Tüm Zamanların En Çekici 224 Küçük Çiçek Dövmesi

Bu yazıda, çiçek dövme anlamlarına ve fikirlerine ayrıntılı bir bakış atıyoruz..

üst kolda renkli çiçek dövmesi

Anlamlı ve görsel olarak çekici çiçek dövmeleri, boyutlandırmadan stile ve öneme kadar her açıdan çok yönlüdür..

Çiçek sembolizmi ve çiçek dövme tasarımları hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin..

kolda siyah çiçek dövmesi

çiçek dövmelerinin anlamları

Çiçek dövmelerinin en çekici yönlerinden biri, farklı çiçek türleriyle ilişkilendirilen sembolik anlam yelpazesidir..

Çiçekleri iletişim kurmak ve gizli anlamları ifade etmek için kullanmanın uzun bir geçmişi vardır. Bu, Çiçeklerin Dili olarak bilinir veya çiçekçilik.

Floriografi, Victoria İngiltere’sinde özellikle popüler oldu. Bir buket çiçekten başka bir şey olmadan verilen ayrıntılı, karmaşık mesajları duymuş olabilirsiniz..

Her çiçeğin bir son derece spesifik anlam kendi başına. Ayrıca bukette kullanılan renkler ve diğer çiçekler anlam değiştirebilir..

Bugün bile birçok çiçekçi Çiçeklerin Dilini kullanıyor. Farkında olmadan bile kullanabilirsiniz. Örneğin, hepimiz içgüdüsel olarak bir buket kırmızı gülü romantik bir olayla ilişkilendiririz..

Benzer şekilde dövmelerdeki çiçekler de genellikle sembolik anlamlar taşır. Devam edelim ve özellikle dövmeler için çiçek anlamlarına bakalım..

3D-gül-dövme

Popüler çiçek dövmeleri

Tüm çiçek tasarımları harika görünse de, farklı çiçek dövmelerinin farklı sembolik anlamları olacaktır. Aşağıda, popüler çiçek dövmelerine ve anlamlarına genel bir bakış bulacaksınız..

Bu tasarımların çoğu hakkında özel makalelerimiz var, bu nedenle belirli bir çiçekle ilgileniyorsanız bunlara göz atmayı unutmayın.!

Gül

Başlamak için dövmelerdeki tüm çiçekler arasında en popüler olan güllerden daha iyi bir yer yoktur..

Güllerin çeşitli anlamları vardır. İlk olarak, çoğu insanın bildiği gibi, sembolize ederler. romantik aşk.

İkincisi, onlar için sırlar. Antik Roma’da bir odadaki veya bir kapıdaki güller, içeride gerçekleşen özel bir sohbeti gösterirdi..

Son olarak, bir gül anlamına gelir denge. Bu anlam gülün simetrik şeklinden gelmektedir..

9-çiçek-dövme1

Gülün rengi, anlamını belirlemede önemli bir faktördür. Örneğin:

 • Kırmızı güller romantik aşkı, cesareti ve saygıyı sembolize eder. Kırmızı güllü bir dövme, özünde romantik olduğunuz anlamına gelebilir, ancak aynı zamanda gücünüzün ve cesaretinizin bir yansıması da olabilir..
 • Beyaz güller masumiyet, iffet ve alçakgönüllülüğü simgeler. Beyaz bir gül dövmesi genellikle inanç anlamına gelir, ancak bazen sevilen birine bir haraç da olabilir. Beyaz güller gençlerin cenazeleri için geleneksel çiçek seçimidir..
 • Sarı güller dostluğu, sadakati ve romantik olmayan aşkı simgelemektedir. Bu nedenle, harika eşleşen arkadaşlık dövmeleri yaparlar..
 • Siyah güller gizemi, ölümü ve kara büyüyü sembolize eder. Dövmelerde mistisizm, fantezi ve keşfedilmemiş bir his yaratırlar. Siyah güller doğada doğal olarak bulunmazlar, bu nedenle doğaüstü olan her şeyi temsil ederler. Benzer şekilde mavi güller de gizemi ve büyüyü sembolize eder..

Pembe veya turuncu güller, belirli anlamları olmasına rağmen dövmelerde daha az görülür. Pembe güller şükran ve takdir anlamına gelirken, turuncu coşku ve arzuyu gösterir..

