Sizin İçin 135 Yaka Kemiği Dövme Fikirleri

Dövme yaptırmak istiyor ama ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Bunun neden kolay bir karar olmadığını anlayabiliriz. Sonuçta dövmeler, kalan süre boyunca üzerinizde kalmalıdır. Dövmenizi köprücük kemiğinize takmaya karar verdiyseniz, köprücük kemiği dövmeleri koleksiyonumuz size bazı fikirler vermenize yardımcı olabilir..

1. Kız Kardeş Gül

Listemizdeki ilk kız kardeşler için mükemmel. Sapında “kızkardeş” kelimesi bulunan bir çiçektir. Kullanılan font oldukça basit ama köprücük kemiğine çok yakışıyor. Bu tasarımı almaya karar verirseniz, farklı bir çiçek ve renge sahip olmayı seçebilirsiniz, ancak “kız kardeş” kelimesi fikri korunmalıdır..

köprücük kemiği dövmeleri

 1. Roma rakamları

Köprücük kemiği dövmeniz için bir başka harika fikir de romen rakamlarıdır. Bu dövme, köprücük kemiğinde önemli bir tarih veya sayıyı temsil etmek için romen rakamları kullanır. Romen rakamları ten üzerinde daha iyi göründükleri için harika bir fikirdir ve dövmenize gizemli bir anlam katarlar çünkü kabul edelim, herkes standart sayıları okudukları kadar hızlı Romen rakamlarını okuyamaz..

 1. Edebiyat

Bu dövme tamamen harflerden oluşuyor. Bu harfler bir çok anlama gelebilir, ancak dövmenin anlamını biraz gizemli tutar. Sen de aynısını yapabilirsin. Sizinle ilgili bir şey düşünün ve anlamı daha gizli tutmak için yalnızca ilk harfleri alın, elbette, mürekkeplediğiniz seçilen harf grubu halk arasında popüler değilse..

 1. Kuşlar ve Yapraklar

Bu oldukça popüler bir köprücük kemiği dövme tasarımıdır. Bununla birlikte, bir dövme için daha az iyi bir fikir değildir. Tasarım, gerçek hayatta ani bir ses veya rahatsızlık olduğunda kuşların uçup gitmesi gibi, üzerinde dinlendikleri ağaçtan uzaklaşan kuşların yanılsamasını verir. Bu dövmenin anlamı değişir, bu yüzden insanlar size bunu sorduğunda kendi yorumunuzu yapabilirsiniz. Belirtmek istediğiniz sayıya bağlı olarak dövmedeki kuş sayısını da değiştirebilirsiniz..

Ayrıca Bakınız: İlk Zamanlayıcılar için 112 Çapa Dövme Fikirleri

 1. Tek Satırlı Komut Dosyası

Tek astarlı komut dosyaları, köprücük kemiği dövmesi için de oldukça popülerdir. Bu dövme de öncekinden biraz farklı. Buradaki senaryo birbirine daha yakın, öyle ki uzaktan okumak zaten zor olabilir. Ayrıca, senaryo ile yazılmış başka tasarım yok, ancak buradaki sadelik oldukça çarpıcı..

 1. doruğa çıkan köpek

Bir sonraki dövme fikrimiz, çoğu dövmenin aksine ne ağır ne de derin. Bu dövme fikri tamamen masum ve sevimli. Köpek severler ve cesur veya ağır bir ifadede bulunmadan sadece vücutlarında sanat yapmak isteyen insanlar için mükemmeldir. Elbette, köpek yavrusu görünümünü burada resimdekinin yerine köprücük kemiğinize yazdırabilirsiniz..

 1. Beyan

Bu, bir ifade köprücük kemiği dövmesi için bir fikir. Tasarımda pek bir şey yok, ancak buradaki dört kelime sizi düşündürmek ve merak etmek için yeterli. Yazı tipi ayrıca yazı dövmesinden daha büyük ve çizgi eğik olmaktan daha yatay.

 1. Büyük ve Cesur

Daha çok resimli bir insansanız, bu dövme fikri sizin için harika. Tasarım gücü ve gücü haykırıyor ve dürüst olmak gerekirse, bir açıklama yapmak yeterli. Bazen, bunun gibi bir çizim, herhangi bir 5 kelimelik cümleden daha fazlasını söyler. Tasarım şimdiye kadar gördüğümüzden oldukça büyük, ancak gerçekten baş döndürücü bir dövmeye sahip olmak istiyorsanız, kesinlikle bunu seveceksiniz..

