolayca kapatabilirler..

Popüler Tasarım Seçenekleri

Bir dövmenin tasarımı büyük ölçüde onun için mevcut olan alana göre belirlenir. Bacak bölgesinin bu konuda sunabileceği çok şey olduğundan, sanatçı bacaktaki dövmeler için bazı şaşırtıcı ve göz alıcı tasarımları deneyebilir. Dövmecinin moda anlayışını sergilemek için harika bir yol olan benzersiz sanat eserleri yaratmak için mükemmel bir seçenek sunuyorlar. İşte bazı popüler tasarım seçenekleri:

 • Çiçek Tasarımları – Çiçek tasarımı, feminen çekiciliği nedeniyle kadınlar için mükemmel bir bacak tasarımı yapar. Parlak renkler ve göz alıcı tasarımlar kullanarak bacaklarının çekici görünmesini sağlayabilirler. Ayrıca, gül, ayçiçeği, yıldız çiçeği veya nilüfer gibi popüler çiçeklerden herhangi birini seçebildiğinden ve temel tasarıma eklenen kelebekler veya düş kapanı gibi bazı benzersiz tasarımlara sahip olduğundan, bu özel dövme stilinde büyük bir çeşitlilik mevcuttur..
 • Kabile Tasarımları – Kadınsı çiçek tasarımlarının aksine, erkekler kabile dövmeleri, maori dövmeleri, yin yang dövmeleri gibi daha erkeksi olanları veya derneklerinin veya kulüplerinin sembollerini sergileyenleri tercih edebilir.

Diğer seçenekler

Bacaklara mürekkeplenebilen diğer tasarımlar ise kalçadan tırnağa yapılan geometrik desenler gibi bacaklarınıza güzel bir görünüm katan modern tasarımlardır. Benzer şekilde, güneş, ay, yıldızlar, tüyler, çapalar, oklar, pusula, geometrik, müzikal semboller, samuray, biyo-mekanik, kalp, sonsuzluk, ağaçlar, melekler gibi daha gerçekçi tasarımlar arıyorsanız ve kanatlar, anka kuşu, kırlangıç, sinek kuşları, dalgalar, balık, aslan, kurt veya fil harika bir seçimdir. Ejderha dövmeleri her iki cinsiyet için de iyidir ve güç ve güzellik yayarlar. Bu tür dövmelere giderken, tasarımın son görünümünde gerçek bir fark yaratabileceğinden dokuya odaklanmak çok önemlidir..

4-Siyah-Koi-balık-dövme-bacak 5-Gül-Dövme-bacak 6 bacaklı dövme 8 bacaklı dövme 9-dövme-tasarım-of-mikro-notları-bacak-dövme 10 bacaklı dövme 11-Müzik-Duran-bacak-dövmesi 12-yay-bacak-dövme Bacakta 13 renkli dövme 14 bacaklı dövme 15-Lily-Dövme-bacak 16-Müzik-bacak-dövme 18 bacaklı dövme 19-final-chicano-araba-kız-bacak 20-Zambaklar-yıldız-şarap-tat 21-Felix.-Sıçrayan-bacak-dövme 22-Taze-Yapılan-Mings-Kız-bacak-dövme 23-Kiraz-Çiçeği-Ağaç-dövme-bacak 24 yapraklı kadın bacak dövmesi 25 bacaklı dövme

Bacak İçin Seçilecek Olağan Dövme Tasarımları

Aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi bacak dövme tasarımı var. Ancak seçim yaparken, dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır. Tasarımın içinizdeki sizi temsil ettiğini görmelisiniz. Unutmayın, dövmeler kişiliğinizin yansımaları olabilir. İşte sahip olmak isteyebileceğiniz bazı olağan tasarımlar:

 • çiçek tasarımı – Bu bacak için çok yaygın bir tasarımdır ve bu tasarım genellikle kadınlarda görülebilir. Ana sebep burada çok açık. Çiçekler kadınlığı simgeliyor ve kızlar çiçek tasarımıyla kesinlikle daha güzel görünecekler. Gül, birçok kişinin en iyi seçimidir.
 • Hayvanlar – Feminen tasarımlardan kurtulmak istiyorsanız, neden hayvan dövme tasarımını denemiyorsunuz? Bu, seçtiğiniz hayvan tasarımının türüne bağlı olarak çeşitli özellikleri gösterecektir. Cesur yanınızı göstermek için bir kaplan, aslan ya da öküz avlamak en iyisidir. Barış sever ve özgür ruhluysanız, kuşlar mükemmel olur..
 • kabile tasarımı – Bacak denilince kadın ve erkeklerin ortak tercihlerinden biri de tribal tasarımdır. Bu tasarım çok güzel, ancak karmaşık detaylar içeriyor. Bununla, işin iyi yapıldığından emin olmak için güvenilir bir dövme sanatçısı tutmalısınız..
 • Sembolik Tasarım – Birçoğu, özellikle dinleri veya başka bir şey yüzünden dövme yaptırıyorsa, sembolik tasarımı tercih ediyor. Bacak tasarımındaki yaygın sembolik dövme, haç veya İsa Mesih’in görüntüsüdür..