Doğal olarak, birçok insan sadece estetik etki için gül dövmesi yaptırır – ve bunda kesinlikle yanlış bir şey yok! Olumsuz veya istenmeyen sembolik anlamların sizi caydırmasına izin vermeyin. Bu çiçekler bazı inanılmaz görünümlü dövmeler yapıyor.

Lotus

Çoğumuz lotus çiçeğini maneviyatla ve özellikle Budizm ve Hinduizm ile ilişkilendiririz..

Efsaneye göre Buddha’nın kendisi beyaz bir nilüferden doğmuştur. Ayrıca, çiçeğin sekiz yaprağı, sonsuz yeniden doğuştan kurtuluşa giden manevi yol olan Sekiz Katlı Yolu temsil eder..

Bu arada, Hinduizm’de nilüfer çiçekleri, saflığın ve ilahi güzelliğin yanı sıra ruhsal uyanışın simgesidir..

çiçek dövme tasarımları (73)

Yeniden doğuşu ve saflığı temsil eden nilüfer fikri binlerce yıl öncesine dayanmaktadır. Eski Mısırlılar bile çiçeği yeni başlangıçların ve reenkarnasyonun sembolü olarak gördüler..

Bu nedenle, bir lotus çiçeği dövmesi çoğu zaman manevi bir semboldür. Elbette belirli bir dini harekete ait olmanın bir göstergesi olmak zorunda değil – bu sadece maneviyat fikrinin sizin için önemli olduğu anlamına gelebilir..

Birçok insan, nilüfer dövmelerini yeniden doğuştan ziyade genel olarak ölüm kavramı anlamına geldiğini anlar. Lotus dövmesi, sınırlı zamanımızın ve tatmin edici bir yaşam sürmenin öneminin bir hatırlatıcısı olabilir..

Kiraz çiçeği

Genellikle kiraz çiçekleri, baharı, yenilenmeyi ve yaşamın geçici doğasını sembolize eder. Çiçekler her yıl çok kısa bir süre için çiçek açar, bu nedenle genellikle kısacık anların ve farkındalığın simgesidir..

Çoğunlukla Asya ile ilişkilendirilen kiraz çiçekleri, Çin ve Japon tarzı dövmelerde sıklıkla görülür..

cb_dongkyuleeQ-dövmelerFYinktoronto

İlginçtir ki, Japonya’da bu çiçekler güzellikten ve geçicilikten daha fazlasını simgeliyor. Ayrıca Samuray geleneklerine de sıkı sıkıya bağlıydılar..

Kiraz çiçeği ağacının gövdesi güçlü ve sağlamdır ve çiçekleri son derece narindir. Samuraylar bu birlikteliği kendi değerlerinin bir yansıması olarak gördüler: soylu bir farkındalıkla birleşen güç ve cesaret..

Benzer şekilde, Kamikaze olarak bilinen İkinci Dünya Savaşı intihar pilotları da kiraz çiçeğini sembol olarak kullanmışlardır..

Gördüğünüz gibi, kiraz çiçekli dövmeler bu nedenle çok çeşitli anlamlara sahiptir. Cesaret ve fedakarlık mı yoksa güzellik ve saflık mı, dikkat ve şimdiki anın kıymetini bilmeleri ana temadır..

Zambak

Diğer birçok çiçek gibi, zambak dövmelerinin sembolizmi oldukça karmaşıktır..

Genel olarak zambaklar, saflık ve yenilenmenin yanı sıra kadınlık ve anneliği temsil eder..

Pembe zambaklar bazen hırs ve refah, sarı zambaklar şifa ve sağlık, kırmızı zambaklar ise tutku ve romantizm anlamına gelir..

çiçek dövme tasarımları (7)

Ek olarak, zambaklar, sevilen birinin anısına yapılan dövmelerin ortak bir tercihidir. Yas tutan ailelere verilen geleneksel cenaze çiçeğidir..

Yine de zambaklar son derece eşsiz ve etkileyici çiçeklerdir. Bu nedenle, daha derin bir anlam amaçlanmadan dövme sanatı için harika konular oluşturabilirler..

Ayçiçeği

Yunan mitolojisinden esinlenen ayçiçekleri sadakati ve hayranlığı simgelemektedir. Onlar aynı zamanda mutluluğun ve dostluğun çiçeğidir..

çiçek dövme tasarımları (55)

Çin’de ayçiçekleri iyi şans ve uzun, mutlu bir yaşamla ilişkilendirilir. Benzer şekilde, Kızılderili kültürleri onları hasat ve tedarikin sembolleri olarak gördü..