 1. Nefes almak

Diğer dilleri sever misiniz? Sorun değil! Bir sonraki köprücük kemiği dövme tasarımımıza bakarsanız, yazılan kelimelerin İngilizce olmadığını görebilirsiniz. Aslında İtalyanlar, bu da bir şekilde “Sadece Nefes” anlamına geliyor. Oldukça temiz, değil mi? Bu tür dövmeler için tonlarca dil idealdir. İngilizce konuşulan bir ülkeden değilseniz daha da iyi; dövme için yerel karakterlerinizi kullanabilirsiniz.

 1. çiçekler ve keçi

Bu sonraki dövmenin inanılmaz bir tasarımı var. Bu tür bir tasarım, geri kalan süre boyunca çok görünür bir dövmeye sahip olma konusunda karar veren insanlar içindir. Köprücük kemikleri üzerinde koşarak tüm cepheyi kaplar. Çiçekler köprücük kemiği boyunca sıralanırken, ortada bir keçi var. Hayvan uysal görünebilir, ancak burada çok güçlü ve vahşi bir hayvan gibi görünüyor..

 1. 3D Kelebekler

Bir diğer çok popüler dövme tasarımı ise kelebeklerdir. Köprücük kemikleri için de fena değiller. Bir sonraki tasarımımızda köprücük kemiğindeki kelebeklere bakın. Kelebekler 3 boyutludur. O kadar inanılmazlar ki, insanın köprücük kemiğine oturan kelebekler varmış gibi görünüyor. Ayrıca tasarıma eklenen kalp şeklinde bir isim, kelebeklerin hemen altında, kişinin kalbinin hemen üstünde..

 1. Büyük Kepçe

Astronomi ile büyülendiniz mi? Neden uzaydan bir dövme tasarımı almıyorsunuz? Bir sonraki tasarımımızın arkasındaki fikir bu. Bu, takımyıldızların havalı olduğunu düşünenler için. Herkes Büyük Kepçe’ye aşinadır ve kendinize bir takımyıldız dövmesi yaptıracaksanız, neden çok popüler olmasın. Bu tasarım çok basit, büyük resimler yerine sadeliği tercih edenler için mükemmel.

 1. İsim ve Tarih

Bu yüzden, Romen rakamlarının harika dövme tasarımları olduğunu zaten belirledik. Bu, dövme tasarımı için standart sayıların kullanılamayacağı anlamına gelmez. Bir sonraki dövme tam da bunu kanıtlıyor. Önce önemli bir kişinin adı, yanına önemli bir tarih yazılır..

 1. kalp atış

Kalp de çok yaygın bir dövme tasarımıdır. Ancak bir sonraki dövme, kalp tasarımını başka bir seviyeye taşıyor. Tasarımın kalbin gerçek görünümünde olması çok ilginç. Ayrıntılarla tamamlandı, atardamarlar ve karıncıklar bile. Dövmenin ilginç görünümüne ek olarak, kalbin tam ortasından geçen ok ve ucundan dökülen kan. kesinlikle bir açıklama.

 1. Hep

Bazıları köprücük kemiklerine bir cümle dövmesi yaparken, bazıları da kendi köprücük kemiklerine bir kelime yazdırmayı tercih ediyor. Tıpkı bunun gibi, köprücük kemiğindeki tek kelime “her zaman” kelimesidir ve bu birçok anlama gelebilir. Dövmeye daha fazla tasarım kazandırmak için kelimeye dört çapa eşlik ediyor. Çapaların da birkaç veya daha fazla anlamı vardır, ancak en yaygın olarak kararlılık ve güç anlamına gelirler..

 1. kuşlar

Tris, kimse var mı? Köprücük kemiğine dövme yaptırılan kuşlar ilk olarak “Divergent” filminde görülmeyebilir, ancak bundan sonra kesinlikle daha popüler bir köprücük kemiği dövmesi haline geldi. Bu kuşlar, filmdekilerden biraz daha az siyahtır. Ayrıca, Tris’in dövmesinde kuşlar, hayatındaki her önemli kişiyi simgeliyordu. Sen de aynısını yapabilirsin. Köprücük kemiğinize koyacağınız kuş sayısı, sizin için önemli olan insan sayısını da temsil edebilir veya bu tasarımı üzerinize yaptırmanızın tamamen farklı bir nedeni olabilir..

