Kaçırmamanız Gereken 100 Saint Michael Dövmesi!

Harika görünecek anlamlı ve sembolik bir dövme bulmak ister misiniz? Kaçırmamanız gereken bu 100 Saint Michael Dövmesine göz atın!

sırtta renkli aziz michael dövmesi

Cesaret ve gücü simgeleyen bir dövme seçmek istediğinizde, Saint Michael dövmesi sizin için harika bir seçim olabilir..

St. Michael dövmeleri, özellikle daha derin anlamlara sahip cesur tasarımları tercih edenler arasında çok popülerdir..

Bazı insanlar üzerinde İncil ayetleri, alıntılar veya figürler bulunan bir St. Michael dövmesini tercih ederken, diğerleri meleği daha minimalist bir tasarımda kendi başına tasvir etmek ister..

Arcangel Michael dövmeleri, sevgi ve sevginin yanı sıra kötülükten korunma da dahil olmak üzere her türlü temayı kapsar. Öyleyse, birinin size hitap edip etmediğini görmek için bu St Michael dövme tasarımlarına göz atın..

kolda renkli aziz michael dövmesi

Aziz Michael Kimdir??

Bir Saint Michael dövme tasarımı düşünüyorsanız, bu azizin kim olduğu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız gerekir. Michael’ın adı “Tanrı gibi kimdir?” anlamına gelir. ve İncil’deki dört önemli görevden sorumlu baş meleklerden biridir. Michael’ın ilk görevi Şeytan’la savaşmak.

İkincisi, sadık insanları öldüklerinde Cennete almaktır. Bu üçüncü rol, kilisedeki her Hristiyan’ın şampiyonu olurken, son rolü insanları dünyevi yaşamlarından Cennetteki yargılarına kadar çağırmaktır..

sırtta renkli aziz michael dövmesi

Aziz Michael önemli bir dini karakter olmasına rağmen, İncil metinlerinde sadece birkaç kez bahsedildi. Bununla birlikte, Musa’nın mezarını koruduğu ve bedeni üzerinde haklar elde etmek için şeytanla birçok kez savaştığı söylenir..

İncil’deki St Michael’ın en ünlü sözü, Lucifer’e karşı savaşa girdiği zamandır. Lucifer, yüksek rütbeli bir melek olan bir Seraphim’di, St Michael ise sadece daha düşük bir Başmelek idi..

Yine de Aziz Michael, Lucifer’e karşı savaşa liderlik etmek için seçildi ve zaferi, zayıfların güçlüler üzerindeki gücünü gösteriyor..

kolda aziz michael dövmesi

Aziz Michael, Lucifer’in Grace’den düşmesinden sorumluydu ve buradaki rolünden dolayı, bir prens haline getirilmesinin yanı sıra göksel lejyonlar üzerinde komuta ile ödüllendirildi. Mikail mutlu bir şekilde melekler tarafından liderleri olarak kabul edildi ve kabul edildi..

O ve melek ordusu Lucifer’i sonsuza dek gönderdi ve bu nedenle bir St Michael dövmesi korumayı temsil edebilir..

Başmelek Aziz Michael dövmesi, adaletin savunucusu ve şifacı olarak rolünü yansıtır. Genellikle bir kılıç kullanırken resmedilir, kötülüğün kalbini delerek hem göğü hem de yeri savunmaya hazır olarak bekler..

Tipik olarak, bir melek Michael dövmesi ona geniş kanatları ve zırh giydiğini gösterir, genellikle güneş ışığı arka planda parlar. Bazen, savaşçı otoritesini ve melekler üzerindeki prestijli lider rolünü vurgulayan bir pelerinle gösterilir..

aziz michael kol dövmesi

Aziz Michael tüm İbrahimi dinlerde – İslam, Hıristiyanlık ve Yahudilik – görünür, bu nedenle Başmelek Mikail dövmesi tüm bu inançları birleştirmenin harika bir yoludur. Şeytanın ve tüm kötülüklerin yenilgisini temsil eder ve adalet, cesaret ve cesaretin sembolüdür..

Başmelek Mikail dövmesi, kötülükle savaşan bir şampiyonun doğru ve güçlü bir sembolüdür..

sırtta aziz michael dövmesi

Başmelek Dövmesi Ne Demektir??

Saint Michael kol dövmesi yaptırmayı düşünüyorsanız, yeni vücut sanatınızın gerçekte neyi sembolize ettiğini bilmelisiniz..

İlhamını St Michael’dan alan dövmeler, Başmeleğin şeytana karşı kazandığı zaferin yansıttığı cesareti tasvir ediyor..

Bugün bile, insanlar genellikle St Michael’ı tüm meleklerin en cesuru olarak görürler ve bu nedenle, bu azizin dövmesini seçenler genellikle vücut sanatlarını hakimiyet, adalet, cesaret, güç ve cesaretle ilişkilendirir..

aziz michael sırt dövmesi

Bu popüler ve baskın tarihi savaşçıdan ilham alan dövmeler, kullanıcının en iyisini göstermesini sağlar ve onları kendi gizli güçlerine inanmaya teşvik eder..

