Kadınlar İçin 150 Muhteşem Kalça Dövmesi

Kalçanız bir dövme için en belirgin yer olmasa da, hem küçük hem de büyük tasarımlar için mükemmel bir yerleşim yeridir..

Sadece kadınlar arasında değil, özellikle popüler olan kalça bölgesindeki dövmeler, yaratıcılık ve yetenek için çok fazla alan sağlar..

kalça dövmeleri

Kalça dövmelerinin belirli yerleşimleri

‘Kalça dövmesi’ ifadesi, temelde kalça kemiklerinizin yakınında herhangi bir yere yerleştirilmiş bir tasarımı ifade eder. Bu şu anlama gelebilir:

 • Kalçanızın yan tarafı – uyluğun üst kısmından midenin alt kısmına kadar
 • Kalça kemiğinin ön kısmının hemen altındaki alan
 • Kalça kemiğinin ön kısmının hemen üzerindeki alan
 • Kalça kemiğinin kendisinde
 • Kalça kemiğinin sadece ‘içinde’ – alt midede

ahtapot kalça dövmeleri

Belirli bir yere karar verirken seçtiğiniz tasarımın boyutu belirleyici faktörlerden biri olacaktır..

Küçük tasarımlar hemen hemen her yere gidebilirken, daha büyük olanlar daha büyük, nispeten düz bir alana ihtiyaç duyacaktır..

Büyük tasarımlar, midenizin yanından uyluğunuzun ortasına kadar uzanabilir..

Şuna bakın: Önkol dövmeleri hakkında daha fazla bilgi edinin!

Kalça DövmeleriKalça Dövmeleri

Kalça dövme tasarım fikirleri

Kalça dövmeleri için harika görünen tasarımlar söz konusu olduğunda, sınır gökyüzüdür.

Kalçalar, küçük ve minimalistten büyük ve kalına kadar her türlü tasarımı barındırabilen çok yönlü bir alandır. İşte dikkate alınması gereken bazı popüler tasarım fikirleri:

 • Çiçekler – çiçek ve çiçek desenleri özellikle kızlar için kalça dövmeleri için en iyi seçenekler arasındadır. Kalça dövmelerinin genellikle feminenliği arttırdığı düşünülür – kalçaların şeklini iyileştirdikleri için şaşırtıcı olmayan bir şekilde – bu nedenle feminen çiçek motifleri doğal bir seçimdir. İster birkaç çiçekli büyük, renkli bir tasarımı ister tek çiçekli sade bir tasarımı tercih edin, yanlış gidemezsiniz. Sadece siyah bir dış hat içeren çiçek dövmeleri, son birkaç yılda özellikle popüler hale geldi – basit anahat, karmaşık ayrıntı düzeyiyle dengelendi ve zarif, modern görünümlü bir dövme ile sonuçlandı. Güller, papatyalar ve nilüferler gibi birçok çiçeğin ilginç sembolik ve/veya kültürel anlamları olduğunu unutmayın..
 • yazı – yazma, tüm dövme yerleştirmeleri için ortak bir seçimdir – kalçalar istisna değildir. Kalçanıza bir yazı dövmesi yerleştirmenin avantajlarından biri, onu kolayca gizli tutabilmenizdir – kalçalar, dövmeler için kendinize saklamak istediğiniz en iyi alanlardan biridir, çünkü kolayca giysilerle örtülürler. İsimler, tarihler, tek kelimeler veya daha uzun alıntılar – her türlü yazı harika bir seçim olacaktır.
 • Semboller – birçok insan için dövmelerinin sembolik veya mecazi bir anlamı olması önemlidir. Bu nedenle çapa, kalp, yin-yang veya sonsuzluk gibi semboller dövmeler için her zaman popüler bir seçimdir. Birçok hayvanın da sembolik anlamı vardır – kuşlar, kelebekler, aslanlar ve geyikler bazı yaygın örneklerdir..
 • Mandalalar – mandala dövmeleri genellikle tamamen siyah renkte yapılır ve yüksek düzeyde ayrıntı içerir. Tanımları gereği daireseldirler ve çemberler gibi bütünlük, sonsuzluk, mükemmellik ve denge fikirlerini temsil ederler..
 • Efsanevi yaratıklar – ejderhalar ve anka kuşları, büyük, renkli tasarımlar için harika seçeneklerdir – ve kalçanın yanı, bu tür dövmeler için mükemmel bir yerleşim sağlar. Efsanevi bir yaratık tasarımı fikri size çekici geliyorsa, cesur, karmaşık ve orijinal bir görünüm için Japon tarzı bir dövme düşünün..
 • Tribal kalça dövmeleri – Tribal dövmeler genellikle ortada daha kalın olan ve keskin noktalara gelen kavisli çizgilerden oluşan soyut veya yarı soyut desenlerdir. Geleneksel olarak siyah mürekkeple yapılırken, günümüzde kabile tasarımlarının farklı renklerde, hatta birkaç renkte gölgeli olarak yapıldığını görmek alışılmadık bir durum değil..
 • Geometrik kalça dövmeleri – adından da anlaşılacağı gibi, bu dövme tarzı, bir tasarımın temeli olarak geometrik şekillerin kullanımına dayanır. Genellikle siyahla yapılan geometrik dövmeler, öncelikle düz çizgilere ve stratejik olarak yerleştirilmiş noktalara bağlıdır. Soyut görünümlü geometrik kalça dövmelerinin bile arkalarında derin anlamlar olabilir – ‘kutsal geometri’ olarak bilinen kavram içinde, geometrik şekillere ve oranlara sembolik anlamlar yüklenir. Bu tarzla ilgileniyorsanız, konuyla ilgili özel makalemize bir göz atın..
 • Suluboya kalça dövmeleri – Kalça dövmeniz için parlak renkler arıyorsanız, suluboya stili sizin için doğru seçim olabilir. Bu dövme türü, serbest biçimli bir suluboya resmine benzemek için tasarlanmıştır ve çok çeşitli tasarımlar ve konular için uygundur. Tasarım ya tamamen sulu boya ile yapılabilir ya da sadece ön planda siyah bir sembol veya resim olan bir suluboya arka planına sahip olabilir..
 • Biyomekanik kalça dövmeleri – bu tarzdaki tasarımlar, organik elementlerin ve mekanik parçaların birleşimi ile tanımlanır. Genellikle aşırı gerçekçi bir 3D teknikle yapılan biyomekanik kalça dövmeleri, bilimkurgu türünden ilham alır ve özgün, çarpıcı tasarımlar yaratır. Genellikle büyük dövmeler kadar iyi görünürler, bu yüzden yine kalçanın yan tarafı burada yerleştirme için en iyi seçim olacaktır..
 • Simetrik kalça dövmeleri – bir başka harika fikir de her iki kalçaya da eşleşen ayna görüntüsü dövmeleri yaptırmak. Bunlar için en iyi yerleşimlerden biri, alt karındaki kalça kemikleri boyunca uzanan alanlardır – kalça kemiklerinizin çizgisini takip eden tüyler, oklar veya kabile desenleri gibi uzun dövmeler en iyi sonucu verir. Bu tür dövmeler, midenize dikkat çekmek ve kalçalarınızın şeklini geliştirmek için harikadır. Ayrıca derinlik yaratarak alt karnınıza tonlu bir görünüm kazandırırlar..

Kalça DövmeleriKalça Dövmeleri

görünürlük

Kalça bölgenizdeki dövmelerin çoğu zaman kıyafetlerle gizlenmesi muhtemeldir, ancak bu elbette tam olarak yerleşime bağlıdır. Dövmenizi gizli tutmayı tercih ediyorsanız veya göstermekle ilgilenmiyorsanız, bu bir avantaj olabilir. Tersine, çoğu zaman dövmeyi düz görünümde yaptırmayı planlayanlar için, kıyafetlerinizi buna göre planlamanız gerekecek..

Ağrı seviyesi

Hepimizin farklı ağrı türleri için farklı ağrı eşikleri vardır, ancak bir dövmenin acıtacağı inkar edilemez. Tam olarak ne kadar acıttığı, ağrı toleransınıza, tam olarak yerleştirilmesine ve dövmenin boyutuna ve ayrıntı düzeyine bağlı olacaktır..

Zaten dövmeleriniz varsa, muhtemelen ne bekleyeceğinizi biliyorsunuzdur. Ancak, düşündüğünüz kalça dövmesi ilk dövmeniz olacaksa ve ağrıdan endişe ediyorsanız, karar verirken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var..

Öncelikle, çoğu insan için dövmeden kaynaklanan ağrı, kas veya yağın az olduğu bölgelerde en şiddetlidir. Bu nedenle, kalça kemiğinin kendisinde – deri ile kemik arasında fazla doku olmayan yerde – dövme yaptırmak, muhtemelen tüm olası kalça dövmesi yerleşimlerinden en fazla zararı verecektir..