 1. sadece gül

Bu dövme muhtemelen grubun en basitlerinden biridir. Ancak, kötü bir tasarım değil. Sadece bir gül dövmesi, ancak detaylar oldukça iyi yapılmış. Ana hat iyi ve içerideki gölgeleme dövmeye daha fazla boyut kazandırarak daha gerçekçi görünmesini sağlıyor..

 1. “Aşk herşeyi fetheder”

Bu söze inanıyor musunuz? Bir sonraki fotoğrafımızdaki adam kesinlikle öyle. Bu çok açık çünkü bu çizgiyi üzerine mürekkeplemek için seçmesinin yanı sıra, güzel yazılmış bir fontla köprücük kemiklerinin tam ortasına yerleştirmiş. Dövmenin boyutu da bir şey söylüyor. Buna inanıyorsanız, aynı sözü aynı yerde üzerinize yazdırabilirsiniz..

 1. Küçük çiçek

Koleksiyonda bazı büyük çiçekler gördük, ancak bir sonraki tasarım küçük olanın ilki olacak. Burada pek bir şey olmuyor, bu da onu ilk kez gelenler için mükemmel bir dövme yapıyor. Gerektiğinde kolayca kapatabilirsiniz ve isterseniz küçük çiçek dövmenizi göstermek için kolsuz bluz gibi bir şey giyebilirsiniz..

 1. Pembe çiçekler

Görünüşe göre çiçekler gerçekten popüler dövme tasarımları. Buradaki tasarım çiçeklerden ama bazı yapraklarla. Yapraklar oldukça ilginç çünkü burada iki çeşidi var. Çiçeklere yakından bakarsanız, onların da detayları olduğunu görebilirsiniz. İçlerindeki çizgiler siyah değil, biraz pembemsi, anahat için kullanılan renkten farklı.

 1. Yaka Kemikleri, Göğüs veya Her İkisi?

Bir sonraki dövmemiz sadece köprücük kemiklerini kapatmıyor. O kadar büyük ki göğüs de kapalı. Tasarım biraz egzotik görünüyor ve içindeki detaylar daha ilginç görünmesini sağlıyor. İçinde veya içinde hiçbir kelime veya rakam yok, ancak dövmenin boyutu tek başına dikkat çekmek için yeterli..

 1. Mezmur 139:14

Bir dövme için, onu inancınızı ifade etmek için kullanmaktan daha iyi ne olabilir? Kutsal Kitaplarını çok iyi bilenler için, en sevdiğiniz ayetin üzerinize mürekkeple yazdırılması, insanlara ne hakkında olduğunuzu ve neye inandığınızı göstermenin çok yaratıcı bir yoludur. Tıpkı bu resimde olduğu gibi, ayet kendine inandığı insanlar. Bu tür bir dövmeye sahip olmanın bir başka iyi yanı da, umutsuzca cesaretlendirilmeye ihtiyacı olan kaç kişinin bundan ilham alabileceğini bilmiyor olmanızdır..

 1. Soğut

Bir sonraki dövme oldukça düz. Bu, onu okuyan herkese oldukça doğrudan bir mesajdır. Kendine çok güvenen insanlar bunu üzerlerine yazdırabilir, çünkü sadece birkaçı gerçekten onu çekebilir. Bunun gibi bir mesajla, birçok insanın gördüğünde kaşlarını kaldıracağını varsayabilirsiniz, ancak birçok insan bunu da sevimli bulabilir..

 1. kabataslak çiçekler

Bir sonraki fikrimiz, çiçeklerin güzelce çizilmiş bir dövme tasarımı. Detaylar o kadar inanılmaz ki, çiçekler cilt üzerine değil de bir kağıda çizilmiş gibi görünüyor. Tasarım, köprücük kemiği boyunca uzanan küçük bir gövdeden sarkan iki çiçekten ibaret, ancak gölgelemeler tasarımın olağanüstü iyi görünmesini sağlıyor..

 1. Kırmızı gül

Resimde, köprücük kemiğinin hemen altına oldukça büyük bir kırmızı gül dövmesi yerleştirilmiştir. Yani, evet, gerçekten köprücük kemiğinde değil, daha çok omuzda, ama gülün boyutu o kadar büyük ki, aslında omuzlardan köprücük kemiğinin hemen altına kadar cildi kaplıyor. Buradaki gül tasarımı oldukça klasik bir kırmızıya sahipken, yapraklar iç kısımda beyaz çizgilerle daha fazla ayrıntı veriyor..