Dövmelerdeki ayçiçekleri genellikle tamamen estetik bir unsurdur – çiçek orijinal bir görünüme sahiptir ve dövme sanatında fazla kullanılmamıştır. Bununla birlikte, dostluğu ve iyi talihi temsil edebilirler..

Ebegümeci

Ebegümeci, çeşitli anlamlara sahip en çok yönlü dövme sembollerinden biridir..

Ebegümeci dövmeleri güzellik, incelik, aşk ve cesaretin yanı sıra ölümlülük gibi tamamen farklı kavramları da ifade edebilir. Kesin anlamlar genellikle kültürel bağlama bağlıdır..

Bir dövmedeki ebegümeci çiçeğinin rengi de ortaya çıkan anlam üzerinde etkili olabilir. Örneğin, kırmızı ebegümeci çiçekleri aşkı, sarı – dostluk, mor – zenginlik ve beyaz – aydınlanma anlamına gelir..

Papatya

Papatyalar başka bir çiçek dövme favorisidir.

Ortak papatya beyaz yaprakları ve sarı bir merkeze sahiptir. Daha büyük, renkli versiyonu bir gerbera (veya gerber) papatyası olarak bilinir. Gerbera, muhtemelen tam renkli olarak daha göz alıcı ve ilginç göründüğü için dövmeler için daha popüler bir seçimdir..

Papatya dövmelerinin temel anlamları şunlardır:

 • Güzellik
 • saflık ve masumiyet
 • Yeni başlangıçlar
 • Gerçek aşk
 • dönüşüm

Papatya dövmeleri bazen papatya zincirleri içerir – birbirine bağlanmış bir dizi papatya. Bu tür ipler geleneksel olarak Ortaçağ şövalyelerine sevdikleri tarafından koruma sembolü olarak verilirdi..

Günümüzde papatya zincirleri harika kol bandı veya bilezik dövmeleri yapıyor.

kır çiçekleri

Bunlar, bilerek yetiştirilmek yerine vahşi doğada yetişen bitkilerdir. Biberiye ve kekik gibi otlar, haşhaş ve hercai menekşe gibi kır çiçekleri kır çiçekleri örnekleridir..

çiçek dövme tasarımları (30)

Genel kır çiçeği dövmesi anlamı, özgürlüğün anlamıdır. Bazen özgür ruhlu, bağımsız bir düşünürü tanımlamak için ‘kır çiçeği’ kelimesini kullanırız..

Bu nedenle, kır çiçeği dövmeleri genellikle ana akımın dışında düşünen ve kendilerini bir şekilde farklı gören insanların işaretidir..

Özel kır çiçeklerinin de kendi anlamları vardır. Örneğin, adaçayı ölümsüzlüğü, papatya – sabrı ve lavanta – erdemi sembolize eder..

Diğer çiçekler

Yukarıdakiler dövmeler için en popüler seçenekler olsa da, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok çiçek var. Örneğin:

 • Laleler – İlkbaharda açan ilk çiçekler olarak, dövmelerdeki laleler genellikle yeniden doğuşu temsil eder. Lale dövmeleri, özellikle çiçekler kırmızıysa, gerçek aşk anlamına da gelebilir. Ayrıca mor laleler asilliği, beyaz affı ve sarı lale sevinci simgelemektedir..
 • krizantemler – bu çiçeklerin birçok anlamı var, bazen çelişkili. Birçok Avrupa ülkesinde krizantemler cenaze törenleri ve yas zamanı için ayrılmıştır. Bu arada Japonya’da krizantemler uzun ömürlülüğü, mutluluğu ve iyi niyeti simgeliyor. Aynı zamanda sonbahar mevsiminin, ülkenin ve imparatorun sembolleridir..