Son sözler

Şüphesiz, bacak dövmeleri kullanıcıların görünümünü iyileştirebilir. Bunlar onları daha da moda hale getirebilir. Dövme yaptırmayı düşünüyorsanız, bacaktaki dövmeler kesinlikle size çok yakışacaktır..

Bacak boyatmayı planlıyorsanız, yaşadığınız yerin iklim koşullarını göz önünde bulundurmalısınız, çünkü soğuk bölgelerde yaşayanlar, subtropikal tatilde olmaları dışında nadiren bacak tasarımını sergileme fırsatı bulurlar. dövmeli bacağa harcanan zaman ve parayı ve bunun için katlanılan acıyı pek haklı çıkarmaz. Dövme yaptırmak için doğru yeri ve doğru sanatçıyı seçmek de çok önemlidir çünkü dövme ömür boyu süren bir şeydir. Bu nedenle, dövmenizin sonsuza kadar sağlıklı ve güzel görünmesi için paranızı ve zamanınızı doğru şekilde yatırmaya özen göstermelisiniz..

26-maori-dövme-bacak 27-Cris-Maori-Inspired-Bacak dövmesi 28-Elma-Ağacı-Dövme-Bacak 29-Korku-ağaç-kafatası-dövme 30-ağaç-bacak-dövme 31-Çapa-ve-Gül-Dövme-Bacak 32-Baykuş-ve-gül-bacak 33-kuş-ve-çiçek-dövme-bacak 35-Renkli-kafatası-dövme-bacak 36-kafatası-bacak-dövme 37-kafatası-gül-bacak-dövme 38-Dinamik-dövme-Notlar-bacak-dövme 39-çiçek-dövme-bacak 40-kelebek-bacak-dövme 41-güzel-illüstrasyon-bacak-dövme 42-Geleneksel-gemi üzerinde-bacak 43-renkli-tüy-dövme-bacak 44-Bacağında-Gerçekçi-kedi-dövmesi 45-Kalp-+-Anahtar-bacak-dövmesi 46-Suluboya-dövme-bacak 47-Suluboya-çiçek-dövme-bacak 48-Suluboya-dövme-bacak 49-bacak-dövme  Bacak-Dövme-1 Bacak-Dövme-3 Bacak-Dövme-4 Bacak-Dövmeler-5 Bacak-Dövmeler-6  Bacak-Dövmeler-11 Bacak-Dövmeler-12 Bacak-Dövme-13 Bacak-Dövmeler-14 Bacak-Dövmeler-15 Bacak-Dövmeler-16 Bacak-Dövme-17 Bacak-Dövmeler-18 Bacak-Dövmeler-19 Bacak-Dövmeler-20 Bacak-Dövme-22 Bacak-Dövme-23 Bacak-Dövmeler-24 Bacak-Dövme-25 Bacak-Dövme-26 Bacak-Dövme-27 Bacak-Dövme-28 Bacak-Dövmeler-29 Bacak-Dövmeler-30 Bacak-Dövmeler-31 Bacak-Dövmeler-32 Bacak-Dövme-33 Bacak-Dövmeler-34  Bacak-Dövme-37 uyluk-dövme-çapa-yelken uyluk-dövme-kuşlar uyluk-dövme-kelebek-çapa uyluk-dövme-serin-kafatası uyluk-dövme-zanaatkar-ve-dikiş-makinesi  uyluk-dövme-geyik uyluk-dövme-yusufçuk uyluk-dövme-eyfel kulesi  uyluk-dövme-gcliff uyluk-dövme-geometrik-çiçekler uyluk-dövme-tabancası uyluk-dövme-ıstakoz uyluk-dövme-ayna-kafatası uyluk-dövme-ahtapot uyluk-dövme-korsan uyluk-dövme-alıntı uyluk-dövme-rocknroll uyluk-dövme-tavşan uyluk-dövmeler-fil uyluk-dövmeler-çiçekler uyluk-dövme-kafatası uyluk-dövme-kafatası-tırnakları uyluk-dövme-aslan uyluk-dövmeler-Denizkızı-ahtapot  uyluk-dövme-baykuş uyluk-dövmeler-kırmızımavi-gül uyluk-dövmeler-gemi feneri  uyluk-dövme zamanı uyluk-dövme-ağaç uyluk-dövme-kabile-tüy uyluk-dövme-wizardofozz uyluk-dövme-ladyfox