Tüm Zamanların En Zarif 151 Parmak Dövme Fikirleri

Parmak dövmeleri, bugünlerde özellikle sanatseverler için giderek daha popüler hale geliyor. Dahası, dünyanın her yerinde parmaklarına dövme yaptıran birçok insan var. Parmaklar, inkar edilemez bir şekilde insan vücudunun sahip olduğu önemli parçalardır. Parmaklarınızla, bir kişinin evli mi yoksa bekar mı olduğunu bileceksiniz. Parmaklara takılan yüzükten geçer. Çok yönlülük, parmaktaki dövmeyi denemeye değer kılan bir faktördür. Bunun nedeni, parmaklarınıza dövme yaptırmak istiyorsanız, her zaman göz önünde bulundurabileceğiniz parmak üzerinde çeşitli dövme tasarımları olmasıdır. Bu dövmeler cinsiyetleri ne olursa olsun her yaştan insan tarafından sevilmektedir..

Parmaktaki dövmelerle ilgili en iyi şey, çok yönlülük faktörüdür, çünkü parmaklarda semboller, küçük karikatürler, portreler ve çok daha fazlasına kadar çok çeşitli dövmeler yapılabilir. Bu dövmeler özellikle kadınlar tarafından beğeniliyor ve tüm yaş grupları arasında sıcak bir favori haline geliyor. Tasarımlar, onları yapmak için mevcut küçük alan nedeniyle minimalist ve basit olabilir, ancak dövmeyi parmağında taşıyan kişinin zevki ve tutumu hakkında çok şey söylüyorlar..

Avantajlar

Diğer her şey gibi, parmak dövmesinin de kendi yararları ve dezavantajları vardır. Bir dövme bir ömür boyu taşıyıcıda kaldığından, onları saklaması gerekebileceği zamanlar olabilir. Bu, parmak dövmelerinin ideal olduğu zamandır, özellikle parmakların yanına yerleştirilmişlerse. Taşıyıcının dövmeyi gizlemek için eldiven giymesine bile gerek yoktur. Mevcut sınırsız sayıda tasarım seçeneği açısından modaya uygun görünüyorlar ve giymek için mükemmeller.

Dezavantajları

Parmağa dövme yaptırmanın da bazı dezavantajları vardır. Parmaklar sürekli güneş ışığına maruz kalır ve günde birçok kez yıkanmaları gerekir, bu da bu dövmeleri güneşe ve suya uzun süre maruz kaldıktan sonra solmaya duyarlı hale getirir. Ayrıca bu bölgedeki ince deri tabakası pigmentin daha uzun süre tutulması şansını azaltır. Ek olarak, parmak dövmesi yaptırmak hem acı verici hem de dövmeyi oluşturmak için mevcut alan oldukça sınırlı olduğundan karmaşık olabilir. Parmaktaki dövmelerle ilgili dezavantajlara rağmen, popülariteleri hala artıyor ve günümüz gençleri için mükemmel bir seçim olarak kabul ediliyorlar, ancak eski nesil de popülaritesinden etkilenmedi..

Taşıyıcı tarafından hangi parmak tasarımı seçilirse seçilsin, net ve çekici görünmesi ve aynı zamanda taşıyıcının tutum ve tarzını yansıtması gerekir. Tasarım, kalıcı olması nedeniyle özenle seçilmelidir. Tasarım küçük olabilir, ancak iyi tasarlanmış ve yaratılmışsa bakanın gözünü kamaştırabilir..

Dövmelerin Konumlandırılması

İdeal olarak dövmeler kollara, sırta, göğüse, omuzlara ve bacaklara oyulmuştur, ancak son trend onları parmaklara kazımaktır. Çünkü kendilerine ayrılmış çok küçük bir alan var. Konumlandırmaları çok önemlidir, çünkü başkaları tarafından gözden kaçmayacak şekilde yerleştirilmeleri gerekir. Sonuçta dövme yaptırmanın amacı fark edilmesini sağlamaktır. Bir dövme ideal olarak görünen ön alana veya parmağın yanına yerleştirilir. Dövmeler arasında en popüler seçeneklerden biri alyans dövmesidir, çünkü böyle bir dövme kişinin alyanslarının kaybolma veya çalınma olasılığını en aza indirir ve ayrıca sonsuza kadar taşıyıcıda kalır..