  F 16

 • orkide – diğer birçok çiçek gibi orkide de öncelikle aşkı, güzelliği, lüksü ve gücü simgelemektedir..
 • menekşeler – böyle küçük çiçekler için menekşelerin gerçekten büyük anlamları vardır. Menekşe dövmeleri alçakgönüllülüğü, sadakati, gerçeği ve manevi bilgeliği sembolize edebilir. Viktorya döneminde menekşeler aynı zamanda kadın eşcinselliğini temsil eden gizli kod.
 • süsen – iris dövmeleri inancı, umudu, cesareti, bilgeliği ve hayranlığı sembolize edebilir. Beyaz süsen genellikle gelin buketlerinde kullanılır, bu nedenle dövmelerde bir kişinin düğün gününün anısı olabilir..
 • şakayık – Çin’de şakayık kraliyet ve erdemi simgeler. Bu arada, Japon dövmelerinde şakayık neşeli, pervasız bir tavrı temsil eder. Bu çiçeğin diğer anlamları arasında refah, iyi şans ve onur sayılabilir..
 • beni unutma – küçük mavi çiçekler sonsuz sevgi ve şefkatin sembolleridir. Bu nedenle, hem çiftler hem de arkadaşlar için harika eşleşen dövmeler yaparlar. Dövmelerde ayrıca anma, sadakat ve vaatleri sembolize edebilirler..

Çiçek dövme çeşitleri

Artık popüler çiçeklerin sembolik anlamlarına aşina olduğumuza göre, göz önünde bulundurulması gereken dövme stillerine ve tasarımlarına bakalım..

Sonuçta, ‘çiçek dövmesi’ terimi inanılmaz derecede geniştir ve tüm boyut ve tasarım stillerini kapsar. Bir çiçek dövmesi yaptırmayı düşünüyorsanız, başlangıç ​​noktası olarak aşağıdaki türlerden birini kullanmak isteyebilirsiniz..

Geleneksel çiçek dövmeleri

Geleneksel (veya eski tarz) dövmeler genellikle canlı renklerle dolu siyah bir çerçeve içerir. Bu tarz çok fazla gölgeleme kullanmadığından, ortaya çıkan tasarımlar biraz karikatür gibi..

Stil, dövme sanatının mutlak temelidir ve dövme tarihinin çoğu boyunca, özellikle Batı’da dövmeler için en popüler görünüm olmuştur..

flora dövmeleri

Klasik ve zamansız, geleneksel çiçek dövme tasarımları genellikle kırmızı bir gül içerir. Kasımpatı ve zambaklar da popüler seçeneklerdir..

Çin çiçek dövmeleri

Bu tür çiçek dövmesi, geleneksel Çin sanatından esinlenmiştir. Genellikle resimlerdekilere benzer şekilde özenle işlenmiş kiraz çiçeği dallarına sahiptir..

çin sırt dövmesi

Çince karakterlerle yazmak, dövmenin temsil ettiği Çin kültürüne verilen saygıyı vurgulamak için genellikle çiçeklere eşlik eder..

Japon çiçek dövmeleri

Japon dövme tarzı kesinlikle en belirgin olanlardan biridir. Japon dövmeleri, büyük boyutları, canlı renkleri ve karmaşık görüntüleri ile karakterize edilir..

Japon dövmesi

Olduğu gibi, çiçekler genellikle bu tasarımların önemli bir parçasıdır..

Genellikle rüzgar veya su tarafından taşınan kiraz çiçekleri en sık görülür. Onlar Japonya’nın ulusal çiçeğidir ve yaşamı ve ölümlülük kavramını simgelemektedir..

japon sırt dövmesi

Yukarıda belirtildiği gibi, şakayık ve krizantem de Japon kültüründe özel bir öneme sahiptir..

Erkek çiçek dövme

Çiçekler genellikle kadınlık ile ilişkilendirilse de, erkek çiçek dövmeleri için birçok seçenek vardır..

Özellikle Japon çiçek dövmeleri erkekler arasında popülerdir. Bu stilde samuray görüntüleri, ejderhalar gibi fantastik yaratıklar ve hayvanlar ve okyanus dalgaları gibi doğal unsurlar bulunur..

japon omuz dövmesi

Güller erkekler için bir başka yaygın seçimdir. Hem geleneksel hem de daha gerçekçi tarzda olan gül dövmeleri, her cinsiyete yakışan klasik tasarımlardır..

erkek gül dövme

erkek gül dövme

Holly çiçek dövmesi

Noel’in sembolleri olarak kutsal dallara hepimiz aşinayız. Ancak herkes bu bitkinin çiçek de ürettiğini bilmiyor..

Holly çiçekleri sıra dışıdır, çünkü sadece dört yaprakları vardır. Onlar küçük, beyaz ve pembe çiçekler.

Kutsal çiçek dövmesinin ilginç bir sembolik anlamı olabilir. Holly çiçekleri güzel ve narin, yaprakları ise dikenli ve keskindir..

