İlk Zamanlayıcılar için 112 Çapa Dövme Fikirleri

Yepyeni bir dövme yaptırmak, özellikle ilk kez yaptırıyorsanız, büyük bir taahhüt olabilir. Dövme tasarımları genellikle zevke göre seçilir, ancak çoğu zaman zevkler oldukça sık değişebilir. Ayrıca dövme yaptırmak çok acıtabilir, bu yüzden seçtiğiniz tasarımın tüm acılara değdiğinden emin olun..

Bir çapa, sahip olabileceğiniz en zamansız tasarımlardan biridir. Denizciler arasında bir trend olarak başlayan bu tasarım uzun bir yol kat etti. Burada, ilk dövmeniz için ne alacağınız konusunda size ilham verecek bir dizi çapa dövme fikri bulacaksınız..

1. Unutulmaz Tarihçapa dövmeBir ipin içinden geçen klasik, renkli bir çapa tasarımı. Sualtı görünümünü vermek için su kabarcıkları ile çevrilidir. Çapa, günümüzde umut, sebat ve sakinliğin sembolü olarak bilinir. Hayatınızda unutamayacağınız bir olayın tarihini tam ortasında belirterek bu tasarıma kişisel bir dokunuş katabilirsiniz..

2. Hawaii’den Esinlenmiş

Etrafına büyük çiçekler ekleyerek sıradan çapa tasarımına daha canlı bir görünüm kazandırın. Çapa halkasının hemen altına ahşap bir vurgu eklemek, Hawaii’den ilham alan bu tasarımı tamamlamaya yardımcı olacaktır. Farklı ahşap türleri belirli şeyleri simgelediğinden, sizin için belirli bir anlamı olan bir ahşap türü kullanmanız en iyisidir. Ayrıca, Hawaii dilinde “aile” anlamına gelen “Ohana” kelimesi gibi bir metni hemen alt kısma koyabilirsiniz..

3. Kırmızı Güller ve Mavi Çiçekler

Çapanızın etrafına çiçekler sararak bir asma gibi görünmesini sağlayın. Bu, daha yumuşak bir görünüm vermek için siyahla gölgelenen koyu renkli bir çapa için mükemmel bir tasarımdır. Renkli çiçekler de karanlık ve keskin çapa ile mükemmel bir kontrast oluşturuyor. Kim olduğunuzu etkili bir şekilde ifade edecek çiçekleri seçmeyi deneyin. Çoğu çiçeğin kendi anlamı vardır; örneğin gül, yaygın olarak denge, umut ve güzelliğin sembolü olarak kullanılmıştır..

Ayrıca Bakınız: Hemen Mürekkeplenmek İstemenizi Sağlayacak 55 İlham Verici Ok Dövmesi

4. Gölgesiz Bağlantı Penceresi

Benzersiz bir ok tasarımına sahip olmak istiyorsanız, oval bir pencerenin kenarlarını ok şekline çevirmeyi deneyin. Pencere, büyüme ve cesaretin harika bir sembolüdür. Pencerenin içinde, dövme sanatçısının sularında seyreden bir gemi ile okyanus manzarası çizmesini sağlayabilirsiniz. Bu tasarım, gölgelendirme olmadan en iyi şekilde görünür çünkü anahat zaten güzeldir..

5. Haçlı Kızıl ÇapaÇapanın, haç görüntüsünü gizlemek için kullanıldığı da bilinmektedir, böylece insanlar bu konuda çok fazla ifade etmeden inançlarını yanlarında taşıyabilirler. Bu dövmenin üst kısmı haç şeklinde, alt kısmı ise güllerle dolu bir kalp şeklindedir..

6. Keskin Çapa

Bir kılıç aynı zamanda bir dövme için harika bir tasarım olsa da, bazı insanlar için biraz fazla görünebilir. İyi bir alternatif, kılıcı bir çapa gibi görünecek şekilde yeniden tasarlayarak şeklini maskelemek olabilir. Bir kılıç sapı gibi çapa formunun üst ucuna bile sahip olabilirsiniz..

7. Kalp ve DikenlerGül, aşkın ve acının tek sembolü değildir. Bu klasik çapa tasarımı, çapanın tam üzerinde küçük bir kalp, şans eseri şeytan dikenleri ve daha sivri bir taç ile vurgulanır. Gül dövmesi yaptırmak istemiyorsanız harika bir alternatif..

