Erkekler İçin 21 Popüler 70’lerin Saç Modelleri

70’lerde erkek saçı, müzisyenler, film yıldızları, ünlüler ve tüm hızıyla hippi yaşam tarzından büyük ölçüde etkilendi. 60’ların tüylü uzun saç kesimlerine benzer şekilde, 70’lerin saç modellerinin çoğu uzunluk, katmanlar ve doğal dokulu bir bitiş gerektiriyordu. Artık sadece kadınlar için değil, 70’ler erkeklerin kitleler halinde saçları tımar ettiğini ve şekillendirdiğini gördü. Uzundan kısaya, Afro’dan dreadlock’lara ve kefal’den tüylü saça, on yıl boyunca bazıları 60’lardan taşınan çok sayıda havalı erkek saç kesimi ve stili vardı. İlham ve fikirler için 70’lerin en iyi ve en popüler erkek saç modellerine bir göz atalım.!

70'lerin Erkekler İçin Saç Modelleri

70’lerin Erkekler İçin Saç Modelleri

Afro Saç Modeli

Afro-Amerikan toplulukları bu saç kesimini 60’larda spor yapmaya başladılar, ancak afro, bu zamana kadar daha yaygın ve ticari olduğu için 1970’lerde sıkı bir favori haline geldi. Afros, sapıkça, dokulu saç stilleri için mükemmel olmanın yanı sıra, politik ifadeler ve siyah gururun sembolleriydi. Erkekler, muhteşem kıvırcık yelelerini sergilemek için bugün hala onları giyiyorlar, ancak kimyasal ürünler kullanmayı gerektiriyor. Tedavi edildikten sonra saç doğal bir his verir ve fazla bakım gerektirmez..

70'lerin Afro Saç Modelleri Erkekler

Orta Omuz Boyu Saç

60’lardaki uzun saçlar, 70’lerde orta uzunluktaki saçlara dönüştü. Omuz hizasında bir stil hala asiydi ve düzene karşıydı, ancak fazla bakım gerektirmediğinden daha kolay yönetilebilirdi. Beatles, 1970’lerde orta uzunlukta görünümü en iyi temsil ediyordu. Saçınız doğal olarak aşağıya doğru uzamadıkça, yuvarlak yüzleri düzleştiren daha havalı bir saç modeli istiyorsanız, onu şekillendirmek için bir berbere ihtiyacınız olacaktır..

70'ler Orta Omuz Boyu Saç Erkek

Uzun Saç Modelleri

1970’lerin başında, erkeklerin saçlarını jelleştirmek veya şekillendirmek yerine pomatı bırakıp serbest kalmasına izin vermeye karar verdiğinde, uzun saç modelleri doğal stillere dönüştü. Bu, aktığı ve her saç tipine uygun olduğu anlamına geliyordu. Tarzınız ister düz ister kıvırcık olsun, saçınızı keskin, rock yıldızı çekiciliğine bırakarak bu görünümü çoğaltabilirsiniz..

70'lerin Erkekler İçin Uzun Saç Modelleri

klasik kefal

On yıllar boyunca farklı kefal varyasyonları var, ancak orijinali klasik kefal idi. Önü hala kısa ve arkası uzun olan 70’lerin kefal saç modeli üstte tüylüydü ve David Bowie’nin Ziggy Stardust rolünde olduğu gibi ona daha fazla hacim ve cesur bir çekicilik veriyordu. Alevli turuncu bir kefal çekemeyeceğinizi düşünüyorsanız, modern tarz üstte ve arkada daha kısa ve daha kompakttır. Ayrıca, farklı kesimler arasındaki kontrastı artırmak için bir solma ile birlikte gelir.

70'lerin Kefal Saçı Erkekleri

Dreadlock’lar

Reggae kültürü ve Bob Marley gibi önde gelen sanatçıları, 1970’lerde dreadlock’ları kitlelere getirdi. Korkuların üretilmesi zaman alır ve çok sabrınız gerekir, ancak çeşitli faydaları vardır. Kısa ve uzun saçlar için harikadırlar ve saçınızı fırçalamaya veya yıkamaya gerek olmadığı için dreadlock’lar zahmetsizdir. Yerine bükmeden önce keçeleşmiş saçın dolaşmasına izin verdin.