Bu, dualitenin anlamları ve doğanın karmaşıklığı ile ilginç bir karşıtlık yaratır..

kutsal dövme

kır çiçeği dövmeleri

Çiçek dövme trendlerini çevrimiçi takip ediyorsanız, genellikle siyah mürekkeple yapılan kır çiçeği dövmelerinin en son modalar arasında olduğunu fark etmişsinizdir..

Bu tarzdaki kır çiçeği dövmeleri, genellikle bitkilerin gövdelerini içerdikleri için diğer çiçek tasarımlarının çoğundan farklıdır..

Yetenekli Ukraynalı Sanatçı Çarpıcı Çiçek Dövmeleri Yarattı

Gül veya zambak dövmeleri sadece en çekici kısmı gösterir – çiçeği. Bu arada kır çiçeği tasarımları genellikle tüm bitkiyi gösterir..

Bu, bitkileri kır çiçekleri olarak tanımlamanın yanı sıra vücudun herhangi bir bölgesine – özellikle kollar veya kaburgaların yanları boyunca – iyi uyan uzun bir tasarım yaratmaya yardımcı olur..

Bu tasarımların çoğu, botanik bir rehberdeki çizimlere benziyor. Çoğunlukla siyah ana hatlardan oluşurlar, zarif ve narin bir etki elde etmek için çok ince çizgiler kullanırlar..

Yetenekli Ukraynalı Sanatçı Çarpıcı Çiçek Dövmeleri Yarattı

Tasarıma renkler eklemek, daha canlı, daha dikkat çekici bir dövme yapacak ve stili çağdaştan geleneksele değiştirecek..

flora dövmeleri

Kır çiçeği tasarımları özellikle kadınlar arasında popülerdir. Geleneksel kadınlığı vurgulayan nazik, minimal dövmeler yaparlar..

Narin çiçek dövmeleri

Kır çiçekleri, kiraz çiçekleri ve diğer hafif işlenmiş tasarımlar mükemmel narin dövmeler yaratır.

Tasarımlara daha hafif bir görünüm kazandırmak için, ince çizgili, yalnızca ana hatlardan oluşan bir dövmeyi tercih etmeyi düşünün..

Yetenekli Ukraynalı Sanatçı Çarpıcı Çiçek Dövmeleri Yaratıyor

Renkli dövmeler için sulu boya stili kullanılarak hassas bir his korunabilir. Suluboya dövmeleri, sulu boya resminin görünümünü taklit eden yumuşak bir renklendirme kullanır..

Suluboya stili, çiçek dövmeleri için mükemmel bir eşleşmedir. Çiçekler suluboya sanatında popüler konulardır, bu nedenle dövme tasarımları için bolca ilham vardır..

Bol ışık alanlı yumuşak renkler, tasarım oldukça büyük olsa bile dövmenin hafif ve narin görünmesini sağlar. Pembeler, açık maviler ve morlar, bu tür dövmelerle gerçekten iyi çalışan sakin, yumuşak renklerdir..

Çiçeği çerçevelemek için geometrik şekiller ve noktalı desenler kullanılabilir. Tek tek öğeler arasında yeterli boşluk bırakılırsa, bu ekleme ile tasarım daha ağır hale getirilmeyecektir..

Küçük çiçek dövmeleri

Küçük çiçek dövmeleri ararken bariz seçim, tek bir çiçeği tercih etmektir. Papatyalar, kiraz çiçekleri ve unutma beni unutma gibi doğada küçük olan çiçekleri göz önünde bulundurarak başlayın..

Büyük bir çiçeği (gül veya krizantem gibi) küçültmeye çalışmak yerine, basit bir çiçek seçmek daha kolay olacaktır. Bu özellikle doğrudur çünkü çok fazla ayrıntıya sahip çiçekler, tasarım çok küçükse o kadar iyi görünmeyecektir..

çiçek dövme tasarımları (87)

Örneğin bir gülü düzgün bir şekilde işlemek için en az orta miktarda alana ihtiyacınız vardır. Aksi takdirde, görüntü küçültüldüğünde ayrıntılar kaybolacaktır..

Bu arada küçük, basit çiçekler, gerçekten küçük olabilen ve yarım inçten daha az alan gerektiren dövmeler yapar. Doğru tasarımla küçük bir çiçek dövmesi parmağınıza bile sığabilir..