Bir Saint Michael dövme kılıfı, kullanıcının en düşüktekinin en yükseği yendiğini ve zayıfın güçlüyü yendiğini hatırlamasına yardımcı olur – bu, günlük yaşamda kendimizi önemsiz ve değersiz hissettiğimizde hatırlamamıza yardımcı olabilecek bir şeydir..

Dahası, St Michael’dan ilham alan bir dövme, kötü olan her şeye karşı durmanın ve adaletin yerine getirilmesini sağlamanın önemini gösterir. Bu nedenle kendi ahlaki değerlerinizi sergileme şansı sunar..

Bazı insanlar, istismarın veya zor bir çocukluğun üstesinden nasıl geldiklerini ve çevrelerindekileri korumak isteyen sorumlu, çalışkan bir yetişkin olmak için her şeye rağmen geldiklerini göstermek için vücutlarına bu tür bir dövme yaptırmayı seçerler. karşılaştıkları engeller.

aziz michael sırt dövmesi

Bir St Michael vücut sanatı tasarımı ayrıca aşk, zafer, şefkat, bağlılık, mükemmellik ve genel iyiliğe olan inancı gösterir. Bu, dini olsun ya da olmasın her türlü insan için mükemmel bir seçimdir..

Zor bir ilişki, sorunlu bir çocukluk, hastalık, zihinsel sağlık sorunu veya bağımlılık olsun, bir zorluğun üstesinden gelen herkes, iç güçlerini ve kendi şeytanları üzerindeki savaşlarını göstermenin harika bir yolu olan Başmelek Mikail dövmesini bulabilir..

göğüste aziz michael dövmesi

Popüler St Michael Dövme Fikirleri

St Michael, giyen kişinin savaşçı ruhunu göstermek için kılıcını havaya kaldırdığı dövmelerde sıklıkla görülür. Bazı insanlar tasarımlarını İncil’den veya diğer Kutsal metinlerden ayetlerle kişiselleştirmeyi tercih eder. Diğerleri, sevdiklerinin korunmasını ifade eden cümleler veya kelimeler eklemeyi sever..

Bu tür dövmeler için popüler tasarımlar, azizin kılıcını Şeytan’ın kalbine sapladığını gösterir. Genellikle tasarım, kanatların gerçekte olduğu yerde arkada görünebilen alçak kanatları da gösterecektir. Etrafına sarılmış zırh ile bu, her türlü kötülükten korunma görüntüsünü ortaya çıkarır..

aziz michael göğüs dövmesi

St Michael’ı tasvir eden bir dövme ile vücudun harika görünen birçok yeri vardır. Kollar, bacaklar ve sırt gibi daha büyük parçalar genellikle en iyisidir çünkü bir meleği çizmek oldukça zaman alıcı ve ayrıntılı olabilir..

Çok fazla ayrıntı ve ek metin istiyorsanız, yarım veya tam kollar, tam bacak tasarımları veya tam arka parçalar genellikle en etkili olanlardır. Başka bir olasılık, tasarımı sergilemek için yeterli alan sağlarken aynı zamanda saklanması kolay bir kaburga dövmesidir..

aziz michael bacak dövmesi

Tasarım ilhamınızı, azizin mevcut heykellerinden ve resimlerinden alabilir, dövmenin görsel çekiciliğini artırmak için çizgi veya siyah işleme stilleriyle natüralist ve gerçekçi bir görünüm tercih edebilirsiniz..

Doğru efekti oluşturmak için akıllı gölgeleme kullanarak dövmenizin daha çok bir heykel gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Alternatif olarak, siyah ve beyaz tonları ve güneş ışığı veya güvercin gibi renkli detaylarla daha çağdaş bir görünüm elde edin..

St Michael’ın büyük dövmeleri harika görünse de, büyük ve dramatik bir şey seçmeye gerek yok. Koruma ve güvenliği daha gizli bir şekilde göstermek için daha az ayrıntıya sahip daha basit, daha küçük ama daha az düşündürücü olmayan bir dövme seçin..

aziz michael boyun dövmesi

Yeni Dövmenizin Bakımı Nasıl Yapılır?

Enfeksiyondan kaçınmak ve daha uzun yıllar boyunca iyi görünmeye devam etmesini sağlamak için yeni dövmenize uygun şekilde bakım yapmanız önemlidir. Dövmeye elinizden gelen en iyi şekilde baktığınızdan emin olmak için bazı önemli ipuçları..

Tüm yeni dövmeler enfekte olabilir, bu yüzden onları temiz tutmak daha önemli olamaz. Stüdyodan ayrılmadan önce dövme sanatçınızdan dövmenize nasıl bakacağınız konusunda tavsiyeler verilebilir, bu yüzden mutlaka uygulayın..

kaburga üzerinde aziz michael dövmesi

Dövmeyi tamamladıktan hemen sonra bir bandajla sarın ve birkaç saat bekletin. Dövmeli bölgeyi antimikrobiyal sabun ve ılık suyla yıkayın ve ardından hafifçe vurarak kurulayın – asla ovalamayın.