8. Karışık TasarımÇapa, başarılı bir yolculuk yapmaya yardımcı olan yalnızca bir unsurdur. Dövmenize sadece oktan daha fazlasını eklemek istiyorsanız, arka planınız için bir harita koyabilir ve bir pusula, bir kaptanın çarkı ve denizciler tarafından ok tasarımını tamamlamak için kullanılan diğer aletleri çizebilirsiniz..

9. Deniz Feneri Dövme için sıradan bir çapa kullanmak yerine, çapanın sapını bir deniz feneri ile değiştirerek tasarımınıza küçük bir değişiklik ekleyebilirsiniz. Etrafına deniz fenerini ve çapanın altını birleştiren bir ip eklemek, resmin tamamlanmasına yardımcı olacaktır..

10. Bağlantılı Kalp

Hem kalp hem de çapa dövmesi yaptırmak istiyorsanız neden onları bir araya getirmiyorsunuz? Bu tasarım, tipik kalbe ve çapa dövmesine benzersiz bir görünüm kazandırır. Ortasına metin ekleyerek ve kalbin etrafına bir ip sararak onu çapaya bağlayarak daha da yaratıcı görünmesini sağlayın..

11. Suluboya Efektli Çelik Dübel

Klasik, çelik çapa, zamansız bir dövme tasarımıdır. Ancak, dövmenizi daha kişisel hale getirmek istiyorsanız, altına adınızın yazılı olduğu bir şerit ekleyebilir ve arka plana biraz suluboya efekti ekleyebilirsiniz..

12. Cep saati

Çapa dövmesi yaptırmanın avantajlarından biri de çok yönlülüğüdür. Aklınıza gelebilecek hemen hemen her şeyle kombinleyebilirsiniz. İstikrar ve umudu simgeleyebilecek, sapı için bir cep saati olan bir çapa dövmesi örneği..

13. Büyülü

Pek çok insanın zaten sahip olduğu olağan çapa dövmesine küçük bir dokunuş eklemek ister misiniz? Büyülü masallarla ilgileniyorsanız, çapanız için arka plan olarak bir toz bulutu ve parıltı ekleyebilirsiniz. Hatta dövme sanatçısının periler gibi sihirli karakterler çizmesini sağlayabilirsiniz..

14. Gökkuşağı Aşkı

Çapa, umut ve gücün sembolüdür. Kabul ve sevgi sembolü olarak arka plana bir kalp ve bir renk cümbüşü ekleyerek bu sembolü daha da anlamlı hale getirebilirsiniz. Dövmenize daha anlamlı bir tasarım kazandırmak için başka şekiller, semboller ve renkler de ekleyebilirsiniz..

15. Aşk ve Güller

Dövmeniz kendinizi ifade etmenin harika bir yolu olabilir. İnsanların çok sevecen bir insan olduğunuzu bilmesini istiyorsanız, bunu, gövdesini kaplayan büyük bir gül ile bu çapa tasarımı ile yapmayı deneyebilirsiniz. Tacının ve kolunun üstündeki “aşk” kelimesi kesinlikle ne kadar sevecen olduğunuzu gösterecektir.!

16. Siyah Beyaz 

Gölgeli bir siyah beyaz çapa dövmesi, özellikle ilk kez alıyorsanız, yapabileceğiniz en güvenli seçeneklerden biridir. Bu tasarım genellikle asla modası geçmez ve gövdenin etrafındaki basit bir kalp ve kafadaki bir elmas ile kolayca vurgulanabilir..

17. Düğüm

Daha küçük bir dövme yaptırmayı planlıyorsanız, küçük bir çapanın etrafına büyük bir düğüm eklemek yaratıcı bir fikirdir. Çapa daha ilginç bir görünüm verir. Basit tasarımına rağmen, düğüm büyük anlam taşır. Ailede, dostlukta veya aşkta olsun, sonsuzluğun bir sembolüdür. Bu tasarım, bileğe veya boynun arkasına yerleştirildiğinde en iyi şekilde görünür.

18. Tropikal ve Din

Bu tasarımları basit bir çapa tasarımına ekleyerek çiçeklere, plaja ve tropikal olan her şeye olan sevginizi gösterebilirsiniz. Hatta tasarımınızı daha benzersiz kılmak için ankrajın üst kısmında bulunan metal ankraj stoğunu ahşap olanla değiştirebilirsiniz. Çapa aynı zamanda dini ifade etmenin bir yolu olduğundan, haç şeklini vurgulamak yerine İsa’nın kalbinin sembolünü de merkeze ekleyebilirsiniz..