Basit çiçek dövmeleri sadece çiçeği veya tek bir çiçekle gövdeyi içerebilir..

Büyük çiçek dövmeleri

Büyük dövmeler, büyük çiçekler veya karmaşık kompozisyonlar içeren geniş tasarımlar gerektirir..

Güller, buketler, krizantemler ve zambaklar, kollar ve sırt parçaları gibi büyük dövmeler için mükemmel konulardır..

çiçek dövme tasarımları (18)

Orta ila büyük dövmeler ile tasarıma daha fazla gerçekçilik eklemeyi düşünebilirsiniz. Daha büyük bir yüzey, dövme sanatçılarınızın daha fazla ayrıntıyı doğru bir şekilde oluşturabileceği anlamına gelir.

3D çiçek dövmeleri, tam foto-gerçekçiliği hedefleyen gerçekçi tasarımların özellikle etkileyici örnekleridir..

çiçek dövme tasarımları (45)

Son sözler

Umarım, bir sonraki dövmeniz hakkında bilinçli bir karar vermek için ihtiyacınız olan tüm bilgilere artık sahipsiniz..

Ve şimdi, biraz görsel ilham almak için: anlamlı çiçek dövmeleri galerimize göz atmanın keyfini çıkarın!

flora dövmeleriflora dövmeleriflora dövmeleriflora dövmeleriflora dövmeleriflora dövmeleriflora dövmeleri (3)flora dövmeleri (4)flora dövmeleri (5)flora dövmeleri (1)flora dövmeleri (2)flora dövmeleriflora dövmeleriflora dövmeleriflora dövmeleriflora dövmeleriflora dövmeleriflora dövmeleriflora dövmeleriflora dövmeleri

Yetenekli Ukraynalı Sanatçı Çarpıcı Çiçek Dövmeleri YarattıYetenekli Ukraynalı Sanatçı Çarpıcı Çiçek Dövmeleri YarattıYetenekli Ukraynalı Sanatçı Çarpıcı Çiçek Dövmeleri YarattıYetenekli Ukraynalı Sanatçı Çarpıcı Çiçek Dövmeleri YaratıyorYetenekli Ukraynalı Sanatçı Çarpıcı Çiçek Dövmeleri YarattıYetenekli Ukraynalı Sanatçı Çarpıcı Çiçek Dövmeleri YarattıYetenekli Ukraynalı Sanatçı Çarpıcı Çiçek Dövmeleri YarattıYetenekli Ukraynalı Sanatçı Çarpıcı Çiçek Dövmeleri YaratıyorYetenekli Ukraynalı Sanatçı Çarpıcı Çiçek Dövmeleri YaratıyorYetenekli Ukraynalı Sanatçı Çarpıcı Çiçek Dövmeleri YaratıyorYetenekli Ukraynalı Sanatçı Çarpıcı Çiçek Dövmeleri YarattıYetenekli Ukraynalı Sanatçı Çarpıcı Çiçek Dövmeleri YarattıYetenekli Ukraynalı Sanatçı Çarpıcı Çiçek Dövmeleri YarattıYetenekli Ukraynalı Sanatçı Çarpıcı Çiçek Dövmeleri YaratıyorYetenekli Ukraynalı Sanatçı Çarpıcı Çiçek Dövmeleri YarattıYetenekli Ukraynalı Sanatçı Çarpıcı Çiçek Dövmeleri YarattıYetenekli Ukraynalı Sanatçı Çarpıcı Çiçek Dövmeleri YarattıYetenekli Ukraynalı Sanatçı Çarpıcı Çiçek Dövmeleri YarattıYetenekli Ukraynalı Sanatçı Çarpıcı Çiçek Dövmeleri Yarattı

flora dövmeleriflora dövmeleriflora dövmeleriflora dövmeleriflora dövmeleriflora dövmeleriflora dövmeleriflora dövmeleriflora dövmeleriflora dövmeleriflora dövmeleri1-çiçek-dövme12-çiçek-dövme13D-gül-dövme3-çiçek-dövme14-çiçek-dövme18-çiçek-dövme15-çiçek-dövme16-çiçek-dövme110 çiçekli dövme1-595x140011-çiçek-dövme113-çiçek-dövme114-çiçek-dövme119-çiçek-dövme12-çiçek-dövme1orchid_dongkyuleeşakayıkçiçek dövme tasarımları (1)çiçek dövme tasarımları (2)çiçek dövme tasarımları (3)