Parmaklarda Tasarım Seçenekleri Dövmeler

Söylendiği gibi, sahip olabileceğiniz parmaklar için birçok dövme tasarımı var. Tabii ki, en çok beğendiğinizi seçmelisiniz. İşte bilmeniz gerekenlerden bazıları:

 • Parmakta Hayvan Dövmesi – Bu, göz önünde bulundurmanız gereken çok hoş bir tasarım türüdür. Daha küçük boyuttaki hayvan resimleri veya böcekler parmaklarınıza dövülecektir. Bir böceğin, aslan tasarımının, kaplan tasarımının, balık tasarımının veya kelebeğin görüntüsü olabilir. Cesur bir insansanız, aslan ve kaplan sizin için mükemmel bir hayvan parmak tasarımı olacaktır. Kız gibi bir tipseniz, kelebek iyi bir seçenektir..
 • Parmağa Sembol Dövmesi– Sembollerden oluşan dövmeler çok popüler seçeneklerdir. Birçok insan, aynı zamanda çok çekici ve havalı oldukları için sembolleri tercih eder. Bunlar Çince karakterler veya dövme sanatçınızın parmaklarınıza kazıyabileceği diğer harika semboller olabilir..
 • Parmakta Çizgiler ve Desenler Dövmesi – Birçok insan, parmak dövmeleri söz konusu olduğunda, çizgiler ve desenler de tercih eder. Desenlerin ve çizgilerin sıkıcı seçenekler olacağını düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Çizgiler ve desenlerden oluşan çok güzel dövme tasarımları var. Modaya uygun ve çekici bir tasarımla sonuçlanacak bir kabileye veya herhangi bir şeye dayanabilir..
 • Parmağa Alfabe Dövmesi – Bir şeyin karmaşık resimlerine gitmek istemiyorsanız, alfabe tasarımına gidebilirsiniz. Adından da anlaşılacağı gibi, bu dövme alfabelerden oluşuyor. Bu, adınızın baş harfleri veya sadece “AŞK”, “Gülümseme” ve “SAYGI” gibi kelimeler olabilir. Parmaklarınıza dövme yaptırmak istediğiniz her şey size kalmış. Bu tür bir dövmenin çekiciliği, dövme sanatçınızın kelimeyi nasıl yazdığına bağlı olacaktır. Daha güzel ve modaya uygun hale getirmek için katı desenler ve çizgiler dahil edilebilir.
 • kalp dövmesi – Söylemeye gerek yok, bu bir kalp şeklinden oluşuyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu tür dövmeyi tercih eden birçok insan var. Bunun bir nedeni, kalbin sonsuz sevginin ortak bir simgesi olmasıdır. Bu yüzden tüm dünyadaki çiftler için ortaktır..
 • Doğal Nesneler – Bu, pek çok kişi tarafından değerlendirilir. Doğal nesnenin güzel görüntüsü kesinlikle gözler için çekici olacaktır. Bu doğal nesnelerin güzel örnekleri tüyler, yıldızlar, güneş, çiçek tasarımı ve çok daha fazlasıdır..
 • müzikal dövme – Adından da anlaşılacağı gibi, müzikle ilgisi olan bir tasarımdır. Müziğe düşkünseniz veya sadece müzikle ilgileniyorsanız, sahip olmanız gereken şey budur. G-Clef ve C-Clef gibi bazı müzik sembollerini parmaklarınıza koyabilirsiniz..
 • sonsuzluk dövmesi – Bu dövme, dışarıdaki aşıklar için mükemmel olacak. Yüzükler için mükemmel bir alternatif olacaktır. Bu yüzden yüzük parmaklarına yerleştirilmesi sevimli olacaktır. Dövmeler harika sanat eserleri olduğundan, bu sizin için harika bir moda ifadesi olabilir..
 • bıyık dövme – Elbette, bir erkeğin gerçek bıyığına benzeyen bir parmaktaki dövme. Bıyık kesinlikle şirin bir seçenek olabilir.
 • Parmakta Kafatası Dövmesi – Bu, insan kafatası formuna sahip bir dövmedir. Doğada cesur olanlar ve dövmelerinde benzersiz bir tasarıma sahip olmak isteyenler için mükemmeldir. Bazı insanlar bundan hoşlanmayabilir, ancak aslında isterseniz kişiliğinize bağlı olacaktır..
 • Parmağa Elmas Dövmesi – Pırlanta tasarımları seviyorsanız, bu sizin için mükemmel olanıdır. Parmağınızda muhteşem görünmesi için dövme sanatçınızdan siyah dışında biraz daha renk eklemesini isteyin. Elmasın üstüne bir numara da ekleyebilirsiniz. Sadece şu anki yaşınızı veya herhangi bir şeyi koyabilirsiniz..
 • fil dövmesi – Hayvanları seviyorsanız, fil dövmesini sevmemenizin imkanı yok. Parmaklarınıza küçük bir fil kafası dövülecek ve kesinlikle sevimli bulacaksınız..
 • Parmakta Kaplan Dövmesi – Parmağındaki kaplan dövmesi, orada hayvan sevenler tarafından dikkate alınması gereken bir başka hayvan dövmesidir. Kaplan gibi bir kişiliğiniz varsa, neden denemiyorsunuz?.
 • gülümseme dövme – Bu, özellikle parmaklarınızda bir görüntü olması fikrinden hoşlanmıyorsanız, isteyebileceğiniz çok basit bir dövmedir. Çünkü sadece “Gülümseme” kelimesini oluşturan harflerden oluşmaktadır. Bu dövme için hangi yazı tipi stilini kullanmak istediğin artık sana kalmış..
 • Parmak Gül Dövme – Bu tasarım kadınlar arasında çok yaygındır. Gül veya herhangi bir çiçek dişiliği simgelediği için buna şüphe yok. Parmaklarınıza basit ama güzel bir gül çiçeği dövülecek. Tabii ki kırmızı mürekkebi gülün doğal rengi olduğu için kullanılmalıdır. Bu şekilde daha çekici görünecek.
 • aşiret tasarım dövme – Bu, dünyadaki birçok dövme sever tarafından sevilen çok yaygın bir tasarımdır. Çekiciliğe gelince, kabileden ilham alan dövme kesinlikle bir numara olacak. Bununla birlikte, bunu çizmek oldukça zordur, bu nedenle dövme sanatçınız bu dövme tasarımı konusunda yeterince uzman olmalıdır..
 • çapraz dövme – Bu, parmak için sembol dövme tasarımının mükemmel bir örneğidir. Pek çok sadık Hıristiyan bu tasarımı tercih ediyor. Hristiyanlığa olan sevgilerini ve inançlarını göstermek içindir. Elle seçilmiş Hıristiyan dövme koleksiyonumuza göz atın.