70'lerin Dreadlock'ları

Tüylü Saç

Kuş tüyü gibi görünecek şekilde katmanlı olan tüy kesimi, erkekler ve kadınlar için unisex bir stildi. 70’lerde onu en iyi şekilde sallayan adamlardan John Travolta, orta uzunluktaki katmanları ve ortadan ayrılmasıyla biliniyordu. Erkekler tüy stilini hala seviyorlar çünkü doğal olarak asılı kalmasına izin verebilir, bir ayrılık oluşturmak için yana doğru süpürebilir veya daha kısaysa geri jelleyebilirsiniz. Yakışıklı ve çok yönlü bir görünüm arayan erkekler başka yere bakmamalı.

70'lerin Tüylü Saçlı Erkekleri

Kaya Saç Modelleri

70’lerde sanatçılar ve müzisyenler rock saç stillerini birçok kez değiştirdiler. Beatles, tüylü paspastan kefal oldu, Elvis saçlarını ve favorilerini uzattı ve Rod Stewart her şeyin bir karışımını birleştirdi. Hepsini bir araya getiren bir özellik ise uzunluktu; 70’lerin taş kılı uzun ve akıcıydı. Bu, stillerin 60’ların taze, temiz kesim saç modelleri gibi olmamasını sağladı. Bunun yerine, asi ve meydan okuyanlardı.

70'lerin Kaya Saçı

Disko Saç Modelleri

Disko saçı, sıkı perma ve daha uzun saçları korkak kıyafetlerle eşleştirerek başladı. ABBA’dan gelenler, 70’lerde disko müziğinin ve stilinin krallarıydı. Ancak Travolta, “Saturday Night Fever” filminde, yine kabarık ve hacimli, jelleşmiş, kaygan arka saçlarıyla kültürü yeniden şekillendirdi. Bunun için kalın bir fırçaya ve bolca saç spreyine ihtiyacınız olacak..

Erkekler İçin Disko Saç Modelleri

Yağlı Saç Modelleri

Gresers saçlarını kısa giydi ve yağlı olan pürüzsüz, dokulu bir görünüm vermek için geriye doğru itti. 70’lerin daha cesur tarzları yerine sade ve şık bir imajı tercih eden erkekler için profesyonel bir tarzdı. Yağlı saçlar, hacim ve kontrast için arka ve yanları daha kısa ve üst kısmı daha uzun tutarak geri dönüş yapıyor. Orijinal yağlı görünümü sevmiyorsanız su bazlı şekillendirici bir ürün kullanın..

70'lerin Yağlı Saç Modelleri

sevişmek saç kesimi

Tüylü bir saç kesimi, 70’lerde saçınızı uzatmak kadar basit değildi. En iyi tüylü kesimler bir saçakla katmanlandı ve katmanlar başın altına doğru uzatıldı. Erkekler, esnekliğin yanı sıra zahmetsiz çekiciliği de sevdiler – onu şık giyebilir veya üst katmanları doldurabilirsiniz. Ağda ve tarak için zamanı olmayan modern erkekler için hala kaliteli bir görünüm..

Sevişmek Saç Kesimi Erkekler

erkek perma

Brady Bunch, 70’lerde izinleri o kadar ünlü yaptı ki, Tom Hanks’ten Al Pachino’ya ve Dustin Hoffman’a kadar herkes farklı derecelerde başarı ile denedi. Bir yandan solma ve üstte dolgun, kabarık saçlar içeren en iyi permalarla, birçok seçenek nedeniyle bugün doğru görünümü elde etmek daha kolay..

70'ler Erkek Perma Saç

Jheri Kıvrımı

Jheri Curl, on yılın en popüler siyah erkek saç modellerinden biriydi. Adını mucidi Jheri Redding’den alan Michael Jackson ve Rick James gibi ünlüler, sıkı buklelerini ve afrolarını gevşeterek daha gevşek, daha doğal bukleler haline getirdiler ve kalıcı olarak yerinde kaldılar. Jheri buklesi, siyah saçlar için mükemmel bir alternatifti ve bakım gerektirmeden daha uzun bir stil sunuyordu. Şık, parlak ve permalı siyah erkekler bu kıvırcık saç modelini 70’lerin sonundan 80’lere kadar salladı..