çiçek dövme tasarımları (5)çiçek dövme tasarımları (6)çiçek dövme tasarımları (8)çiçek dövme tasarımları (9)çiçek dövme tasarımları (10)çiçek dövme tasarımları (11)çiçek dövme tasarımları (12)çiçek dövme tasarımları (13)

çiçek dövme tasarımları (16)çiçek dövme tasarımları (17)çiçek dövme tasarımları (19)çiçek dövme tasarımları (20)

çiçek dövme tasarımları (22)çiçek dövme tasarımları (23)Kiraz çiçeğiçiçek dövme tasarımları (25)

çiçek dövme tasarımları (28)çiçek dövme tasarımları (29)çiçek dövme tasarımları (31)çiçek dövme tasarımları (32)çiçek dövme tasarımları (33)çiçek dövme tasarımları (34)

çiçek dövme tasarımları (37)çiçek dövme tasarımları (38)??????????????????????????????????????????????????? ??????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????çiçek dövme tasarımları (40)çiçek dövme tasarımları (41)

çiçek dövme tasarımları (43)çiçek dövme tasarımları (44)

çiçek dövme tasarımları (48)çiçek dövme tasarımları (49)

çiçek dövme tasarımları (52)çiçek dövme tasarımları (53)çiçek dövme tasarımları (54)

çiçek dövme tasarımları (58)çiçek dövme tasarımları (59)çiçek dövme tasarımları (60)

çiçek dövme tasarımları (62)çiçek dövme tasarımları (63)çiçek dövme tasarımları (64)çiçek dövme tasarımları (65)

çiçek dövme tasarımları (67)çiçek dövme tasarımları (68)çiçek dövme tasarımları (69)çiçek dövme tasarımları (70)çiçek dövme tasarımları (71)çiçek dövme tasarımları (72)çiçek dövme tasarımları (74)çiçek dövme tasarımları (75)b1 ön ayarlı VSCO ile işlendiçiçek dövme tasarımları (77)çiçek dövme tasarımları (78)çiçek dövme tasarımları (79)çiçek dövme tasarımları (80)çiçek dövme tasarımları (81)f2 ön ayarlı VSCO ile işlendiçiçek dövme tasarımları (84)çiçek dövme tasarımları (85)çiçek dövme tasarımları (86)a6 ön ayarlı VSCOcam ile işlendiçiçek dövme tasarımları (89)

çiçek dövme tasarımları (91)

1-çiçek-dövme1 2-çiçek-dövme1  3-çiçek-dövme1 4-çiçek-dövme1 9-çiçek-dövme1 8-çiçek-dövme1 7-çiçek-dövme1 5-çiçek-dövme1 6-çiçek-dövme1  11-çiçek-dövme1 13-çiçek-dövme1 14-çiçek-dövme1 19-çiçek-dövme 12-çiçek-dövme1  orchid_dongkyulee şakayık peony3jessilawson 17-çiçek-dövme1 16-çiçek-dövme1 15-çiçek-dövme1 çiçek dövme (1) 18-çiçek-dövme1 20-çiçek-dövme 21-çiçek-dövme 22-çiçek-dövme 25 çiçekli dövme 31-çiçek-dövme 24-çiçek-dövme çiçek-dövme 23-çiçek-dövme 30 çiçekli dövme 29-çiçek-dövme 28-çiçek-dövme 27-çiçek-dövme 26-çiçek-dövme 32-çiçek-dövme 33-çiçek-dövme f19 34-çiçek-dövme 35-çiçek-dövme  39-çiçek-dövme-600x494 38-çiçek-dövme 37-çiçek-dövme 36-çiçek-dövme f15 f14onizuka  f11 f6zhangpo krizantem_oleg küçük şeylerden zevk al f2 f3 f5matteopasqualin katalayaorkide  56-çiçek-dövme1 55-çiçek-dövme1 42-çiçek-dövme 41-çiçek-dövme 40 çiçekli dövme 53-çiçek-dövme1 54-çiçek-dövme1 52-çiçek-dövme1 51-çiçek-dövme1 50 çiçekli dövme1 49-çiçek-dövme1 48-çiçek-dövme1 43-çiçek-dövme 44-çiçek-dövme 45-çiçek-dövme2 46-çiçek-dövme1 47-çiçek-dövme2