Parmak Dövmelerinin Güzel Görüntüleri

Doktor Woo'dan Parmak DövmeleriSanghyuk Ko tarafından yapılan parmak dövmeleriDotwork Parmak Dövme Tasarımı HelsinkiEast Iz'den Minimalist Parmak DövmeleriIDA'dan Suluboya Kedi Parmak DövmesiHelena Darling'den Mor Elmas Parmak DövmesiKafatası Parmak Dövmesi - Richie NigroAndrew Novitskiy tarafından Parmak Dövme TasarımıYammy'den Kalp Parmak DövmesiGül Parmak Dövmesi Richie Nigro

Parmak İçin Doğru Dövme Tasarımını Seçmek

Parmaklar, dövme tasarımları oluşturmak için küçük bir alan sunar, ancak tasarımın kişinin kişiliğinin yanı sıra parmakların şekline uygun seçilmesi şartıyla bazı şaşırtıcı seçeneklerle süslenebilir. Parmak için bir dövme tasarımı seçerken akılda tutulması gereken bir diğer şey, parmak derisinin vücudun diğer bölgelerine göre daha yumuşak ve daha ince olması ve ayrıca sürekli güneşe maruz kalmanın yükünü taşımasıdır. Bu nedenle, tasarım daha erken kaybolabilir. Bununla birlikte, uzman bir dövme sanatçısı, parmaklarda daha uzun süre kalacak bir parmak tasarımını sonuçlandırmaya yardımcı olabilir. İşte dövme severlerin seçebileceği bazı ideal tasarımlar:

 • Çizgiler ve Desenler – Tasarımın çok karmaşık ve karmaşık olması gerekmez, basit bir şekil ve desen kombinasyonu bile iyi görünebilir. Yerleştirme en önemli şeydir, ayrıca yerleştirilmiş çizgiler, görünüş olarak basit olsalar bile harika bir etki yaratabilir..
 • Farklı Semboller – Başka bir harika seçenek de, sergilendiğinde çekici olduğu kadar gizemli görünen çapa, pergel gibi sembollerdir..
 • alfabe tasarımı – Kişi, bazı kelimelerin veya alfabelerin bulunduğu bu dövme tasarımına kendi adı veya baş harfleri olarak sahip olabilir. Bazı katı desenleri, çizgileri veya nesneleri alfabelerle birleştirerek tasarım daha çekici hale getirilebilir..
 • Hayvanlar Tasarım – Diğer bir çekici seçenek de, balık, aslan, kaplan, böcek, kelebek ve kişinin tercihine göre herhangi bir şey gibi hayvanların veya böceklerin küçük resimleridir. Olağanüstü bir etki için bazı portreler, geleneksel karakterler ve hatta çizgi filmler bile tercih edilebilir. Zodyak işaretleri de harika bir seçim yapar.
 • Doğal Nesneler – Çiçekler, düş kapanı, yıldızlar, tüyler ve diğer gök cisimleri gibi doğal nesneler de dövme severler tarafından parmakta kullanılabilir. Bolca seçenek var, ilham almak için etrafa bakmanız yeterli ve keşfedilecek çok şey var.
 • kalp tasarımı – Kalpler, sevginin ve birlikteliğin sonsuz bir sembolü olmuştur ve bu dövmeler sadece güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda bu harika duyguyu sürekli olarak hatırlatır..

Son sözler

Gerçek şu ki, parmağınıza sahip olmak istiyorsanız düşünebileceğiniz birkaç parmak dövmesi türü ve tasarımı daha var. Her tasarımın önemini bildiğinizden emin olun, çünkü dövme yapmak sadece bir moda ifadesinden daha fazlasıdır..

İnsan vücudunun en göze çarpan ve göze çarpan kısımlarından biri parmaklardır ve onlara bakmak, yüzük takmaya alışkın olduğu için bir kişinin refahı ve medeni durumu hakkında adil bir fikir verir. Ayrıca, bu dövmeler dünya çapında popüler bir moda ifadesi haline geliyor.

Parmak dövmeleri hem erkeklerin hem de kadınların arzularını karşılayabilir. Erkekler at, kuru kafa, bıyık gibi maskülen tasarımları tercih ederken, kadınlar elmas, gül çiçeği ve kelebek gibi narin tasarımları tercih edebilir. İlişkinin gücünü ve uzun ömürlülüğünü göstermek için kişinin parmağında eşiyle eşleşen dövmeler olabilir. Oluşturulması daha kolay olacağından ve ağrı faktörü de etkileneceğinden, karmaşık bir parmak tasarımından ziyade basit bir parmak tasarımına gitmek daha iyidir. Tasarım açısından basit ve daha az karmaşık bir tasarımı aşındırırken daha az hata ve kusur olasılığı vardır..

Sasha Masiuk'tan Zarif Parmak DövmesiHarry Potter Parmak Dövmesi by Legacy Blue TattooJohn Rock tarafından Lowrider Parmak DövmeDekoratif Zincir Parmak Dövme TasarımıBarythaya Yüzük Parmak Dövme TasarımıLauren Winzer tarafından Margarita Cam Parmak DövmeParmak Dövme TasarımlarıCido'dan Kaplan Parmak DövmesiKırmızı Dudaklar Parmak Dövme TasarımıKöpekbalığı Dişi Parmak DövmesiSarma Asma Parmak Dövme TasarımıFrank Tran tarafından Aşk Parmak DövmeFrank Tran tarafından parmak dövme tasarımıKitap Kurdu Parmak Dövme TasarımıDots Finger Tattoo Design by JamieJon Boy tarafından Parmak Dövme TasarımıKafatası ve Çapraz Kemikler Parmak Dövmeleri by Jordan GoldstonJondix'ten 108 İşaretli Parmak DövmeleriChanning'den Aşk Parmak DövmeleriAnte Evertsson'dan Neo Geleneksel Hançer Parmak DövmesiDoy'dan Ay Parmak DövmeleriGoldy'den El Poked Parmak Dövme TasarımlarıJon Boy Kalp Şekilli Parmak DövmesiRaice Wong'dan Fleur-de-lis Parmak DövmesiDoy'dan Kedi ve Ok Parmak DövmeleriMandala Parmak Dövmesi by LaurenNahira Hrustanovic tarafından Parmak Dövme TasarımıDoy'dan Minik Parmak DövmeleriFrank Tran tarafından şarap kadehi parmak dövmesiGerçek Aşk Parmak Dövmesi, Sam Riera ColeIsaiah Negrete tarafından Christian Finger Tattoouçak parmak dövmeçapa parmak dövmeYay ve Ok Parmak DövmeleriKelebek Parmak DövmesiKedi Parmak DövmeHilal Ay Parmak DövmeÇapraz Parmak DövmesiTaç Parmak DövmesiElmas Parmak DövmeKöpek Parmak DövmesiFil Parmak DövmesiTüy Parmak DövmeParmak Kamera DövmeParmak Bıyık DövmeParmak Gül Dövmeparmak kafatasıTilki Parmak DövmesiTilki Parmak DövmesiMücevher Parmak DövmesiParmağa Kalp DövmesiSonsuz Aşk Parmak DövmesiParmaklarda Sonsuzluk Yüzük Dövmeleriİlham Verici Parmak Dövmesipisi parmak dövmeÇizgiler Parmak DövmesiAslan Parmak Dövmeaşk parmak dövmemüzik parmak dövmebaykuş parmak dövmesisabır parmak dövmeTavuskuşu Parmak DövmesiKafatası Ve YayKafatası Parmak DövmeYıldız Parmak DövmeDövme Esinli El AğacıKaplan Parmak DövmesiKaplan Parmak DövmesiTribal İlhamlı Dövme