19. İsim

Pek çok insan, hayatlarında özel olan birine haraç olarak ya da birisine olan hiç bitmeyen sevgisinin bir sembolü olarak dövme yaptırır. Gücü, umudu ve sevgiyi temsil eden bir çapa sembolü ile birlikte özel birinin adının mürekkeplenmesinden daha iyi bir yol var mı? Sevdiklerinize ne kadar önem verdiğinizi göstermenin basit bir yolu..

20. AteşliÇapa genellikle okyanus ve mavi renkle ilişkilendirilse de, tasarımınıza daha şiddetli ve ateşli bir görünüm kazandırmak için kırmızı ve turuncu renkleri kullanarak tasarımınızı daha benzersiz ve ilginç hale getirebilirsiniz. Bu, birçok insanın sahip olduğu tipik çapa dövme tasarımından uzaklaşacağınız için daha havalı görünmenizi sağlar..

21. Çiçek

Çiçekleri seviyorsanız, onları çapa tasarımıyla da birleştirebilirsiniz. Farklı çiçekler farklı şeyleri sembolize eder ve çeşitli anlamlara sahiptir, bu yüzden çapa ile hangi çiçek türünü birleştirmek istediğinize karar vermek size kalmış. Çiçeğin renginin çapayı nasıl tamamlayacağını düşünmek önemli olsa da, bu sembollerin sizin için ne anlama geldiğine göre bir tasarım seçmek de aynı derecede önemlidir..

22. Perdeli Çapa

Dövme yaptırırken, özel bir anlamı olan havalı bir tasarıma sahip olmaktan her zaman ödün vermek zorunda değilsiniz. Kendinizi boyamaya karar verdiğiniz tasarıma bağlı olarak acıya katlanmak istediğiniz sürece her ikisine de sahip olabilirsiniz. Çok sayıda sembol sizin için özel bir şey ifade ediyorsa, havalı ve göz alıcı bir dövme oluşturmak için bunları çapa ile birleştirebilirsiniz..

23. Sanatsal Tasarım

Dövme sanatçıları genellikle size bazı hazır tasarımlar ve aralarından seçim yapabileceğiniz dövme fikirleri gösterse de, kendi dövme tasarımlarını yapmayı tercih eden bazı insanlar var. Dövmelerine kişisel bir dokunuş katmak isteyen sanatçılar için, dövmenize daha özgün, sofistike ve sanatsal bir tasarım kazandırmak için istediğiniz herhangi bir şekli çizebilirsiniz..

24. Alevler

Çapa tasarımlarının yalnızca suyla ilişkilendirildiğinde iyi göründüğünü kim söyledi? Dövmenizin başkalarınınki gibi görünmesini istemiyorsanız ve çapa tasarımınızın öne çıkmasını istiyorsanız, onu alevlerle çevrelemeyi deneyin. Bu tasarım, çapayı farklı bir ortama yerleştirdiği için kesinlikle daha benzersizdir. Efekti eklemek için metal yerine ahşap bir ankraj tasarımı kullanın. Bu aynı zamanda gücü simgelemenin farklı bir yolunu gösterir..

25. Pusula

Pusula esas olarak dört yönü gösterir – Kuzey, Güney, Batı ve Doğu. Doğru yöne getirilebilme yeteneğinin bir temsili olduğu için özellikle gezginler için özel bir semboldür. Pusula, çapaya büyük bir katkı yapacaktı ve birlikte gücü ve rehberliği simgeleyebilirlerdi. Pusula tasarımını ankraja dahil etmek için, ankrajın sapını bir pusula ile değiştirmek yaratıcı bir fikir olabilir. Daha anlamlı hale getirmek için dövmenize renkler de ekleyebilirsiniz..

26. Uçan Balonlar

Balon dövmeler son zamanlarda trend olmaya başladı. Çok basit ama güzel bir tasarım ve aynı zamanda çok fazla anlam içeriyor. Uçan bir balon genellikle özgürlüğün sembolüdür. Bir grup yüzen balonu çapa halkasına bağlayarak çapa ve balon tasarımıyla oynayabilirsiniz. Bu sembol, istediğinizi yapmakta özgür olmanıza rağmen topraklanmış ve güçlü kalmanızı sağlayacak harika bir hatırlatma olabilir. Farklı renklerle de oynayabilirsiniz çünkü bir grup balon renkliyken daha iyi görünür..

27. Etrafında İp

Etrafında ip bulunan bir çapa, genellikle eski bir Donanma üyesi için bir semboldür. Şimdi, bu tasarım gelişti ve insanlar tarafından estetik amaçlarla kullanılıyor ve kendi kişisel anlamlarına kavuşuyor. İpli çapa, kesinlikle uzun süre trend kalacak, havalı ve klasik bir kombinasyon. Daha serin bir etki için biraz gölgeli arka plan da ekleyebilirsiniz..