Sadece dövme sanatçınızın önerdiği losyonu veya kremi kullanmalı ve iyileşme sürecini hızlandırmak için tasarlanmış ilaçları kullanmamalısınız..

Dövmenizin iyileşmesini hızlandırmanın bir yolu yoktur, bu yüzden mümkün olan en iyi sonucu elde etmek için dövmenizi temiz tutun ve düzenli olarak nemlendirin..

aziz michael kaburga dövmesi

Dövmeli bölgenizi temiz tutmak önemli olsa da, uzun süre tamamen suya batırmayın. En az iki hafta yüzmekten veya banyo yapmaktan kaçının. Hangi kıyafetleri giydiğinize de dikkat edin.

Dövme iyileşene kadar çok sıkı bir şey giymekten kaçının ve yeni dövülmüş cildinizi uzun süre güneş ışığına maruz bırakmaktan kaçının, aksi takdirde iltihaplanma ve enfeksiyon oluşabilir..

UV ışınlarının dövmenizin rengini soldurabileceğini unutmayın, bu nedenle gelecekte o bölgede her zaman güneş kremi kullanmanız gerekecek..

aziz michael kalkan dövmesi

İyileşme sürecinde bir dövmenin kabuklanmaya başlaması normaldir, ancak bu, onu seçmeniz gerektiği anlamına gelmez. İyileşen cildi dürtmek veya kabukları almak çok cazip gelebilir, ancak bundan kesinlikle kaçınmalısınız..

İyileşen cildi seçerseniz, enfeksiyona neden olabilir veya hatta rengin bazı kısımlarının kalıcı olarak çıkarılmasına neden olarak dövmenizin son görünümünü bozabilirsiniz..

aziz michael kol dövmesi aziz michael kol dövmesi aziz michael kol dövmesi küçük aziz michael dövmesi savaşçı aziz michael dövmesi

kolda renkli aziz michael dövmesi renkli aziz michael dövmesi kolda renkli aziz michael dövmesi aziz michael kol dövmesi kolda aziz michael dövmesi aziz michael sırt dövmesi sırtta aziz michael dövmesi aziz michael sırt dövmesi aziz michael göğüs dövmesi göğüste aziz michael dövmesi aziz michael bacak dövmesi boyunda aziz michael dövmesi aziz michael kaburga dövmesi kaburga üzerinde aziz michael dövmesi aziz michael kalkan dövmesi aziz michael kol dövmesi aziz michael kol dövmesi kolda küçük aziz michael dövmesi aşiret aziz michael dövme kolda savaşçı aziz michael dövmesi

kaburga üzerine renkli aziz michael dövmesi kolda renkli aziz michael dövmesi kolda renkli aziz michael dövmesi aziz michael kol dövmesi kolda aziz michael dövmesi aziz michael sırt dövmesi sırtta aziz michael dövmesi aziz michael sırt dövmesi aziz michael göğüs dövmesi göğüste aziz michael dövmesi aziz michael bacak dövmesi aziz michael boyun dövmesi aziz michael kaburga dövmesi aziz michael kaburga dövmesi aziz michael kalkan dövmesi aziz michael kol dövmesi aziz michael kol dövmesi aziz michael kol dövmesi kolda küçük aziz michael dövmesi kolda savaşçı aziz michael dövmesi

kolda renkli aziz michael dövmesi renkli aziz michael dövmesi renkli aziz michael kol dövmesi aziz michael kol dövmesi kolda aziz michael dövmesi aziz michael sırt dövmesi aziz michael sırt dövmesi sırtta aziz michael dövmesi aziz michael göğüs dövmesi göğüste aziz michael dövmesi aziz michael bacak dövmesi aziz michael boyun dövmesi aziz michael kaburga dövmesi kaburga üzerinde aziz michael dövmesi aziz michael kol dövmesi aziz michael kol dövmesi aziz michael kol dövmesi aziz michael kol dövmesi kolda savaşçı aziz michael dövmesi

kolda renkli aziz michael dövmesi renkli aziz michael dövmesi renkli aziz michael dövmesi aziz michael kol dövmesi kolda aziz michael dövmesi aziz michael sırt dövmesi aziz michael sırt dövmesi sırtta aziz michael dövmesi aziz michael göğüs dövmesi göğüste aziz michael dövmesi aziz michael bacak dövmesi aziz michael kaburga dövmesi kaburga üzerinde aziz michael dövmesi sırtta aziz michael kalkan dövmesi aziz michael kol dövmesi aziz michael kol dövmesi aziz michael kol dövmesi sırtta küçük aziz michael dövmesi kaburga üzerinde tribal aziz michael dövmesi uylukta savaşçı aziz michael dövmesi