Jheri Kıvrımı

Bıyık

Bir saç modeli olmasa da, Mark Spitz ve Tom Selleck yedi altın madalya kazanarak ve kötü adamları avlayarak erkeksi bıyık yaptılar. Uygun bir bıyık, üst dudağınızda ‘ağrı’ bırakmak için tüm yüz kıllarını tıraş etmeyi içerir. Hemen hemen her saç stiline yakıştığı için modaya geri dönüyor..

70'lerin Bıyığı

Kısa Saç Modelleri

70’lerin en iyi erkek saç trendlerinden bazıları kısa olduğu için, on yılın tüm saç modelleri uzun değildi. Kısa saç kesimi, kısa kesim ve yan kısım gibi temiz kısa saç kesimleri, az bakım isteyen bir saç modeli isteyen erkekler arasında popülerdi. Ayrıca, Rude Boys ve Skinheads, The Specials gibi gruplara benzer şekilde yakın kesim, traşlı bir saç kesimi tercih ederek kısa saçın yerini almasını sağladı. Sonuç olarak, çoğu kısa erkek saç modeli, Wall Street tipleri gibi iş profesyonelleri tarafından giyildi..

70'lerin Kısa Erkek Saç Modelleri

Sörfçü Saç Modelleri

50’lerin sörfçü saçları uzunken, 70’lerin sörfçü saçları kısa ila orta uzunluktaydı. Anahtar, dağınık stil ve güneş öpücüğü gibi görünmesini sağlayan boyalı renkti. Tek yapman gereken, üstünü tüylü bırakmak ve sarışın vurgular eklemek..

70'lerin Sörfçü Saçı

Kıvırcık saç

Kıvırcık, stil sahibi ve ferahlatıcı bir his katmak için 70’lerin çeşitli stilleriyle birleştiği için moda oldu. Bugüne kadar, tüylü bir kesim, sıkı bir perma veya gevşek bir Jheri buklesi ile buklelerinizi gösterebilirsiniz..

70'lerin Kıvırcık Saçlı Erkekleri

70’lerin Erkek Saç Modelleri İçin En İyi Saç Ürünleri

1970’lerin en iyi erkek saç stillerini şekillendirmek, mükemmel sonuca ulaşmak için doğru ürünleri gerektirir. 70’lerin saç kesimlerinin çoğu uzun ve katmanlı olduğundan, erkeklerin stillerini korumak için bol miktarda saç spreyi kullanmaları gerekiyordu. Bununla birlikte, bazı erkekler klasik kısa saç stillerini tercih etti ve bu saç kesimi stillerinin sadece biraz saç yağına veya kremine ihtiyacı vardı. Yağ bazlı pomatlar yağlı saç stilleri için popülerken, diğer erkekler klasik erkek saç ürünü Brylcreem’i kullanmanın nostaljisini yaşadı..

70’lerin saç stilini şekillendirmene yardımcı olmak için erkeklerin kullanabileceği en iyi saç ürünleri burada.!

Önizleme Ürün Değerlendirmesi Fiyatı
Brylcreem 3'ü 1 Arada Erkekler İçin Parlatıcı, Şekillendirici ve Düzenleyici Saç Kremi, Alkolsüz, 5.5 Ons Brylcreem 3’ü 1 Arada Erkekler İçin Parlatıcı, Şekillendirici ve Düzenleyici Saç Kremi, Alkolsüz, 5.5 Ons 4.599 İnceleme $4.99 Şimdi al
Duke Greaseless Holding Kuaför Duke Greaseless Holding Kuaför 78 İncelemeler $6.99 Şimdi al
REUZEL Yeşil Pomad Gres, Orta Tutma, 4 oz. REUZEL Yeşil Pomad Gres, Orta Tutma, 4 oz. 1.853 İnceleme 16,00 $ Şimdi al