alyans-dövme (2)Alyans dövmesiAlyans dövmesiAlyans dövmesialyans-dövme (1)alyans-dövme (5)Alyans dövmesiAlyans dövmesiAlyans dövmesialyans-dövme (6)alyans-dövme (7)alyans-dövme (8)alyans-dövme (9)Alyans dövmesiAlyans dövmesialyans-dövme (10)alyans-dövme (11)alyans-dövme (12)alyans-dövme (13)Alyans dövmesialyans-dövme (14)alyans-dövme (3)Alyans dövmesiAlyans dövmesiAlyans dövmesiAlyans dövmesialyans-dövme (4)Alyans dövmesiAlyans dövmesiAlyans dövmesiAlyans dövmesiAlyans dövmesi

7-Parmak-bıyık-dövme1-Elmas-Parmak-Dövme1 2-Parmak-Dövmeler1 3-Gerçek-Aşık-Parmak-Dövme1 4-kaplan-parmak-dövme1 5-Köpek-parmak-dövme 6-mandala-dövme-parmak 8-Parmak-Kamera-Dövme 9-Tavuskuşu-parmak-dövme 10-Sonsuzluk-parmak-Dövme 11-Gülümseme-parmak-Dövme 12-Parmak-Gül-Dövme 13-Parmak-Kafatası 14-Dövme-İlham-El-Ağaç-C.U1 15-Envanter-Parmaklar 16-Kafatası-ve-Yay  18-Tribal-Inspired-Dövme 19-Parmak-dövme 20-Elmas-Parmak-Dövme 21-font-parmak-dövme 22-Küçük Yonca-Parmak-Dövme24-Parmak-Dövme 26-çapraz-dövme 27-kafatası-parmak-dövme 28-tilki-parmak-dövme 29-Fil-parmak-dövme 30-kafatası-parmak-dövme 31-Etkileyici-Parmak-Dövme-Tasarımları 32-aslan-parmak-dövme 33-baykuş-parmak-dövme 34-Yıldız-parmak-dövme 35-Sevimli-Minimal-Parmak-Dövmeler 36-masonik-parmak-dövmeler 37-Ok-parmak-dövme 38-Kelebek-parmak-dövme 39-Rihanna-Aşk-Parmak-Dövme 40-Kalp-Dövme-Parmak 41-Gül-Dövme-Parmak 42-Tüy-parmak-dövme 43-Sonsuzluk-Yüzük-Dövmeler-Parmaklar 44-Beyaz-mürekkep-çapa-parmak-dövme 45-kafatası-parmak-dövme 46-Keman Melodisi-Parmak-Dövme 47-Parmak-Dövme-bıyık 48-Aşk-Sonsuzluk-Parmak-dövme 49-Font-ve-kuş-parmak-dövme 50-Yay-Ok-Parmak-Dövmeler 51-güzel-Parmak-dövme 52-Dragonfly-parmak-dövme 53-Zürafa-parmak dövmesi 54-gun-parmak-dövme 55-Parmak-Dövme 56-Yarasa-Parmak Dövmesi 57-Parmak-Dövme-Çapa 426fbec2e5c92122d216d5f5d889357b-578x433 (1) 5369-parmak-dövme-günlük-dövme-doz-tasarımı-1800x1200 f2 f3 (1) f4 f5 f6 f9 f10 f11 f12 f13 f16thomashoooper-682x1024 (1) f17thomashooper f18thomashooper f19thomashooper f21last serçe f21thomashoooper-682x1024 f22branedoricic_inkconnectiondövmeparlourrijekahırvatistan (1) f22jonlarson (1) f22 normu (1) f23michelelabbate f26 f27 f28