 1. Manzara

Bu, köprücük kemiği için oldukça ilginç bir dövme tasarımı ve kesinlikle çok yaygın bir dövme değil. Hiç yer şekilleri dövmesi gördünüz mü? Ayrıca oldukça iyi bir köprücük kemiği dövme tasarımı yaptıkları ortaya çıktı. Buradaki dövme, şimdiye kadar gördüğümüz diğerleri kadar karmaşık değil, ancak resmin benzersizliği, bunu olası köprücük kemiği dövme fikirleri listenize koymak için yeterli..

 1. süzülen kuş

Koleksiyonumuzda burada köprücük kemiklerinde kuş dövmeleri gördük, ancak bunlar çoğunlukla bir grup küçük kuş. Bu sonraki dövme tasarımı, kanatları yükseliyormuş gibi yayılmış büyük bir dövme olduğu için diğerlerinden biraz farklıdır. Dövmede çok fazla gölgelenme yok, ancak ana hatlar oldukça harika.

 1. Takdir

Bu sonraki dövme birine bir haraç gibi görünüyor. Köprücük kemikleri boyunca mürekkeplenen bıçak renklidir ve bıçağın üzerine kişinin adı, doğum ve ölüm tarihleri ​​işlenmiştir. Kalbe çok yakın olduğu için birine haraç ödemeyi planlıyorsanız, köprücük kemikleri dövme yaptırmak için iyi bir yerdir..

 1. korkusuz gül

Bir gül dövmesine biraz daha kenar vermek için, bir sonraki dövme tasarım fikrimizde olduğu gibi, yanına bir kelime ekleyebilirsiniz. Kelime, dövmeyi yapan kişiyi hemen hemen tanımlar ve “korkusuz” kendini tanımlamak için oldukça iyi bir kelimedir. Tabii ki, size daha çok yakışacağını düşünüyorsanız başka bir kelime seçebilirsiniz..

 1. Alıntı Ekle, Lütfen

Dövmenize ne koyacağınızı bilmiyor musunuz? Neden fotoğrafta bu dövme gibi bir şey almıyorsunuz? Çoğu insan bir dövme için cildine ne yazacağını çok düşünürken, bu sonraki dövme fikri, cildinde hangi alıntının en iyi olacağına karar vermeyi temel olarak diğer insanlara bırakır. Genellikle köprücük kemiklerinde gördüğümüz ilham verici alıntılardan yoksun olsa da, kesinlikle oldukça esprili ve esprili bir dövme yapar..

 1. Yapraklar

Güller ve diğer çiçekler popüler seçenekler olsa da yapraklar köprücük kemiklerinde de harika görünebilir. Buradaki yapraklar her iki köprücük kemiğinde de dengeli bir görüntü oluşturuyor. Her yaprağın iç kısmına daha yakından bakıldığında, içlerindeki gölgelemeler sayesinde sadeliklerinin ayrıntıdan yoksun oldukları anlamına gelmediğini görebilirsiniz..

 1. Benzersiz Karakterler

Daha önce farklı bir dilde alıntı yapılan bir dövme görmüştük, ancak kullanılan karakterler hala alfabede. Bu, bu fikri köprücük kemiğine farklı karakterlerle bir çentik daha yükseğe taşıyor. Dövme çok basit, ama ne anlama geldiğinin ardındaki gizem onu ​​çok ilginç kılıyor..

 1. Japon kağıt katlama sanatı

Origami yapmak oldukça zordur. Ancak, onları yapmakta iyi değilseniz ama yine de yakınınızda bir yerde olmasını istiyorsanız, neden kendinize bir origami dövmesi yaptırmıyorsunuz? Tasarım bir kuşa ait, yaygın bir köprücük kemiği dövmesi, ancak bir origami kuşu olduğu için dövme, bazı dövmelerden daha benzersiz olarak kabul edilebilir..

 1. Ben mi & Sen

Bu dövme çok şey söylüyor. İki kelime çok basit ve çok yaygın, ancak etkisi başka bir şey. Bir ilişkinin, herhangi bir ilişkinin gücü hakkında çok şey söyleyen güçlü bir dövme. Bu tür bir dövmeyi başka bir dilde yaptırabilirsin ama yine de aynı anlama geliyor.

 1. Kelebekler ile İki Satırlı Komut Dosyası

Bu köprücük kemiği dövme fikri de bir senaryoda yazılmıştır, ancak tek astar değildir. Ayrıca dövmenin yerleşimi tam olarak köprücük kemiğinde değil ama oldukça yakın. Çizgi, daha doğrusu çizgiler, basit ama oldukça hoş olan üç küçük siyah kelebekle vurgulanmıştır..