Bununla birlikte, uyluğunuzun üst kısmını kısmen saran büyük bir tasarım tercih ediyorsanız, uyluğun arka ve iç kısmı oldukça hassas bölgelerdir. Orada da nispeten yüksek ağrı seviyeleri bekleyin. Kalçanızın ve uyluğunuzun yanı genellikle en az acı verecek bölgedir..

İkinci olarak, tasarımın boyutu ve ilgili ayrıntı düzeyi, dövme işleminin ne kadar süreceğini, yani ne kadar süreyle acıya katlanmak zorunda kalacağınızı doğal olarak etkileyecektir. Bir satır yazı veya basit bir şekil gibi küçük, basit tasarımlar sadece yarım saat sürebilir. Bu arada, çok büyük veya karmaşık tasarımlar birkaç saat sürecek ve hatta dövme süresinin iyileşmesine izin vermek için en az birkaç hafta arayla birden fazla seans gerektirebilir..

İlk dövmeniz olarak çok fazla detay ve/veya renk içeren büyük bir tasarım yapmayı düşünüyorsanız, sadece acıya karşı iyi olduğunuzdan ve rahat olduğunuzdan emin olmak için önce daha küçük bir dövme yaptırmayı düşünebilirsiniz. bir dövmenin taahhüdü.

Bununla birlikte, çoğu insan acıyı çok fazla sorun yaşamadan halledebilir. Hâlâ endişeliyseniz, dövmeniz için tutmayı düşündüğünüz bir dövme sanatçısıyla konuşun – onlar size fikriniz ve koşullarınıza özel tavsiyelerde bulunabilirler..

Kalça dövmesi olan ünlüler

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere, kalçalarını boyatmayı seçen birçok ünlü var:

 • Kylie jenner – Kylie’nin sağ kalçasında küçük bir yazı dövmesi var. Harfler, ‘akıl sağlığı’ kelimesinin fonetik yazımını oluşturur ve kırmızı mürekkeple yapılır..
 • Cara Delevingne – Cara’nın sağ kalçasında siyah stilize harflerle yazılmış ‘DD’ dövmesi var. Bunun Jourdan Dunn modeliyle eşleşen bir dostluk dövmesi olması gerekiyordu..
 • Jessie J – Jessie’nin sağ kalçasında ‘Yıldızların bulanıklığında kim olduğunu kaybetme’ yazan bir şarkı sözü dövmesi var..
 • Lea Michele – Lea’nın iki kalça dövmesi var – biri sol kalça kemiğinin önünde, özgürlüğü simgelemesi gereken küçük yeşil bir kuş. Diğeri sağ kalçasının arkasında mavi bir kelebek..
 • Kardi B – Cardi B’nin sağ tarafında, belinden uyluğunun ortasına kadar uzanan büyük, renkli bir tavus kuşu dövmesi var.

Kalça DövmeleriKalça DövmeleriKalça Dövmeleri

Kalça DövmeleriKalça DövmeleriKalça DövmeleriKalça DövmeleriKalça Dövmeleri

hip_tattoos_21

hip_tattoos_22hip_tattoos_24hip_tattoos_29

hip_tattoos_30

hip_tattoos_31

hip_tattoos_32hip_tattoos_34

hip_tattoos_35hip_tattoos_38 hip_tattoos_40

hip_tattoos_41

hip_tattoos_42

hip_tattoos_43

hip_tattoos_44

hip_tattoos_45hip_tattoos_48hip_tattoos_50

hip_tattoos_51hip_tattoos_53

hip_tattoos_54hip_tattoos_56

hip_tattoos_57

hip_tattoos_59 hip_tattoos_60

hip_tattoos_61

hip_tattoos_62

hip_tattoos_63

hip_tattoos_64hip_tattoos_66

hip_tattoos_67

hip_tattoos_68

hip_tattoos_69

hip_tattoos_70

hip_tattoos_71hip_tattoos_73 Kalça Dövmeleri

hip_tattoos_74hip_tattoos_76hip_tattoos_78

hip_tattoos_79 Kalçalarda küçük çapa dövme tasarımı2

Küçük siyah desenli kalça dövme tasarımı

Kalça Dövmeleri

hip_tattoos_89

hip_tattoos_90

hip_tattoos_95

hip_tattoos_96

hip_tattoos_99

hip_tattoos_100