28. Kabuklu Kabuk

Kabuklu deniz hayvanı kabuğu sadece güzel tasarımıyla tanınmaz. Aynı zamanda özel bir anlamı vardır ve eski zamanlarda ruhsal uyanışın sembolü olarak kullanılmıştır. Çapa çerçevelerine gizlenmiş haç şekli ile kişinin dine olan inancını ifade etmenin bir yolu olarak da kullanıldığından, bu iki sembolü birleştirmek dövmenizi daha da anlamlı hale getirir. Size inancınızı hatırlatmanın ve gittiğiniz her yere yanınızda taşımanın harika bir yoludur..

29. Klasik Tasarım

İlk dövmeniz için cesur ve cüretkar olma konusunda şüpheleriniz varsa, klasik çapa tasarımına bağlı kalmak en iyisidir. Bu, kesinlikle birçok nesilden daha uzun yaşayacak zamansız bir parça. Klasik tasarıma sahip olmanın bir başka avantajı da, çok yönlü görünümü sayesinde ona birkaç anlam bağlayabilmenizdir. Aklınıza gelebilecek her şeyin sembolü yapabilirsiniz..

30. Adanmışlık

İlk dövmenizi hayatınızdaki özel birine adamak istiyorsanız, ancak sadece adını veya önemli bir tarihi yazmak istemiyorsanız, bu detayları her zaman bir çapa tasarımına ekleyebilirsiniz. Bir olayın veya önemli bir kişinin hafızasını tutmanın özel ve yaratıcı bir yoludur..

31. Renk Çizgileri

Basit bir dövmeye renk eklemek, herhangi bir sembolün daha benzersiz ve göz alıcı görünmesine gerçekten yardımcı olabilir. Etrafında ip bulunan sıradan çelik çapaya renkli bir arka plan üzerine koyarak daha anlamlı bir anlam verin. Her rengin kendi anlamı vardır ve belirli bir özelliği sembolize eder, bu nedenle renkleri yalnızca birlikte iyi gittikleri için değil, aynı zamanda sizin için özel bir anlamı olduğu için seçtiğinizden emin olun..

32. Küçük Tasarım

Çoğu zaman, büyük bir etki yaratan ve belirli bir sembolü daha etkili bir şekilde ifade eden basit, küçük tasarımlardır. İlk dövmeniz için daha basit olmak istiyorsanız, tasarımınız olarak klasik çapa çizimini kullanın. Bu sembol küçük boyutlarda bile harika görünüyor, böylece dövmenizi henüz sergilemeye hazır değilseniz parmağınıza, bileğinize veya hatta kulağınızın arkasına kolayca koyabilirsiniz..

33. Pusula ile Çapa

Genel olarak rehberlik sembolü olarak bilinse de pusula, farklı kişiler için çok şey ifade edebilir. Bazı insanlar pusulayı kaybettikleri zamanlarda şans getiren bir araç olarak düşünürler. Diğerleri onu dini sembollerle ilişkili bir koruma sembolü olarak görüyor. Bu, pusulayı çapa tasarımına harika bir çift yapar, çünkü ikisi de benzer şeyleri sembolize eder ve bir araya getirildiklerinde harika görünürler. Pusulanın yuvarlak şekli, çapanın tepesinin keskinliğini ve fluke’u da tamamlar..

34. Ahşap Kroki

Farklı ağaçlardan elde edilen ahşap, tarihlerine bağlı olarak farklı anlamlara gelebilir. Bazı anlamlar evrensel olarak bilinirken, bazılarına sadece belirli bir grup tarafından önem verilir. Farklı ahşap türleri keşif, bilgelik ve gücü sembolize edebilir. Bu tür malzeme, çelik çapaya harika bir alternatif olabilir ve dövmeniz aracılığıyla daha güçlü, daha anlamlı bir sembolü ifade etmek için kullanılabilir..

35. Detaylı Tasarım

Dövme ustalarının çoğu, dövme sanatçılarının çalışmalarına koydukları karmaşık tasarımlar nedeniyle vücut sanatlarıyla gurur duyuyor. Her şeyi ortaya çıkarmak ve aynı zamanda ilk dövmeniz için siyah mürekkebe yapıştırarak biraz tonlamak istiyorsanız, bu detaylı çapa tasarımı sizin için mükemmel bir seçimdir. 3 boyutlu bir etkiye sahiptir ve çapanın kendisinden etrafındaki ipe kadar her detay özenle işlenmiştir..